2020-12-05   23:17:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ica Kvantum 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Ica Kvantum Cup 2019
Plats: Arrangör: Bålsta Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 18.65
2 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 19.02 +0.37
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 19.97 +1.32
4 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 20.29 +1.64
5 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap 20.70 +2.05
6 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb 20.83 +2.18
7 Sally Lindeman 2008 Bålsta Simklubb 20.96 +2.31
8 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 21.19 +2.54
9 Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb 21.86 +3.21
10 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 21.98 +3.33
11 Alicia Fischer 2008 Trosabygdens Simsällskap 22.27 +3.62
12 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 22.56 +3.91
13 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 22.79 +4.14
14 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap 23.36 +4.71
15 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 23.37 +4.72
16 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb 23.48 +4.83
17 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 23.56 +4.91
18 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 23.91 +5.26
19 Sanna Faraj 2008 Bålsta Simklubb 24.18 +5.53
20 Beatrice Möller 2008 Bålsta Simklubb 24.32 +5.67
21 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb 24.44 +5.79
22 iris Bonamy 2009 Solna Sundbyberg SS 04 24.70 +6.05
23 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 24.81 +6.16
24 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 25.02 +6.37
25 Alice Birgander 2008 Upplands-Bro Simsällskap 25.11 +6.46
26 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena 26.01 +7.36
27 Isolde Persson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 26.22 +7.57
28 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb 28.09 +9.44
29 Céleine Salander 2008 Ösmo Simsällskap 28.23 +9.58
30 Tuva Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 28.61 +9.96
31 Nora Öhrn 2009 Avesta Simsällskap 30.67 +12.02
- Tilda Götesson-cherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 10:22:14
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Bergman 2010 Fagersta Simklubb 23.07
2 Denise Englund 2010 Trosabygdens Simsällskap 24.32 +1.25
3 Aprilia Sjöberg 2010 Bålsta Simklubb 27.36 +4.29
4 Matilda Gülich 2010 Bålsta Simklubb 28.06 +4.99
5 Olivia Holm 2010 Avesta Simsällskap 28.86 +5.79
6 Hilda Öhman 2010 Ösmo Simsällskap 29.37 +6.30
7 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap 30.49 +7.42
8 Novaliie Barthelsson 2010 Bålsta Simklubb 31.98 +8.91
9 Arielle Liebech Schwartz 2011 Bålsta Simklubb 32.56 +9.49
Grenen officiell:  2019-11-24 10:22:14
2019-11-24 10:22:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Bålsta Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner