2019-10-23   03:01:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Majbrit Ditlevsen  1958  DGI Sydøstjylland    44.03  1:36.20  2:31.43    3:24.72   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Betina Vinther Hansen  1983  DGI Østjylland    35.72  1:15.76  1:58.59    2:41.24   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Trine Dam  2001  DGI Sydøstjylland    32.04  1:08.81  1:48.15    2:27.08   
Sara Falch  2002  DGI Nordjylland    33.45  1:11.27  1:50.94    2:28.59   
Natasja N. Løland  2000  DGI Østjylland    34.69  1:12.47  1:51.82    2:30.33   
Nynne Nørlem  2002  DGI Fyn    35.19  1:13.88  1:54.52    2:35.05   
Maya Nautrup Pedersen  1999  DGI Østjylland    35.43  1:14.30  1:55.86    2:37.24   
Emmely Andersen  2001  DGI Storstrømmen    33.41  1:12.94  1:55.57    2:38.60   
Freya Kobber Nielsen  2001  DGI Nordjylland    36.25  1:16.55  1:59.52    2:41.22   
Signe Dam  1999  DGI Østjylland    35.38  1:16.32  1:59.10    2:41.26   
Iben Kjær Bengtson  2002  DGI Nordjylland    35.35  1:15.66  1:59.17    2:41.88   
10  Amanda Grønbæk Jensen  2001  DGI Storkøbenhavn    37.48  1:20.10  2:02.98    2:42.88   
11  Lucca Mikkelsen  2002  Dgi Sønderjylland    37.41  1:18.43  2:01.70    2:43.73   
12  Cecilia Bækager Meldgaard  2002  DGI Østjylland    36.77  1:19.47  2:04.08    2:46.81   
13  Katrine Jensen  2001  Dgi Sønderjylland    37.94  1:21.45  2:07.89    2:53.59   
14  Alberte Jensen  1999  DGI Fyn    39.59  1:23.80  2:10.94    2:57.30   
15  Kamille Termansen  2002  DGI Fyn    37.63  1:21.28  2:10.51    2:59.05   
16  Freja Gram  2001  DGI Østjylland    41.35  1:27.67  2:16.45    3:01.02   
17  Emma Christensen  2002  DGI Fyn    40.45  1:27.61  2:16.49    3:04.02   
18  Ea Thomsen  2001  DGI Fyn    44.62  1:36.91  2:28.69    3:15.86   
19  Mariana James  2002  DGI Fyn    45.29  1:38.26  2:33.82    3:26.89   
Signe D. Jørgensen  2002  DGI Østjylland            DNS   
Sandie Rysholt Pedersen  2000  DGI Nordjylland            DNF   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Wisborg Fog  2003  DGI Nordjylland    32.55  1:08.32  1:45.95    2:24.08   
Line Heise  2003  DGI Østjylland    33.81  1:10.89  1:48.31    2:24.58   
Mathilde Møller  2004  DGI Østjylland    33.99  1:12.46  1:51.60    2:29.32   
Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland    35.39  1:14.03  1:53.04    2:30.33   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  DGI Nordjylland    33.60  1:11.46  1:50.54    2:30.47   
Cheyenne Erdmann  2004  Dgi Sønderjylland    34.77  1:13.22  1:53.58    2:32.54   
Mathilde Werge Skall  2003  DGI Østjylland    35.40  1:14.86  1:55.43    2:33.70   
Nynne Jakobsen  2004  DGI Storstrømmen    34.01  1:12.62  1:53.04    2:34.19   
Benedikte Bøllingtoft  2003  DGI Østjylland    35.06  1:14.77  1:55.99    2:34.66   
10  Liva Ginnerup  2004  DGI Østjylland    34.07  1:13.68  1:55.50    2:37.70   
11  Karen K. H. Hagensen  2004  DGI Østjylland    36.17  1:16.01  1:57.77    2:37.99   
12  Nicoline Hansen  2004  DGI Storstrømmen    34.54  1:13.11  1:54.76    2:38.36   
13  Victoria Broch  2004  DGI Sydøstjylland    35.43  1:16.20  1:58.07    2:38.53   
14  Thea Brøndum  2004  DGI Østjylland    36.20  1:16.94  1:58.47    2:39.18   
15  Laura Ostersen  2004  DGI Fyn    35.97  1:17.39  2:01.43    2:41.62   
16  Sandra Aarslev  2004  DGI Midtjylland    36.45  1:18.52  2:01.81    2:43.47   
17  Laura Østerby Clausen  2004  DGI Fyn    37.28  1:19.23  2:04.43    2:45.66   
18  Karoline Skaarup Nielsen  2003  DGI Fyn    38.78  1:23.80  2:12.61    3:00.50   
19  Sofie Holm Rasmussen  2004  DGI Fyn    42.72  1:31.17  2:19.42    3:03.51   
20  Frederikke Johansen  2003  DGI Fyn    41.19  1:29.02  2:17.49    3:04.22   
21  Mille Heise  2004  DGI Fyn    42.06  1:31.54  2:21.60    3:06.70   
22  Cecilie Billesø  2003  DGI Nordjylland    42.26  1:31.31  2:22.11    3:09.22   
Katja Schaumburg  2004  DGI Fyn            DNS   
Olivia Wittrup-Jensen  2004  DGI Sydøstjylland            DNS   
Maria Hall  2003  DGI Sydvest            DSQ  tyvstart 
Marie Graff Esbensen  2003  DGI Midtjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fenja Romanski  2005  DGI Nordjylland    30.11  1:04.08  1:38.62    2:11.86   
Ellen Jensen  2005  Dgi Sønderjylland    30.83  1:04.50  1:38.83    2:13.03   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  DGI Nordjylland    31.80  1:06.85  1:43.71    2:19.66   
Katrine Stoltenhoff  2006  DGI Sydøstjylland    33.58  1:10.51  1:48.20    2:24.80   
Ida Overgaard Thomassen  2005  DGI Nordjylland    32.76  1:09.96  1:47.98    2:24.99   
Ida Rønnow  2006  DGI Nordjylland    33.06  1:10.33  1:49.42    2:25.98   
Katrine Bøeg Thormann  2006  DGI Midtjylland    33.82  1:10.44  1:48.40    2:26.11   
Sisse Berg Olesen  2005  DGI Storstrømmen    32.36  1:08.72  1:47.08    2:26.28   
Weronika L. Bjørn  2005  DGI Midtjylland    32.83  1:10.91  1:50.29    2:27.90   
10  Sophie Møller Madsen  2005  DGI Fyn    33.91  1:11.90  1:51.15    2:29.18   
11  Ida Kold Dalsgaard  2005  DGI Nordjylland    35.25  1:13.88  1:53.53    2:30.54   
12  Pernille Petersen  2006  DGI Nordjylland    34.46  1:14.25  1:55.13    2:33.13   
13  Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland    34.18  1:12.91  1:53.47    2:33.16   
14  Karoline Hellesøe  2006  Dgi Sønderjylland    35.07  1:14.64  1:55.37    2:33.85   
15  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  DGI Storstrømmen    35.35  1:16.04  1:58.55    2:39.07   
16  Anne Kølby Christensen  2005  DGI Fyn    37.81  1:18.38  2:01.31    2:39.69   
17  Anna Mai Andersen  2006  Dgi Sønderjylland    36.92  1:19.46  2:03.46    2:40.95   
18  Annemone Rasmussen  2006  DGI Sydøstjylland    37.97  1:20.93  2:02.46    2:41.37   
19  Clara Hejndorff Bøgsted  2006  DGI Nordjylland    37.76  1:19.96  2:03.76    2:43.10   
20  Sofie Keller  2005  Dgi Sønderjylland    38.00  1:19.33  2:03.20    2:43.90   
21  Emma Bergene Hansen  2005  DGI Sydøstjylland    37.18  1:19.63  2:04.96    2:49.04   
22  Dicte Westphal  2005  DGI Sydøstjylland    38.12  1:22.70  2:09.71    2:55.18   
23  Dicte Nørvang Bisgaard  2006  DGI Østjylland    40.05  1:24.74  2:11.72    2:55.55   
24  Karoline Høgh  2006  DGI Østjylland    38.28  1:23.03  2:10.76    2:55.61   
25  Olivia Tilsted  2006  DGI Østjylland    39.28  1:23.67  2:12.12    2:56.21   
26  Stine Lund Holgersen  2006  DGI Fyn    37.88  1:22.90  2:11.01    2:57.38   
27  Lærke Kirkedal Laursen  2005  DGI Sydøstjylland    41.29  1:27.52  2:15.95    3:02.57   
28  Vilma Marie Walsted  2006  DGI Fyn    39.81  1:26.85  2:15.98    3:03.64   
29  Freya Knop Kristensen  2005  DGI Østjylland    43.64  1:34.55  2:26.21    3:10.39   
30  Naja Kristiane Sørensen  2006  DGI Østjylland    42.65  1:32.72  2:25.26    3:13.16   
31  Yasmin Thrane Kristensen  2006  DGI Storstrømmen    41.39  1:32.13  2:25.35    3:15.32   
32  Camila Hansen  2006  DGI Storstrømmen    44.45  1:36.71      3:24.05   
33  Emilie Hummelshøj  2006  DGI Østjylland    45.71  1:40.38  2:38.28    3:34.13   
34  Anna Lis Kristensen  2005  DGI Sydøstjylland    45.69  1:42.55  2:42.02    3:38.07   
Signe Harrit  2006  DGI Østjylland            DSQ  ej rørt ved 175m 
Signe Rosenmeyer  2005  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Jensen  2007  Dgi Sønderjylland    34.42  1:13.58  1:54.25    2:31.33   
Anne Bruun-Petersen  2007  DGI Fyn    36.56  1:18.00  2:00.16    2:40.96   
Ida Loft Andersen  2007  DGI Østjylland    37.36  1:20.96  2:05.98    2:48.87   
Simone Trekær Klausen  2007  DGI Sydøstjylland    36.43  1:18.88  2:04.63    2:49.73   
Anna Skovhus Lydersen  2007  DGI Nordjylland    39.44  1:24.38  2:11.82    2:57.51   
Lise Ingeborg Christianse  2007  DGI Nordjylland    39.96  1:26.94  2:15.15    3:00.00   
Sofia Mortensen  2007  DGI Fyn    42.23  1:31.13  2:19.00    3:01.62   
Sofie Callsen  2008  DGI Nordjylland    43.21  1:30.91  2:19.47    3:01.67   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  DGI Sydøstjylland    40.08  1:26.85  2:15.47    3:02.04   
10  Tuana Kasirga  2007  DGI Midtjylland    42.38  1:32.64  2:24.10    3:12.17   
11  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  DGI Storstrømmen    40.79  1:31.65  2:25.35    3:13.61   
12  Karen Klarskov Henriksen  2008  DGI Sydøstjylland    44.09  1:33.10  2:23.70    3:13.85   
13  Anna Baad  2007  DGI Storstrømmen    40.00  1:31.41  2:25.37    3:16.23   
14  Ida Siegumfeldt  2007  DGI Østjylland    45.11  1:37.88  2:33.34    3:27.96   
15  Sarah Dyekjær Finseth  2007  DGI Fyn    50.36  1:48.49  2:47.23    3:44.52   
Sille Augustesen  2008  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Kellenberger  1978  DGI Østjylland    34.86  1:13.44  1:53.61    2:32.50   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Märcher  1982  DGI Fyn    34.72  1:13.67  1:55.67    2:39.05   
Michael Jørgensen  1981  DGI Fyn    36.39  1:17.63  2:02.04    2:47.80   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kim Møller Nielsen  1992  DGI Nordjylland    34.71  1:11.85  1:49.87    2:25.10   
Afbud  1990  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christopher Kristiansen  2000  Dgi Sønderjylland    27.55  57.43  1:28.65    1:59.78   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    32.60  1:08.18  1:44.27    2:17.25   
Anders Lund Holgersen  2000  DGI Fyn    30.46  1:04.68  1:40.76    2:17.44   
Anders Ballisager Hansen  1998  DGI Sydøstjylland    29.02  1:04.86  1:42.56    2:19.22   
Niklas Faaborg Andersen  2002  DGI Østjylland    30.92  1:05.62  1:42.80    2:20.26   
Kasper Larsen  2002  DGI Sydvest    30.61  1:06.36  1:44.38    2:22.77   
Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn    32.69  1:09.60  1:47.86    2:24.14   
Dennis Hansen  2002  Dgi Sønderjylland    32.66  1:09.58  1:47.13    2:25.30   
Christian Linaa Dirdal  2001  DGI Østjylland    30.92  1:07.51  1:47.34    2:27.07   
10  Andreas Skak Thomsen  2001  DGI Østjylland    30.88  1:07.45  1:47.05    2:28.58   
11  Viktor Johansen  2001  DGI Fyn    33.86  1:11.72  1:51.66    2:29.17   
12  Jonas Sørensen  1995  DGI Østjylland    36.11  1:16.90  1:55.66    2:30.92   
13  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  DGI Sydøstjylland    32.28  1:09.89  1:51.09    2:30.93   
14  Daniel Poulsen  2001  DGI Sydvest    32.48  1:10.62  1:51.17    2:31.29   
15  Sebastian Emil Thomsen  2002  DGI Nordjylland    34.79  1:15.12  1:58.18    2:38.95   
Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004  DGI Nordjylland    29.41  1:01.66  1:34.76    2:07.13   
Malthe Theisen  2003  DGI Midtjylland    29.07  1:01.31  1:35.01    2:07.60   
Emil Neumann  2004  Dgi Sønderjylland    30.20  1:03.02  1:36.83    2:10.93   
Tobias Vestby Jensen  2003  DGI Nordjylland    29.87  1:02.99  1:37.11    2:10.98   
Casper Fink  2003  Dgi Sønderjylland    31.16  1:04.46  1:39.38    2:14.43   
Jeppe Haurum  2003  DGI Sydvest    29.59  1:04.24  1:39.89    2:16.62   
Albert U. Thystrup  2003  DGI Storstrømmen    31.61  1:06.63  1:43.74    2:19.74   
Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland    29.67  1:06.44  1:45.86    2:22.58   
Alexander Løland  2004  DGI Østjylland    32.18  1:08.61  1:45.96    2:23.15   
10  Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland    33.32  1:10.48  1:49.04    2:25.48   
11  Sebastian B Lehmann  2004  DGI Nordjylland    31.66  1:07.03  1:45.77    2:25.56   
12  Jakob Frimand  2004  DGI Østjylland    33.28  1:10.16  1:48.92    2:27.36   
13  Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    34.20  1:12.22  1:52.32    2:29.97   
14  Victor Karlström  2004  DGI Fyn    33.55  1:11.58  1:51.40    2:30.26   
15  Jimmy Nielsen  2003  DGI Nordjylland    34.51  1:14.30  1:54.82    2:33.11   
16  Mathias Westergaard  2004  DGI Fyn    34.24  1:14.10  1:55.34    2:33.99   
17  Lesley Jan de Graaf  2004  DGI Nordjylland    36.41  1:17.15  1:57.33    2:34.07   
18  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen    33.64  1:12.91      2:40.96   
19  Laust Lundgaard  2004  DGI Fyn    35.77  1:17.41  2:01.04    2:43.30   
20  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland    36.04  1:17.95  2:02.75    2:43.91   
21  Lauge Rasmussen  2003  DGI Fyn    37.97  1:22.00  2:07.71    2:52.02   
22  Nicolaj Pank Holm  2004  DGI Østjylland    38.88  1:23.35  2:09.70    2:52.64   
23  Oliver Hansen  2004  DGI Fyn    37.47  1:22.33  2:09.55    2:55.06   
24  Christian Schaarup  2004  DGI Østjylland    40.14  1:25.36  2:13.18    2:57.07   
25  Jonas Rose  2004  DGI Fyn    38.57  1:24.05  2:14.77    3:03.35   
26  Emil Stidsen  2003  DGI Østjylland    44.47  1:31.71  2:20.63    3:03.40   
27  Mazen Sharaf  2003  DGI Sydøstjylland    44.74  1:40.92  2:41.21    3:41.80   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2005  DGI Sydøstjylland    30.94  1:04.65  1:39.21    2:13.12   
Eskild Noah Johannsen  2006  Dgi Sønderjylland    32.07  1:06.90  1:44.04    2:20.26   
Mads Mølgaard  2006  DGI Nordjylland    32.45  1:08.94  1:47.16    2:23.32   
Elmer Oosterhof  2005  DGI Nordjylland    34.05  1:11.03  1:48.95    2:25.50   
Silas Åkerlind  2005  Dgi Sønderjylland    32.27  1:08.35  1:47.81    2:25.61   
Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland    34.51  1:12.72  1:52.19    2:29.83   
Lukas Nissen  2006  Dgi Sønderjylland    35.85  1:15.96  1:57.13    2:34.82   
William Romer Jørgensen  2005  DGI Fyn    34.25  1:13.91  1:55.00    2:35.55   
Mads Kristensen  2005  DGI Fyn    35.21  1:14.46  1:56.24    2:36.12   
10  Rasmus Thulstrup Lemming  2005  DGI Østjylland    37.96  1:21.38  2:05.74    2:42.50   
11  Andreas Skovgaard Hald  2006  DGI Østjylland    37.68  1:18.65  2:01.66    2:43.09   
12  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005  DGI Sydvest    38.24  1:20.76  2:04.97    2:46.31   
13  Aske Ying Sandvej Møller  2005  DGI Sydøstjylland    37.37  1:22.25  2:07.90    2:53.12   
14  Sebastian Skov  2005  DGI Nordjylland    39.37  1:24.18  2:12.64    2:53.63   
15  Martin Mark Hansen  2005  DGI Sydøstjylland    40.01  1:25.99  2:12.84    2:54.95   
16  Nordin Max Præstegaard  2005  DGI Østjylland    37.47  1:23.30  2:10.91    2:56.59   
17  Lucas Storm Sønderby  2006  DGI Fyn    39.22  1:24.71  2:12.05    2:57.66   
18  Marinus Storm  2006  DGI Østjylland    38.76  1:24.59  2:12.95    2:57.78   
19  Tobias Holt  2005  DGI Sydvest    40.55  1:27.42  2:16.46    2:59.31   
20  Alexander Juul Dahl  2006  DGI Østjylland    37.38  1:21.04  2:05.51    2:59.40   
21  Axel Holst-Jørgensen  2005  DGI Østjylland    39.68  1:26.27  2:16.23    3:04.34   
22  Christoffer Nørgaard  2006  DGI Nordjylland    40.93  1:29.91  2:22.37    3:13.03   
23  Tobias Tariku Sigh  2005  DGI Sydøstjylland    44.79  1:36.45  2:28.70    3:18.71   
24  Kristian Falkenberg  2006  DGI Sydøstjylland    44.14  1:39.08  2:34.52    3:35.46   
25  Maen Sharaf  2006  DGI Sydøstjylland    45.85  1:41.71  2:40.33    3:37.58   
Afbud  2005  DGI Nordjylland            DNS   
Lukas Mogensen  2005  DGI Østjylland            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Dgi Sønderjylland    32.91  1:11.05  1:50.42    2:29.91   
Malthe Le Fevre  2008  DGI Sydøstjylland    38.18  1:21.63  2:06.75    2:49.88   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  DGI Østjylland    37.68  1:21.54  2:07.32    2:50.25   
Thor Aaskoven Jørgensen  2007  DGI Sydøstjylland    39.28  1:24.36  2:09.15    2:51.89   
Lucas Skjødt Broe  2007  DGI Nordjylland    39.02  1:24.04  2:09.27    2:52.07   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  DGI Sydøstjylland    37.27  1:21.30  2:08.12    2:52.07   
Valdemar Theisen  2007  DGI Midtjylland    40.29  1:26.50  2:13.01    2:56.53   
Mathias Løth Andersen  2007  DGI Sydøstjylland    37.93  1:22.23  2:06.69    2:58.92   
Sebastian Beier  2007  DGI Nordjylland    39.92  1:25.73  2:14.36    3:00.35   
10  Samuel Krogh Laursen  2007  DGI Østjylland    40.25  1:26.43  2:15.19    3:02.49   
11  Victor Vixø Momme  2007  DGI Nordjylland    42.44  1:30.79  2:20.70    3:06.62   
12  Alfred Løkke  2008  DGI Østjylland    41.30  1:30.87  2:21.85    3:09.06   
13  Niklas Aagaard Sørensen  2008  DGI Storstrømmen    40.19  1:29.93  2:23.49    3:15.01   
14  Magnus Kjær Holm  2008  DGI Midtjylland    43.59  1:36.20  2:31.09    3:22.10   
15  Casper Buus  2008  DGI Nordjylland    47.94  1:40.75  2:34.32    3:26.01   
16  Simon Søholm Vang  2008  DGI Østjylland    48.12  1:44.45  2:39.93    3:27.77   
17  Knud Storm  2008  DGI Østjylland    45.77  1:41.06  2:37.09    3:29.38   
18  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  DGI Storstrømmen    50.94  1:47.56  2:44.79    3:42.40   
19  Anton Harrits-Nielsen  2007  DGI Østjylland    50.03  1:48.13      3:49.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Piger Grp1-4  1970  DGI Østjylland            3:04.48   
  Charlotte Poulsen  1969      1:01.69        1:01.69   
  Britt Frimann  1975      46.70        1:48.39   
  Rikke Danielsen  1976      41.65        2:30.04   
  Betina Vinther Hansen  1983      34.44        3:04.48   
                     
                     
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Flying Pigs  1995  DGI Nordjylland            2:08.80   
  Sara Falch  2002      35.03        35.03   
  Ghita Kobbelgaard  1995      33.55        1:08.58   
  Emilie Sofie Hansen  2001      31.16        1:39.74   
  Maja Meinert  2001      29.06        2:08.80   
                     
Sydøst Gr. 5 Piger 1  1995  DGI Sydøstjylland            2:19.04   
  Trine G. Sørensen  1997      36.79        36.79   
  Sille Ibsen  2001      36.94        1:13.73   
  Trine Dam  2001      32.61        1:46.34   
  Martine Rasmussen  2000      32.70        2:19.04   
                     
Piger B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:29.27   
  Katrine Søndergaard  2002      38.41        38.41   
  Natasja N. Løland  2000      43.85        1:22.26   
  Thilde Wei Drachmann  2002      35.59        1:57.85   
  Signe Dam  1999      31.42        2:29.27   
                     
Piger Sønderjylland Gr.5  1995  Dgi Sønderjylland            2:32.61   
  Katrine Jensen  2001      43.77        43.77   
  Julie Fink  2001      40.22        1:23.99   
  Olivia Steenstrup  2000      34.81        1:58.80   
  Lucca Mikkelsen  2002      33.81        2:32.61   
                     
Fynske Damer Gr. 5  1995  DGI Fyn            2:41.27   
  Kamille Termansen  2002      44.47        44.47   
  Emma Christensen  2002      46.87        1:31.34   
  Nynne Nørlem  2002      36.72        2:08.06   
  Inge Madsen  2002      33.21        2:41.27   
                     
Piger A Grp5  1995  DGI Østjylland            DNS   
  Sofie Møller Sørensen  1998                 
  Trine Rasmussen  1999                 
  Clara Nautrup Pedersen  1998                 
  Caroline Varming Kokholm  2002              DNS   
                     
                     
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Chicks With Kicks  2003  DGI Nordjylland            2:14.85   
  Laura Rønn Danielsen  2004      33.68        33.68   
  Thea Holm Thomsen  2003      40.30        1:13.98   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      33.21        1:47.19   
  Freja Romanski  2003      27.66        2:14.85   
                     
Piger A Grp6  2003  DGI Østjylland            2:17.32   
  Sofia Illum Kirkeby  2004      35.61        35.61   
  Caroline Christensen  2004      37.63        1:13.24   
  Mille Post  2004      34.03        1:47.27   
  Mathilde Møller  2004      30.05        2:17.32   
                     
Nordjyll. Purple Cobras  2003  DGI Nordjylland            2:25.37   
  Anna Christine Pedersen  2003      35.99        35.99   
  Michelle Bloch Sørensen  2004      42.64        1:18.63   
  Zille Haarh Svendsen  2004      34.67        1:53.30   
  Maja M S Sørensen  2004      32.07        2:25.37   
                     
Piger B Grp6  2003  DGI Østjylland            2:26.06   
  Nete Kirial  2003      37.97        37.97   
  Karen K. H. Hagensen  2004      42.26        1:20.23   
  Dicte Lund  2004      34.91        1:55.14   
  Sarah Salling Larsen  2003      30.92        2:26.06   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2003  DGI Midtjylland            2:28.17   
  Ida Kristensen  2004      38.56        38.56   
  Agnete Riis  2003      40.41        1:18.97   
  Marie Graff Esbensen  2003      33.26        1:52.23   
  Maria Fiil Jensen  2004      35.94        2:28.17   
                     
Piger Sønderjylland Gr 6  2003  Dgi Sønderjylland            2:33.10   
  Emma Lundorff Johannsen  2003      36.92        36.92   
  Sara Farag  2003      42.24        1:19.16   
  Cheyenne Erdmann  2004      38.10        1:57.26   
  Ellen Marie Wiege  2003      35.84        2:33.10   
                     
Sydøst Gr. 6 Piger 1  2003  DGI Sydøstjylland            2:36.34   
  Victoria Broch  2004      35.94        35.94   
  Cecilie Daugaard  2003      44.72        1:20.66   
  Matilde Helene Sørensen  2004      42.19        2:02.85   
  Sofie Marie Damsø  2004      33.49        2:36.34   
                     
Girlpower Syd  2004  DGI Sydvest            2:46.55   
  Emily Schjelderup Pederse  2004      45.25        45.25   
  Laura Vindstrup Christens  2003      52.61        1:37.86   
  Freja Kruse  2004      34.57        2:12.43   
  Liv Bendixen  2004      34.12        2:46.55   
                     
Sydøst Gr. 6 Piger 2  2003  DGI Sydøstjylland            2:51.75   
  Sara Høi Graversen  2003      41.01        41.01   
  Johanne Rasmussen  2003      46.02        1:27.03   
  Anna Lis Kristensen  2005      49.57        2:16.60   
  Katrine Nyholm-Rønning  2003      35.15        2:51.75   
                     
Afbud  2004  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Fynske Damer Gr. 6  2003  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
Storstrømmen Turbo Gr 6  2003  DGI Storstrømmen            DSQ  tyvstart 
  Anna Lind Petersen  2004      33.39        33.39   
                     
                     
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Silly Sea Monkies  2005  DGI Nordjylland            2:13.78   
  Fenja Romanski  2005      33.19        33.19   
  Liva Lauridsen Vorgod  2005      37.44        1:10.63   
  Ida Rønnow  2006      33.91        1:44.54   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      29.24        2:13.78   
                     
Storstrømmen Turbo1 Gr 7  2005  DGI Storstrømmen            2:17.39   
  Petrine R.e. Sørensen  2005      33.86        33.86   
  Lærke Møller  2005      38.56        1:12.42   
  Sisse Berg Olesen  2005      32.48        1:44.90   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      32.49        2:17.39   
                     
Sydøst Gr. 7 Piger 1  2005  DGI Sydøstjylland            2:18.53   
  Annemone Rasmussen  2006      36.25        36.25   
  Rosa Marie Schousboe  2005      37.06        1:13.31   
  Katrine Stoltenhoff  2006      33.84        1:47.15   
  Ane K. Zachariassen  2005      31.38        2:18.53   
                     
Piger 1 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:19.05   
  Karoline Hellesøe  2006      38.39        38.39   
  Jette Muusmann  2005      37.00        1:15.39   
  Ellen Jensen  2005      32.42        1:47.81   
  Amalie Hede Kristensen  2005      31.24        2:19.05   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #1  2005  DGI Midtjylland            2:20.45   
  Weronika L. Bjørn  2005      37.14        37.14   
  Sofie Dyg Holme  2005      38.57        1:15.71   
  Katrine Bøeg Thormann  2006      33.80        1:49.51   
  Laura Håkonsson  2006      30.94        2:20.45   
                     
Fynske Damer Gr. 7  2005  DGI Fyn            2:22.81   
  Freja Duus  2005      36.58        36.58   
  Flora Fogh Rubenius  2005      40.69        1:17.27   
  Sophie Møller Madsen  2005      34.36        1:51.63   
  Rikke Bruun-Petersen  2005      31.18        2:22.81   
                     
Sydøst Gr. 7 Piger 2  2005  DGI Sydøstjylland            2:28.16   
  Signe Rosenmeyer  2005      38.27        38.27   
  Stella Harpøth  2006      38.82        1:17.09   
  Emma Bergene Hansen  2005      38.93        1:56.02   
  Kirstine Buch  2005      32.14        2:28.16   
                     
Piger A Grp7  2005  DGI Østjylland            2:31.74   
  Lise Lund Sørensen  2005      39.57        39.57   
  Camilla Liao Wienke  2005      42.05        1:21.62   
  Lucca Filipowicz  2005      36.77        1:58.39   
  Malou Sophie Stormes  2005      33.35        2:31.74   
                     
Piger B Grp7  2005  DGI Østjylland            2:36.12   
  Karoline Høgh  2006      40.22        40.22   
  Tilde Frøsig Stengaard  2005      41.63        1:21.85   
  Maia Bødtker  2005      39.87        2:01.72   
  Signe Harrit  2006      34.40        2:36.12   
                     
10  Piger2 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:36.72   
  Anna Mai Andersen  2006      42.11        42.11   
  Alberte Sloth Benkjær  2005      42.03        1:24.14   
  Nora Gombos  2006      37.93        2:02.07   
  Sofie Keller  2005      34.65        2:36.72   
                     
11  Meme Team Nordjylland  2005  DGI Nordjylland            2:44.20   
  Eva Andersen  2006      44.51        44.51   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      46.21        1:30.72   
  Hannah Vixø Momme  2005      37.74        2:08.46   
  Nana Starcke Jeppesen  2006      35.74        2:44.20   
                     
12  Piger Orient  2005  DGI Storkøbenhavn            2:56.81   
  Sille Kongsfelt  2006      47.96        47.96   
  Frederikke Vesth  2007      47.36        1:35.32   
  Philippa Mitchell  2006      42.35        2:17.67   
  Asta Edelbo Pedersen  2006      39.14        2:56.81   
                     
13  Storstrømmen Turbo2 Gr 7  2005  DGI Storstrømmen            2:58.25   
  Camila Hansen  2006      47.66        47.66   
  Nicoline Bohn Jacobsen  2006      47.09        1:34.75   
  Yasmin Thrane Kristensen  2006      49.21        2:23.96   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      34.29        2:58.25   
                     
Midtjylland Isk Grp. 7 #2  2005  DGI Midtjylland            DSQ  aktiv på ryg 175m 
  Katrine Krogh  2005      37.67        37.67   
  Mathilde Irmschler  2006      46.37        1:24.04   
  Emilie Væring Nielsen  2005      38.62        2:02.66   
                     
                     
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Piger A Grp8  2007  DGI Østjylland            2:32.20   
  Ida Loft Andersen  2007      38.99        38.99   
  Frederikke Wiese Jacobsen  2007      43.65        1:22.64   
  Johanne Schleimann  2007      37.51        2:00.15   
  Isabella Nørgaard  2007      32.05        2:32.20   
                     
Sydøst Gr. 8 Piger 1  2007  DGI Sydøstjylland            2:35.12   
  Sille Augustesen  2008      41.39        41.39   
  Filippa Juul Jensen  2007      44.16        1:25.55   
  Signe Holst Jacobsen  2007      34.64        2:00.19   
  Simone Trekær Klausen  2007      34.93        2:35.12   
                     
Piger Sønderjylland Gr8  2007  Dgi Sønderjylland            2:35.45   
  Kalina Gamisheva  2008      39.46        39.46   
  Signe Jensen  2007      40.25        1:19.71   
  Sofie Skibelund Olesen  2007      40.90        2:00.61   
  Andrea Berg Nielsen  2007      34.84        2:35.45   
                     
Fynske Damer Gr. 8  2007  DGI Fyn            2:42.09   
  Karoline Jørgensen  2007      39.83        39.83   
  Sofia Mortensen  2007      49.48        1:29.31   
  Anne Bruun-Petersen  2007      37.02        2:06.33   
  Madeline Skovhus  2007      35.76        2:42.09   
                     
Nordjyll. Phoenix Mafia  2007  DGI Nordjylland            2:53.16   
  Astrid O. Thomassen  2007      46.24        46.24   
  Anna Skovhus Lydersen  2007      47.70        1:33.94   
  Lise Ingeborg Christianse  2007      41.78        2:15.72   
  Clara Kornum  2007      37.44        2:53.16   
                     
Sydøst Gr. 8 Piger 2  2007  DGI Sydøstjylland            3:04.29   
  Kirstine Knudsen  2007      48.18        48.18   
  Cathrine Grønhøj  2007      48.22        1:36.40   
  Kirstine Sabroe Sørensen  2008      49.15        2:25.55   
  Julie Olsen  2008      38.74        3:04.29   
                     
Midtjylland Isk Grp. 8  2007  DGI Midtjylland            3:07.66   
  Amalie Moeskjær  2007      43.00        43.00   
  Tuana Kasirga  2007      53.56        1:36.56   
  Eline S. B. Kjærsgaard  2007      47.21        2:23.77   
  Marie Pind Lavrsen  2007      43.89        3:07.66   
                     
Piger B Grp8  2007  DGI Østjylland            3:07.98   
  Emma Brix  2008      51.70        51.70   
  Thora Holst-Jørgensen  2007      50.67        1:42.37   
  Mikkeline Liis Jacobsen  2007      46.60        2:28.97   
  Frida Asp Mikkelsen  2008      39.01        3:07.98   
                     
Storstrømmen Turbo Gr 8  2007  DGI Storstrømmen            3:27.83   
  Anna Baad  2007      46.11        46.11   
  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008      56.07        1:42.18   
  Milla Engsted Larsen  2009      56.33        2:38.51   
  Edith Seedorff  2008      49.32        3:27.83   
                     
                     
 
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Piger Grp9  2009  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sydøst Gr. 9 Piger  2009  DGI Sydøstjylland            DNS   
  Anne Caroline Dahl Reher  2009                 
  Vigga Rasmussen  2009                 
  Frida Bækskov Tomzak  2009                 
  Vigga Nikoline Hermansen  2009              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp1-4  1970  DGI Østjylland            2:15.78   
  Stefan Hjortshøj  1988      33.08        33.08   
  Casper Thaarup  1987      37.19        1:10.27   
  Søren Kellenberger  1978      35.37        1:45.64   
  Søren Thorup Hansen  1975      30.14        2:15.78   
                     
Oldboys Fra Fyn  1994  DGI Fyn            2:19.96   
  Mikkel Märcher  1982      40.13        40.13   
  René Pedersen  1977      32.86        1:12.99   
  Michael Jørgensen  1981      36.42        1:49.41   
  Casper Nedergaard  1990      30.55        2:19.96   
                     
Drenge B Grp1-4  1970  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sydøst Gr. 4 Herrer  1994  DGI Sydøstjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Storstrømmen Turbo Gr 5  1995  DGI Storstrømmen            1:55.21   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      30.84        30.84   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      32.03        1:02.87   
  Kristian Svenstrup  1998      27.08        1:29.95   
  Viktor Eibye  2001      25.26        1:55.21   
                     
Nordjylland Torpedoes  1995  DGI Nordjylland            1:55.82   
  Emil Viltoft Andersen  2000      29.64        29.64   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      32.27        1:01.91   
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      28.49        1:30.40   
  Nicklas Pedersen  2001      25.42        1:55.82   
                     
Drenge A Grp5  1995  DGI Østjylland            1:56.83   
  Andreas Weje  1998      28.85        28.85   
  Kristoffer B. Holm  1999      34.74        1:03.59   
  August Stamp Kirkeby  1999      28.23        1:31.82   
  Esben Røjkjær Rasmussen  2001      25.01        1:56.83   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr.5  1995  Dgi Sønderjylland            2:01.29   
  Christopher Kristiansen  2000      33.46        33.46   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      33.86        1:07.32   
  André Iversen  2001      28.08        1:35.40   
  Svend Matzen  1999      25.89        2:01.29   
                     
Sydøst Gr. 5 Drenge 1  1995  DGI Sydøstjylland            2:02.39   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      33.93        33.93   
  Andreas Hansen  2001      33.29        1:07.22   
  Robert Versteegen  2001      29.35        1:36.57   
  Anders Ballisager Hansen  1998      25.82        2:02.39   
                     
Nordjylland Wild Waves  1995  DGI Nordjylland            2:04.54   
  Niklas T. Kristiansen  2000      31.43        31.43   
  Andreas Rask Sørensen  1999      34.88        1:06.31   
  Mikkel Hedeby Madsen  2002      31.46        1:37.77   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      26.77        2:04.54   
                     
Four Beasts  2002  DGI Sydvest            2:05.83   
  Johan Sørensen  1999      32.20        32.20   
  Erik Ellemose Sørensen  2002      35.71        1:07.91   
  Daniel Poulsen  2001      32.31        1:40.22   
  Boje Fokkink  2001      25.61        2:05.83   
                     
Sydøst Gr. 5 Drenge 2  1995  DGI Sydøstjylland            2:08.70   
  Rasmus D. Jensen  1998      33.87        33.87   
  Mikkel Dam  2002      36.27        1:10.14   
  Alexander Roe  1997      29.25        1:39.39   
  Simon Tuelstrup Bechmann  2001      29.31        2:08.70   
                     
Drenge2 Sønderjylland Gr.5  1995  Dgi Sønderjylland            2:10.02   
  Dennis Hansen  2002      34.84        34.84   
  Nikolaj Carlsen  2002      34.07        1:08.91   
  Niklas Børsmose Simony  2001      30.47        1:39.38   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      30.64        2:10.02   
                     
10  Drenge B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:11.41   
  Mads Berentzen  2002      33.99        33.99   
  Elias Lauritsen  2000      38.44        1:12.43   
  Jonas Sørensen  1995      30.20        1:42.63   
  Andreas Skak Thomsen  2001      28.78        2:11.41   
                     
11  Fynske Herrer Gr. 5  1995  DGI Fyn            2:15.29   
  Frederik Klüver  1998      35.34        35.34   
  Andreas Birkholm  2002      39.40        1:14.74   
  Kristoffer Thomsen  2000      33.46        1:48.20   
  Viktor Johansen  2001      27.09        2:15.29   
                     
Afbud  2002  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Victory Fighter  2003  DGI Nordjylland            1:58.48   
  Oscar Pedersen  2004      30.76        30.76   
  Dion Drejer Delaney  2003      33.35        1:04.11   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      28.81        1:32.92   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      25.56        1:58.48   
                     
Sydøst Gr. 6 Drenge 1  2003  DGI Sydøstjylland            2:05.91   
  Jakob Krag Sørensen  2004      33.27        33.27   
  Jacob Ladefoged  2003      36.35        1:09.62   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      27.06        1:36.68   
  Erik Both Schulte  2004      29.23        2:05.91   
                     
Nordjylland Dude Club  2003  DGI Nordjylland            2:10.65   
  Marcus Albæk  2004      33.74        33.74   
  Mikkel Pedersen  2004      36.13        1:09.87   
  Jacob Toft  2003      31.19        1:41.06   
  Lesley Jan de Graaf  2004      29.59        2:10.65   
                     
Drenge A Grp6  2003  DGI Østjylland            2:12.93   
  Mikkel Dannesboe  2003      33.72        33.72   
  Noah Busk  2004      38.13        1:11.85   
  Jacob Mørup  2004      32.81        1:44.66   
  Markus Friis Hansen  2003      28.27        2:12.93   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr6  2003  Dgi Sønderjylland            2:15.29   
  Emil Neumann  2004      34.52        34.52   
  Alexander Schmidt  2004      40.27        1:14.79   
  Casper Fink  2003      32.96        1:47.75   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      27.54        2:15.29   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2003  DGI Midtjylland            2:15.39   
  Kasper Lund Tange  2004      36.56        36.56   
  Rasmus Håkonsson  2004      33.56        1:10.12   
  Jakob Møller Nielsen  2004      35.83        1:45.95   
  Anton Christiansen  2004      29.44        2:15.39   
                     
Storstrømmen Turbo Gr 6  2003  DGI Storstrømmen            2:17.26   
  Jonas P. Dahrup  2004      37.40        37.40   
  Victor Compen  2003      36.63        1:14.03   
  Albert U. Thystrup  2003      31.99        1:46.02   
  Laurits Thøfner  2004      31.24        2:17.26   
                     
Drenge B Grp6  2003  DGI Østjylland            2:25.73   
  Frederik Stordal Poulsen  2004      40.15        40.15   
  Nikolaj Høgh  2003      42.09        1:22.24   
  Simon Kloster Sørensen  2003      34.15        1:56.39   
  Mads Vittrup  2003      29.34        2:25.73   
                     
Sydøst Gr. 6 Drenge 2  2003  DGI Sydøstjylland            3:06.52   
  Peter Ladefoged  2004      40.88        40.88   
  Ebbe Weile  2004      51.86        1:32.74   
  Mazen Sharaf  2003      50.96        2:23.70   
  Maen Sharaf  2006      42.82        3:06.52   
                     
Fynske Herrer Gr. 6  2003  DGI Fyn            DSQ  ej rørt 175m 
  Jeppe Lund Holgersen  2003      40.70        40.70   
  Christian Rasmussen  2003      38.59        1:19.29   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp7  2005  DGI Østjylland            2:14.63   
  Mathias Nybro Laursen  2005      33.94        33.94   
  Jonas Gaur  2005      35.97        1:09.91   
  Frederik Gadegaard  2005      35.57        1:45.48   
  Johan H Brorson  2006      29.15        2:14.63   
                     
Nordjyllands Mighty Men  2005  DGI Nordjylland            2:18.54   
  Elmer Oosterhof  2005      38.06        38.06   
  William Elliot Lumholtz  2006      38.47        1:16.53   
  Mathias Ø. Barslev  2006      32.28        1:48.81   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      29.73        2:18.54   
                     
Fynske Herrer Gr. 7  2005  DGI Fyn            2:19.31   
  Asger Østergaard  2005      36.96        36.96   
  Jonas Svensmark Jensen  2005      35.51        1:12.47   
  William Romer Jørgensen  2005      34.94        1:47.41   
  Magnus Løkke  2005      31.90        2:19.31   
                     
Sydøst Gr. 7 Drenge 1  2005  DGI Sydøstjylland            2:21.10   
  Alexander Mogensen  2005      38.01        38.01   
  Magnus Andersen  2005      42.70        1:20.71   
  Matti Andersen  2005      30.57        1:51.28   
  Mark Rüdinger  2006      29.82        2:21.10   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:24.13   
  Eskild Noah Johannsen  2006      35.16        35.16   
  Silas Åkerlind  2005      40.49        1:15.65   
  Boris Gamishev  2007      38.15        1:53.80   
  Philip Emborg Andreasen  2005      30.33        2:24.13   
                     
Drenge B Grp7  2005  DGI Østjylland            2:32.37   
  Gustav Ravn  2005      38.40        38.40   
  Esben Frimand  2006      43.99        1:22.39   
  Mads Rager Larsen  2005      36.96        1:59.35   
  Casper Krogh Særkjær  2005      33.02        2:32.37   
                     
Drenge2 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:33.02   
  Lukas Nissen  2006      39.68        39.68   
  Henrik Hansen  2005      41.50        1:21.18   
  Emil Winther  2006      39.48        2:00.66   
  Felix Wetcke-Brask  2006      32.36        2:33.02   
                     
Sydøst Gr. 7 Drenge 2  2005  DGI Sydøstjylland            2:33.03   
  Nikolai Kristensen  2005      39.41        39.41   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      43.85        1:23.26   
  Kristian Nielsen  2005      37.47        2:00.73   
  Jens Holst Jacobsen  2005      32.30        2:33.03   
                     
Nordj. Dangerous Ducks  2005  DGI Nordjylland            2:36.74   
  Mathias Johansen  2005      39.82        39.82   
  Sebastian Skov  2005      46.51        1:26.33   
  Nikolaj Rytger Knudsen  2006      36.03        2:02.36   
  Mikkel Rubæk  2006      34.38        2:36.74   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp8  2007  DGI Østjylland            3:03.20   
  Thomas Emil Højrup  2007      41.07        41.07   
  Anton Harrits-Nielsen  2007      1:04.88        1:45.95   
  Samuel Krogh Laursen  2007      43.96        2:29.91   
  Sophus Heningsen  2007      33.29        3:03.20   
                     
Fynske Herrer Gr. 8  2007  DGI Fyn            3:05.33   
  Oliver Oxholm Ballisager  2007      49.19        49.19   
  Lau Lamberg  2007      51.08        1:40.27   
  Mathias Møller Madsen  2008      44.70        2:24.97   
  Casper Clausen  2007      40.36        3:05.33   
                     
Nordjylland Water Devils  2007  DGI Nordjylland            3:09.25   
  Frederik Jensen  2007      51.96        51.96   
  Mattie Christiansen  2008      56.21        1:48.17   
  Mads Poulsen  2007      42.01        2:30.18   
  Tobias Schwab  2009      39.07        3:09.25   
                     
Midtjylland Isk Grp. 8  2007  DGI Midtjylland            3:09.98   
  Magnus Kjær Holm  2008      50.03        50.03   
  Albert Olesen  2008      53.19        1:43.22   
  Valdemar Theisen  2007      47.81        2:31.03   
  Zakarias L. Bjørn  2008      38.95        3:09.98   
                     
Drenge B Grp8  2007  DGI Østjylland            3:24.58   
  Sebastian Holler Bødtker  2007      51.33        51.33   
  Orla Kellenberger  2008      1:00.99        1:52.32   
  Morten Holst-Jensen  2008      50.47        2:42.79   
  Elmander J. P. Odgaard  2007      41.79        3:24.58   
                     
Nordjylland Destroyers  2007  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
Storstrømmen Turbo Gr 8  2007  DGI Storstrømmen            DSQ  EFB 25m 
                     
Sydøst Gr. 8 Drenge 1  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  2 amtag under vand 
  Mathias Løth Andersen  2007      40.74        40.74   
                     
Sydøst Gr. 8 Drenge 2  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
  Andreas Birkmose  2007      1:01.10        1:01.10   
  Ebbe Als Olsen  2007      45.88        1:46.98   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      46.96        2:33.94   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Tsunamies  1994  DGI Nordjylland            2:47.38   
  Kim Møller Nielsen  1992      39.25        39.25   
  Peter Christiansen  1975      38.37        1:17.62   
  Line Hejlesen  1974      45.36        2:02.98   
  Nina Ingeborg Christiansen  1980      44.40        2:47.38   
                     
Rollator Banden  1959  DGI Sydøstjylland            3:24.78   
  Rina Damsgaard  1956      59.18        59.18   
  Poul Erik Tankred  1953      59.41        1:58.59   
  Majbrit Ditlevsen  1958      46.25        2:44.84   
  Arne Christoffersen  1964      39.94        3:24.78   
                     
Mix Grp1-4  1970  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fynsk Mix Gr. 5  1995  DGI Fyn            2:09.10   
  Christoffer Nedergaard  1995      33.61        33.61   
  Julie Martinussen  1997      38.26        1:11.87   
  Anders Lund Holgersen  2000      27.69        1:39.56   
  Janni Martinussen  2001      29.54        2:09.10   
                     
Nordjyll. Happy Kickers  1995  DGI Nordjylland            2:09.90   
  Jonathan L Kristensen  2000      30.90        30.90   
  Freya Kobber Nielsen  2001      40.88        1:11.78   
  Scott Stegenborg  2000      28.70        1:40.48   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      29.42        2:09.90   
                     
Mix A Grp5  1995  DGI Østjylland            2:13.95   
  Anne Raunsø  2002      35.46        35.46   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      36.52        1:11.98   
  Maya Nautrup Pedersen  1999      34.76        1:46.74   
  Christian Linaa Dirdal  2001      27.21        2:13.95   
                     
Nordjyll. Deep Dolphins  1995  DGI Nordjylland            2:16.90   
  Katrine Kristensen  1997      36.52        36.52   
  Iben Kjær Bengtson  2002      42.71        1:19.23   
  Benjamin Jørgensen  1996      28.86        1:48.09   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      28.81        2:16.90   
                     
Mix B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:23.86   
  Cecilia Bækager Meldgaard  2002      37.93        37.93   
  Jesper Thyssen  1995      38.08        1:16.01   
  Mikkel Købke  1999      31.62        1:47.63   
  Freja Gram  2001      36.23        2:23.86   
                     
Afbud  1995  DGI Storstrømmen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Boom Shaka Lakas  2003  DGI Nordjylland            2:06.22   
  Signe Thomsen  2003      33.83        33.83   
  Malik Lodberg Klein  2003      34.01        1:07.84   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      32.02        1:39.86   
  Tobias Vestby Jensen  2003      26.36        2:06.22   
                     
Max Power Syd  2004  DGI Sydvest            2:07.59   
  Oliver Fokkink  2003      33.30        33.30   
  Mathilde Østergaard  2004      35.02        1:08.32   
  Maria Hall  2003      33.23        1:41.55   
  Jeppe Haurum  2003      26.04        2:07.59   
                     
Nordjylland Hotties  2003  DGI Nordjylland            2:21.09   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      33.40        33.40   
  Malte P Iversen  2004      35.94        1:09.34   
  Benedicte Værum Nørgaard  2004      35.94        1:45.28   
  Line Skov Nielsen  2003      35.81        2:21.09   
                     
Mix A Grp6  2003  DGI Østjylland            2:21.34   
  Thea Brøndum  2004      37.04        37.04   
  Marius Bryndum Raj Anders  2003      41.13        1:18.17   
  Lærke Kirstine Johnsen  2003      34.07        1:52.24   
  August Bo Danielsen  2004      29.10        2:21.34   
                     
Fynsk Mix Gr. 6  2003  DGI Fyn            2:23.25   
  Laura B. Nielsen  2004      37.66        37.66   
  Naya Blyn  2004      41.36        1:19.02   
  Victor Karlström  2004      35.04        1:54.06   
  Laust Lundgaard  2004      29.19        2:23.25   
                     
Mix B Grp6  2003  DGI Østjylland            2:24.10   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      38.53        38.53   
  Sofie Skovgaard Sørensen  2004      41.00        1:19.53   
  Jacob Bach-Valeur  2004      34.76        1:54.29   
  Alexander Løland  2004      29.81        2:24.10   
                     
Afbud  2004  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mix Orient  2003  DGI Storkøbenhavn            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordjylland Marshmellows  2005  DGI Nordjylland            2:24.89   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      35.48        35.48   
  Malthe Kobber Nielsen  2005      42.52        1:18.00   
  Pernille Petersen  2006      36.55        1:54.55   
  Mads Mølgaard  2006      30.34        2:24.89   
                     
Fynsk Mix Gr. 7  2005  DGI Fyn            2:29.10   
  Nikoline Thygesen  2005      36.98        36.98   
  Kristoffer Mortensen  2005      44.96        1:21.94   
  Xander Termansen  2005      35.91        1:57.85   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      31.25        2:29.10   
                     
Mix A Grp7  2005  DGI Østjylland            2:31.55   
  Matilde Work Jespersen  2006      38.48        38.48   
  Magnus Linaa Dirdal  2005      39.97        1:18.45   
  Maja Brøndum  2006      41.88        2:00.33   
  Lukas Mogensen  2005      31.22        2:31.55   
                     
Mix B Grp7  2005  DGI Østjylland            2:34.19   
  Mads Ø. Christensen  2005      38.64        38.64   
  Andreas Skovgaard Hald  2006      41.32        1:19.96   
  Freya Knop Kristensen  2005      40.20        2:00.16   
  Olivia Tilsted  2006      34.03        2:34.19   
                     
Sydøst Gr. 7 Mix 1  2005  DGI Sydøstjylland            2:34.22   
  Alberte Randlev Laustsen  2005      37.16        37.16   
  Sofie Hjorth Jakobsen  2005      39.12        1:16.28   
  Silas Birkkjær  2006      40.50        1:56.78   
  Jannick Franow  2006      37.44        2:34.22   
                     
Sydøst Gr. 7 Mix 2  2005  DGI Sydøstjylland            2:38.99   
  Thor Bendixen  2005      44.18        44.18   
  Freya Thorsgaard  2006      41.31        1:25.49   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      37.75        2:03.24   
  Martin Mark Hansen  2005      35.75        2:38.99   
                     
Max Speed Fra Syd  2006  DGI Sydvest            2:40.93   
  Stephanie de Bruijn  2005      39.61        39.61   
  Marie Nørskov Andersen  2005      45.91        1:25.52   
  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005      41.63        2:07.15   
  Tobias Holt  2005      33.78        2:40.93   
                     
Nordjylland Explosive  2005  DGI Nordjylland            2:41.48   
  Kristian Ølgaard  2005      41.92        41.92   
  Isabella Vinkler Valbjørn  2005      47.11        1:29.03   
  Linea Lodberg Klein  2005      34.50        2:03.53   
  Christoffer Nørgaard  2006      37.95        2:41.48   
                     
Afbud  2006  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix A Grp8  2007  DGI Østjylland            2:46.12   
  Lea Skjærris Lund  2008      40.50        40.50   
  Marie Loft Andersen  2007      45.19        1:25.69   
  Sebastian Stormes  2007      43.50        2:09.19   
  Thor Jakobsen  2007      36.93        2:46.12   
                     
Mix Sønderjylland Gr8  2007  Dgi Sønderjylland            2:48.74   
  Emilie Petz Nielsen  2007      42.71        42.71   
  Emil Hauge Holm  2007      47.86        1:30.57   
  Kasper Kühne  2007      42.08        2:12.65   
  Lotta Træger  2008      36.09        2:48.74   
                     
Nordjyllands Rockstarz  2007  DGI Nordjylland            3:05.93   
  Victor Vixø Momme  2007      45.15        45.15   
  Gustav Ø. Pedersen  2008      52.46        1:37.61   
  Sofie Jeppesen  2007      50.13        2:27.74   
  Sofie Callsen  2008      38.19        3:05.93   
                     
Sydøst Gr. 8 Mix 1  2007  DGI Sydøstjylland            3:11.08   
  Lucas Bendixen  2007      50.25        50.25   
  Sofie Simonsen Buerstedde  2007      51.76        1:42.01   
  Karen Klarskov Henriksen  2008      48.55        2:30.56   
  Alexander Buch  2008      40.52        3:11.08   
                     
Sydøst Gr. 8 Mix 2  2007  DGI Sydøstjylland            4:12.89   
  Adrian Gjødsbøl  2008      1:02.07        1:02.07   
  Ida Friberg  2008      1:06.97        2:09.04   
  Sille Hegaard Gilling  2007      1:08.97        3:18.01   
  Anton Dybbøl Monberg  2008      54.88        4:12.89   
                     
Afbud  2007  DGI Storstrømmen            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mix B Grp8  2007  DGI Østjylland            DSQ  afslut på mave 50m 
                     
                     
 
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix Grp9  2009  DGI Østjylland            3:33.80   
  Eskild Læssøe Olesen  2009      54.22        54.22   
  Frida Knop Kristensen  2009      54.62        1:48.84   
  Marie Schleimann  2010      51.02        2:39.86   
  Marius O. Stoltze  2009      53.94        3:33.80   
                     
Fynsk Mix Gr. 9  2009  DGI Fyn            3:45.05   
  Jacob Toustrup-Jensen  2009      49.88        49.88   
  Kamma Bernt  2010      1:02.56        1:52.44   
  Merle Andersen  2009      1:02.55        2:54.99   
  Fredrik Dalsgaard Anderse  2009      50.06        3:45.05   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland    1:08.32  2:23.30  3:44.55    5:08.08   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sille Ibsen  2001  DGI Sydøstjylland    39.51  1:22.82  2:07.84    2:51.54   
Iben Kjær Bengtson  2002  DGI Nordjylland    46.00  1:37.75  2:31.44    3:25.56   
Amalie Faigh Sørensen  2000  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Østergaard  2004  DGI Sydvest    37.77  1:21.56  2:07.39    2:55.53   
Freja Kruse  2004  DGI Sydvest    39.91  1:25.37  2:12.82    3:00.28   
Caroline Christensen  2004  DGI Østjylland    42.07  1:30.01  2:17.65    3:03.23   
Signe Thomsen  2003  DGI Nordjylland    41.56  1:29.11  2:18.86    3:09.13   
Ella Ussing  2004  DGI Fyn    43.54  1:32.98  2:24.64    3:17.60   
Naya Blyn  2004  DGI Fyn    45.45  1:36.85  2:28.23    3:17.96   
Liva Ginnerup  2004  DGI Østjylland    44.33  1:35.79  2:29.31    3:21.46   
Freja Schwertfeger  2004  DGI Fyn    46.99  1:41.45  2:38.41    3:32.84   
Emily Schjelderup Pederse  2004  DGI Sydvest    48.67  1:43.80  2:41.67    3:36.95   
10  Caroline Buhl Søderberg  2003  DGI Østjylland    48.82  1:43.88  2:40.57    3:37.38   
11  Victoria Meyer  2004  DGI Fyn    50.57  1:47.76  2:46.48    3:41.16   
12  Benedicte Værum Nørgaard  2004  DGI Nordjylland    49.62  1:46.64  2:45.66    3:41.35   
13  Rosa Bundgaard-Laursen  2003  DGI Østjylland    51.29  1:47.39  2:45.83    3:42.05   
14  Linnea Persson  2004  DGI Østjylland    48.67  1:45.37  2:44.17    3:42.74   
15  Dichte Kristensen  2003  DGI Sydøstjylland    51.35  1:48.21  2:46.58    3:43.55   
16  Signe N. Andersen  2004  DGI Østjylland    50.41  1:49.09  2:48.40    3:44.36   
17  Linea Theilgaard Knudsen  2003  DGI Østjylland    50.39  1:47.89  2:49.11    3:49.96   
18  Ellen Marie Wiege  2003  Dgi Sønderjylland    51.15  1:50.23  2:51.56    3:52.05   
19  Anna Dørk  2004  DGI Fyn    52.38  1:54.19  2:57.47    3:59.17   
Afbud  2004  DGI Nordjylland            DNS   
Caroline Jul Noe  2003  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
Frederikke Boje  2004  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
Laura Vindstrup Christens  2003  DGI Sydvest            DSQ  ej synkrone arme 
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jette Muusmann  2005  Dgi Sønderjylland    37.77  1:21.82  2:09.08    2:55.29   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  DGI Sydøstjylland    41.51  1:28.41  2:16.46    3:02.67   
Cassandra Spring  2005  DGI Nordjylland    42.67  1:29.99  2:17.82    3:05.84   
Nana Starcke Jeppesen  2006  DGI Nordjylland    43.49  1:32.39  2:21.07    3:07.73   
Flora Fogh Rubenius  2005  DGI Fyn    42.90  1:31.13  2:19.79    3:09.32   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    40.96  1:27.97  2:17.34    3:09.63   
Rosa Marie Schousboe  2005  DGI Sydøstjylland    42.87  1:32.11  2:22.33    3:09.83   
Stella Harpøth  2006  DGI Sydøstjylland    44.26  1:33.88  2:23.69    3:10.88   
Freya Thorsgaard  2006  DGI Sydøstjylland    43.11  1:31.69  2:22.12    3:12.59   
10  Therese J Helt  2006  DGI Nordjylland    44.23  1:32.83  2:23.49    3:12.62   
11  Xenia Juhl Leiszner  2005  DGI Sydøstjylland    44.74  1:33.75  2:24.52    3:14.38   
12  Laura Sofie Renneberg  2005  DGI Nordjylland    42.22  1:30.92  2:22.39    3:14.88   
13  Emilie Væring Nielsen  2005  DGI Midtjylland    44.22  1:34.33  2:25.39    3:15.94   
14  Nora Gombos  2006  Dgi Sønderjylland    45.57  1:36.87  2:28.88    3:18.46   
15  Alberte Sloth Benkjær  2005  Dgi Sønderjylland    45.35  1:37.28  2:29.91    3:21.00   
16  Signe Vinding Sørensen  2005  DGI Fyn    44.89  1:37.15  2:29.80    3:21.57   
17  Sara Kaas Vestbo  2005  DGI Sydøstjylland    49.21  1:43.43  2:37.41    3:30.13   
18  Malou Huss  2006  DGI Østjylland    47.96  1:41.54  2:37.72    3:32.70   
19  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  DGI Nordjylland    48.82  1:43.23  2:39.21    3:34.83   
20  Tilde Frøsig Stengaard  2005  DGI Østjylland    51.40  1:49.35  2:46.06    3:37.31   
21  Nikoline Kellenberger  2005  DGI Østjylland    48.85  1:45.79  2:42.33    3:38.25   
22  Ellen Brix Rasmussen  2006  DGI Nordjylland    49.53  1:45.27  2:43.95    3:40.82   
23  Sofie Damm Johansen  2006  Dgi Sønderjylland    51.03  1:50.20  2:45.11    3:43.49   
24  Josephine Liis Jacobsen  2005  DGI Østjylland    49.70  1:46.15  2:44.99    3:44.60   
25  Philippa Mitchell  2006  DGI Storkøbenhavn    52.36  1:50.13  2:48.45    3:45.97   
26  Ida Mørup  2006  DGI Østjylland    52.49  1:49.25  2:49.33    3:50.02   
27  Mathilde Irmschler  2006  DGI Midtjylland    51.38  1:49.94  2:49.11    3:51.90   
28  Marie Elisabeth Thorsted  2006  DGI Nordjylland    51.44  1:50.42  2:52.31    3:53.53   
29  Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    58.18  2:05.71  3:07.93    4:09.75   
30  Aya Marie Juel Broch  2006  DGI Fyn    57.28  2:02.10  3:10.32    4:18.10   
31  Astrid Raunsø  2006  DGI Østjylland    53.51  1:59.11  3:08.23    4:23.61   
Lærke D Huusfeldt  2006  DGI Fyn            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isabella Nørgaard  2007  DGI Østjylland    44.07  1:32.60  2:22.98    3:12.48   
Frederikke Wiese Jacobsen  2007  DGI Østjylland    45.47  1:36.41  2:30.41    3:25.00   
Kalina Gamisheva  2008  Dgi Sønderjylland    47.54  1:39.58  2:33.58    3:26.63   
Filippa Juul Jensen  2007  DGI Sydøstjylland    50.91  1:46.31  2:41.71    3:33.88   
Frederikke Vesth  2007  DGI Storkøbenhavn    48.94  1:45.79  2:44.28    3:40.61   
Cathrine Grønhøj  2007  DGI Sydøstjylland    50.19  1:47.31  2:44.89    3:42.49   
Mikkeline Liis Jacobsen  2007  DGI Østjylland    51.82  1:49.24  2:48.05    3:46.69   
Thora Holst-Jørgensen  2007  DGI Østjylland    52.41  1:51.97  2:52.70    3:52.47   
Eline S. B. Kjærsgaard  2007  DGI Midtjylland    54.82  1:54.71  2:56.13    3:56.62   
10  Anne Juel Dahl  2007  DGI Østjylland    56.92  2:01.27  3:07.47    4:07.95   
11  Sarah Dyekjær Finseth  2007  DGI Fyn    1:03.94  2:15.93  3:27.45    4:38.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hannibal Krogh Lund  1993  DGI Sydøstjylland    39.97  1:24.93  2:11.29    2:56.19   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Kongstad Hansen  2001  DGI Storstrømmen    35.03  1:15.04  1:56.79    2:39.18   
Andreas Rask Sørensen  1999  DGI Nordjylland    38.13  1:21.49  2:06.24    2:49.69   
Oliver L Nelander  2002  DGI Midtjylland    38.16  1:20.86  2:05.05    2:50.80   
Jesper Thyssen  1995  DGI Østjylland    39.81  1:25.54  2:13.02    3:01.48   
Mikkel Dam  2002  DGI Sydøstjylland    39.27  1:25.88  2:15.42    3:03.25   
Nicolai Ø Bjerregaard  2001  DGI Østjylland    42.13  1:30.36  2:20.15    3:07.83   
Andreas Birkholm  2002  DGI Fyn    42.94  1:31.19  2:22.77    3:16.14   
Elias Lauritsen  2000  DGI Østjylland    45.22  1:35.71  2:28.20    3:17.63   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malik Lodberg Klein  2003  DGI Nordjylland    37.05  1:19.05  2:01.82    2:44.96   
Kris Jensen  2004  DGI Nordjylland    37.78  1:20.00  2:03.80    2:46.53   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  DGI Nordjylland    37.75  1:21.36  2:06.61    2:50.20   
Casper Fink  2003  Dgi Sønderjylland    37.12  1:19.96  2:05.33    2:50.75   
Mikkel Pedersen  2004  DGI Nordjylland    37.27  1:20.01  2:05.09    2:52.05   
Dion Drejer Delaney  2003  DGI Nordjylland    37.73  1:22.62  2:07.65    2:52.40   
Jacob Toft  2003  DGI Nordjylland    40.46  1:25.96  2:12.66    2:58.62   
Alexander Schmidt  2004  Dgi Sønderjylland    42.95  1:31.15  2:21.19    3:08.94   
Gustav Brix Rasmussen  2004  DGI Nordjylland    42.43  1:30.74  2:20.38    3:10.65   
10  Mads Vittrup  2003  DGI Østjylland    43.86  1:33.20  2:23.34    3:13.15   
11  Noah Busk  2004  DGI Østjylland    41.41  1:30.43  2:21.93    3:13.34   
12  Christian Rasmussen  2003  DGI Fyn    42.85  1:31.82  2:23.97    3:14.04   
13  Jacob Ladefoged  2003  DGI Sydøstjylland    42.11  1:31.11  2:22.53    3:14.18   
14  Nikolaj Høgh  2003  DGI Østjylland    43.24  1:33.62  2:26.38    3:16.54   
15  Marius Bryndum Raj Anders  2003  DGI Østjylland    43.99  1:34.52  2:27.37    3:19.95   
16  Lauge Rasmussen  2003  DGI Fyn    44.24  1:34.55  2:28.49    3:22.05   
17  Sander Kejser  2003  DGI Østjylland    46.16  1:38.97  2:33.02    3:25.27   
18  Jakob Laustsen  2003  DGI Østjylland    46.60  1:43.31  2:41.89    3:36.87   
19  Lasse F Juhl  2004  DGI Fyn    47.29  1:42.88  2:41.77    3:40.70   
20  Kasper Storm  2004  DGI Fyn    49.11  1:47.25  2:47.88    3:48.47   
Laurits Egdal Kortegård  2004  DGI Fyn            DNS   
Oliver Skjerning  2004  DGI Fyn            DNS   
Frederik Holdt  2003  DGI Sydvest            DSQ  1 hånd i vending 150 
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  DGI Midtjylland    36.72  1:17.92  2:00.29    2:43.14   
Jonas Gaur  2005  DGI Østjylland    37.56  1:21.97  2:08.68    2:56.30   
Jasper Balle West  2006  DGI Sydøstjylland    40.20  1:28.50  2:20.69    3:09.58   
Magnus Linaa Dirdal  2005  DGI Østjylland    42.98  1:33.44  2:27.23    3:18.63   
Andreas Skovgaard Hald  2006  DGI Østjylland    45.31  1:37.40  2:30.54    3:20.88   
Emil Winther  2006  Dgi Sønderjylland    45.16  1:37.82  2:30.02    3:20.89   
Mathias Johansen  2005  DGI Nordjylland    43.64  1:35.28  2:29.36    3:21.60   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  DGI Østjylland    46.54  1:39.36  2:31.70    3:23.32   
Malthe Kobber Nielsen  2005  DGI Nordjylland    44.28  1:35.88  2:31.20    3:25.35   
10  Nicolaj Græsborg  2005  DGI Sydøstjylland    45.21  1:38.77  2:33.58    3:27.37   
11  Magnus Andersen  2005  DGI Sydøstjylland    44.81  1:37.10  2:33.54    3:31.38   
12  Bjørn H. Christiansen  2006  DGI Fyn    50.14  1:47.24  2:43.63    3:38.98   
13  Kristoffer Mortensen  2005  DGI Fyn    49.84  1:46.77  2:46.21    3:42.94   
14  Jannick Franow  2006  DGI Sydøstjylland    50.68  1:48.48  2:47.79    3:43.46   
15  Kristian Bøllingtoft  2006  DGI Østjylland    49.47  1:49.38  2:49.38    3:45.39   
16  Malthe Skau Rasmussen  2006  DGI Fyn    50.95  1:50.00  2:49.21    3:45.92   
17  Tobias Wemmelund  2006  DGI Sydøstjylland    52.13  1:51.89  2:53.27    3:52.46   
18  Simon N. Andersen  2006  DGI Østjylland    54.42  1:56.79  2:57.32    3:54.38   
19  Nordin Max Præstegaard  2005  DGI Østjylland    53.49  1:56.33  3:00.35    3:58.66   
20  Kelvin Kirubakaran  2006  DGI Sydøstjylland    53.94  1:56.30  3:01.18    4:03.23   
Afbud  2005  DGI Storstrømmen            DNS   
William Elliot Lumholtz  2006  DGI Nordjylland            DSQ  retter på briller 
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  DGI Nordjylland    46.03  1:39.56  2:33.90    3:26.57   
Lucas Bendixen  2007  DGI Sydøstjylland    51.78  1:54.03  2:57.79    3:54.67   
Lau Lamberg  2007  DGI Fyn    55.50  1:55.82  2:57.08    3:54.93   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  DGI Fyn    54.09  1:53.88  2:54.99    3:55.25   
Gustav Ø. Pedersen  2008  DGI Nordjylland    55.85  1:59.02  3:00.86    4:01.81   
Mattie Christiansen  2008  DGI Nordjylland    59.66  2:08.35  3:18.74    4:26.42   
Frederik Høgh  2008  DGI Sydøstjylland    1:13.34  2:33.49  3:54.16    5:14.87   
Ferdinand Lindal Jeppesen  2008  DGI Østjylland            DNS   
Ebbe Als Olsen  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  afslut med 1 hånd 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Nautrup Pedersen  1998  DGI Østjylland    35.10  1:16.13  2:00.00    2:45.57   
Janni Martinussen  2001  DGI Fyn    35.32  1:16.91  2:02.71    2:49.82   
Trine G. Sørensen  1997  DGI Sydøstjylland            DSQ  asynkrone arme 120m 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Line Heise  2003  DGI Østjylland    40.47  1:28.09  2:18.08    3:08.68   
Cheyenne Erdmann  2004  Dgi Sønderjylland    40.04  1:29.08      3:14.73   
Naya Blyn  2004  DGI Fyn    43.36  1:36.63  2:32.63    3:26.67   
Emma Knøvl  2004  DGI Østjylland    43.84  1:36.61  2:32.53    3:27.61   
Trine Ydemann Pedersen  2003  DGI Østjylland    41.18  1:32.87  2:31.24    3:29.72   
Amalie Kipper  2003  DGI Østjylland    45.72  1:39.49  2:35.71    3:30.73   
Lærke Jul Øhlenschlager  2004  DGI Fyn    44.91  1:41.65  2:40.77    3:36.37   
Jane Andersen  2004  DGI Østjylland    46.44  1:42.05  2:39.91    3:38.89   
Linea Theilgaard Knudsen  2003  DGI Østjylland    53.21  1:51.84  2:55.90    3:54.99   
Afbud  2004  DGI Nordjylland            DNS   
Nete Kirial  2003  DGI Østjylland            DNS   
Sara Farag  2003  Dgi Sønderjylland            DSQ  afslut med 1 hånd 25 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Stoltenhoff  2006  DGI Sydøstjylland    38.17  1:23.24  2:11.39    2:59.32   
Linea Lodberg Klein  2005  DGI Nordjylland    39.18  1:24.61  2:13.36    3:00.29   
Sophie Møller Madsen  2005  DGI Fyn    38.57  1:25.85  2:16.16    3:06.81   
Lucca Filipowicz  2005  DGI Østjylland    41.84  1:33.43  2:29.95    3:27.26   
Rasmine Johansen  2005  DGI Fyn    46.97  1:41.32  2:36.57    3:31.80   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  DGI Østjylland    46.23  1:41.72  2:37.26    3:31.93   
Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    56.46  2:04.39  3:13.56    4:09.24   
Maja Brøndum  2006  DGI Østjylland            DSQ  1 hånd i vending 125 
Sara Søholm Vang  2005  DGI Østjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 8, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Holst Jacobsen  2007  DGI Sydøstjylland    37.53  1:22.87  2:10.74    2:57.45   
Sofie Skibelund Olesen  2007  Dgi Sønderjylland    43.41  1:36.95  2:34.43    3:32.48   
Sofie Jeppesen  2007  DGI Nordjylland    55.55  2:02.09  3:13.04    4:24.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
André Iversen  2001  Dgi Sønderjylland    30.30  1:04.77  1:39.12    2:14.41   
Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland    33.45  1:13.41  1:58.76    2:52.16   
Simon Andersen  2000  DGI Nordjylland    37.41  1:25.62  2:16.87    3:07.23   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2004  DGI Fyn    32.11  1:11.40  1:53.06    2:31.12   
Emil Neumann  2004  Dgi Sønderjylland    34.43  1:13.92  1:53.49    2:32.61   
Jacob Toft  2003  DGI Nordjylland    36.30  1:16.89  1:59.06    2:41.11   
Simon Kloster Sørensen  2003  DGI Østjylland    37.32  1:19.79  2:05.27    2:51.70   
Nikolaj Jensen  2004  DGI Nordjylland    35.30  1:19.67  2:08.29    2:56.94   
Johannes Fammé Rasmussen  2004  DGI Fyn    42.24  1:33.57  2:26.12    3:15.08   
Markus Friis Hansen  2003  DGI Østjylland    40.76  1:31.94  2:23.92    3:18.07   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2005  DGI Sydøstjylland    33.72  1:13.81  1:56.27    2:39.65   
Bastian Stausholm Larsen  2005  DGI Nordjylland    37.80  1:22.20  2:10.72    2:59.05   
Jasper Balle West  2006  DGI Sydøstjylland    41.04  1:32.76  2:27.92    3:22.80   
Andreas Laursen  2006  DGI Østjylland    40.46  1:36.09  2:32.62    3:24.18   
Andreas Løkke  2006  DGI Fyn    47.75  1:43.77  2:42.22    3:38.32   
Elias Alminde Pedersen  2006  DGI Østjylland    45.63  1:46.17  2:47.18    3:43.52   
Kasper Kramer  2006  DGI Østjylland    47.47  1:44.70  2:46.26    3:48.45   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Møller Madsen  2008  DGI Fyn    48.42  1:46.78  2:46.14    3:41.75   
Morten Holst-Jensen  2008  DGI Østjylland            DSQ  1 hånd i vending 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  13:33 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland            58.37   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Møller Sørensen  1998  DGI Østjylland            32.08   
Caroline Varming Kokholm  2002  DGI Østjylland            34.56   
Olivia Steenstrup  2000  Dgi Sønderjylland            35.62   
Anne Raunsø  2002  DGI Østjylland            35.74   
Katrine Søndergaard  2002  DGI Østjylland            38.62   
Amanda Grønbæk Jensen  2001  DGI Storkøbenhavn            38.91   
Maya Nautrup Pedersen  1999  DGI Østjylland            39.46   
Maja Frydenlund  2001  DGI Storkøbenhavn            42.81   
Emilie Støve  2000  DGI Østjylland            43.45   
10  Kamille Termansen  2002  DGI Fyn            43.94   
11  Katrine Jensen  2001  Dgi Sønderjylland            45.00   
12  Mariana James  2002  DGI Fyn            50.57   
Afbud  2002  DGI Fyn            DNS   
Emmely Andersen  2001  DGI Storstrømmen            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Rønn Danielsen  2004  DGI Nordjylland            33.35   
Anna Lind Petersen  2004  DGI Storstrømmen            33.47   
Mathilde Wisborg Fog  2003  DGI Nordjylland            35.07   
Freja Romanski  2003  DGI Nordjylland            35.16   
Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland            35.24   
Sofia Illum Kirkeby  2004  DGI Østjylland            35.54   
Dicte Lund  2004  DGI Østjylland            36.40   
Zille Haarh Svendsen  2004  DGI Nordjylland            36.76   
Freja Meyer  2004  DGI Østjylland            37.41   
10  Emma Lundorff Johannsen  2003  Dgi Sønderjylland            37.50   
11  Thea Brøndum  2004  DGI Østjylland            37.52   
12  Mathilde Møller  2004  DGI Østjylland            37.60   
13  Ida Kristensen  2004  DGI Midtjylland            37.90   
14  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  DGI Østjylland            38.46   
15  Maja M S Sørensen  2004  DGI Nordjylland            38.49   
16  Liv Bendixen  2004  DGI Sydvest            38.54   
17  Sara Høi Graversen  2003  DGI Sydøstjylland            40.25   
18  Feliza Dauberg  2004  Dgi Sønderjylland            40.26   
19  Sofie Holm Rasmussen  2004  DGI Fyn            41.57   
20  Katrine Nyholm-Rønning  2003  DGI Sydøstjylland            42.18   
21  Signe Michelsen  2004  DGI Fyn            42.24   
22  Maria Fiil Jensen  2004  DGI Midtjylland            42.34   
23  Sofie Marie Damsø  2004  DGI Sydøstjylland            42.63   
24  Matilde Helene Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            43.19   
25  Caroline Jul Noe  2003  DGI Fyn            43.49   
26  Emma Brødsgaard  2004  DGI Sydøstjylland            43.70   
27  Sofia Reher  2004  DGI Fyn            44.10   
28  Laura Østerby Clausen  2004  DGI Fyn            44.35   
29  Maria Holm Kristensen  2004  DGI Fyn            45.05   
30  Laura Vindstrup Christens  2003  DGI Sydvest            49.17   
Julie Liao Wienke  2003  DGI Østjylland            DNS   
Nikoline Kukulakis  2004  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petrine R.e. Sørensen  2005  DGI Storstrømmen            33.81   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  DGI Nordjylland            34.34   
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  DGI Nordjylland            34.80   
Freja Duus  2005  DGI Fyn            35.76   
Nikoline Thygesen  2005  DGI Fyn            36.71   
Alberte Randlev Laustsen  2005  DGI Sydøstjylland            36.94   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DGI Fyn            37.44   
Camilla Liao Wienke  2005  DGI Østjylland            37.60   
Rikke Bruun-Petersen  2005  DGI Fyn            37.95   
10  Signe Rosenmeyer  2005  DGI Sydøstjylland            37.97   
11  Kirstine Buch  2005  DGI Sydøstjylland            38.18   
12  Stephanie de Bruijn  2005  DGI Sydvest            38.44   
13  Lise Lund Sørensen  2005  DGI Østjylland            39.03   
14  Matilde Work Jespersen  2006  DGI Østjylland            39.07   
15  Therese J Helt  2006  DGI Nordjylland            39.64   
16  Julie Bertelsen  2005  DGI Nordjylland            39.65   
17  Zenia Christensen  2005  DGI Nordjylland            39.77   
18  Maia Bødtker  2005  DGI Østjylland            40.12   
19  Josephine Maja Madsen  2005  DGI Sydøstjylland            40.25   
20  Nana Starcke Jeppesen  2006  DGI Nordjylland            40.95   
21  Sara Als  2006  DGI Sydøstjylland            41.79   
22  Marie Nørskov Andersen  2005  DGI Sydvest            42.69   
23  Sara Holst Gregersen  2006  DGI Sydøstjylland            42.77   
24  Wencke Andresen  2005  Dgi Sønderjylland            43.08   
25  Lærke Kirkedal Laursen  2005  DGI Sydøstjylland            43.13   
26  Dicte Nørvang Bisgaard  2006  DGI Østjylland            43.68   
27  Stine Lund Holgersen  2006  DGI Fyn            43.89   
28  Sofie Damm Johansen  2006  Dgi Sønderjylland            44.06   
29  Mille Christiansen  2006  DGI Midtjylland            44.55   
30  Andrea Norlyk  2006  Dgi Sønderjylland            44.61   
31  Sille Kongsfelt  2006  DGI Storkøbenhavn            47.31   
32  Cecilie Trudsø  2005  DGI Østjylland            47.39   
33  Serine Ragner  2006  DGI Fyn            53.14   
34  Sofie Bolvig Christensen  2006  DGI Fyn            53.35   
35  Emilie Hummelshøj  2006  DGI Østjylland            54.82   
Frida Juliansdottir  2005  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Loft Andersen  2007  DGI Østjylland            39.50   
Karoline Jørgensen  2007  DGI Fyn            39.64   
Simone Trekær Klausen  2007  DGI Sydøstjylland            39.89   
Andrea Berg Nielsen  2007  Dgi Sønderjylland            39.92   
Lea Skjærris Lund  2008  DGI Østjylland            41.03   
Sofia Mortensen  2007  DGI Fyn            41.68   
Madeline Skovhus  2007  DGI Fyn            42.74   
Isabella Aurbo Herold  2007  DGI Fyn            42.91   
Julie Olsen  2008  DGI Sydøstjylland            43.50   
10  Emilie Petz Nielsen  2007  Dgi Sønderjylland            43.90   
11  Anna Skovhus Lydersen  2007  DGI Nordjylland            44.21   
12  Lotta Træger  2008  Dgi Sønderjylland            45.16   
13  Cathrine Grønhøj  2007  DGI Sydøstjylland            45.36   
14  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  DGI Storstrømmen            45.87   
15  Helene Meldgaard  2007  DGI Østjylland            45.89   
16  Astrid O. Thomassen  2007  DGI Nordjylland            47.37   
17  Frida Asp Mikkelsen  2008  DGI Østjylland            47.45   
18  Kirstine Knudsen  2007  DGI Sydøstjylland            50.81   
19  Emma Brix  2008  DGI Østjylland            50.97   
20  Cecilie Have Pedersen  2008  DGI Østjylland            51.25   
21  Emilie Toft Iversen  2007  DGI Nordjylland            52.10   
22  Emilie Nørskov Graversen  2007  DGI Østjylland            54.65   
23  Edith Seedorff  2008  DGI Storstrømmen            56.54   
24  Sille Hegaard Gilling  2007  DGI Sydøstjylland            57.06   
25  Ditte Holm Rasmussen  2008  DGI Fyn            1:01.36   
26  Vega Burgdorf  2008  DGI Fyn            1:03.96   
Amalie Moeskjær  2007  DGI Midtjylland            DSQ  EFB 25m 
Selma Laursen Gudmundsson  2008  DGI Fyn            DSQ  EFB 25m 
Signe Hjerrild Johansen  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Bækskov Tomzak  2009  DGI Sydøstjylland            44.47   
Vigga Rasmussen  2009  DGI Sydøstjylland            49.17   
Julie Schleimann  2010  DGI Østjylland            50.13   
Anne Caroline Dahl Reher  2009  DGI Sydøstjylland            52.57   
Marie Schleimann  2010  DGI Østjylland            52.93   
Milla Sofia Dalgas Hansen  2009  DGI Østjylland            53.93   
Agnes Thøfner  2009  DGI Storstrømmen            55.99   
Merle Andersen  2009  DGI Fyn            57.50   
Sofie Egholm  2009  DGI Nordjylland            1:01.24   
Vigga Nikoline Hermansen  2009  DGI Sydøstjylland            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Thaarup  1987  DGI Østjylland            37.22   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Hjortshøj  1988  DGI Østjylland            33.52   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Weje  1998  DGI Østjylland            28.76   
Kristoffer B. Holm  1999  DGI Østjylland            30.96   
Jonathan L Kristensen  2000  DGI Nordjylland            31.06   
Benjamin Jørgensen  1996  DGI Nordjylland            31.19   
Niklas T. Kristiansen  2000  DGI Nordjylland            31.20   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Dgi Sønderjylland            31.31   
Boje Fokkink  2001  DGI Sydvest            31.85   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  DGI Nordjylland            31.87   
Svend Matzen  1999  Dgi Sønderjylland            31.97   
10  Johan Sørensen  1999  DGI Sydvest            32.12   
11  Nicklas Pedersen  2001  DGI Nordjylland            33.68   
12  Christoffer Nedergaard  1995  DGI Fyn            34.36   
13  Kasper Larsen  2002  DGI Sydvest            34.63   
13  Rasmus D. Jensen  1998  DGI Sydøstjylland            34.63   
15  Frederik Klüver  1998  DGI Fyn            35.03   
16  Ole S. Pedersen  2000  DGI Østjylland            35.42   
17  Christian Storgaard  2000  DGI Fyn            37.43   
18  Anes Sabanovic  2002  DGI Fyn            39.99   
Mads Berentzen  2002  DGI Østjylland            DNS   
Nikolaj Nybro  2002  DGI Østjylland            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  DGI Sydøstjylland            29.79   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  DGI Storstrømmen            30.56   
Oscar Pedersen  2004  DGI Nordjylland            31.31   
Mikkel Dannesboe  2003  DGI Østjylland            32.93   
Marcus Albæk  2004  DGI Nordjylland            33.08   
Jakob Krag Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            33.36   
Oliver Pedersen  2003  DGI Nordjylland            34.39   
Oliver Fokkink  2003  DGI Sydvest            34.45   
Frederik P Justesen  2003  DGI Nordjylland            35.64   
10  Jonas Abildgaard  2003  DGI Nordjylland            35.80   
11  Jonas P. Dahrup  2004  DGI Storstrømmen            36.51   
12  Jakob Møller Nielsen  2004  DGI Midtjylland            37.27   
13  Christian Rasmussen  2003  DGI Fyn            37.37   
14  Lesley Jan de Graaf  2004  DGI Nordjylland            38.09   
14  William Mitchell  2004  DGI Storkøbenhavn            38.09   
16  Laurits Thøfner  2004  DGI Storstrømmen            38.56   
17  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Dgi Sønderjylland            38.71   
18  Jeppe Lund Holgersen  2003  DGI Fyn            38.95   
19  Mathias Westergaard  2004  DGI Fyn            39.88   
20  Frederik Stordal Poulsen  2004  DGI Østjylland            39.98   
21  Nicolaj Pank Holm  2004  DGI Østjylland            42.22   
22  Jakob Laustsen  2003  DGI Østjylland            42.76   
23  Jonas Rose  2004  DGI Fyn            43.13   
24  Emil Blicher  2004  DGI Østjylland            44.08   
25  Emil Stidsen  2003  DGI Østjylland            47.31   
26  Lasse F Juhl  2004  DGI Fyn            47.98   
27  Mazen Sharaf  2003  DGI Sydøstjylland            49.67   
Nicholas Kristiansen  2004  Dgi Sønderjylland            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Nybro Laursen  2005  DGI Østjylland            33.34   
Mathias Ø. Barslev  2006  DGI Nordjylland            33.37   
Gustav Ravn  2005  DGI Østjylland            36.82   
Asger Østergaard  2005  DGI Fyn            36.94   
Jens Holst Jacobsen  2005  DGI Sydøstjylland            37.11   
Alexander Mogensen  2005  DGI Sydøstjylland            37.59   
Casper Krogh Særkjær  2005  DGI Østjylland            37.94   
Kristian Nielsen  2005  DGI Sydøstjylland            38.51   
Philip Emborg Andreasen  2005  Dgi Sønderjylland            38.75   
10  Nikolai Kristensen  2005  DGI Sydøstjylland            38.88   
11  Felix Wetcke-Brask  2006  Dgi Sønderjylland            39.72   
12  Johannes Lund  2006  DGI Sydøstjylland            39.93   
13  Mads Rager Larsen  2005  DGI Østjylland            40.22   
14  Bertil Top Simonsen  2006  DGI Østjylland            43.37   
15  Jonathan Cline  2005  DGI Fyn            43.74   
16  Thor Bendixen  2005  DGI Sydøstjylland            44.97   
17  Alexa