2020-04-07   04:30:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006      1:08.49  2:24.26  3:39.21    4:53.32   
  Helsingfors Simsällskap  4:49.05                 
                     
Johanna Kübar  2006      1:09.43  2:25.02  3:41.31    4:54.78   
  Tartu Swimmclub                   
                     
Janina Granberg  2006      1:11.19  2:29.06  3:47.45    5:02.21   
  Helsingfors Simsällskap  4:55.76                 
                     
Tinka Tamminen  2006      1:12.11  2:30.60  3:49.81    5:06.69   
  Lahden Uimaseura  5:08.73                 
                     
Mirella Sauhula  2006      1:10.70  2:30.07  3:50.78    5:10.18   
  Aurajoen Uinti  5:15.46                 
                     
Hilla Känkänen  2006      1:11.86  2:32.92  3:53.79    5:12.66   
  Porin Uimaseura  5:19.21                 
                     
Isla Leinonen  2006      1:16.18  2:38.02  3:59.63    5:18.31   
  Uinti Tampere  5:17.24                 
                     
Mirtel-Madlen Siimar  2007      1:16.14  2:38.31  4:00.63    5:18.77   
  Top Swimmingclub  5:23.86                 
                     
Ronja Vilska  2006      1:14.21  2:37.13  4:01.19    5:23.00   
  Aurajoen Uinti  5:38.93                 
                     
10  Noora-Maria Linna  2006      1:17.63  2:41.20  4:05.01    5:26.81   
  Vieskan Uimarit  5:32.55                 
                     
11  Emilia Rahola  2006      1:16.66  2:41.47  4:05.86    5:27.71   
  Porin Uimaseura  5:40.65                 
                     
12  Tiinu Tamminen  2006      1:15.80  2:39.74  4:05.14    5:28.36   
  Lahden Uimaseura  5:08.78                 
                     
13  Merete Lätti  2006      1:17.12  2:41.41  4:06.58    5:31.04   
  Joensuun Uimaseura  5:34.90                 
                     
14  Vilma Vatanen  2007      1:18.02  2:43.66  4:10.52    5:33.21   
  Joensuun Uimaseura  5:38.92                 
                     
15  Sofia Oksa  2007      1:17.77  2:43.59  4:12.50    5:33.99   
  Nummelan Kisaajat  5:44.84                 
                     
16  Mia Karolina Müürsepp  2006      1:19.17  2:46.90  4:14.51    5:36.92   
  Aurajoen Uinti  5:36.83                 
                     
17  Esra Ergüner  2007      1:18.16  2:44.23  4:11.61    5:37.72   
  Joensuun Uimaseura  5:32.11                 
                     
18  Hanna Törmä  2007      1:16.19  2:43.99  4:12.03    5:38.47   
  Porin Uimaseura  5:27.87                 
                     
19  Riialiina Kiljala  2008      1:20.15  2:49.63  4:18.66    5:40.42   
  Vieskan Uimarit  5:57.71                 
                     
20  Inka Hämäläinen  2007      1:22.47  2:50.56  4:19.14    5:43.17   
  Joensuun Uimaseura  5:52.27                 
                     
21  Anita Mäkinen  2007      1:19.73  2:49.04  4:18.89    5:43.34   
  Nummelan Kisaajat  5:52.16                 
                     
22  Ippi Ranta  2006      1:20.49  2:49.39  4:18.82    5:45.38   
  Uinti Tampere  5:46.60                 
                     
23  Nelli Jumppanen  2006      1:20.00  2:49.10  4:18.93    5:45.57   
  Joensuun Uimaseura  5:47.47                 
                     
24  Lila Niskala  2006      1:20.20  2:50.16  4:20.96    5:49.06   
  Uinti Tampere  5:51.99                 
                     
25  Neri Lätti  2007      1:20.80  2:50.79  4:21.18    5:49.25   
  Joensuun Uimaseura  6:05.58                 
                     
26  Milja Prepula  2006      1:21.09  2:51.44  4:23.95    5:59.46   
  Uinti Tampere  6:09.26                 
                     
27  Maija Mikkonen  2008      1:26.04  3:02.66  4:39.32    6:09.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Eedi Imppola  2008      1:27.98  3:03.70  4:40.29    6:11.69   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
29  Peppi Lehtinen  2007      1:23.15  2:57.94  4:35.29    6:13.46   
  Kankaanpään Uimarit  5:53.18                 
                     
30  Piitu Perkola  2006      1:24.97  3:02.48  4:43.00    6:18.34   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Janna Saloniemi  2009      1:31.17  3:07.94  4:44.47    6:18.91   
  TaTu Tampere                   
                     
32  Hippu Rauhala  2010      1:30.42  3:09.77  4:49.15    6:25.80   
  Nokian Pyry                   
                     
33  Elsa Joseph  2007      1:34.41  3:19.02  5:04.09    6:43.42   
  TaTu Tampere                   
                     
34  Netta Halttunen  2007      1:33.66  3:17.67  5:02.66    6:43.64   
  Uinti Tampere  7:55.19                 
                     
35  Iiris Myllymäki  2008      1:32.47  3:16.97  5:01.71    6:45.31   
  TaTu Tampere                   
                     
36  Milja Juvonen  2007      1:36.60  3:22.39  5:09.32    6:52.24   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Oona Valtonen  2008      1:32.62  3:19.30  5:07.51    6:52.59   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Selma Ala-Karvia  2008      1:33.80  3:20.26  5:09.73    6:54.05   
  Uinti Tampere  6:59.91                 
                     
39  Aino Mustonen  2007      1:33.10  3:22.26  5:12.79    7:00.91   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Vilma Koivula  2008      1:43.02  3:33.03  5:23.86    7:09.23   
  Nokian Pyry                   
                     
41  Minttu Meskanen  2008      1:43.25  3:35.29  5:27.51    7:13.74   
  Nokian Pyry                   
                     
Senja Pakkanen  2008              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Långström  2004      1:09.88  2:26.15  3:42.52    4:56.61   
  Helsingfors Simsällskap  4:51.65                 
                     
Laura Sokk  2005      1:10.46  2:26.78  3:44.65    4:59.86   
  Tartu Swimmclub  4:58.84                 
                     
Julia Tuura  2004      1:11.46  2:29.09  3:46.06    5:00.90   
  Riihimäen Uimaseura  5:02.51                 
                     
Salla Rantala  2004      1:09.97  2:26.24  3:43.65    5:01.28   
  Uinti Tampere  4:57.69                 
                     
Matilda Laitinen  2004      1:12.68  2:29.99  3:45.86    5:01.36   
  Aurajoen Uinti  5:13.21                 
                     
Kerttu Taponen  2005      1:11.49  2:28.37  3:47.20    5:03.64   
  Aurajoen Uinti  4:49.57                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004      1:12.00  2:30.06  3:47.74    5:04.51   
  Uinti Tampere  5:17.06                 
                     
Venla Lindström  2004      1:10.66  2:29.31  3:50.16    5:08.94   
  Lahden Uimaseura  5:01.76                 
                     
Veera Tall  2005      1:12.78  2:33.21  3:55.41    5:13.89   
  Porin Uimaseura  5:20.79                 
                     
10  Maj Kajander  2005      1:11.46  2:31.27  3:53.82    5:15.22   
  Helsingfors Simsällskap  5:10.81                 
                     
11  Susanna Uitto  2004      1:16.25  2:37.44  3:59.32    5:19.85   
  Uinti Tampere  5:22.53                 
                     
12  Erin Gonzalez Catón  2005      1:14.70  2:37.82  4:00.48    5:21.28   
  Aurajoen Uinti  5:23.10                 
                     
13  Heidi Helenius  2005      1:12.87  2:35.35  3:58.85    5:21.76   
  Uinti Tampere  5:09.28                 
                     
14  Emmi Lapikisto  2005      1:14.54  2:38.23  4:02.53    5:24.87   
  Uinti Tampere  5:16.24                 
                     
15  Milla Kähkönen  2005      1:15.70  2:40.89  4:04.97    5:24.95   
  Lahden Uimaseura  5:33.51                 
                     
16  Sanni Räty  2005      1:18.02  2:43.78  4:08.34    5:27.91   
  Helsingfors Simsällskap  5:35.17                 
                     
17  Meeri Kerkkänen  2004      1:16.72  2:39.96  4:05.59    5:28.81   
  Joensuun Uimaseura  5:26.24                 
                     
18  Anna Bernards  2005      1:18.55  2:45.80  4:14.25    5:43.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Janica Nieminen  2005      1:16.82  2:43.46  4:15.60    5:47.49   
  Uinti Hyvinkää  5:35.05                 
                     
20  Wilma Wallenius  2005      1:20.00  2:48.17  4:19.14    5:47.76   
  Uinti Hyvinkää  5:48.69                 
                     
21  Saara Seppälä  2005      1:17.41  2:48.02  4:22.09    5:53.02   
  Nummelan Kisaajat  5:40.04                 
                     
Minea Laakso  2005              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Mattila  2003      1:07.38  2:20.46  3:34.97    4:49.24   
  Porin Uimaseura  4:48.16                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      1:08.20  2:22.23  3:37.36    4:51.09   
  Nummelan Kisaajat  4:48.58                 
                     
Minttu Paalanen  2003      1:08.79  2:23.86  3:39.09    4:51.91   
  Lahden Uimaseura  4:58.40                 
                     
Enni Lahtinen  2002      1:10.48  2:27.42  3:44.28    5:02.24   
  Uinti Tampere  4:53.95                 
                     
Maria Yritys  2002      1:10.72  2:28.19  3:46.12    5:02.57   
  Uinti Hyvinkää  5:03.15                 
                     
Ronja Hellberg  2003      1:13.68  2:31.59  3:51.28    5:09.60   
  Riihimäen Uimaseura  5:04.50                 
                     
Liisa Siikala  2003      1:19.05  2:43.09  4:08.16    5:32.17   
  Uinti Tampere  5:28.75                 
                     
Janna Salminen  2003      1:20.29  2:51.62  4:23.66    5:46.89   
  Lahden Uimaseura  5:39.11                 
                     
Iida Kontkanen  2003      1:19.54  2:51.23  4:25.27    5:54.93   
  Uinti Tampere  6:05.89                 
                     
10  Nanna Tynkkynen  2003      1:15.59  2:48.06  4:24.59    5:59.87   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Linda Grönlund  2003      1:25.83  2:58.86  4:32.64    6:01.34   
  Porin Uimaseura  6:13.63                 
                     
12  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003      1:19.78  2:54.74  4:31.32    6:02.95   
  Vieskan Uimarit  6:02.80                 
                     
13  Emmi Rauhanen  2003      1:25.99  3:03.39  4:43.30    6:22.72   
  Porin Uimaseura  6:13.14                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner