2019-10-15   14:08:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Kellenberger  1978  DGI Østjylland    34.86  1:13.44  1:53.61    2:32.50   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Märcher  1982  DGI Fyn    34.72  1:13.67  1:55.67    2:39.05   
Michael Jørgensen  1981  DGI Fyn    36.39  1:17.63  2:02.04    2:47.80   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  DGI Nordjylland    34.71  1:11.85  1:49.87    2:25.10   
Afbud  1990  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christopher Kristiansen  2000  Dgi Sønderjylland    27.55  57.43  1:28.65    1:59.78   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    32.60  1:08.18  1:44.27    2:17.25   
Anders Lund Holgersen  2000  DGI Fyn    30.46  1:04.68  1:40.76    2:17.44   
Anders Ballisager Hansen  1998  DGI Sydøstjylland    29.02  1:04.86  1:42.56    2:19.22   
Niklas Faaborg Andersen  2002  DGI Østjylland    30.92  1:05.62  1:42.80    2:20.26   
Kasper Larsen  2002  DGI Sydvest    30.61  1:06.36  1:44.38    2:22.77   
Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn    32.69  1:09.60  1:47.86    2:24.14   
Dennis Hansen  2002  Dgi Sønderjylland    32.66  1:09.58  1:47.13    2:25.30   
Christian Linaa Dirdal  2001  DGI Østjylland    30.92  1:07.51  1:47.34    2:27.07   
10  Andreas Skak Thomsen  2001  DGI Østjylland    30.88  1:07.45  1:47.05    2:28.58   
11  Viktor Johansen  2001  DGI Fyn    33.86  1:11.72  1:51.66    2:29.17   
12  Jonas Sørensen  1995  DGI Østjylland    36.11  1:16.90  1:55.66    2:30.92   
13  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  DGI Sydøstjylland    32.28  1:09.89  1:51.09    2:30.93   
14  Daniel Poulsen  2001  DGI Sydvest    32.48  1:10.62  1:51.17    2:31.29   
15  Sebastian Emil Thomsen  2002  DGI Nordjylland    34.79  1:15.12  1:58.18    2:38.95   
Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  DGI Nordjylland    29.41  1:01.66  1:34.76    2:07.13   
Malthe Theisen  2003  DGI Midtjylland    29.07  1:01.31  1:35.01    2:07.60   
Emil Neumann  2004  Dgi Sønderjylland    30.20  1:03.02  1:36.83    2:10.93   
Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland    29.87  1:02.99  1:37.11    2:10.98   
Casper Fink  2003  Dgi Sønderjylland    31.16  1:04.46  1:39.38    2:14.43   
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest    29.59  1:04.24  1:39.89    2:16.62   
Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen    31.61  1:06.63  1:43.74    2:19.74   
Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland    29.67  1:06.44  1:45.86    2:22.58   
Alexander Løland  2004  DGI Østjylland    32.18  1:08.61  1:45.96    2:23.15   
10  Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland    33.32  1:10.48  1:49.04    2:25.48   
11  Sebastian B Lehmann  2004  DGI Nordjylland    31.66  1:07.03  1:45.77    2:25.56   
12  Jakob Frimand  2004  DGI Østjylland    33.28  1:10.16  1:48.92    2:27.36   
13  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    34.20  1:12.22  1:52.32    2:29.97   
14  Victor Karlström  2004  DGI Fyn    33.55  1:11.58  1:51.40    2:30.26   
15  Jimmy Nielsen  2003  DGI Nordjylland    34.51  1:14.30  1:54.82    2:33.11   
16  Mathias Westergaard  2004  DGI Fyn    34.24  1:14.10  1:55.34    2:33.99   
17  Lesley Jan de Graaf  2004  DGI Nordjylland    36.41  1:17.15  1:57.33    2:34.07   
18  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen    33.64  1:12.91      2:40.96   
19  Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn    35.77  1:17.41  2:01.04    2:43.30   
20  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland    36.04  1:17.95  2:02.75    2:43.91   
21  Lauge Rasmussen  2003  DGI Fyn    37.97  1:22.00  2:07.71    2:52.02   
22  Nicolaj Pank Holm  2004  DGI Østjylland    38.88  1:23.35  2:09.70    2:52.64   
23  Oliver Hansen  2004  DGI Fyn    37.47  1:22.33  2:09.55    2:55.06   
24  Christian Schaarup  2004  DGI Østjylland    40.14  1:25.36  2:13.18    2:57.07   
25  Jonas Rose  2004  DGI Fyn    38.57  1:24.05  2:14.77    3:03.35   
26  Emil Stidsen  2003  DGI Østjylland    44.47  1:31.71  2:20.63    3:03.40   
27  Mazen Sharaf  2003  DGI Sydøstjylland    44.74  1:40.92  2:41.21    3:41.80   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2005  DGI Sydøstjylland    30.94  1:04.65  1:39.21    2:13.12   
Eskild Noah Johannsen  2006  Dgi Sønderjylland    32.07  1:06.90  1:44.04    2:20.26   
Mads Mølgaard  2006  DGI Nordjylland    32.45  1:08.94  1:47.16    2:23.32   
Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland    34.05  1:11.03  1:48.95    2:25.50   
Silas Åkerlind  2005  Dgi Sønderjylland    32.27  1:08.35  1:47.81    2:25.61   
Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland    34.51  1:12.72  1:52.19    2:29.83   
Lukas Nissen  2006  Dgi Sønderjylland    35.85  1:15.96  1:57.13    2:34.82   
William Romer Jørgensen  2005  DGI Fyn    34.25  1:13.91  1:55.00    2:35.55   
Mads Kristensen  2005  DGI Fyn    35.21  1:14.46  1:56.24    2:36.12   
10  Rasmus Thulstrup Lemming  2005  DGI Østjylland    37.96  1:21.38  2:05.74    2:42.50   
11  Andreas Skovgaard Hald  2006  DGI Østjylland    37.68  1:18.65  2:01.66    2:43.09   
12  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  DGI Sydvest    38.24  1:20.76  2:04.97    2:46.31   
13  Aske Ying Sandvej Møller  2005  DGI Sydøstjylland    37.37  1:22.25  2:07.90    2:53.12   
14  Sebastian Skov  2005  DGI Nordjylland    39.37  1:24.18  2:12.64    2:53.63   
15  Martin Mark Hansen  2005  DGI Sydøstjylland    40.01  1:25.99  2:12.84    2:54.95   
16  Nordin Max Præstegaard  2005  DGI Østjylland    37.47  1:23.30  2:10.91    2:56.59   
17  Lucas Storm Sønderby  2006  DGI Fyn    39.22  1:24.71  2:12.05    2:57.66   
18  Marinus Storm  2006  DGI Østjylland    38.76  1:24.59  2:12.95    2:57.78   
19  Tobias Holt  2005  DGI Sydvest    40.55  1:27.42  2:16.46    2:59.31   
20  Alexander Juul Dahl  2006  DGI Østjylland    37.38  1:21.04  2:05.51    2:59.40   
21  Axel Holst-Jørgensen  2005  DGI Østjylland    39.68  1:26.27  2:16.23    3:04.34   
22  Christoffer Nørgaard  2006  DGI Nordjylland    40.93  1:29.91  2:22.37    3:13.03   
23  Tobias Tariku Sigh  2005  DGI Sydøstjylland    44.79  1:36.45  2:28.70    3:18.71   
24  Kristian Falkenberg  2006  DGI Sydøstjylland    44.14  1:39.08  2:34.52    3:35.46   
25  Maen Sharaf  2006  DGI Sydøstjylland    45.85  1:41.71  2:40.33    3:37.58   
Afbud  2005  DGI Nordjylland            DNS   
Lukas Mogensen  2005  DGI Østjylland            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Dgi Sønderjylland    32.91  1:11.05  1:50.42    2:29.91   
Malthe Le Fevre  2008  DGI Sydøstjylland    38.18  1:21.63  2:06.75    2:49.88   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  DGI Østjylland    37.68  1:21.54  2:07.32    2:50.25   
Thor Aaskoven Jørgensen  2007  DGI Sydøstjylland    39.28  1:24.36  2:09.15    2:51.89   
Lucas Skjødt Broe  2007  DGI Nordjylland    39.02  1:24.04  2:09.27    2:52.07   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  DGI Sydøstjylland    37.27  1:21.30  2:08.12    2:52.07   
Valdemar Theisen  2007  DGI Midtjylland    40.29  1:26.50  2:13.01    2:56.53   
Mathias Løth Andersen  2007  DGI Sydøstjylland    37.93  1:22.23  2:06.69    2:58.92   
Sebastian Beier  2007  DGI Nordjylland    39.92  1:25.73  2:14.36    3:00.35   
10  Samuel Krogh Laursen  2007  DGI Østjylland    40.25  1:26.43  2:15.19    3:02.49   
11  Victor Vixø Momme  2007  DGI Nordjylland    42.44  1:30.79  2:20.70    3:06.62   
12  Alfred Løkke  2008  DGI Østjylland    41.30  1:30.87  2:21.85    3:09.06   
13  Niklas Aagaard Sørensen  2008  DGI Storstrømmen    40.19  1:29.93  2:23.49    3:15.01   
14  Magnus Kjær Holm  2008  DGI Midtjylland    43.59  1:36.20  2:31.09    3:22.10   
15  Casper Buus  2008  DGI Nordjylland    47.94  1:40.75  2:34.32    3:26.01   
16  Simon Søholm Vang  2008  DGI Østjylland    48.12  1:44.45  2:39.93    3:27.77   
17  Knud Storm  2008  DGI Østjylland    45.77  1:41.06  2:37.09    3:29.38   
18  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  DGI Storstrømmen    50.94  1:47.56  2:44.79    3:42.40   
19  Anton Harrits-Nielsen  2007  DGI Østjylland    50.03  1:48.13      3:49.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark