2020-05-31   22:08:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Glasriket cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag 23/3, Pass 1

Document
Resultat
Arena Glasriket cup
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar  - Final
Sponsor: Målerås Glasbruk
2:23.47 Richard  Ohlsson 2009-04-04
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.77 2:29.68
50m: 32.63
100m: 1:11.60
(38.97)
150m: 1:50.89
(39.29)
200m: 2:29.68
(38.79)
2 Gustaf Mild 1997 Anderstorps Simsällskap -.-- 2:30.10 +0.42
50m: 34.27
100m: 1:12.19
(37.92)
150m: 1:51.25
(39.06)
200m: 2:30.10
(38.85)
3 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.74 2:39.03 +9.35
50m: 35.32
100m: 1:15.77
(40.45)
150m: 1:56.34
(40.57)
200m: 2:39.03
(42.69)
4 Johan Nilsson 2001 Älmhults Simsällskap +0.71 2:42.10 +12.42
50m: 35.47
100m: 1:15.81
(40.34)
150m: 1:58.00
(42.19)
200m: 2:42.10
(44.10)
5 Gustav Hammarstedt 2002 Växjö Simsällskap +0.84 2:42.70 +13.02
50m: 35.45
100m: 1:16.01
(40.56)
150m: 1:58.58
(42.57)
200m: 2:42.70
(44.12)
6 Carl Löfgren 2003 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.77 2:44.05 +14.37
50m: 37.81
100m: 1:20.23
(42.42)
150m: 2:02.61
(42.38)
200m: 2:44.05
(41.44)
7 Jacob Olsson 2006 Kristianstads SLS +0.50 2:45.05 +15.37
50m: 38.16
100m: 1:21.37
(43.21)
150m: 2:04.35
(42.98)
200m: 2:45.05
(40.70)
8 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.67 2:46.34 +16.66
50m: 35.36
100m: 1:17.48
(42.12)
150m: 2:01.72
(44.24)
200m: 2:46.34
(44.62)
9 Mats Gadajev 2002 Växjö Simsällskap +0.80 2:50.55 +20.87
50m: 33.75
100m: 1:15.43
(41.68)
150m: 2:04.09
(48.66)
200m: 2:50.55
(46.46)
10 Ahmed Sadoon 2002 Kristianstads SLS +0.67 2:50.81 +21.13
50m: 36.23
100m: 1:18.24
(42.01)
150m: 2:03.51
(45.27)
200m: 2:50.81
(47.30)
11 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap +0.58 2:51.92 +22.24
50m: 36.69
100m: 1:20.56
(43.87)
150m: 2:06.38
(45.82)
200m: 2:51.92
(45.54)
12 Victor Löndal 2003 Markaryds Simsällskap +0.66 2:52.03 +22.35
50m: 37.89
100m: 1:20.90
(43.01)
150m: 2:06.86
(45.96)
200m: 2:52.03
(45.17)
13 Pontus Sunnerborn 2000 Kalmar Simsällskap +0.74 3:01.17 +31.49
50m: 38.54
100m: 1:24.38
(45.84)
150m: 2:13.52
(49.14)
200m: 3:01.17
(47.65)
14 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap -.-- 3:03.02 +33.34
50m: 38.70
100m: 1:25.01
(46.31)
150m: 2:13.86
(48.85)
200m: 3:03.02
(49.16)
15 Albin Mägiste 2003 Kalmar Simsällskap +0.79 3:03.08 +33.40
50m: 39.59
100m: 1:25.62
(46.03)
150m: 2:13.65
(48.03)
200m: 3:03.08
(49.43)
16 Johan Hjelmberg 2005 Växjö Simsällskap -.-- 3:04.31 +34.63
50m: 41.03
100m: 1:28.37
(47.34)
150m: 2:16.04
(47.67)
200m: 3:04.31
(48.27)
17 Viktor Mattsson 2005 Växjö Simsällskap +0.73 3:07.52 +37.84
50m: 41.65
100m: 1:29.95
(48.30)
150m: 2:19.14
(49.19)
200m: 3:07.52
(48.38)
18 Fabian Kelemit 2004 Växjö Simsällskap +0.78 3:07.53 +37.85
50m: 39.93
100m: 1:27.16
(47.23)
150m: 2:17.27
(50.11)
200m: 3:07.53
(50.26)
19 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap +0.75 3:07.84 +38.16
50m: 42.27
100m: 1:30.93
(48.66)
150m: 2:20.42
(49.49)
200m: 3:07.84
(47.42)
20 Yannick Winkler 2003 Västerviks Simsällskap +0.65 3:10.33 +40.65
50m: 41.88
100m: 1:29.68
(47.80)
150m: 2:20.91
(51.23)
200m: 3:10.33
(49.42)
21 Liam Nilsson 2006 Växjö Simsällskap +0.78 3:13.49 +43.81
50m: 41.60
100m: 1:31.22
(49.62)
150m: 2:23.69
(52.47)
200m: 3:13.49
(49.80)
22 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 +0.64 3:14.60 +44.92
50m: 44.09
100m: 1:33.20
(49.11)
150m: 2:24.47
(51.27)
200m: 3:14.60
(50.13)
23 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap -.-- 3:18.68 +49.00
50m: 44.52
100m: 1:35.07
(50.55)
150m: 2:27.15
(52.08)
200m: 3:18.68
(51.53)
24 Erik Axelsson 2007 Markaryds Simsällskap -.-- 3:18.76 +49.08
50m: 45.65
100m: 1:37.35
(51.70)
150m: 2:29.01
(51.66)
200m: 3:18.76
(49.75)
25 Tony Luong 2004 Tranås Simsällskap +0.96 3:19.46 +49.78
50m: 45.05
100m: 1:36.84
(51.79)
150m: 2:29.39
(52.55)
200m: 3:19.46
(50.07)
26 Filip Salehzadeh 2002 Hvetlanda Simsällskap +0.67 3:19.64 +49.96
50m: 44.60
100m: 1:35.22
(50.62)
150m: 2:27.77
(52.55)
200m: 3:19.64
(51.87)
27 Lukas Fogelström 2005 Växjö Simsällskap +0.62 3:27.31 +57.63
50m: 45.89
100m: 1:38.14
(52.25)
150m: 2:32.03
(53.89)
200m: 3:27.31
(55.28)
28 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap +0.93 3:27.47 +57.79
50m: 47.79
100m: 1:41.11
(53.32)
150m: 2:34.57
(53.46)
200m: 3:27.47
(52.90)
29 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.87 3:52.55 +1:22.87
50m: 51.13
100m: 1:50.67
(59.54)
150m: 2:52.80
(1:02.13)
200m: 3:52.55
(59.75)
- Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS +0.72 DSQ
- Joel Wall 2008 Växjö Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 11:12:22
2019-03-23 11:13:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Växjö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner