2020-05-27   00:47:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2006              2:07.82   
  Uinti Tampere  2:15.41                 
  Väinö Pitkänen  2006      31.22        31.22   
  Matias Leiwo  2006      31.50        1:02.72   
  Valtteri Pellinen  2007      33.24        1:35.96   
  Tobias Syrjä  2006      31.86        2:07.82   
                     
Tatu Tampere J´joukkue 2  2006              2:11.89   
  TaTu Tampere  2:16.32                 
  Kalle Heinonen  2006      32.75        32.75   
  Miki Vierre  2006      35.28        1:08.03   
  Lev Vlasov  2007      31.46        1:39.49   
  Sebastian Sojolin  2006      32.40        2:11.89   
                     
Uita 2  2006              2:15.31   
  Uinti Tampere  2:22.60                 
  Georg Aspholm  2008      34.27        34.27   
  Albert Laakkonen  2007      33.36        1:07.63   
  Pirkka Pyry Pyykkö  2006      33.76        1:41.39   
  Rasmus Ruotoistenmäki  2006      33.92        2:15.31   
                     
Jous Pojat 1  2006              2:22.39   
  Joensuun Uimaseura  2:25.61                 
  Jesse Saarinen  2006      32.71        32.71   
  Topias Partinen  2007      36.49        1:09.20   
  Aapo Mononen  2007      37.26        1:46.46   
  Nuutti Kerkkänen  2007      35.93        2:22.39   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura R4  2006              2:25.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:30.36                 
  Juuso Saarikko  2006      36.65        36.65   
  Tuukka Kaartosalmi  2006      36.80        1:13.45   
  Iiro Viskari  2007      37.39        1:50.84   
  Ilmari Partanen  2006      34.89        2:25.73   
                     
Tatu Tampere J´joukkue 3  2006              2:37.52   
  TaTu Tampere  2:36.86                 
  Niklas Tikkanen  2007      37.83        37.83   
  Eemeli Pennanen  2009      43.84        1:21.67   
  Ferdinand Backman  2006      37.63        1:59.30   
  Vili Niemi  2006      38.22        2:37.52   
                     
Uita 3  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:24.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Tampere Ry 3  2004              1:44.14   
  TaTu Tampere  1:53.78                 
  Niilo Kilpeläinen  2004      26.58        26.58   
  Pavel Pankratov  2004      25.82        52.40   
  Miro Birkstedt  2004      26.31        1:18.71   
  Lassi Niemi  2004      25.43        1:44.14   
                     
Aurajoen Uinti Jt1  2004              1:45.73   
  Aurajoen Uinti  1:51.98                 
  Juuso Leppänen  2004      25.94        25.94   
  Ajjuub Ezzat  2005      26.67        52.61   
  Jaakko Pihlava  2004      26.89        1:19.50   
  Tuomas Toppinen  2005      26.23        1:45.73   
                     
Lahden Uimaseura  2004              1:47.10   
  Lahden Uimaseura  1:51.21                 
  Santeri Pulkkinen  2004      26.44        26.44   
  Taavi Backman  2004      26.16        52.60   
  Jesse Hyppönen  2004      26.90        1:19.50   
  Aapo Koskinen  2004      27.60        1:47.10   
                     
Uita 1  2004              1:48.25   
  Uinti Tampere  1:55.72                 
  Eero Rautaporras  2005      26.21        26.21   
  Oskar Tuominen  2004      27.63        53.84   
  Konsta Kallio  2004      27.16        1:21.00   
  Riccardo Castagno  2004      27.25        1:48.25   
                     
Uinti 2  2004              1:54.88   
  Uinti Tampere  2:07.10                 
  Samuel Sainio  2005      28.51        28.51   
  Lenni Lehtonen  2004      28.70        57.21   
  Antte Säilä  2004      28.40        1:25.61   
  Oliver Aspholm  2005      29.27        1:54.88   
                     
Uita 3  2004              1:56.59   
  Uinti Tampere  2:09.84                 
  Lauri Mäkinen  2004      30.70        30.70   
  Max Nikkari  2004      28.81        59.51   
  Sebastian Rasimus  2004      28.52        1:28.03   
  Ivan Chupakhin  2005      28.56        1:56.59   
                     
Tatu Tampere Ry 4  2004              1:57.35   
  TaTu Tampere  2:08.21                 
  Joona Saloniemi  2004      28.15        28.15   
  Atte Nieminen  2004      29.02        57.17   
  Akseli Kotti  2004      29.22        1:26.39   
  Markus Koskinen  2005      30.96        1:57.35   
                     
Oulun Lohet  2004              1:57.70   
  Oulun Lohet  2:02.89                 
  Vili Rantasuo  2004      29.87        29.87   
  Eetu Haipus  2004      29.54        59.41   
  Jere Heikkilä  2004      31.24        1:30.65   
  Arttu Haipus  2004      27.05        1:57.70   
                     
Uinti Hyvinkää Teräs  2004              2:06.21   
  Uinti Hyvinkää  2:17.99                 
  Eemi Niininen  2004      33.12        33.12   
  Joel Lipponen  2004      32.05        1:05.17   
  Aaro Imppola  2006      31.96        1:37.13   
  Samuel Rooke  2004      29.08        2:06.21   
                     
10  Oulun Lohet J´joukkue 2  2005              2:06.34   
  Oulun Lohet  2:10.33                 
  Konsta Rantasuo  2006      30.35        30.35   
  Julius Schroderus  2006      32.47        1:02.82   
  Elias Mikkonen  2005      33.01        1:35.83   
  Kalle Pesälä  2006      30.51        2:06.34   
                     
11  Häus 3  2004              2:26.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:39.07                 
  Timi Louhe  2005      39.14        39.14   
  Eelis Wiberg  2004      33.97        1:13.11   
  Emil Ahvonen  2005      35.90        1:49.01   
  Miko Salmi  2005      37.55        2:26.56   
                     
12  Tatu Tampere J´jääkarhut  2005              2:38.74   
  TaTu Tampere  2:48.31                 
  Tero Soukka  2007      40.36        40.36   
  Eino Anttila  2007      37.79        1:18.15   
  Niklas Kallio  2007      41.05        1:59.20   
  Luukas Kallio  2005      39.54        2:38.74   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss 1  2003              1:41.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.29                 
  Marcus Forsel  2003      25.49        25.49   
  Davin Lindholm  2004      25.89        51.38   
  Lassi Haimi  2003      25.48        1:16.86   
  Lari Tumanoff  2003      24.52        1:41.38   
                     
Tatu Tampere Ry 2  2002              1:43.42   
  TaTu Tampere  1:47.04                 
  Elias Laine  2002      25.92        25.92   
  Mio Harju  2002      25.94        51.86   
  Petr Pankratov  2002      25.66        1:17.52   
  Efim Romanov  2002      25.90        1:43.42   
                     
Uita 1  2002              1:44.11   
  Uinti Tampere  1:46.90                 
  Eemeli Leinonen  2002      27.05        27.05   
  Wäinö Koskinen  2002      25.31        52.36   
  Tatu Hapuoja  2003      25.97        1:18.33   
  Akseli Hakala  2003      25.78        1:44.11   
                     
Uita 2  2002              1:46.72   
  Uinti Tampere  1:51.99                 
  Henri Naarajärvi  2002      26.77        26.77   
  Visa Kotiniitty  2003      25.68        52.45   
  Jere Broman  2002      26.44        1:18.89   
  Urho Lyytinen  2003      27.83        1:46.72   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  1989              1:36.63   
  Uinti Tampere  1:37.66                 
  Eemil Varho  1997      24.35        24.35   
  Kalle Pyykkönen  1996      23.93        48.28   
  Werneri Koskinen  1998      24.42        1:12.70   
  Jaakko Rautalin  1989      23.93        1:36.63   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1989              1:36.98   
  TaTu Tampere  1:37.62                 
  Roope Kastarinen  1994      24.88        24.88   
  Teemu Viitanen  1992      23.99        48.87   
  Tatu Peltonen  1989      24.36        1:13.23   
  Juho Eerola  1995      23.75        1:36.98   
                     
Lahden Uimaseura 1  2000              1:39.56   
  Lahden Uimaseura  1:42.49                 
  Petteri Haverinen  2001      24.87        24.87   
  Antti Leppänen  2002      24.57        49.44   
  Santeri Hulkko  2000      24.99        1:14.43   
  Saku Romo  2000      25.13        1:39.56   
                     
Jous Miehet  1996              1:41.85   
  Joensuun Uimaseura  1:46.82                 
  Akseli Kontiainen  2002      25.41        25.41   
  Miika Tolvanen  1996      23.83        49.24   
  Miiro Vartiainen  2001      25.11        1:14.35   
  Jonni Timonen  2000      27.50        1:41.85   
                     
Uita 2  1996              1:42.26   
  Uinti Tampere  1:42.02                 
  Tatu Hörkkö  2001      25.83        25.83   
  Walentin Koskinen  2000      25.89        51.72   
  Verneri Kaarlenkaski  1999      25.38        1:17.10   
  Olli Rautaporras  2000      25.16        1:42.26   
                     
Lahden Uimaseura 2  2001              1:43.73   
  Lahden Uimaseura  1:46.75                 
  Jasu Ovaskainen  2002      25.97        25.97   
  Atte Pennanen  2001      25.63        51.60   
  Eetu Palvanen  2003      26.08        1:17.68   
  Julius Airas  2003      26.05        1:43.73   
                     
Pus 1  1993              1:43.93   
  Porin Uimaseura  1:42.67                 
  Toni Knuutila  1993      25.31        25.31   
  Oskari Ovaskainen  2000      26.44        51.75   
  Leevi Luhtanen  2000      25.97        1:17.72   
  Lauri-Luukas Jäntti  2002      26.21        1:43.93   
                     
Häus 1  1998              1:47.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:53.52                 
  Juha Hyvärinen  1998      25.64        25.64   
  Otto Ahvonen  2003      26.99        52.63   
  Joni Routamo  2005      29.16        1:21.79   
  Timi Torkkel  2001      25.27        1:47.06   
                     
Nummelan Kisaajat  1997              1:49.55   
  Nummelan Kisaajat                   
  Joonas Cranston  2003      25.93        25.93   
  Valtteri Vepsä  1997      26.03        51.96   
  Kasper Holopainen  2003      28.41        1:20.37   
  Leo Parviainen  2003      29.18        1:49.55   
                     
10  Vesihelmen Uimaseura  2001              2:03.38   
  Vesihelmen Uimaseura  2:03.04                 
  Santeri Ahinko  2004      31.17        31.17   
  Aleksi Nissilä  2001      27.31        58.48   
  Aapo Huhti  2003      29.11        1:27.59   
  Elias Salo  2007      35.79        2:03.38   
                     
11  Häus 2  2001              2:07.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Lenni Kukkonen  2001      30.59        30.59   
  Osmo Mäkelä  2004      31.53        1:02.12   
  Iiro Kyllönen  2005      35.10        1:37.22   
  Luka Pykälistö  2004      29.78        2:07.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner