Resultater for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DGI Nordjylland | 33.38 | 1:09.22 | |||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.28 | 1:14.52 | |||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 34.34 | 1:15.62 | |||||
4 | Nynne Nørlem | 2002 | DGI Fyn | 36.34 | 1:18.11 | |||||
5 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.13 | 1:18.28 | |||||
6 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 35.41 | 1:18.52 | |||||
7 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | DGI Østjylland | 36.70 | 1:20.49 | |||||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.37 | 1:20.58 | |||||
9 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 37.99 | 1:21.02 | |||||
10 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 35.87 | 1:21.16 | |||||
11 | Trine Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 36.04 | 1:21.77 | |||||
12 | Signe Dam | 1999 | DGI Østjylland | 37.25 | 1:22.79 | |||||
13 | Thilde Wei Drachmann | 2002 | DGI Østjylland | 40.46 | 1:26.06 | |||||
14 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.65 | 1:26.20 | |||||
15 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.75 | 1:28.46 | |||||
16 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 40.57 | 1:31.34 | |||||
17 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 44.51 | 1:32.24 | |||||
18 | Emilie Støve | 2000 | DGI Østjylland | 42.18 | 1:35.65 | |||||
19 | Inge Madsen | 2002 | DGI Fyn | 46.06 | 1:40.66 | |||||
20 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 46.81 | 1:42.15 | |||||
21 | Mariana James | 2002 | DGI Fyn | 51.73 | 1:50.08 | |||||
- | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | DGI Fyn | DSQ | ryg aflslut på mave | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 34.63 | 1:12.77 | |||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.67 | 1:15.25 | |||||
3 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 34.53 | 1:15.56 | |||||
4 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.64 | 1:16.47 | |||||
5 | Thea Holm Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.49 | 1:18.30 | |||||
6 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 39.13 | 1:19.65 | |||||
7 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 36.23 | 1:20.67 | |||||
8 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 38.38 | 1:22.72 | |||||
9 | Sara Farag | 2003 | Dgi Sønderjylland | 38.54 | 1:23.24 | |||||
10 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.90 | 1:23.27 | |||||
11 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 39.36 | 1:23.79 | |||||
12 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.50 | 1:23.83 | |||||
13 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 38.46 | 1:23.91 | |||||
14 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 40.24 | 1:24.43 | |||||
15 | Marie Reno Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 38.72 | 1:24.62 | |||||
16 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 39.42 | 1:26.18 | |||||
17 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.55 | 1:26.89 | |||||
18 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 41.03 | 1:27.34 | |||||
19 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 41.46 | 1:27.61 | |||||
20 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 41.70 | 1:29.51 | |||||
21 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 42.01 | 1:31.16 | |||||
22 | Line Skov Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.12 | 1:32.52 | |||||
23 | Feliza Dauberg | 2004 | Dgi Sønderjylland | 41.32 | 1:32.99 | |||||
24 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 45.80 | 1:33.98 | |||||
25 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.63 | 1:34.31 | |||||
26 | Victoria Meyer | 2004 | DGI Fyn | 45.01 | 1:35.63 | |||||
27 | Cecilie Billesø | 2003 | DGI Nordjylland | 46.19 | 1:38.16 | |||||
28 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 45.56 | 1:38.20 | |||||
29 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 48.42 | 1:40.56 | |||||
30 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.32 | 1:41.49 | |||||
31 | Louise Stick Lambertsen | 2003 | DGI Nordjylland | 55.73 | 1:43.38 | |||||
- | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | svøm på mave eft.26m | |||||
- | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 35.15 | 1:12.93 | |||||
2 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 38.17 | 1:15.17 | |||||
3 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | 36.85 | 1:15.80 | |||||
4 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.12 | 1:16.92 | |||||
5 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | DGI Fyn | 35.73 | 1:17.41 | |||||
6 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.93 | 1:18.77 | |||||
7 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 36.02 | 1:19.05 | |||||
8 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 37.40 | 1:19.34 | |||||
9 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 37.38 | 1:19.43 | |||||
10 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 37.93 | 1:21.73 | |||||
11 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 39.03 | 1:22.01 | |||||
12 | Karoline Hellesøe | 2006 | Dgi Sønderjylland | 37.41 | 1:22.99 | |||||
13 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.98 | 1:23.80 | |||||
14 | Pernille Petersen | 2006 | DGI Nordjylland | 38.90 | 1:24.31 | |||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.47 | 1:25.08 | |||||
16 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 39.20 | 1:25.09 | |||||
17 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 40.93 | 1:26.13 | |||||
18 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 39.30 | 1:26.57 | |||||
19 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 42.27 | 1:27.35 | |||||
20 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 39.92 | 1:27.81 | |||||
21 | Mathilde Olesen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.41 | 1:28.52 | |||||
22 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.94 | 1:28.91 | |||||
23 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 40.26 | 1:29.27 | |||||
24 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 41.22 | 1:29.69 | |||||
24 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 42.33 | 1:29.69 | |||||
26 | Sofie Keller | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.16 | 1:29.90 | |||||
27 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.71 | 1:30.69 | |||||
28 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | DGI Fyn | 42.82 | 1:31.19 | |||||
29 | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | 45.50 | 1:33.91 | |||||
29 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 43.63 | 1:33.91 | |||||
31 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 44.47 | 1:34.03 | |||||
32 | Philippa Mitchell | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 43.25 | 1:34.27 | |||||
33 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Dgi Sønderjylland | 44.48 | 1:35.56 | |||||
33 | Naja Kristiane Sørensen | 2006 | DGI Østjylland | 45.88 | 1:35.56 | |||||
35 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 47.81 | 1:39.57 | |||||
36 | Mathilde Irmschler | 2006 | DGI Midtjylland | 47.15 | 1:40.87 | |||||
37 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 46.09 | 1:41.39 | |||||
38 | Cecilie Trudsø | 2005 | DGI Østjylland | 50.51 | 1:47.38 | |||||
- | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Dgi Sønderjylland | 38.06 | 1:22.40 | |||||
2 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | DGI Nordjylland | 42.64 | 1:29.36 | |||||
3 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 41.38 | 1:29.89 | |||||
4 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 41.57 | 1:31.74 | |||||
5 | Cathrine Grønhøj | 2007 | DGI Sydøstjylland | 46.45 | 1:34.73 | |||||
6 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 45.30 | 1:36.99 | |||||
7 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 45.46 | 1:37.95 | |||||
8 | Anna Baad | 2007 | DGI Storstrømmen | 45.25 | 1:37.96 | |||||
9 | Sofie Callsen | 2008 | DGI Nordjylland | 46.06 | 1:38.47 | |||||
10 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 47.00 | 1:39.45 | |||||
11 | Julie Olsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 46.46 | 1:40.15 | |||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | DGI Storkøbenhavn | 49.51 | 1:40.34 | |||||
13 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 49.19 | 1:40.97 | |||||
14 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 48.14 | 1:41.00 | |||||
15 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 45.80 | 1:41.56 | |||||
16 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 48.10 | 1:43.38 | |||||
17 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 48.91 | 1:43.92 | |||||
18 | Kirstine Knudsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 51.09 | 1:45.11 | |||||
19 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | DGI Sydøstjylland | 50.55 | 1:46.39 | |||||
20 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 52.23 | 1:49.81 | |||||
21 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | DGI Midtjylland | 54.35 | 1:52.68 | |||||
22 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 51.92 | 1:53.65 | |||||
23 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 56.44 | 1:58.29 | |||||
24 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 58.23 | 2:02.18 | |||||
25 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 1:02.70 | 2:03.35 | |||||
- | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mikkeline Liis Jacobsen | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 51.61 | 1:54.02 | |||||
2 | Milla Engsted Larsen | 2009 | DGI Storstrømmen | 52.98 | 1:56.54 | |||||
3 | Kamma Bernt | 2010 | DGI Fyn | 1:01.05 | 2:03.30 | |||||
4 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | DGI Østjylland | 54.85 | 2:09.11 | |||||
5 | Merle Andersen | 2009 | DGI Fyn | 1:04.69 | 2:11.66 | |||||
- | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:50 |