2020-05-26   18:25:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Glasriket cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag 23/3, Pass 1

Document
Resultat
Arena Glasriket cup
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 2, 100m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Sponsor: Nybro Glasbruk
59.71 Johanna Pettersson 2012-04-14
1:00.17 Miranda  Arvidsson Kalmar Sim 2012-04-14
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Skarpnord 2007 Kalmar Simsällskap -.-- 1:07.35
50m: 33.31
100m: 1:07.35
(34.04)
2 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap +0.42 1:07.42 +0.07
50m: 32.86
100m: 1:07.42
(34.56)
3 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap +0.76 1:07.76 +0.41
50m: 32.83
100m: 1:07.76
(34.93)
4 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS +0.73 1:09.24 +1.89
50m: 33.62
100m: 1:09.24
(35.62)
5 Ebba Cronqvist 2007 Växjö Simsällskap +0.62 1:15.43 +8.08
50m: 36.30
100m: 1:15.43
(39.13)
6 Stina Klavins 2007 Hultsfreds Simsällskap +0.87 1:16.61 +9.26
50m: 36.82
100m: 1:16.61
(39.79)
7 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap +0.56 1:17.50 +10.15
50m: 36.68
100m: 1:17.50
(40.82)
8 Irma Hildebrand Vesterberg 2007 Växjö Simsällskap +0.53 1:18.01 +10.66
50m: 36.62
100m: 1:18.01
(41.39)
9 Sara Hansen 2007 Kalmar Simsällskap -.-- 1:18.28 +10.93
50m: 37.35
100m: 1:18.28
(40.93)
10 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb +0.79 1:18.47 +11.12
50m: 36.87
100m: 1:18.47
(41.60)
11 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap +0.73 1:18.53 +11.18
50m: 36.87
100m: 1:18.53
(41.66)
12 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 +0.67 1:18.58 +11.23
50m: 37.70
100m: 1:18.58
(40.88)
13 Smilla Nylander Selin 2007 Växjö Simsällskap +0.77 1:19.81 +12.46
50m: 36.30
100m: 1:19.81
(43.51)
14 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap +0.81 1:19.96 +12.61
50m: 35.79
100m: 1:19.96
(44.17)
15 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap -.-- 1:20.81 +13.46
50m: 39.00
100m: 1:20.81
(41.81)
16 Emilia Carlsson 2007 Ljungby Simsällskap +0.75 1:21.18 +13.83
50m: 37.73
100m: 1:21.18
(43.45)
17 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.87 1:22.20 +14.85
50m: 40.36
100m: 1:22.20
(41.84)
18 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds Simsällskap -.-- 1:22.42 +15.07
50m: 38.89
100m: 1:22.42
(43.53)
19 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap +0.91 1:22.83 +15.48
50m: 39.89
100m: 1:22.83
(42.94)
20 Lovis Johansson-Magnusson 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.83 1:24.47 +17.12
50m: 40.06
100m: 1:24.47
(44.41)
21 Elsa Theander 2007 Kalmar Simsällskap +0.84 1:25.73 +18.38
50m: 40.40
100m: 1:25.73
(45.33)
22 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds Simsällskap -.-- 1:27.12 +19.77
50m: 41.99
100m: 1:27.12
(45.13)
23 Maja Olofsson 2007 Kalmar Simsällskap +0.75 1:27.45 +20.10
50m: 41.09
100m: 1:27.45
(46.36)
24 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap -.-- 1:30.05 +22.70
50m: 42.19
100m: 1:30.05
(47.86)
25 Natalia Teodora Cornea 2008 Värnamo Simsällskap -.-- 1:30.13 +22.78
50m: 42.72
100m: 1:30.13
(47.41)
26 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap -.-- 1:31.58 +24.23
50m: 42.64
100m: 1:31.58
(48.94)
27 Daria Anghelescu 2007 Värnamo Simsällskap +0.88 1:35.14 +27.79
50m: 42.44
100m: 1:35.14
(52.70)
28 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap +1.11 1:36.20 +28.85
50m: 47.58
100m: 1:36.20
(48.62)
29 Frida Färm 2007 Ölands Simklubb -.-- 1:42.03 +34.68
50m: 46.45
100m: 1:42.03
(55.58)
30 Lova Klingvall 2007 Anderstorps Simsällskap +0.81 1:42.28 +34.93
50m: 46.11
100m: 1:42.28
(56.17)
31 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap -.-- 1:42.44 +35.09
50m: 47.53
100m: 1:42.44
(54.91)
32 Isabella Elowsson 2008 Alvesta Simsällskap +0.98 1:43.93 +36.58
50m: 50.27
100m: 1:43.93
(53.66)
33 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap -.-- 1:53.08 +45.73
50m: 52.63
100m: 1:53.08
(1:00.45)
34 Judit Berg 2010 Värnamo Simsällskap -.-- 2:04.93 +57.58
50m: 57.02
100m: 2:04.93
(1:07.91)
- Emma Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap +0.64 DNF
Grenen officiell:  2019-03-23 10:31:26
Gren 2, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Nybro Glasbruk
59.71 Johanna Pettersson 2012-04-14
1:00.17 Miranda  Arvidsson Kalmar Sim 2012-04-14
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap +0.69 1:01.74
50m: 29.78
100m: 1:01.74
(31.96)
2 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.70 1:02.28 +0.54
50m: 29.72
100m: 1:02.28
(32.56)
3 Clara Kuggvik 2005 Västerviks Simsällskap +0.73 1:02.34 +0.60
50m: 29.78
100m: 1:02.34
(32.56)
4 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds Simsällskap -.-- 1:02.76 +1.02
50m: 29.65
100m: 1:02.76
(33.11)
5 Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS +0.77 1:04.06 +2.32
50m: 30.48
100m: 1:04.06
(33.58)
6 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap +0.88 1:04.28 +2.54
50m: 30.99
100m: 1:04.28
(33.29)
7 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS -.-- 1:05.46 +3.72
50m: 31.55
100m: 1:05.46
(33.91)
8 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.63 1:06.24 +4.50
50m: 31.88
100m: 1:06.24
(34.36)
9 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb +0.79 1:07.34 +5.60
50m: 33.26
100m: 1:07.34
(34.08)
10 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS +0.74 1:07.89 +6.15
50m: 32.67
100m: 1:07.89
(35.22)
11 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap +0.69 1:08.11 +6.37
50m: 32.94
100m: 1:08.11
(35.17)
12 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap +0.80 1:08.81 +7.07
50m: 33.02
100m: 1:08.81
(35.79)
13 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS +0.78 1:08.92 +7.18
50m: 32.58
100m: 1:08.92
(36.34)
14 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.90 1:09.21 +7.47
50m: 33.41
100m: 1:09.21
(35.80)
15 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 +0.79 1:09.24 +7.50
50m: 33.14
100m: 1:09.24
(36.10)
16 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.74 1:10.10 +8.36
50m: 33.61
100m: 1:10.10
(36.49)
17 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap +0.83 1:10.85 +9.11
50m: 33.17
100m: 1:10.85
(37.68)
18 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap +0.29 1:11.37 +9.63
50m: 34.69
100m: 1:11.37
(36.68)
19 Moa Jacobsen 2006 Markaryds Simsällskap +0.80 1:11.58 +9.84
50m: 34.56
100m: 1:11.58
(37.02)
20 Novalie Gulin 2006 Kristianstads SLS +0.82 1:11.77 +10.03
50m: 34.77
100m: 1:11.77
(37.00)
21 Tyra Andersson 2006 Hultsfreds Simsällskap +0.78 1:11.82 +10.08
50m: 33.58
100m: 1:11.82
(38.24)
22 Hanna Andersson 2005 Kristianstads SLS -.-- 1:11.99 +10.25
50m: 34.60
100m: 1:11.99
(37.39)
23 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS +0.75 1:12.13 +10.39
50m: 33.44
100m: 1:12.13
(38.69)
24 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 +0.84 1:12.57 +10.83
50m: 34.88
100m: 1:12.57
(37.69)
25 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap +0.83 1:13.48 +11.74
50m: 35.22
100m: 1:13.48
(38.26)
26 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap +0.79 1:14.67 +12.93
50m: 36.51
100m: 1:14.67
(38.16)
27 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS +0.88 1:15.61 +13.87
50m: 37.22
100m: 1:15.61
(38.39)
28 Ellen Holmberg 2005 Karlshamns Simklubb -.-- 1:15.81 +14.07
50m: 35.48
100m: 1:15.81
(40.33)
29 Agnes Abrahamsson 2006 Växjö Simsällskap +0.69 1:16.37 +14.63
50m: 36.32
100m: 1:16.37
(40.05)
30 Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap -.-- 1:17.03 +15.29
50m: 37.33
100m: 1:17.03
(39.70)
31 Johanna Gustafsson 2005 Kristianstads SLS +0.88 1:17.26 +15.52
50m: 36.49
100m: 1:17.26
(40.77)
32 Hilma  Liljedahl 2006 Anderstorps Simsällskap +0.80 1:17.85 +16.11
50m: 36.87
100m: 1:17.85
(40.98)
33 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap +0.68 1:17.87 +16.13
50m: 36.92
100m: 1:17.87
(40.95)
34 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap -.-- 1:18.03 +16.29
50m: 36.50
100m: 1:18.03
(41.53)
35 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb +0.75 1:18.32 +16.58
50m: 36.41
100m: 1:18.32
(41.91)
36 Emilia Ljungberg 2006 Kalmar Simsällskap -.-- 1:21.42 +19.68
50m: 38.52
100m: 1:21.42
(42.90)
37 Gudrun Björn 2005 Växjö Simsällskap +0.65 1:21.88 +20.14
50m: 37.12
100m: 1:21.88
(44.76)
38 Bianca Maria Cornea 2005 Värnamo Simsällskap +0.79 1:22.90 +21.16
50m: 40.16
100m: 1:22.90
(42.74)
39 Kajsa Andersson 2006 Kalmar Simsällskap +0.90 1:23.08 +21.34
50m: 38.81
100m: 1:23.08
(44.27)
40 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS +0.82 1:23.63 +21.89
50m: 38.30
100m: 1:23.63
(45.33)
41 Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap +0.50 1:23.74 +22.00
50m: 39.13
100m: 1:23.74
(44.61)
42 Vera Larsson-Refónd 2006 Ljungby Simsällskap +0.95 1:24.13 +22.39
50m: 39.32
100m: 1:24.13
(44.81)
43 Ida Hansson 2005 Simklubben 1970 +0.96 1:25.38 +23.64
50m: 39.97
100m: 1:25.38
(45.41)
44 Stella Caneus 2006 Kalmar Simsällskap +0.87 1:25.72 +23.98
50m: 40.15
100m: 1:25.72
(45.57)
45 Frida Karlsson 2005 Ljungby Simsällskap +0.84 1:27.14 +25.40
50m: 41.24
100m: 1:27.14
(45.90)
46 Hilda Darvelid 2006 Anderstorps Simsällskap -.-- 1:27.28 +25.54
50m: 40.93
100m: 1:27.28
(46.35)
47 Hanna Karlsson 2005 Ljungby Simsällskap +0.77 1:28.92 +27.18
50m: 41.47
100m: 1:28.92
(47.45)
48 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb +0.86 1:30.95 +29.21
50m: 42.25
100m: 1:30.95
(48.70)
49 Ebba Eriksson 2005 Växjö Simsällskap +0.90 1:43.13 +41.39
50m: 45.55
100m: 1:43.13
(57.58)
- Selma Glamocanin 2005 Hvetlanda Simsällskap +0.64 DSQ
- Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:31:26
Gren 2, 100m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Sponsor: Nybro Glasbruk
59.71 Johanna Pettersson 2012-04-14
1:00.17 Miranda  Arvidsson Kalmar Sim 2012-04-14
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap +0.73 59.93
50m: 28.79
100m: 59.93
(31.14)
2 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 +0.73 1:02.65 +2.72
50m: 30.09
100m: 1:02.65
(32.56)
3 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap +0.72 1:03.62 +3.69
50m: 30.23
100m: 1:03.62
(33.39)
4 Leia Karlsson 2002 Kalmar Simsällskap +0.80 1:03.96 +4.03
50m: 30.48
100m: 1:03.96
(33.48)
5 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.74 1:04.10 +4.17
50m: 31.11
100m: 1:04.10
(32.99)
6 Tindra Åkerblom 2003 Hvetlanda Simsällskap +0.70 1:04.73 +4.80
50m: 31.16
100m: 1:04.73
(33.57)
7 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 +0.84 1:05.22 +5.29
50m: 30.83
100m: 1:05.22
(34.39)
8 Annie Seppälä 2004 Anderstorps Simsällskap +0.84 1:06.00 +6.07
50m: 31.71
100m: 1:06.00
(34.29)
9 Annie Thulin 2003 Kristianstads SLS +0.76 1:06.08 +6.15
50m: 31.53
100m: 1:06.08
(34.55)
10 Ella Haraldsson 2003 Hvetlanda Simsällskap +0.79 1:06.35 +6.42
50m: 31.38
100m: 1:06.35
(34.97)
11 Jenny Fröstberg 2002 Kalmar Simsällskap +0.77 1:06.41 +6.48
50m: 31.75
100m: 1:06.41
(34.66)
12 Engla Löfström 2003 Ronneby Simsällskap +0.71 1:06.73 +6.80
50m: 32.10
100m: 1:06.73
(34.63)
13 Saga Nyborg 2003 Kristianstads SLS +0.70 1:06.87 +6.94
50m: 31.84
100m: 1:06.87
(35.03)
14 Sanna Bodsjö 2003 Växjö Simsällskap +0.79 1:06.89 +6.96
50m: 31.90
100m: 1:06.89
(34.99)
15 Anna Hofer 2000 Kalmar Simsällskap +0.72 1:07.04 +7.11
50m: 32.02
100m: 1:07.04
(35.02)
16 Alva Claesén 2004 Västerviks Simsällskap +0.79 1:07.42 +7.49
50m: 32.34
100m: 1:07.42
(35.08)
17 Anna Ivertsson 2004 Kalmar Simsällskap +0.71 1:07.58 +7.65
50m: 31.69
100m: 1:07.58
(35.89)
18 Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap +0.65 1:07.81 +7.88
50m: 31.84
100m: 1:07.81
(35.97)
19 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap +0.61 1:07.96 +8.03
50m: 32.60
100m: 1:07.96
(35.36)
20 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap +0.74 1:08.12 +8.19
50m: 32.10
100m: 1:08.12
(36.02)
21 Sofia Hansen 2004 Kalmar Simsällskap +0.60 1:09.11 +9.18
50m: 32.49
100m: 1:09.11
(36.62)
22 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap +0.81 1:09.14 +9.21
50m: 32.36
100m: 1:09.14
(36.78)
23 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap +0.85 1:09.37 +9.44
50m: 32.87
100m: 1:09.37
(36.50)
24 Meja Hansson 2003 Emmaboda Simsällskap +0.77 1:09.58 +9.65
50m: 33.65
100m: 1:09.58
(35.93)
25 Emma Kindberg 2004 Västerviks Simsällskap +0.76 1:10.18 +10.25
50m: 34.09
100m: 1:10.18
(36.09)
26 Zandra Hultqvist 2004 Växjö Simsällskap +0.58 1:11.00 +11.07
50m: 32.88
100m: 1:11.00
(38.12)
27 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap +0.74 1:11.52 +11.59
50m: 34.61
100m: 1:11.52
(36.91)
28 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap +0.85 1:11.77 +11.84
50m: 33.45
100m: 1:11.77
(38.32)
29 Fia Wimmerström 2003 Västerviks Simsällskap +0.88 1:11.78 +11.85
50m: 34.05
100m: 1:11.78
(37.73)
30 Alice Amnér 2004 Ölands Simklubb -.-- 1:13.30 +13.37
50m: 34.95
100m: 1:13.30
(38.35)
31 Linnea Bengtsson 2003 Markaryds Simsällskap +1.04 1:13.92 +13.99
50m: 35.12
100m: 1:13.92
(38.80)
32 Betiel Embaie 2003 Emmaboda Simsällskap +0.90 1:14.23 +14.30
50m: 35.13
100m: 1:14.23
(39.10)
33 Matilda Mild 2001 Anderstorps Simsällskap +0.75 1:14.54 +14.61
50m: 34.37
100m: 1:14.54
(40.17)
34 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap +0.91 1:14.84 +14.91
50m: 35.83
100m: 1:14.84
(39.01)
35 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap +0.79 1:15.28 +15.35
50m: 35.65
100m: 1:15.28
(39.63)
36 Elin Jämtin 2003 Kalmar Simsällskap +0.67 1:16.59 +16.66
50m: 36.38
100m: 1:16.59
(40.21)
37 Hedda Strandberg 2004 Kalmar Simsällskap +0.76 1:17.50 +17.57
50m: 36.95
100m: 1:17.50
(40.55)
38 Wilma Silvander 2003 Tranås Simsällskap +0.95 1:21.06 +21.13
50m: 38.07
100m: 1:21.06
(42.99)
39 Emmy Johansson 2004 Emmaboda Simsällskap +0.83 1:21.70 +21.77
50m: 38.16
100m: 1:21.70
(43.54)
- Tilda Lothander 2002 Emmaboda Simsällskap +0.84 DSQ
- Sara Ottosson 2003 Hvetlanda Simsällskap +0.79 DSQ
- Agnes  Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:31:26
2019-03-23 10:43:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Växjö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner