2019-11-14   15:23:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Späckhuggarsim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09.30

Document
Resultat
Späckhuggarsim 2019
Arrangör:
Plats: Karlsrobadet Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 149 41.09
2 Sam Bengtsson Nimander 2008 Simklubben Triton 147 41.29 +0.20
3 Elias Lindeberg 2008 Simklubben Lödde 145 41.44 +0.35
4 Leo Eriksson 2008 Simklubben Lödde 130 42.99 +1.90
5 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap 88 48.84 +7.75
6 Simon Björk 2009 Simklubben Lödde 80 50.59 +9.50
7 Elias Løkken Boss 2008 Rønne Svømme Klub 79 50.73 +9.64
- Vitus L. Vilsholm 2009 Rønne Svømme Klub DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 12-15 år - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Toni Milkov 2004 Eslövs Simsällskap 305 32.36
2 Ludwig Saurow 2004 Eslövs Simsällskap 279 33.35 +0.99
3 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 277 33.44 +1.08
4 Philip Li Shi Wei 2005 Simklubben Ran 243 34.90 +2.54
5 Hampus Ståhl 2004 Eslövs Simsällskap 240 35.06 +2.70
6 Jakob Tidén 2006 Eslövs Simsällskap 208 36.75 +4.39
7 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 190 37.87 +5.51
8 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 183 38.37 +6.01
9 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap 176 38.88 +6.52
10 Alexander Persson 2004 Simklubben Triton 160 40.09 +7.73
11 Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden 143 41.65 +9.29
12 Anders Koefoed-Holm 2006 Rønne Svømme Klub 101 46.71 +14.35
13 Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap 91 48.45 +16.09
14 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran 73 52.14 +19.78
- Rasmus F. Jegård 2007 Rønne Svømme Klub DSQ
- Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Sprint
Sponsor: BA Bygg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Jönsson 2001 Eslövs Simsällskap 479 27.86
2 Filip Salbrink 2002 Eslövs Simsällskap 444 28.57 +0.71
3 Phillip Quist 2003 Rønne Svømme Klub 399 29.59 +1.73
4 Albert Gudermanis 2000 Simklubben Ran 375 30.21 +2.35
5 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap 298 32.63 +4.77
Grenen officiell:  2019-03-23 09:59:26
2019-03-23 10:05:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner