2020-05-27   01:48:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:55   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    297  37.72        1:17.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Kalle Pesälä  2006    282  37.93        1:19.02   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Schroderus  2006    275  39.66        1:19.65   
  Oulun Lohet                   
                     
Áron Zautasvili  2006    247  40.90        1:22.61   
  Uinti Tampere  1:25.28                 
                     
Aaro Imppola  2006    238  40.78        1:23.56   
  Uinti Hyvinkää  1:21.75                 
                     
Torsti Saarela  2006    218  42.01        1:26.12   
  Vieskan Uimarit  1:23.99                 
                     
Väinö Pitkänen  2006    208  41.01        1:27.43   
  Uinti Tampere  1:26.11                 
                     
Valtteri Pellinen  2007    205  42.20        1:27.92   
  Uinti Tampere  1:29.86                 
                     
Tomas Laine  2006    200  43.54        1:28.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.93                 
                     
10  Albert Laakkonen  2007    196  42.70        1:29.15   
  Uinti Tampere  1:28.36                 
                     
11  Casper Kvist  2006    195  44.70        1:29.32   
  Nokian Pyry  1:29.65                 
                     
12  Sebastian Sojolin  2006    194  43.74        1:29.49   
  TaTu Tampere  1:23.58                 
                     
13  Kalle Heinonen  2006    193  42.11        1:29.59   
  TaTu Tampere  1:24.90                 
                     
14  Robert Cranston  2006    192  42.66        1:29.79   
  Nummelan Kisaajat  1:30.70                 
                     
15  Anton Passoja  2006    191  43.54        1:29.90   
  Nokian Pyry  1:29.56                 
                     
16  Iiro Räty  2006    190  44.18        1:30.09   
  Nokian Pyry  1:30.47                 
                     
17  Antti Huttunen  2006    190  44.42        1:30.19   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
18  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    189  43.69        1:30.29   
  Uinti Tampere  1:29.19                 
                     
19  Nuutti Kerkkänen  2007    187  43.73        1:30.53   
  Joensuun Uimaseura  1:40.59                 
                     
20  Tobias Syrjä  2006    187  44.42        1:30.59   
  Uinti Tampere  1:31.56                 
                     
21  Antto Koppinen  2006    187  44.63        1:30.61   
  Joensuun Uimaseura  1:33.84                 
                     
22  Matias Leiwo  2006    174  44.36        1:32.77   
  Uinti Tampere  1:27.82                 
                     
23  Georg Aspholm  2008    169  44.99        1:33.76   
  Uinti Tampere  1:34.24                 
                     
24  Juuso Saarikko  2006    168  45.31        1:33.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.60                 
                     
25  Julius Järveläinen  2006    161  44.97        1:35.31   
  Uinti Tampere  1:32.61                 
                     
26  Niklas Tikkanen  2007    157  45.87        1:36.08   
  TaTu Tampere  1:39.48                 
                     
27  Saku Pietilä  2006    156  46.75        1:36.16   
  Uinti Tampere  1:32.73                 
                     
28  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    151  47.95        1:37.18   
  Uinti Tampere  1:34.81                 
                     
29  Topias Partinen  2007    151  45.69        1:37.29   
  Joensuun Uimaseura  1:34.66                 
                     
30  Aamos Järveläinen  2006    149  48.23        1:37.63   
  Uinti Tampere  1:39.50                 
                     
31  Luka Hirvonen  2006    146  49.38        1:38.35   
  Nokian Pyry  1:37.99                 
                     
32  Petter Kaskela  2007    144  47.01        1:38.75   
  Uinti Tampere  1:43.16                 
                     
33  Rasmus Piiroinen  2006    139  48.04        1:40.07   
  Uinti Tampere  1:42.92                 
                     
34  Ossi Vienamo  2006    136  48.69        1:40.70   
  Uinti Tampere  1:44.38                 
                     
35  Nikita Zuravljov  2008    130  49.69        1:42.17   
  TaTu Tampere  1:44.32                 
                     
36  Veeti Puustinen  2007    127  51.20        1:42.96   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Niklas Töyrylä  2006    124  50.29        1:43.74   
  Uinti Tampere  1:43.43                 
                     
38  Timofey Matveev  2006    121  50.82        1:44.68   
  Uinti Tampere  1:48.61                 
                     
39  Severi Roihankorpi  2006    120  51.10        1:44.98   
  Uinti Tampere  1:47.95                 
                     
40  Konsta Iskala  2006    119  52.49        1:45.30   
  Uinti Tampere  1:48.28                 
                     
41  Veeti Heittokangas  2006    119  50.08        1:45.38   
  Uinti Tampere  1:40.99                 
                     
42  Topi Äikäs  2007    114  50.46        1:46.82   
  Uinti Tampere  1:43.47                 
                     
43  Onni-Pekka Hirvonen  2007    113  55.29        1:47.06   
  Uinti Tampere  1:52.35                 
                     
44  Justus Veneskoski  2006    112  51.89        1:47.52   
  Uinti Tampere  1:49.70                 
                     
45  Aapo Mononen  2007    109  52.38        1:48.34   
  Joensuun Uimaseura  1:48.24                 
                     
46  Mikael Uitto  2007    107  53.62        1:49.15   
  Uinti Tampere  2:06.97                 
                     
47  Aapo Harjula  2007    104  53.50        1:50.16   
  Uinti Tampere  1:48.21                 
                     
48  Hugo Rossi  2008    86  56.43        1:57.02   
  Uinti Tampere  2:06.31                 
                     
49  Juho Kekarainen  2007    79  56.69        2:00.72   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Alex Hamilton  2006    67  1:00.67        2:07.07   
  TaTu Tampere  2:13.09                 
                     
Aleksi Vuohelainen  2007              DNS   
  Uinti Tampere  1:55.71                 
                     
Luca Ruusila  2006              DNS   
  Uinti Tampere  1:47.60                 
                     
Eero Olli  2008              DSQ   
  Uinti Tampere  1:50.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Konsta Horppu  2008              DSQ   
  Nokian Pyry  1:45.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    457  32.27        1:07.31   
  Aurajoen Uinti  1:07.25                 
                     
Juuso Leppänen  2004    426  32.87        1:08.88   
  Aurajoen Uinti  1:03.66                 
                     
Eero Rautaporras  2005    422  32.94        1:09.12   
  Uinti Tampere  1:11.71                 
                     
Konsta Kallio  2004    416  32.81        1:09.44   
  Uinti Tampere  1:07.44                 
                     
Arttu Haipus  2004    405  34.03        1:10.04   
  Oulun Lohet                   
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    400  33.85        1:10.34   
  Aurajoen Uinti  1:08.28                 
                     
Taavi Backman  2004    398  34.44        1:10.47   
  Lahden Uimaseura  1:07.86                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    369  35.35        1:12.23   
  TaTu Tampere  1:12.03                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    367  34.35        1:12.41   
  Aurajoen Uinti  1:07.67                 
                     
10  Aapo Koskinen  2004    358  35.99        1:13.01   
  Lahden Uimaseura  1:12.65                 
                     
11  Eetu Haipus  2004    356  35.96        1:13.12   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Eero Asikainen  2004    348  35.88        1:13.71   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.50                 
                     
13  Vili Rantasuo  2004    342  36.04        1:14.08   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Ivan Chupakhin  2005    340  34.95        1:14.26   
  Uinti Tampere  1:15.44                 
                     
15  Oskar Tuominen  2004    338  36.04        1:14.40   
  Uinti Tampere  1:15.03                 
                     
16  Topias Tynjä  2005    336  35.97        1:14.54   
  Lahden Uimaseura  1:13.19                 
                     
17  Antte Säilä  2004    332  35.45        1:14.88   
  Uinti Tampere  1:14.95                 
                     
18  Atte Nieminen  2004    290  38.31        1:18.25   
  TaTu Tampere  1:16.56                 
                     
19  Oliver Aspholm  2005    290  38.12        1:18.27   
  Uinti Tampere  1:17.81                 
                     
20  Akseli Liukkonen  2005    281  37.98        1:19.15   
  Uinti Tampere  1:17.69                 
                     
21  Joni Routamo  2005    267  38.66        1:20.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:20.40                 
                     
22  Daniel Kontula  2005    261  39.60        1:21.06   
  Uinti Tampere  1:21.58                 
                     
23  Max Nikkari  2004    260  38.94        1:21.16   
  Uinti Tampere  1:21.75                 
                     
24  Topi Salminen  2004    260  38.63        1:21.20   
  Nokian Pyry  1:21.62                 
                     
25  Veikka Leväsalo  2005    246  39.74        1:22.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.49                 
                     
26  Tuomas Lehtonen  2005    241  40.32        1:23.27   
  Nokian Pyry  1:25.12                 
                     
27  Jere Heikkilä  2004    240  40.73        1:23.40   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Mikhail Vilesov  2005    221  41.21        1:25.74   
  Joensuun Uimaseura  1:26.40                 
                     
29  Elias Mikkonen  2005    219  42.42        1:25.98   
  Oulun Lohet                   
                     
30  Joel Lipponen  2004    208  42.47        1:27.41   
  Uinti Hyvinkää  1:30.20                 
                     
31  Ville Nieminen  2004    204  42.67        1:28.05   
  Uinti Hyvinkää  1:28.75                 
                     
32  Alex Lehtola  2005    155  46.62        1:36.37   
  Uinti Tampere  1:40.83                 
                     
33  Severi Muje  2005    154  46.55        1:36.69   
  TaTu Tampere  1:36.51                 
                     
34  Emil Ahvonen  2005    150  46.49        1:37.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.40                 
                     
35  Aapo Koivuniemi  2004    148  46.88        1:37.84   
  Uinti Tampere  1:39.95                 
                     
36  Eemi Niininen  2004    144  47.14        1:38.84   
  Uinti Hyvinkää  1:36.88                 
                     
37  Iiro Kyllönen  2005    143  49.08        1:39.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:47.00                 
                     
38  Miko Salmi  2005    136  49.80        1:40.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.47                 
                     
Joona Saloniemi  2004              DNS   
  TaTu Tampere  1:16.90                 
                     
Jaakko Pihlava  2004              DNF   
  Aurajoen Uinti  1:10.09                 
                     
Kasper Kaskela  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Kasper Kytö  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:30.90                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Riccardo Castagno  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:12.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Efim Romanov  2002    558  31.12        1:02.96   
  TaTu Tampere  1:01.92                 
                     
Marcus Forsel  2003    556  30.64        1:03.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.82                 
                     
Elias Laine  2002    531  30.19        1:04.03   
  TaTu Tampere  1:01.48                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    476  31.42        1:06.38   
  Aurajoen Uinti  1:00.98                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002    460  33.90        1:07.13   
  Lahden Uimaseura  1:09.87                 
                     
Eetu Palvanen  2003    427  33.26        1:08.82   
  Lahden Uimaseura  1:05.79                 
                     
Joonas Cranston  2003    424  32.83        1:08.99   
  Nummelan Kisaajat  1:05.24                 
                     
Visa Kotiniitty  2003    408  33.57        1:09.87   
  Uinti Tampere  1:09.30                 
                     
Joona Kortteinen  2003    392  33.71        1:10.80   
  Uinti Tampere  1:11.13                 
                     
10  Urho Lyytinen  2003    383  33.88        1:11.37   
  Uinti Tampere  1:10.85                 
                     
11  Tino Lukkaroinen  2002    378  34.01        1:11.67   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.20                 
                     
12  Jere Broman  2002    372  34.22        1:12.09   
  Uinti Tampere  1:10.41                 
                     
13  Julius Airas  2003    370  35.18        1:12.20   
  Lahden Uimaseura  1:14.77                 
                     
14  Elis Fokin  2003    348  34.50        1:13.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.11                 
                     
15  Egor Malyshkov  2003    313  36.58        1:16.34   
  Salon Uimarit  1:15.40                 
                     
16  Miko Vaikkola  2003    293  38.96        1:17.98   
  TaTu Tampere  1:20.72                 
                     
17  Leo Parviainen  2003    285  38.04        1:18.76   
  Nummelan Kisaajat  1:19.67                 
                     
18  Eetu Koskinen  2002    264  38.01        1:20.81   
  Lahden Uimaseura  1:16.11                 
                     
19  Santeri Gummerus  2003    220  40.01        1:25.80   
  Uinti Tampere  1:21.03                 
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mäkelä  1998    660  29.21        59.55   
  Riihimäen Uimaseura  58.06                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    646  29.10        59.95   
  Swimming Jyväskylä  57.32                 
                     
Petja Yritys  1993    584  30.15        1:02.00   
  TaTu Tampere  58.72                 
                     
Ossi Kleimola  2001    514  31.79        1:04.71   
  Kouvolan Uimarit  1:04.92                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    508  31.78        1:04.98   
  Joensuun Uimaseura  1:05.17                 
                     
Miika Tolvanen  1996    486  32.05        1:05.93   
  Joensuun Uimaseura  1:04.95                 
                     
Saku Romo  2000    475  32.94        1:06.44   
  Lahden Uimaseura  1:07.88                 
                     
Atte Pennanen  2001    466  32.06        1:06.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Werneri Koskinen  1998    432  31.77        1:08.54   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
10  Lauri Törmä  2000    418  32.28        1:09.32   
  Porin Uimaseura  1:05.69                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner