Resultater for Lyngby Open 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 26.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 28.48 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 28.59 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Eleonor Lindborg | 1992 | 29.94 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Josephine Grønning | 1991 | 30.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Jalsøe | 1993 | 30.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 28.55 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 28.77 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 29.37 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 31.22 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Emma Aabroe | 1994 | 31.35 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 32.05 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.54 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 30.04 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 31.74 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lina Hörnbäck | 1996 | 32.20 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 32.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elif Nur Nas | 1997 | 30.71 | |||||||
Turkey National Team | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 33.22 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 33.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | 36.40 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Merlin Askin | 1997 | DSQ | Tyvstart-Fault start | ||||||
Turkey National Team | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 41.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | 41.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | 41.95 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 43.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Jacobsen | 1999 | 43.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | 50.49 | |||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |