2021-01-23   03:23:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - stævnestart 17.30

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Korbo Petersson  2001      29.46        1:01.87   
  JGI Svømning  1:00.05                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002      30.42        1:03.52   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.34                 
                     
Ida Holm Hansen  2002      30.62        1:03.62   
  Værløse Svømmeklub  1:02.25                 
                     
Freja Petersen  2000      30.18        1:03.77   
  Vordingborg Svømme Klub  1:02.08                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      30.14        1:03.90   
  H2Odense  1:04.37                 
                     
Simone Jørgensen  1999      30.31        1:04.22   
  Farum Svømmeklub  1:03.90                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004      32.11        1:05.16   
  H2Odense  1:04.65                 
                     
Katrine Duus  2003      31.05        1:05.24   
  Næstved IF  1:03.82                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004      31.64        1:05.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.35                 
                     
10  Anne Sofie Devantier  2004      31.39        1:05.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.13                 
                     
11  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      31.56        1:05.51   
  Ishøj Svømme Klub  1:04.70                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003      31.79        1:05.53   
  Herlev Svømning  1:05.55                 
                     
13  Clara Hartvig-Olsen  2004      32.15        1:06.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.01                 
                     
14  Isabella Rosenberg  2003      31.92        1:06.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.90                 
                     
15  Frederikke Elster  2004      31.74        1:06.18   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.72                 
                     
16  Ida Juul Grønning  2004      31.83        1:06.25   
  H2Odense  1:05.46                 
                     
17  Isabella Victoria Nimb  2004      32.28        1:06.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.47                 
                     
18  Mathilde Svendsen  2004      31.59        1:06.60   
  Greve Svømmeklub  1:08.18                 
                     
19  Sarah Holm Clausen  2004      32.07        1:07.22   
  Farum Svømmeklub  1:06.86                 
                     
20  Amalie Schou  2003      31.70        1:07.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.01                 
                     
21  Nomi I. K. Schau  2004      32.43        1:07.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.51                 
                     
22  Silja Mortensen  2003      32.86        1:08.28   
  Albertslund IF  1:08.76                 
                     
23  Astrid Permin  2003      32.50        1:08.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.42                 
                     
24  Laura Thomadsen  2004      33.66        1:09.41   
  Albertslund IF  1:11.16                 
                     
25  Freja S. Falkenstrøm  2004      33.34        1:09.59   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.87                 
                     
26  Thea Torndal Jensen  2004      34.07        1:09.65   
  Næstved IF  1:08.98                 
                     
27  Clara Schmedes  2004      33.23        1:09.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:10.28                 
                     
28  Laura Kristensen  2004      33.04        1:10.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.68                 
                     
29  Léa Zoé Bingler  2000      33.34        1:11.10   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.25                 
                     
30  Julie Wolter  2003      34.38        1:11.36   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.15                 
                     
31  Astrid Høffer  2004      34.67        1:12.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.42                 
                     
32  Asta H Jensen  2000      34.94        1:12.38   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:11.79                 
                     
33  Emma Kjer Rasmussen  2004      34.97        1:12.54   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.66                 
                     
34  Katrine Mørkeberg  2004      34.62        1:12.57   
  Næstved IF  1:13.10                 
                     
35  Nora Kejser  2004      35.41        1:14.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.49                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:03.90                 
                     
Maya Nykjær  2001              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub  1:05.87                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006      29.83        1:01.97   
  Greve Svømmeklub  1:02.44                 
                     
Cille Kirketerp  2005      30.17        1:02.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.98                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005      30.31        1:03.63   
  VAT Copenhagen  1:02.69                 
                     
Josephine Thomsen  2005      30.61        1:03.73   
  Herlev Svømning  1:02.63                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      30.85        1:03.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.44                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      31.95        1:04.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.41                 
                     
Liva la Cour  2006      31.89        1:04.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.86                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005      31.03        1:04.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.35                 
                     
Andrea Lindberg Vedøe  2006      31.69        1:05.25   
  Sigma Swim Allerød  1:03.71                 
                     
10  Caroline Koch  2005      31.32        1:05.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.73                 
                     
11  Filippa Eiler  2005      30.79        1:05.55   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.95                 
                     
12  Alberte Kreiser-Petersen  2005      32.00        1:06.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.12                 
                     
13  Annika Køhn  2005      33.26        1:06.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.52                 
                     
14  Anna R. Strøbek  2005      32.36        1:06.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.91                 
                     
15  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      32.57        1:06.69   
  Greve Svømmeklub  1:06.75                 
                     
16  Kajsa Salomonsen  2005      32.10        1:06.73   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.41                 
                     
17  Esther Haudrum Larsen  2005      32.66        1:07.21   
  Værløse Svømmeklub  1:07.71                 
                     
18  Stella Demuth Andersen  2006      32.35        1:07.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.94                 
                     
19  Juliane Bo Andersen  2005      31.76        1:07.31   
  JGI Svømning  1:04.47                 
                     
20  Agnes Barner Hansen  2005      32.20        1:07.42   
  Næstved IF  1:08.46                 
                     
21  Mille Korndal-Henriksen  2005      32.44        1:07.48   
  Farum Svømmeklub  1:09.35                 
                     
22  Lara Smerdal  2006      32.65        1:07.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.73                 
                     
22  Mathilde Thor Møller  2005      32.09        1:07.94   
  Farum Svømmeklub  1:08.71                 
                     
24  Julie Eriksen Tankmar  2006      32.71        1:08.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.78                 
                     
25  Alba Mantoni  2006      32.68        1:08.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.17                 
                     
26  Emma Karoline Guldberg  2005      31.73        1:08.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.16                 
                     
27  Helena Fogh Kronborg  2005      33.25        1:08.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.81                 
                     
28  Iben Ebdrup Norling  2005      32.89        1:08.58   
  Værløse Svømmeklub  1:08.84                 
                     
29  Victoria W. Stahl  2005      32.25        1:08.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.91                 
                     
30  Julie Heurlin Lunding  2006      33.22        1:08.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.37                 
                     
31  Lise Refsgaard  2005      32.59        1:08.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.59                 
                     
32  Molly Szczepanski  2006      33.03        1:08.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.51                 
                     
33  Josefine Staudt  2005      33.24        1:08.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.71                 
                     
34  Signe Holm Hansen  2005      33.34        1:08.97   
  Værløse Svømmeklub  1:07.35                 
                     
35  Molly Namensen  2006      32.10        1:09.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.00                 
                     
36  Cecilie G. Mortensen  2005      33.93        1:09.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.50                 
                     
37  Kamma Rasmussen  2006      32.74        1:09.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.19                 
                     
38  Marie Skole Sørensen  2006      33.30        1:09.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:13.10                 
                     
39  Josefine Nielsen  2005      33.37        1:09.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:07.95                 
                     
40  Alberte Crone Larsen  2006      33.48        1:09.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.64                 
                     
41  Nicole Damhøj Andersen  2006      34.18        1:09.98   
  Greve Svømmeklub  1:10.35                 
                     
42  Amalie Backhausen  2006      32.85        1:09.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.20                 
                     
43  Christine Stubbe Lundsby  2006      33.97        1:10.32   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.50                 
                     
44  Iben Lund Nielsen  2006      34.12        1:10.46   
  Næstved IF  1:10.01                 
                     
45  Siv Reimer  2006      33.88        1:10.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.02                 
                     
46  Cecilie Rud  2006      34.35        1:10.93   
  Sigma Swim Allerød  1:10.87                 
                     
47  Mille Giolbas  2006      34.02        1:11.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:12.69                 
                     
48  Julie Segato  2005      34.45        1:11.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.62                 
                     
49  Luna Larsson  2006      34.74        1:11.47   
  Herlev Svømning  1:15.11                 
                     
50  Liva Wissing  2006      34.03        1:11.55   
  Sigma Swim Allerød  1:12.78                 
                     
51  Luna Luminari  2005      34.28        1:11.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.98                 
                     
52  Julie Merl Larsen  2005      34.84        1:11.83   
  JGI Svømning  1:12.65                 
                     
53  Mathilde Willumsen  2006      34.67        1:11.97   
  Greve Svømmeklub  1:15.18                 
                     
54  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.21        1:11.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.75                 
                     
55  Jasmin Kjærsgaard  2006      34.65        1:12.47   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.22                 
                     
56  Liva Mayland  2006      34.96        1:12.55   
  Næstved IF  1:11.95                 
                     
57  Anna E.e. Balle  2006      35.60        1:12.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.00                 
                     
57  Ella Bødker Thomsen  2005      34.69        1:12.65   
  Værløse Svømmeklub  1:14.09                 
                     
59  Ada Hasløv Brunsgaard  2006      34.58        1:12.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.60                 
                     
60  Sofie Larsen  2006      35.09        1:14.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.06                 
                     
61  Bianca Roos  2006      34.97        1:14.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.25                 
                     
62  Martha Bødker Thomsen  2005      35.78        1:14.31   
  Værløse Svømmeklub  1:13.35                 
                     
63  Amalie Helfelt  2006      35.44        1:14.63   
  Værløse Svømmeklub  1:14.76                 
                     
64  Mille Hansen  2005      36.52        1:14.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.42                 
                     
65  Leonora Franck  2006      35.93        1:14.91   
  Næstved IF  1:15.01                 
                     
66  Maria Claudia S. Hansen  2006      35.03        1:14.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.91                 
                     
67  Maja Damkjær Bartels  2006      35.63        1:14.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.22                 
                     
68  Anna Merl Larsen  2006      36.06        1:15.04   
  JGI Svømning  1:16.21                 
                     
69  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      35.65        1:15.52   
  Herlev Svømning  1:16.83                 
                     
70  Julia Tholstrup  2005      36.70        1:15.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.07                 
                     
71  Dicte Maar  2006      36.61        1:15.62   
  Næstved IF  1:15.44                 
                     
72  Karoline Dahl Lewinsky  2006      35.69        1:15.70   
  Herlev Svømning  1:15.35                 
                     
73  Anna Hinsch Lauritzen  2006      37.06        1:17.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.55                 
                     
74  Masha Jul Pedersen  2006      37.36        1:18.84   
  Næstved IF  1:19.05                 
                     
75  Laura Lind-Christensen  2006      38.20        1:20.05   
  Sigma Swim Allerød  1:22.71                 
                     
76  Viola Søbye  2006      40.37        1:25.07   
  Værløse Svømmeklub  1:25.18                 
                     
77  Lærke Aistrup Andersen  2005      47.60        1:41.55   
  Herlev Svømning  1:43.74                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:14.74                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007      32.13        1:05.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.90                 
                     
Lucca Frydendahl  2008      34.85        1:12.25   
  Slangerup Svømmeklub  1:12.43                 
                     
Tess van der Laan  2008      33.76        1:12.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.37                 
                     
Maja Vejborg  2007      35.84        1:14.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.79                 
                     
Kristine Dupont  2007      35.07        1:15.14   
  Herlev Svømning  1:16.83                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007      36.63        1:16.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.70                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007      37.02        1:18.34   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.19                 
                     
Nina Griffin  2007      35.03        1:18.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.98                 
                     
Helena Honore  2007      39.16        1:22.12   
  Herlev Svømning  1:20.56                 
                     
10  Katharina Zobel  2007      39.19        1:22.96   
  Herlev Svømning  1:26.27                 
                     
11  Camille Hedvig Miolane  2007      39.19        1:23.29   
  JGI Svømning  1:23.57                 
                     
12  Asta Lund Nielsen  2008      39.78        1:23.37   
  Næstved IF  1:24.97                 
                     
13  Katrine Dresler Aleksic  2007      39.03        1:23.61   
  Herlev Svømning  1:17.40                 
                     
14  Anna Powers  2007      39.99        1:24.99   
  Herlev Svømning  1:25.40                 
                     
15  Selma Frederiksen  2008      40.81        1:26.73   
  Næstved IF  1:23.17                 
                     
16  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      41.05        1:29.48   
  Herlev Svømning  1:34.43                 
                     
17  Iben Karlsmark  2007      41.80        1:31.15   
  Herlev Svømning  1:28.69                 
                     
18  Nikoline Joy Gringer  2009      43.97        1:34.33   
  Herlev Svømning  1:33.03                 
                     
19  Lisa Lundgaard Andersen  2007      47.64        1:40.54   
  Herlev Svømning  1:36.46                 
                     
Ana Bogdanovic  2008              DSQ  sw 44 tyvstart 
  Herlev Svømning  1:38.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark