2020-05-31   22:14:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - stævnestart 17.30

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:56   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997      27.09        57.15   
  Næstved IF  56.89                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      27.31        57.26   
  JGI Svømning  57.42                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      26.87        57.40   
  Herlev Svømning  56.36                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      27.53        58.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.28                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      28.35        58.11   
  Gentofte Svømme Klub  59.39                 
                     
Bjørn Sanbeck  1999      28.05        58.13   
  Gentofte Svømme Klub  59.89                 
                     
Noah Bred  2003      27.89        58.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.74                 
                     
Matti Andersen  2001      28.99        1:00.73   
  Næstved IF  59.65                 
                     
Frederik Holm Wester  2000      29.91        1:00.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.10                 
                     
10  Zilas Aarestrup  2003      29.55        1:01.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.20                 
                     
11  Frederik Bach Mindested  2003      30.25        1:03.34   
  Sigma Swim Allerød  1:01.65                 
                     
12  Leonard Steen Jensen  2003      30.23        1:04.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.38                 
                     
13  Malte Hjalholt  2003      31.12        1:04.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.37                 
                     
14  Rasmus Lorentzen  2001      31.85        1:06.98   
  Næstved IF  1:06.77                 
                     
15  David Kristensen  2003      32.27        1:07.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.09                 
                     
Mads Frederik Eilersen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.07                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004      27.27        56.95   
  Gentofte Svømme Klub  56.77                 
                     
Oscar Isberg  2004      28.21        57.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  58.13                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004      28.14        58.36   
  Herlev Svømning  59.90                 
                     
Casper Puggaard  2005      28.65        58.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.13                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      28.66        58.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.73                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004      28.39        59.06   
  Greve Svømmeklub  58.78                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005      28.34        59.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:00.01                 
                     
Daniel Bastholm  2005      28.56        59.87   
  Greve Svømmeklub  1:04.36                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.95        1:00.47   
  Gentofte Svømme Klub  59.45                 
                     
10  Jeppe Bayer Christensen  2005      29.89        1:01.32   
  Herlev Svømning  1:01.63                 
                     
10  William Leth  2004      29.30        1:01.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.17                 
                     
12  Andreas Eriksen Tankmar  2004      29.76        1:01.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.49                 
                     
13  Emil Søby  2004      29.74        1:01.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:01.65                 
                     
14  Robert E Falborg Pedersen  2005      30.04        1:01.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.12                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004      29.94        1:01.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.24                 
                     
16  Michael Halck  2004      30.53        1:01.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.46                 
                     
17  Jeppe Kjær  2004      29.88        1:01.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.26                 
                     
18  Viggo Prehn  2004      29.95        1:02.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.05                 
                     
19  Nicholas Simson  2005      30.36        1:02.13   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.50                 
                     
20  Anders K. Kortegaard  2004      29.99        1:02.46   
  JGI Svømning  1:02.63                 
                     
21  August Arup Neergaard  2005      29.97        1:02.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.78                 
                     
22  William Bogø Andersen  2005      30.18        1:02.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.50                 
                     
23  Louie Hermansen  2004      29.66        1:02.78   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.74                 
                     
24  Cilas Madsen  2005      30.21        1:02.96   
  Greve Svømmeklub  1:03.76                 
                     
25  Sune Vergmann  2005      30.30        1:03.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.65                 
                     
26  William Ølshøj  2004      29.39        1:03.38   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.20                 
                     
27  Alex Baes Maidens  2004      29.92        1:03.48   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.87                 
                     
28  Rasmus Capion  2005      30.48        1:03.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:03.98                 
                     
29  Tobias Chr. Stæcker  2005      31.63        1:03.64   
  Næstved IF  1:05.65                 
                     
30  Sebastian Rendlev  2005      30.55        1:03.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.42                 
                     
31  Laurits Boserup  2005      31.32        1:04.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.36                 
                     
32  Alexander Marcus Englev  2004      30.41        1:04.19   
  Greve Svømmeklub  1:01.60                 
                     
33  Tao Tang  2005      31.50        1:04.66   
  Næstved IF  1:07.11                 
                     
34  Lucas Svej  2005      31.62        1:05.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.63                 
                     
35  Emil Stenholt Røpke  2004      32.70        1:05.35   
  JGI Svømning  1:04.43                 
                     
36  Alexander Asmussen  2004      31.60        1:05.67   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:06.40                 
                     
37  Mads Sørensen  2005      31.99        1:05.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.59                 
                     
38  Mads Holger From  2004      32.24        1:05.78   
  JGI Svømning  1:04.92                 
                     
39  Marco Stub Olsen  2004      31.63        1:05.87   
  Svømmeklubben Laksen  1:05.35                 
                     
40  Cornelius Olsen  2005      31.95        1:06.14   
  Farum Svømmeklub  1:06.82                 
                     
41  Anders Junker  2005      31.51        1:06.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.46                 
                     
42  Alexander Hillhouse  2004      31.86        1:06.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.51                 
                     
43  Victor Bornemann  2004      32.53        1:06.93   
  Sigma Swim Allerød  1:07.17                 
                     
44  Erik Schmidt  2005      32.31        1:07.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.36                 
                     
45  William Hoffmann Hyldig  2004      31.84        1:07.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.66                 
                     
46  Oscar Rybak-Andersen  2005      32.48        1:07.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.62                 
                     
47  Louie Hansen  2005      32.00        1:07.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.48                 
                     
48  Mads Munksgaard  2004      32.14        1:07.45   
  Næstved IF  1:16.42                 
                     
49  Frederik Grove Ankerdal  2005      32.30        1:07.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.31                 
                     
50  Magnus Kiemer  2005      33.33        1:08.93   
  Værløse Svømmeklub  1:08.40                 
                     
51  Frederik Knakkergaard  2005      33.16        1:09.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.47                 
                     
52  Mathias Olsen  2005      33.88        1:09.87   
  Greve Svømmeklub  1:12.15                 
                     
53  Marius Mains  2005      33.87        1:10.35   
  Ishøj Svømme Klub  1:11.42                 
                     
54  Carl Emil Lundgaard  2005      33.78        1:10.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.32                 
                     
55  Andreas Kelstrup Schou  2005      33.17        1:10.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.12                 
                     
56  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      33.95        1:10.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.04                 
                     
57  Martin Munch Svendson  2005      34.01        1:10.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.17                 
                     
58  Mathias Toft Cortsen  2005      33.84        1:11.96   
  Herlev Svømning  1:12.83                 
                     
59  Mathias W. Rasmussen  2005      33.77        1:12.52   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:12.36                 
                     
60  Frederik Rasmussen  2005      35.15        1:13.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.58                 
                     
Frederik Lund Hirsbak  2004              DNS   
  JGI Svømning  1:03.22                 
                     
Magnus Tullberg  2005              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:04.95                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Petar Trkulja  2006      30.17        1:03.45   
  Næstved IF  1:03.96                 
                     
Frederik Aarup-Andersen  2006      30.30        1:04.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.41                 
                     
Elias Elmedyb  2006      31.07        1:04.89   
  Herlev Svømning  1:04.54                 
                     
Jacob Koch Larsen  2006      33.07        1:08.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.81                 
                     
August Taul  2006      32.77        1:08.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.65                 
                     
Oswald Lindquist  2006      33.16        1:10.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.13                 
                     
Christian Nimb  2006      35.37        1:15.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.94                 
                     
Noah Lester  2006      36.25        1:16.44   
  Værløse Svømmeklub  1:18.42                 
                     
Hannibal Wamberg  2006      36.26        1:17.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.85                 
                     
10  Storm Bargmann  2007      38.15        1:18.24   
  Herlev Svømning  1:21.32                 
                     
11  Andreas Ellegaard Svedal  2006      37.34        1:18.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.54                 
                     
12  Victor Rønne  2007      37.84        1:19.20   
  Herlev Svømning  1:23.10                 
                     
13  Kaare Asskildt  2006      38.42        1:20.08   
  Værløse Svømmeklub  1:23.54                 
                     
14  Nicolaj Cortsen  2007      38.91        1:22.75   
  Herlev Svømning  1:28.24                 
                     
15  Aksel Kirkelund  2007      39.97        1:23.89   
  Herlev Svømning  1:26.37                 
                     
16  Viktor Nymark Føge  2008      42.52        1:30.14   
  Herlev Svømning  1:32.19                 
                     
17  Magne Waag Kallesøe  2008      45.88        1:35.75   
  Herlev Svømning  1:40.88                 
                     
18  Jonas Pelle Christensen  2009      44.05        1:35.89   
  Herlev Svømning  1:29.03                 
                     
19  Mehmet Fener  2009      46.40        1:36.06   
  Herlev Svømning  1:47.22                 
                     
20  Thomas Rønne  2009      45.59        1:36.14   
  Herlev Svømning  1:40.25                 
                     
21  Mathias Eie  2009      46.69        1:46.78   
  Herlev Svømning  1:51.02                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:56 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark