2020-04-05   17:42:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2006              2:02.90   
  Uinti Tampere  2:09.68                 
  Aino Välimaa  2006      29.81        29.81   
  Isla Leinonen  2006      29.89        59.70   
  Milana Virtanen  2006      30.86        1:30.56   
  Anna Hynönen  2006      32.34        2:02.90   
                     
Uita 2  2006              2:09.50   
  Uinti Tampere  2:15.00                 
  Piia Lahtinen  2006      32.69        32.69   
  Joanna Salonen  2006      32.45        1:05.14   
  Elli Kenttälä  2006      33.05        1:38.19   
  Nea Elomaa  2006      31.31        2:09.50   
                     
Top Swimmingclub Team  2006              2:10.40   
  Top Swimmingclub                   
  Hanna-Marlen Mõtsnik  2006      32.08        32.08   
  Kirke Mõtsnik  2007      33.48        1:05.56   
  Katarina Vutt  2006      32.29        1:37.85   
  Mirtel-Madlen Siimar  2007      32.55        2:10.40   
                     
Jous Tytöt 1  2007              2:11.28   
  Joensuun Uimaseura  2:10.97                 
  Vilma Vatanen  2007      30.11        30.11   
  Esra Ergüner  2007      31.78        1:01.89   
  Mia Peake  2007      35.18        1:37.07   
  Iita Viinisalo  2007      34.21        2:11.28   
                     
Jous Tytöt 2  2006              2:12.87   
  Joensuun Uimaseura  2:17.65                 
  Viivi Pesonen  2006      33.00        33.00   
  Nelli Jumppanen  2006      33.51        1:06.51   
  Inka Hämäläinen  2007      33.54        1:40.05   
  Merete Lätti  2006      32.82        2:12.87   
                     
Uita 3  2006              2:13.09   
  Uinti Tampere  2:21.98                 
  Ippi Ranta  2006      33.47        33.47   
  Milja Prepula  2006      35.53        1:09.00   
  Lila Niskala  2006      32.56        1:41.56   
  Ines Pälviranta  2007      31.53        2:13.09   
                     
Pus 3  2006              2:17.07   
  Porin Uimaseura  2:23.21                 
  Emilia Rahola  2006      32.17        32.17   
  Lyyli Järvi  2007      33.75        1:05.92   
  Hanna Törmä  2007      33.93        1:39.85   
  Helka Känkänen  2008      37.22        2:17.07   
                     
Uita 4  2006              2:17.86   
  Uinti Tampere  2:20.58                 
  Saaga Keränen  2006      33.93        33.93   
  Veera Rantala  2006      34.92        1:08.85   
  Nella Pesonen  2006      35.55        1:44.40   
  Anna Selin  2006      33.46        2:17.86   
                     
Jous Tytöt 3  2007              2:19.28   
  Joensuun Uimaseura  2:23.09                 
  Anri Parviainen  2008      33.86        33.86   
  Sanni Haaranen  2006      34.95        1:08.81   
  Neri Lätti  2007      1:10.47        2:19.28   
  Senni Piirainen  2007              2:19.28   
                     
10  Uita 5  2007              2:21.37   
  Uinti Tampere  2:32.10                 
  Ella Gylden  2007      36.43        36.43   
  Nella Kortteinen  2007      33.75        1:10.18   
  Aino Ruottinen  2007      35.12        1:45.30   
  Netta Halttunen  2007      36.07        2:21.37   
                     
11  Tatu Tampere J´joukkue 2  2006              2:24.62   
  TaTu Tampere  2:33.26                 
  Piitu Perkola  2006      36.66        36.66   
  Elsa Joseph  2007      36.30        1:12.96   
  Janna Saloniemi  2009      36.40        1:49.36   
  Sofia Mustonen  2006      35.26        2:24.62   
                     
12  Tatu Tampere  2008              2:27.21   
  TaTu Tampere  2:32.03                 
  Oona Valtonen  2008      36.74        36.74   
  Minttu Mäkihannu  2008      37.91        1:14.65   
  Iiris Myllymäki  2008      35.75        1:50.40   
  Iida Pennanen  2008      36.81        2:27.21   
                     
13  Hämeenlinnan Uimaseura R4  2006              2:38.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:42.71                 
  Saimi Lanki  2008      40.41        40.41   
  Neea Väkinen  2006      40.01        1:20.42   
  Helmi Heinonen  2006      40.54        2:00.96   
  Ilona Salonen  2006      37.58        2:38.54   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2004              1:53.89   
  Uinti Tampere  1:56.30                 
  Frida Ekman  2004      28.44        28.44   
  Emmi Manninen  2004      28.76        57.20   
  Siiri Arjanmaa  2004      28.00        1:25.20   
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      28.69        1:53.89   
                     
Tartu Swimmclub Team  2005              1:57.47   
  Tartu Swimmclub                   
  Kirke Kübar  2005      28.97        28.97   
  Laura Sokk  2005      29.51        58.48   
  Karoliina Kadak  2005      30.00        1:28.48   
  Johanna Kübar  2006      28.99        1:57.47   
                     
Aurajoen Uinti Jt1  2004              1:57.49   
  Aurajoen Uinti  1:59.38                 
  Kerttu Taponen  2005      29.81        29.81   
  Emma Nieminen  2005      30.39        1:00.20   
  Matilda Laitinen  2004      28.91        1:29.11   
  Lilli Kulpakko  2005      28.38        1:57.49   
                     
Lahden Uimaseura  2004              1:58.48   
  Lahden Uimaseura  2:00.97                 
  Venla Lindström  2004      29.44        29.44   
  Nea Mustonen  2004      29.48        58.92   
  Juulia Sakomaa  2005      29.47        1:28.39   
  Milla Kähkönen  2005      30.09        1:58.48   
                     
Uita 2  2004              2:00.24   
  Uinti Tampere  2:06.05                 
  Noora Kylmämetsä  2004      29.63        29.63   
  Kiona Inkilä  2004      30.89        1:00.52   
  Siiri Mätäsjärvi  2004      29.78        1:30.30   
  Aada Hakala  2004      29.94        2:00.24   
                     
Uita 5  2005              2:04.74   
  Uinti Tampere  2:11.36                 
  Emmi Lapikisto  2005      31.02        31.02   
  Heidi Helenius  2005      31.63        1:02.65   
  Enni Halttunen  2005      31.98        1:34.63   
  Henni Halme  2005      30.11        2:04.74   
                     
Uinti Hyvinkää Safiiri  2005              2:04.84   
  Uinti Hyvinkää  2:09.71                 
  Inka Poikolainen  2005      33.20        33.20   
  Janica Nieminen  2005      33.02        1:06.22   
  Elli Lenkkeri  2006      29.16        1:35.38   
  Lumi Luoma  2005      29.46        2:04.84   
                     
Uita 3  2004              2:04.93   
  Uinti Tampere  2:06.77                 
  Siiri Ala-Karvia  2004      31.74        31.74   
  Ida Töyrylä  2004      30.50        1:02.24   
  Salla Rantala  2004      30.67        1:32.91   
  Noora Pätiälä  2004      32.02        2:04.93   
                     
Uita 4  2004              2:11.24   
  Uinti Tampere  2:14.19                 
  Enna Eho  2004      30.66        30.66   
  Elle Axén  2004      35.72        1:06.38   
  Saana Keskinen  2005      33.69        1:40.07   
  Essi Turkki  2004      31.17        2:11.24   
                     
10  Nummelan Kisaajat J2  2005              2:18.16   
  Nummelan Kisaajat                   
  Helmi Oksa  2009      39.99        39.99   
  Sofia Oksa  2007      32.70        1:12.69   
  Anita Mäkinen  2007      33.49        1:46.18   
  Marikki Vuorisalo  2005      31.98        2:18.16   
                     
11  Uinti Hyvinkää Topaasi  2004              2:21.31   
  Uinti Hyvinkää  2:24.72                 
  Emmi Silvola  2004      36.69        36.69   
  Hanna Ponnikas  2004      34.93        1:11.62   
  Wilma Wallenius  2005      34.52        1:46.14   
  Sonja Tarkiainen  2004      35.17        2:21.31   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2002              1:58.59   
  Uinti Tampere  1:58.34                 
  Enni Lahtinen  2002      29.28        29.28   
  Emma von Dickoff  2002      28.08        57.36   
  Ella Ekman  2003      29.78        1:27.14   
  Ronja Myllykallio  2003      31.45        1:58.59   
                     
Uinti Hyvinkää  2002              1:59.47   
  Uinti Hyvinkää  2:02.07                 
  Taiga Yritys  2003      30.75        30.75   
  Aino Kontiainen  2002      30.47        1:01.22   
  Maria Yritys  2002      30.50        1:31.72   
  Saana Yritys  2003      27.75        1:59.47   
                     
Pus 2  2002              2:04.64   
  Porin Uimaseura  2:07.00                 
  Hilla Känkänen  2006      30.63        30.63   
  Ella Nore  2002      32.45        1:03.08   
  Nelli Laaksonen  2005      32.71        1:35.79   
  Senni Mattila  2003      28.85        2:04.64   
                     
Järvenpään Uintiklubi  2002              2:05.41   
  Järvenpään Uintiklubi  2:06.87                 
  Vilja Laaksonen  2002      30.20        30.20   
  Laura Pitkänen  2002      32.57        1:02.77   
  Sanni Luostarinen  2002      31.81        1:34.58   
  Sofia Harju  2002      30.83        2:05.41   
                     
Tatu Tampere Ry 3  2003              2:05.47   
  TaTu Tampere  2:08.43                 
  Aino Lepola  2005      30.12        30.12   
  Nanna Tynkkynen  2003      31.57        1:01.69   
  Kiia Kinnunen  2003      30.34        1:32.03   
  Kiia Alenius  2005      33.44        2:05.47   
                     
Vieskan Uimarit  2003              2:09.42   
  Vieskan Uimarit  2:12.86                 
  Noora-Maria Linna  2006      33.47        33.47   
  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003      33.22        1:06.69   
  Jaana Nevala  2005      30.98        1:37.67   
  Riialiina Kiljala  2008      31.75        2:09.42   
                     
Häus 2  2003              2:12.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:24.72                 
  Veera Viskari  2005      32.87        32.87   
  Lotta Laine  2003      34.59        1:07.46   
  Tytti Rantanen  2006      33.19        1:40.65   
  Aino Kunelius  2005      31.65        2:12.30   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  1995              1:49.67   
  Uinti Tampere  1:49.10                 
  Hanna Hammar  1998      27.82        27.82   
  Mila Manner  2001      27.61        55.43   
  Anna Mäkinen  1995      27.57        1:23.00   
  Nea Norismaa  1995      26.67        1:49.67   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1992              1:49.82   
  TaTu Tampere  1:51.05                 
  Amanda Suihkonen  1995      28.02        28.02   
  Aino Puomila  1992      27.30        55.32   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      27.83        1:23.15   
  Ella Lammi  1998      26.67        1:49.82   
                     
Lahden Uimaseura 1  2000              1:51.48   
  Lahden Uimaseura  1:53.89                 
  Saana Liikonen  2001      27.31        27.31   
  Essi-Maria Lillman  2000      27.73        55.04   
  Raakel Bärlund  2001      28.26        1:23.30   
  Minttu Paalanen  2003      28.18        1:51.48   
                     
Pus 1  1999              1:53.35   
  Porin Uimaseura  1:54.12                 
  Anniina Murto  2001      28.00        28.00   
  Heta Känkänen  2001      28.20        56.20   
  Janina Ollikainen  2000      28.26        1:24.46   
  Heta Koivuluoma  1999      28.89        1:53.35   
                     
Häus 1  1999              1:56.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:57.68                 
  Sanni Kilponen  2001      29.71        29.71   
  Lotta Aho  1999      29.20        58.91   
  Nea Reunanen  2001      28.72        1:27.63   
  Aada Viitamäki  2003      29.06        1:56.69   
                     
Jous Naiset  2000              1:57.65   
  Joensuun Uimaseura  1:59.35                 
  Aino Mononen  2001      30.00        30.00   
  Melinda Moilanen  2000      28.40        58.40   
  Elina Gavrilov  2004      29.51        1:27.91   
  Minna Kinnunen  2003      29.74        1:57.65   
                     
Uita 2  1999              1:57.71   
  Uinti Tampere  1:54.32                 
  Armi Auvinen  2000      29.82        29.82   
  Aino Jussila  2000      27.71        57.53   
  Venla Pesu  2002      30.93        1:28.46   
  Anna Rantanen  2001      29.25        1:57.71   
                     
Tatu Tampere Ry 2  1997              1:58.82   
  TaTu Tampere  2:00.26                 
  Mari Kausiala  1997      30.28        30.28   
  Netta Nyberg  2001      28.62        58.90   
  Noora Kukkonen  1999      30.67        1:29.57   
  Noora Poutanen  1999      29.25        1:58.82   
                     
Nummelan Kisaajat  2001              2:05.50   
  Nummelan Kisaajat                   
  Juulia Käräjämies  2003      29.68        29.68   
  Saara Seppälä  2005      32.83        1:02.51   
  Liisa Penttinen  2003      33.49        1:36.00   
  Lotta Linnea Partanen  2001      29.50        2:05.50   
                     
10  Pus 4  2000              2:19.01   
  Porin Uimaseura  2:28.34                 
  Merituuli Lehtonen  2003      32.41        32.41   
  Linda Grönlund  2003      34.69        1:07.10   
  Ida Heino  2000      36.62        1:43.72   
  Pinja Kallio  2004      35.29        2:19.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner