2020-10-19   22:47:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap +0.71 59.57
50m: 27.90
100m: 59.57
(31.67)
2 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.70 1:01.54 +1.97
50m: 28.40
100m: 1:01.54
(33.14)
3 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:02.36 +2.79
50m: 27.57
100m: 1:02.36
(34.79)
4 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.70 1:05.53 +5.96
50m: 30.10
100m: 1:05.53
(35.43)
5 Johan Gutierrez 2002 Södertörns Simsällskap +0.73 1:05.62 +6.05
50m: 30.65
100m: 1:05.62
(34.97)
6 Alexis Camacho 2001 Södertörns Simsällskap +0.63 1:07.26 +7.69
50m: 30.91
100m: 1:07.26
(36.35)
7 Markus Sandh 2002 Järfälla Simsällskap +0.82 1:09.07 +9.50
50m: 30.90
100m: 1:09.07
(38.17)
8 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap +0.72 1:12.67 +13.10
50m: 30.61
100m: 1:12.67
(42.06)
9 Mattias Moreno 2002 Södertälje Simsällskap 1:17.39 +17.82
50m: 35.63
100m: 1:17.39
(41.76)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:10:09
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.68 1:01.13
50m: 28.70
100m: 1:01.13
(32.43)
2 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.65 1:04.57 +3.44
50m: 29.94
100m: 1:04.57
(34.63)
3 Rasmus Hanson 2003 Järfälla Simsällskap +0.67 1:04.83 +3.70
50m: 29.31
100m: 1:04.83
(35.52)
4 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.60 1:04.96 +3.83
50m: 29.87
100m: 1:04.96
(35.09)
5 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.69 1:05.06 +3.93
50m: 30.38
100m: 1:05.06
(34.68)
6 Arvid Nilsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 1:06.56 +5.43
50m: 30.61
100m: 1:06.56
(35.95)
7 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.78 1:08.64 +7.51
50m: 31.68
100m: 1:08.64
(36.96)
8 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:09.61 +8.48
50m: 31.53
100m: 1:09.61
(38.08)
9 Aku Hyrsylä 2003 Salon Swimming club 1:11.08 +9.95
50m: 32.01
100m: 1:11.08
(39.07)
10 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.73 1:11.57 +10.44
50m: 32.18
100m: 1:11.57
(39.39)
11 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.76 1:15.13 +14.00
50m: 33.56
100m: 1:15.13
(41.57)
12 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.77 1:22.33 +21.20
50m: 36.69
100m: 1:22.33
(45.64)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:10:09
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.71 1:06.60
50m: 31.70
100m: 1:06.60
(34.90)
2 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.74 1:06.62 +0.02
50m: 30.45
100m: 1:06.62
(36.17)
3 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.63 1:06.64 +0.04
50m: 30.92
100m: 1:06.64
(35.72)
4 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.79 1:07.79 +1.19
50m: 30.93
100m: 1:07.79
(36.86)
5 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.72 1:11.05 +4.45
50m: 32.21
100m: 1:11.05
(38.84)
6 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:11.29 +4.69
50m: 30.77
100m: 1:11.29
(40.52)
7 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.80 1:11.47 +4.87
50m: 33.81
100m: 1:11.47
(37.66)
8 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.79 1:12.94 +6.34
50m: 33.46
100m: 1:12.94
(39.48)
9 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap +0.80 1:13.69 +7.09
50m: 32.64
100m: 1:13.69
(41.05)
10 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.63 1:14.04 +7.44
50m: 33.36
100m: 1:14.04
(40.68)
11 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.81 1:15.22 +8.62
50m: 34.18
100m: 1:15.22
(41.04)
12 Gevork Sarkisyants 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.82 1:19.53 +12.93
50m: 35.02
100m: 1:19.53
(44.51)
13 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap 1:20.15 +13.55
50m: 36.12
100m: 1:20.15
(44.03)
14 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 1:24.99 +18.39
50m: 38.41
100m: 1:24.99
(46.58)
15 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry +0.71 1:25.41 +18.81
50m: 38.53
100m: 1:25.41
(46.88)
16 Walid Darir 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.84 1:39.97 +33.37
50m: 42.29
100m: 1:39.97
(57.68)
- Verneri Lehtovaara 2004 Salon Swimming club +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:10:09
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 1:06.79
50m: 31.11
100m: 1:06.79
(35.68)
2 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.60 1:07.36 +0.57
50m: 31.19
100m: 1:07.36
(36.17)
3 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.73 1:08.15 +1.36
50m: 31.74
100m: 1:08.15
(36.41)
4 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.72 1:08.20 +1.41
50m: 31.34
100m: 1:08.20
(36.86)
5 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:11.85 +5.06
50m: 33.39
100m: 1:11.85
(38.46)
6 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.65 1:14.31 +7.52
50m: 33.56
100m: 1:14.31
(40.75)
7 Tuomas Lehtonen 2005 Nokian Pyry 1:16.24 +9.45
50m: 35.98
100m: 1:16.24
(40.26)
8 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 1:17.82 +11.03
50m: 34.78
100m: 1:17.82
(43.04)
9 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 1:18.84 +12.05
50m: 35.49
100m: 1:18.84
(43.35)
10 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry +0.64 1:22.96 +16.17
50m: 37.22
100m: 1:22.96
(45.74)
- Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 10:10:09
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.65 1:10.62
50m: 32.67
100m: 1:10.62
(37.95)
2 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.74 1:11.09 +0.47
50m: 31.96
100m: 1:11.09
(39.13)
3 Jonatan Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.67 1:13.22 +2.60
50m: 32.90
100m: 1:13.22
(40.32)
4 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.65 1:13.36 +2.74
50m: 32.83
100m: 1:13.36
(40.53)
5 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap 1:16.15 +5.53
50m: 35.46
100m: 1:16.15
(40.69)
6 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 1:16.54 +5.92
50m: 35.53
100m: 1:16.54
(41.01)
7 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry 1:24.00 +13.38
50m: 36.67
100m: 1:24.00
(47.33)
8 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap +0.63 1:24.87 +14.25
50m: 40.12
100m: 1:24.87
(44.75)
9 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap +0.65 1:25.67 +15.05
50m: 39.43
100m: 1:25.67
(46.24)
10 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap +0.58 1:31.19 +20.57
50m: 41.10
100m: 1:31.19
(50.09)
11 Liro Räty 2006 Nokian Pyry +0.73 1:32.76 +22.14
50m: 40.36
100m: 1:32.76
(52.40)
12 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry +0.76 1:35.57 +24.95
50m: 42.42
100m: 1:35.57
(53.15)
13 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.84 2:07.03 +56.41
50m: 56.62
100m: 2:07.03
(1:10.41)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:10:09
2019-03-09 10:14:06 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner