Tulokset UGP 3 2018-2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
37.22 |
1:20.50 |
2:06.63 |
|
2:51.82 |
|
- |
Emil Curlow |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stig Greiner |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.28 |
1:21.71 |
2:05.13 |
|
2:46.74 |
|
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.72 |
1:23.03 |
2:07.49 |
|
2:49.80 |
|
3 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
41.53 |
1:27.80 |
2:14.58 |
|
3:00.48 |
|
4 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
40.42 |
1:28.46 |
2:19.04 |
|
3:06.07 |
|
- |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
41.18 |
1:28.27 |
2:16.11 |
|
3:03.96 |
|
2 |
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.02 |
1:29.29 |
2:17.63 |
|
3:05.92 |
|
3 |
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
43.45 |
1:33.22 |
2:23.08 |
|
3:11.99 |
|
4 |
Max Jilek |
2006 |
Varberg Sim |
|
45.20 |
1:35.27 |
2:24.47 |
|
3:12.36 |
|
5 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
45.14 |
1:34.80 |
2:25.35 |
|
3:16.10 |
|
6 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.66 |
1:34.65 |
2:26.72 |
|
3:17.32 |
|
7 |
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
45.51 |
1:37.73 |
2:29.68 |
|
3:18.85 |
|
8 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
46.77 |
1:42.16 |
2:38.80 |
|
3:32.61 |
|
9 |
Emil Magnusson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
49.93 |
1:47.47 |
2:46.18 |
|
3:43.80 |
|
10 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
51.30 |
1:49.79 |
2:50.42 |
|
3:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
11:03 |
|