Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 410 | 37.07 | 1:15.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Blaaberg | 1998 | 361 | 36.38 | 1:19.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 290 | 40.00 | 1:25.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 250 | 40.26 | 1:29.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannie Burmeister | 1998 | 230 | 41.54 | 1:31.94 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 221 | 44.38 | 1:33.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Ejby | 1998 | 211 | 45.69 | 1:34.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Laura Falk | 1998 | 208 | 41.99 | 1:34.98 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Ella Turin | 1998 | 199 | 42.18 | 1:36.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | 197 | 44.36 | 1:36.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 197 | 45.78 | 1:36.87 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 196 | 44.95 | 1:36.90 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Freja Hyldgaard | 1998 | 187 | 44.41 | 1:38.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Camilla Mikkelsen | 1998 | 183 | 45.81 | 1:39.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gizem Øzkan | 1998 | 175 | 44.96 | 1:40.60 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 166 | 47.92 | 1:42.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 158 | 47.58 | 1:44.24 | |||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
18 | Liselotte Baxter | 1998 | 149 | 48.78 | 1:46.19 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Clara Heil | 1998 | 147 | 48.69 | 1:46.60 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 146 | 50.41 | 1:46.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 296 | 39.18 | 1:24.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 290 | 40.79 | 1:25.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 243 | 41.01 | 1:30.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 206 | 44.90 | 1:35.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | 177 | 45.67 | 1:40.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Guldberg | 1999 | 170 | 47.75 | 1:41.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 167 | 46.42 | 1:42.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Frydendal | 1999 | 166 | 47.82 | 1:42.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Rasmussen | 1999 | 158 | 49.50 | 1:44.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 156 | 49.67 | 1:44.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 120 | 53.19 | 1:54.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie W. Bunten | 1999 | 99 | 56.93 | 2:01.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Broekhoff | 1999 | DSQ | Brystben 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Back Schmidt | 1999 | DSQ | Brysttag 75m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lisa Terp | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:43 |