Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 432 | 36.21 | 1:16.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 426 | 35.62 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 425 | 35.21 | 1:16.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger Skafte | 1996 | 412 | 36.55 | 1:17.36 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gustav Emil Lings | 1996 | 396 | 37.63 | 1:18.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | 387 | 37.75 | 1:19.00 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 382 | 37.64 | 1:19.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicolai Maron | 1996 | 345 | 38.40 | 1:22.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Daniel Harsfort | 1996 | 338 | 39.47 | 1:22.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
10 | Jacob Adolfsen | 1996 | 333 | 40.57 | 1:23.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Brinkmann | 1996 | 332 | 40.80 | 1:23.10 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Peter Højberg | 1996 | 330 | 39.24 | 1:23.26 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Ydegaard | 1996 | 329 | 39.49 | 1:23.40 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Asger Terp | 1996 | 328 | 40.17 | 1:23.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
15 | Nicolaj Nielsen | 1996 | 297 | 40.78 | 1:26.30 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jens Christian Tramm | 1996 | 290 | 42.29 | 1:26.96 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Mathias Johannsen | 1996 | 287 | 41.30 | 1:27.31 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 283 | 42.47 | 1:27.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Lasse Munkholm | 1996 | 282 | 41.37 | 1:27.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Max Tellefsen | 1996 | 270 | 42.71 | 1:29.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Marcus A. Hansen | 1996 | 260 | 42.17 | 1:30.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Peter Guldberg | 1996 | 256 | 42.61 | 1:30.60 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Casper Trier Jensen | 1996 | 226 | 45.94 | 1:34.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 311 | 39.77 | 1:24.94 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Eik Skafte | 1998 | 310 | 41.59 | 1:25.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | 305 | 41.49 | 1:25.52 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 294 | 41.93 | 1:26.55 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Christian Gravgaard | 1997 | 283 | 41.54 | 1:27.65 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 267 | 44.03 | 1:29.41 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 253 | 44.63 | 1:31.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | 251 | 45.12 | 1:31.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 250 | 42.08 | 1:31.41 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Jacob Pedersen | 1997 | 248 | 42.22 | 1:31.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 246 | 44.09 | 1:31.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Casper Vestergaard | 1997 | 239 | 44.39 | 1:32.77 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | 236 | 44.69 | 1:33.17 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Daniel Nielsen | 1997 | 231 | 44.39 | 1:33.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Jensen | 1997 | 231 | 42.82 | 1:33.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Martin Harder Bruun | 1998 | 228 | 45.04 | 1:34.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 227 | 43.70 | 1:34.39 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Jacob Jensen | 1998 | 224 | 44.83 | 1:34.72 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Morten Stage | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Terp | 1997 | DSQ | 2 flyben v/ 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:38 |