Tulokset Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag - stævnestart 9.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 28.67 | |||||||
Næstved IF | 29.17 | |||||||||
2 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 29.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
3 | Daniel Didriksen | 2002 | 29.97 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
4 | Mathias Parkhøi | 2003 | 30.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 30.76 | |||||||
Næstved IF | 31.86 | |||||||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 30.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.63 | |||||||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | 31.64 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.38 | |||||||||
8 | David Kristensen | 2003 | 33.69 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.16 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 27.53 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.64 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.97 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 28.74 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.62 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.93 | |||||||
Herlev Svømning | 29.04 | |||||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | 29.17 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 29.69 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 29.70 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.65 | |||||||||
8 | William Ølshøj | 2004 | 29.83 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.55 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 30.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 30.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.97 | |||||||||
11 | Cornelius Olsen | 2005 | 30.49 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
12 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 30.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.21 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 30.56 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
14 | Noah Tranum | 2004 | 30.69 | |||||||
JGI Svømning | 29.87 | |||||||||
15 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 30.91 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
16 | Rasmus Capion | 2005 | 30.97 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
17 | Villads Arfelt | 2004 | 31.21 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.36 | |||||||||
18 | Mads Liechti | 2004 | 31.35 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.03 | |||||||||
19 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 31.43 | |||||||
Greve Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
20 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 31.52 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.53 | |||||||||
21 | Nicholas Simson | 2005 | 31.73 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | |||||||||
22 | Mads Holger From | 2004 | 31.81 | |||||||
JGI Svømning | 32.40 | |||||||||
23 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 31.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | |||||||||
24 | Michael Halck | 2004 | 31.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
25 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 31.93 | |||||||
Greve Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
26 | Erik Schmidt | 2005 | 32.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
27 | Viggo Prehn | 2004 | 32.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Alexander Griffin | 2004 | 32.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
29 | Marco Stub Olsen | 2004 | 32.49 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.40 | |||||||||
30 | Alexander Hillhouse | 2004 | 32.58 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.52 | |||||||||
31 | Louie Hansen | 2005 | 33.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.93 | |||||||||
32 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 33.36 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
33 | Martin Munch Svendson | 2005 | 33.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | |||||||||
34 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 33.87 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.36 | |||||||||
35 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 34.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | |||||||||
36 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.23 | |||||||
Herlev Svømning | 34.91 | |||||||||
37 | Victor Bornemann | 2004 | 34.46 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.41 | |||||||||
38 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 35.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
39 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 35.03 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.70 | |||||||||
40 | Tao Tang | 2005 | 35.33 | |||||||
Næstved IF | 36.63 | |||||||||
41 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 36.23 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
42 | Frederik Rasmussen | 2005 | 37.06 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.21 | |||||||||
43 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 37.24 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.55 | |||||||||
44 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 37.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.66 | |||||||||
45 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
46 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 39.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.02 | |||||||||
- | Lucas Svej | 2005 | DSQ | assym ben SW 7.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 30.11 | |||||||
Næstved IF | 31.27 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 31.49 | |||||||
Herlev Svømning | 31.63 | |||||||||
3 | Otto Cairo | 2007 | 34.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | |||||||||
4 | Noah Lester | 2006 | 35.31 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
5 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.01 | |||||||||
6 | Carl S. Sørensen | 2006 | 36.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.57 | |||||||||
7 | William Larsen | 2006 | 36.33 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.49 | |||||||||
8 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 36.50 | |||||||
JGI Svømning | 38.32 | |||||||||
9 | Tobias Melhede | 2006 | 37.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.18 | |||||||||
10 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 37.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | |||||||||
11 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 37.90 | |||||||
Næstved IF | 38.12 | |||||||||
12 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 38.16 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | |||||||||
13 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 38.75 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 39.00 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 39.01 | |||||||
Herlev Svømning | 40.99 | |||||||||
16 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 39.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.51 | |||||||||
17 | Asger Friis Justesen | 2008 | 39.80 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.65 | |||||||||
18 | Mathias Larsen | 2007 | 40.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.97 | |||||||||
19 | Thorkild Bjørn | 2007 | 41.66 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.94 | |||||||||
20 | Aksel Kirkelund | 2007 | 42.87 | |||||||
Herlev Svømning | 41.93 | |||||||||
21 | Storm Bargmann | 2007 | 43.10 | |||||||
Herlev Svømning | 45.30 | |||||||||
22 | Jonathan Petersen | 2007 | 43.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.02 | |||||||||
23 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 44.53 | |||||||
Herlev Svømning | 41.91 | |||||||||
24 | Jeppe Nielsen | 2007 | 45.03 | |||||||
Næstved IF | 45.84 | |||||||||
25 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 45.51 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.94 | |||||||||
26 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 47.19 | |||||||
Næstved IF | 47.47 | |||||||||
27 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 47.81 | |||||||
Herlev Svømning | 44.99 | |||||||||
28 | Emil Nissen | 2006 | 48.27 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
29 | Emil Hass | 2006 | 48.61 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Simon Dines Hansen | 2006 | 48.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.82 | |||||||||
31 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 50.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.48 | |||||||||
32 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 51.05 | |||||||
Herlev Svømning | 50.33 | |||||||||
33 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 54.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 54.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 54.83 | |||||||
Herlev Svømning | 56.27 | |||||||||
- | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.49 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | tyvstart SW 4.4. | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.40 | |||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | tyvstart SW 4.4 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Thomas Rønne | 2009 | DSQ | Bryttag under vand | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.87 | |||||||||
- | Zakarias Zobel | 2009 | DSQ | brysttag under vand | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:12 |