2020-02-23   22:13:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Umestänket 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

PASS 1

Document
Resultat
Umestänket 2019
Arrangör:
Plats: Navet Umeå SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 10, 25m Butterfly 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.73 18.19
- Linus Westberg 2009 IKSU Simning +0.71 DSQ Felaktigt SS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:54
Gren 10, 25m Butterfly 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap +0.74 18.64
2 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.76 18.97 +0.33
3 Khaled Ahmed 2007 Piteå Sim +0.93 19.48 +0.84
4 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb +0.65 22.58 +3.94
5 Jack Nyroos 2008 Skellefteå Simklubb +0.83 22.67 +4.03
6 Johannes Persson 2008 Piteå Sim +0.86 24.99 +6.35
- August Grundberg 2008 IKSU Simning +0.75 DSQ Felaktigt SS
- Arne Björk 2008 IKSU Simning +0.80 DSQ Felatigt SS
- Gunnar Ekström 2008 IKSU Simning DSQ Felaktigt SS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:54
Gren 10, 25m Butterfly 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Fällman 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.73 15.74
2 Edvin Lideskog 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.71 16.23 +0.49
3 Måns  Hallgren 2006 Umeå Simsällskap +0.77 16.26 +0.52
4 Hubert Konopka 2005 Höga Kustens Simsällskap +0.65 16.55 +0.81
5 Axel Lindberg 2006 Umeå Simsällskap +0.80 17.67 +1.93
6 Sebastian Sundkvist 2005 Höga Kustens Simsällskap +0.74 17.70 +1.96
7 Elias Gardfors 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.69 17.72 +1.98
8 Felix De Santana 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.67 17.90 +2.16
9 Albert Björk 2006 IKSU Simning +0.78 17.94 +2.20
10 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap +0.78 21.60 +5.86
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:54
Gren 10, 25m Butterfly 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ji An Wang 2003 Luleå Simsällskap +0.67 13.41
2 Tom Flodman 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.75 14.24 +0.83
3 Ville Ohlsson 2003 Umeå Simsällskap +0.57 14.57 +1.16
3 Erik Fahlander 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.76 14.57 +1.16
5 Unai Izarra 2003 Umeå Simsällskap +0.69 15.21 +1.80
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:54
Gren 10, 25m Butterfly 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Bengs-Stattin 2002 Umeå Simsällskap +0.61 11.90
2 Emil Dahlberg 1997 IKSU Simning +0.76 12.70 +0.80
3 Melad Bahssas 2002 Luleå Simsällskap +0.67 13.99 +2.09
4 Olle Ferm 2002 Skellefteå Simklubb +0.82 14.08 +2.18
5 Karl Fällman 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.72 14.12 +2.22
6 Samuel Norlin 2002 Umeå Simsällskap +0.67 14.21 +2.31
7 Gustav Wigren 1993 IKSU Simning +0.92 14.63 +2.73
Grenen officiell:  2019-02-23 11:57:54
2019-02-23 11:59:16 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner