Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 418 | 31.38 | 1:06.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 411 | 32.47 | 1:07.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | 388 | 31.45 | 1:08.31 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 385 | 32.35 | 1:08.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Johannes Larsen | 1996 | 382 | 31.94 | 1:08.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 374 | 31.97 | 1:09.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | 373 | 32.07 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Simon L. Knudsen | 1996 | 372 | 32.20 | 1:09.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asger Skafte | 1996 | 364 | 32.41 | 1:09.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 350 | 31.65 | 1:10.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Beck | 1996 | 340 | 33.39 | 1:11.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laust Moesgaard | 1996 | 333 | 34.76 | 1:11.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Ydegaard | 1996 | 324 | 33.75 | 1:12.52 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Peter Højberg | 1996 | 323 | 33.65 | 1:12.59 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Baxter | 1996 | 286 | 34.94 | 1:15.57 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 283 | 35.29 | 1:15.87 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Jakob Brinkmann | 1996 | 271 | 36.86 | 1:16.96 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 270 | 36.46 | 1:17.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav Emil Lings | 1996 | 254 | 36.90 | 1:18.61 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
20 | Kasper V Hansen | 1996 | 249 | 36.31 | 1:19.19 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Asger Terp | 1996 | 243 | 36.32 | 1:19.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
22 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 236 | 39.46 | 1:20.59 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 227 | 37.48 | 1:21.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 227 | 38.80 | 1:21.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 223 | 37.86 | 1:22.17 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Emil Maron | 1996 | 223 | 37.66 | 1:22.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Peter Guldberg | 1996 | 220 | 37.72 | 1:22.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 337 | 34.02 | 1:11.61 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 304 | 34.00 | 1:14.09 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Eik Skafte | 1998 | 272 | 35.92 | 1:16.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 240 | 37.15 | 1:20.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 238 | 36.74 | 1:20.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Borup | 1997 | 232 | 38.60 | 1:21.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Andreas Hermansen | 1997 | 219 | 38.08 | 1:22.69 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 212 | 40.16 | 1:23.60 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | 200 | 39.41 | 1:25.24 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Morten Thomsen | 1997 | 199 | 38.74 | 1:25.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tom Heilmann | 1997 | 195 | 40.70 | 1:25.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Kristian Hermiz | 1998 | 193 | 40.46 | 1:26.17 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Alex Terp | 1997 | 193 | 40.49 | 1:26.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Casper Vestergaard | 1997 | 187 | 39.83 | 1:27.06 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
15 | Michael Terp Olesen | 1999 | 187 | 41.03 | 1:27.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob S. Madsen | 1998 | 186 | 40.26 | 1:27.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 181 | 39.91 | 1:28.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Anton Holten Lambert | 1997 | 172 | 40.51 | 1:29.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 172 | 41.21 | 1:29.58 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Olsen | 1997 | 170 | 43.04 | 1:29.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 168 | 41.96 | 1:30.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jannik Skov | 1997 | 163 | 42.54 | 1:31.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Reese | 1998 | 160 | 43.29 | 1:31.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicolai Madsen | 1997 | 155 | 42.44 | 1:32.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Stage | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik H Thomsen | 1997 | DSQ | Ej synkron arme 75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:28 |