2018-10-17   05:27:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Lyngby Open 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2010 Stadion    Udskriftsdato  22 januar 2010   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:34   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lotte Friis  1988              4:22.87   
  Allerød Svømmeklub                   
Stina Gardell  1990              4:29.25   
  Spårvägens Simförening                   
Pernille Jalsøe  1993              4:30.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Nathalie Lindborg  1991              4:31.36   
  Föreningen Trelleborg K                   
Trine Gudnitz  1987              4:34.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
Trine Søby  1991              4:34.47   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Matilda Larsson  1991              4:36.98   
  Sjöbo Simsällskap                   
Rebecca Holst  1991              4:40.39   
  Simklubben Triton                   
Emma Wael  1993              4:41.55   
  Svømmeklubben Syd                   
10  Jóna Helena Bjarnadóttir  1992              4:41.98   
  Irb Iceland                   
11  Ida Skaanning-Norris  1991              4:43.72   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
12  Cecilie Franck  1991              4:52.43   
  Svømmeklubben Syd                   
13  Camilla Andersen  1993              4:54.02   
  Herning Svømmeklub                   
14  Amalie Stage  1993              4:54.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
15  Emilia Nordström  1993              4:54.88   
  Simklubben Triton                   
16  Louise Kaltoft Petersen  1992              4:56.10   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Anna Klüver Jepsen  1993              4:58.35   
  Lyngby Svømmeklub                   
18  Louise Delani  1984              4:59.93   
  GI-40 Hermes                   
19  Pernille Bak Larsen  1991              5:00.50   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Anne Wittrup Johansen  1993              5:01.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
21  Amanda Dalsgaard  1993              5:05.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
22  Helene Hauschultz  1993              5:17.84   
  Dragør Svømmeklub                   
Randi F. Nielsen  1989              DNS   
  O.S.L.F.                   
Michelle B. Strandskov  1991              DNS   
  Birkerød Svømmeklub                   
Mie Hansen  1991              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Bettina Caspersen  1992              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
Mie Bøgh  1991              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
Elizabeth May  1983              DSQ  Ulovlig svømmedragt 
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Emma Thomsen  1994              4:39.35   
  Allerød Svømmeklub                   
Ellinor Nilsson  1994              4:42.00   
  Föreningen Trelleborg K                   
Line Jørgensen Bruun  1995              4:46.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
Siv Nilsson Pedersen  1995              4:47.32   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Laura Strøm Pedersen  1995              4:47.72   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
Amanda Sandager  1995              4:48.40   
  GI-40 Hermes                   
Isabel Brylov  1994              4:48.99   
  Svømmeklubben MK 31                   
Ida Louise Steffensen  1995              4:50.18   
  Dragør Svømmeklub                   
Miriam Stupak Møller  1994              4:51.59   
  GI-40 Hermes                   
10  Julie Sundahl Jakobsen  1995              4:53.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Amalie Hansen  1995              4:54.81   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
12  Sandra Semberlund  1994              4:55.11   
  Vordingborg Svømme Klub                   
13  Maja Jørgensen Bruun  1995              4:55.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Cecilie Emma Christiansen  1995              4:59.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
15  Caroline Petersen  1995              5:02.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
16  Nanna Jensen  1995              5:03.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Stine Kornbek  1995              5:04.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
18  Sofie Ramsgaard  1995              5:05.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
19  Iben Rohde  1994              5:08.60   
  Herning Svømmeklub                   
20  Malene Asmussen  1995              5:09.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
21  Mette Meyer  1995              5:11.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
22  Nathja Larsen  1995              5:15.49   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Benedicte Ø. Hansen  1995              5:17.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Trine Meier  1995              5:22.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Therese Svanberg  1995              6:17.18   
  Karlskrona Simsällskap                   
Julie Bjørner Søe  1995              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mathilde Huss-Hansen  1994              DNF   
  GI-40 Hermes                   
Laura Arberg  1995              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub                   
Siri Wiecker  1994              DSQ  Tyvstart 
  Nakskov Svømme Klub                   
Caroline Øhrstrøm  1995              DSQ  Tyvstart 
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Ø. Nielsen  1996              4:31.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Aglund Lauridsen  1996              4:34.07   
  Allerød Svømmeklub                   
Tone Laksafoss Sparre  1996              4:44.52   
  Allerød Svømmeklub                   
Sara Krog Christoffersen  1996              4:44.80   
  Birkerød Svømmeklub                   
Rikke Nielsen  1996              4:54.35   
  Svømmeklubben Syd                   
Stephanie Hansen  1996              4:59.58   
  Allerød Svømmeklub                   
Anne Frølund-Grangaard  1996              5:00.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
Hólmfríður Guðmundsdóttir  1996              5:06.46   
  Irb Iceland                   
Emilie Riisberg  1996              5:09.34   
  Allerød Svømmeklub                   
10  Maja L. Brinch  1996              5:19.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Rebecca Winther  1996              5:27.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Sophie Lindhardt  1996              5:27.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Christina Dam-Henriksen  1996              5:31.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
14  Eva Kjaergaard  1996              5:50.13   
  Dragør Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Lyngby Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark