2019-01-22   17:56:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus GP vu

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Illukka  2010              20.60   
  Cetus Espoo                   
Johanna Juntunen  2010              21.16   
  Cetus Espoo                   
Eleonora Juhos  2009              21.49   
  Cetus Espoo                   
Eerika Miettinen  2010              21.55   
  Cetus Espoo                   
Emelia Jormanainen  2010              21.86   
  Cetus Espoo                   
Susanna Ilina  2010              22.85   
  Cetus Espoo                   
Lumia Nevanlinna  2009              23.47   
  Cetus Espoo                   
Anna Pohjosenperä  2009              24.30   
  Cetus Espoo                   
Essi Silvasti  2010              25.01   
  Cetus Espoo                   
10  Jade Vanhala  2010              25.30   
  Cetus Espoo                   
11  Saaga Vesterbacka  2010              26.94   
  Cetus Espoo                   
12  Isabel Oravainen  2010              29.99   
  Cetus Espoo                   
13  Ella Lehtimäki  2009              33.17   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanni Hakulinen  2008              20.29   
  Cetus Espoo                   
Iina Hakulinen  2008              20.33   
  Cetus Espoo                   
Erika Lilja  2008              20.42   
  Cetus Espoo                   
Alisia Lahtinen  2008              21.37   
  Cetus Espoo                   
Sarisha Agarwal  2008              21.46   
  Cetus Espoo                   
Louna Kiuru  2008              23.48   
  Cetus Espoo                   
Sarnai Chuluunbaatar  2008              26.50   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:42 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moritz Kull  2009              20.06   
  Cetus Espoo                   
Inokentij Kucharev  2009              21.49   
  Cetus Espoo                   
Lauri Csere  2008              21.61   
  Cetus Espoo                   
Taavi Tedresaar  2008              22.17   
  Cetus Espoo                   
Ahti Tuomainen  2010              22.36   
  Cetus Espoo                   
Miikka Laitinen  2010              22.36   
  Cetus Espoo                   
Axel Paananen  2010              23.20   
  Cetus Espoo                   
Jimi Malkki  2009              23.25   
  Cetus Espoo                   
Eelis Hakulinen  2009              23.74   
  Cetus Espoo                   
10  Ariele Viscito  2008              24.54   
  Cetus Espoo                   
11  Noa Kojonen  2009              25.30   
  Cetus Espoo                   
12  Paul Pasonen  2009              25.80   
  Cetus Espoo                   
13  Ilkka Rantanen  2008              26.00   
  Cetus Espoo                   
14  Massinissa Toutah  2011              27.00   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapeli Fahlur  2007              19.49   
  Cetus Espoo                   
Kasper Valkeeniemi  2007              20.31   
  Cetus Espoo                   
Artjom Andrejev  2007              23.16   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:49 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luna Lauhava-Kääriäinen  2009    178          41.30   
  Cetus Espoo  41.16                 
Ylva Holmberg  2009    153          43.39   
  Cetus Espoo                   
Emma Grönberg  2010    147          43.94   
  Cetus Espoo  46.56                 
Keneli Marybel Maranik  2010    123          46.63   
  Cetus Espoo  49.04                 
Neela Juvonen  2009    113          47.94   
  Cetus Espoo  49.52                 
Elsa Idman  2009    102          49.58   
  Cetus Espoo  51.86                 
Isabel Meriläinen  2009    101          49.77   
  Cetus Espoo  52.42                 
Kaisli Ruha  2010    101          49.83   
  Cetus Espoo  50.96                 
Ines Valero De La Iglesia  2010    90          51.82   
  Cetus Espoo  51.21                 
10  Aura Goodacre  2009    88          52.14   
  Cetus Espoo                   
11  Lila Eskola  2009    81          53.64   
  Cetus Espoo                   
12  Seera Kanerva  2010    63          58.37   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Aho  2008    182          40.98   
  Cetus Espoo  42.94                 
Luisa Zurban  2008    158          42.90   
  Cetus Espoo  41.72                 
Shreshta Balajee  2008    157          43.02   
  Cetus Espoo  44.76                 
Kristina Lindroos  2008    157          43.05   
  Cetus Espoo  47.37                 
Jenna Rantanen  2008    153          43.36   
  Cetus Espoo  42.91                 
Noora Lausala  2008    113          47.94   
  Cetus Espoo  51.14                 
Adela Sundberg  2008    109          48.53   
  Cetus Espoo  54.89                 
Elle Pekkarinen  2008    104          49.27   
  Cetus Espoo  51.60                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alicia Cennet Gültekin  2007    229          37.94   
  Cetus Espoo  42.70                 
Aada Salovaara  2007    164          42.39   
  Cetus Espoo  43.30                 
Anjelica Sood  2007    152          43.47   
  Cetus Espoo                   
Kerttu Tallus  2007    93          51.25   
  Cetus Espoo  54.32                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Salminen  2008    118          41.25   
  Cetus Espoo  42.66                 
Eino Välimäki  2009    96          44.21   
  Cetus Espoo  43.22                 
Aaro Sinisalo  2008    78          47.36   
  Cetus Espoo  47.08                 
Joonas Walldén  2009    75          47.96   
  Cetus Espoo  50.03                 
Daniel Kuismin  2010    75          48.03   
  Cetus Espoo                   
Onni-aaron Lind  2008    64          50.42   
  Cetus Espoo  46.75                 
Calle Kavaleff  2008    64          50.64   
  Cetus Espoo  52.33                 
Marcus Lash  2008    57          52.55   
  Cetus Espoo                   
Joona Silander  2009    50          54.70   
  Cetus Espoo  48.93                 
10  Artemiy Andreev  2009    47          56.12   
  Cetus Espoo  47.61                 
11  Ahan Komali  2009    30          1:04.71   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Lehtinen  2007    86          45.81   
  Cetus Espoo  48.74                 
Altti Sormunen  2007    71          48.86   
  Cetus Espoo  50.60                 
Adolf Kaisla  2007    68          49.44   
  Cetus Espoo  52.28                 
Aaro Ala-Hemmilä  2007    62          51.00   
  Cetus Espoo  58.42                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Peltonen  2006    70          48.93   
  Cetus Espoo  47.78                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    455  32.55  1:09.57  1:47.30    2:24.03   
  Cetus Espoo  2:27.37                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    393  35.12  1:13.73  1:53.07    2:31.12   
  Cetus Espoo  2:35.72                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    375  34.62  1:13.55  1:53.79    2:33.56   
  Cetus Espoo  2:33.95                 
                     
Matilda Leppänen  2007    374  34.69  1:14.45  1:54.95    2:33.64   
  Cetus Espoo  2:35.30                 
                     
Ellen Lindell  2007    362  35.13  1:14.27  1:54.90    2:35.35   
  Cetus Espoo  2:35.09                 
                     
Anna Salo  2007    361  33.51  1:12.77  1:54.64    2:35.48   
  Cetus Espoo  2:54.91                 
                     
Anja Miao  2007    317  34.19  1:14.71  1:58.55    2:42.36   
  Cetus Espoo  3:05.50                 
                     
Ida Paaskoski  2007    308  36.15  1:16.91  2:00.69    2:43.94   
  Cetus Espoo  2:49.88                 
                     
Milka Marjakaarto  2007    304  35.47  1:17.15  2:02.10    2:44.63   
  Cetus Espoo  3:42.49                 
                     
10  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    289  35.15  1:17.49  2:03.36    2:47.51   
  Cetus Espoo  3:10.82                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alicja Milczarek  2006    508  32.91  1:08.38  1:44.22    2:18.75   
  Cetus Espoo  2:29.12                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    625  30.95  1:04.51  1:37.73    2:09.51   
  Cetus Espoo  2:08.97                 
                     
Laura Kousa  2005    531  31.02  1:05.82  1:41.39    2:16.77   
  Cetus Espoo  2:17.98                 
                     
Ellen Kettunen  2005    504  32.62  1:08.05  1:44.00    2:19.14   
  Cetus Espoo  2:24.01                 
                     
Hanna Martola  2005    461  33.39  1:09.24  1:46.29    2:23.31   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
Jasmin Savonen  2005    455  33.55  1:10.39  1:47.84    2:23.94   
  Cetus Espoo  2:32.29                 
                     
Rina Rantanen  2005    413  34.65  1:13.45  1:51.12    2:28.75   
  Cetus Espoo  2:34.95                 
                     
Emma Lönnberg  2005    347  34.35  1:13.64  1:55.80    2:37.64   
  Cetus Espoo  2:44.56                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katarina Kobycheva  2004    327  34.95  1:14.89  1:57.17    2:40.70   
  Cetus Espoo  2:51.97                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Johansson  2003    559  31.43  1:05.36  1:40.01    2:14.43   
  Cetus Espoo  2:13.03                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001    613  30.76  1:03.81  1:37.04    2:10.36   
  Cetus Espoo  2:06.05                 
                     
Anni Savolainen  2002    598  30.85  1:03.84  1:37.68    2:11.44   
  Cetus Espoo  2:13.04                 
                     
Siri Auvinen  2002    564  30.39  1:04.04  1:38.77    2:14.05   
  Cetus Espoo  2:13.77                 
                     
Nelli Ohvo  2001    506  31.37  1:06.15  1:42.34    2:19.02   
  Cetus Espoo  2:11.32                 
                     
Mirka Mettinen  2002    496  31.59  1:06.79  1:43.38    2:19.94   
  Cetus Espoo  2:19.16                 
                     
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    710  29.51  1:01.39  1:33.09    2:04.13   
  Cetus Espoo  1:58.95                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    622  30.17  1:03.68  1:36.76    2:09.76   
  Cetus Espoo  2:08.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    411  29.40  1:03.88  1:39.49    2:13.64   
  Cetus Espoo  2:18.09                 
                     
Boris Minkovski  2006    319  33.37  1:10.71  1:48.82    2:25.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Tomi Silander  2006    299  33.70  1:12.25  1:51.36    2:28.60   
  Cetus Espoo  2:39.31                 
                     
Aarne Laurila  2006    274  34.34  1:13.97  1:54.85    2:32.82   
  Cetus Espoo  2:54.46                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    262  33.73  1:12.60  1:54.25    2:35.15   
  Cetus Espoo  2:36.55                 
                     
Benjamin Winqvist  2006    245  35.32  1:15.81  1:57.60    2:38.66   
  Cetus Espoo  2:41.14                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    210  38.19  1:21.08  2:04.59    2:47.11   
  Cetus Espoo  3:09.80                 
                     
Luis Valero De La Iglesia  2006    202  37.95  1:21.19  2:06.01    2:49.30   
  Cetus Espoo  2:51.93                 
                     
Anton Ahonen  2006    189  39.52  1:22.90  2:08.27    2:52.94   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teo Mattelmäki  2005    430  29.97  1:02.94  1:37.48    2:11.60   
  Cetus Espoo  2:14.40                 
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Pulkkinen  2004    420  30.62  1:04.46  1:39.12    2:12.66   
  Cetus Espoo  2:11.85                 
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    562  28.06  58.71  1:29.74    2:00.40   
  Cetus Espoo  2:05.37                 
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002    639  26.93  56.12  1:25.61    1:55.31   
  Cetus Espoo  1:54.20                 
                     
Leo Mikkonen  2002    548  27.65  58.63  1:29.99    2:01.36   
  Cetus Espoo  1:59.26                 
                     
Verneri Viisanen  2002    532  28.21  59.28  1:31.00    2:02.61   
  Cetus Espoo  2:10.55                 
                     
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    730  25.49  53.04  1:21.41    1:50.36   
  Cetus Espoo  1:51.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:16 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977      30.73  1:04.70  1:39.79    2:13.71   
  Cetus Espoo  2:14.82                 
                     
Paavo Miettinen  1977      30.36  1:05.19  1:40.34    2:14.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Simo-pekka Torsti  1960      33.51  1:11.86  1:50.73    2:28.12   
  Cetus Espoo  2:26.89                 
                     
Carrie Turunen  1973      36.17  1:16.17  1:58.02    2:43.61   
  Cetus Espoo  2:40.78                 
                     
Kaarina Markkula  1952      42.08  1:28.07  2:16.96    3:06.68   
  Cetus Espoo  3:10.95                 
                     
Maikki Torsti  1963      41.75  1:29.28  2:19.55    3:08.28   
  Cetus Espoo  3:00.53                 
                     
Juhani Soininen  1941      1:01.98  2:16.80  3:39.32    4:58.77   
  Cetus Espoo  4:55.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:46 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:41   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Nevalainen  2009    208  39.54        1:26.09   
  Cetus Espoo  1:30.66                 
                     
Elle Liikkanen  2009    146  44.58        1:36.70   
  Cetus Espoo  1:50.20                 
                     
Vilma Päivärinta  2009    119  50.02        1:43.64   
  Cetus Espoo  2:02.42                 
                     
Aada Tuononen  2009    99  50.36        1:50.23   
  Cetus Espoo  2:01.17                 
                     
Elsa Mänttäri  2009    80  55.07        1:58.37   
  Cetus Espoo  2:15.01                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilma Mannersalo  2008    277  37.00        1:18.24   
  Cetus Espoo  1:19.97                 
                     
Saga Linnosaari  2008    271  36.38        1:18.75   
  Cetus Espoo  1:29.61                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008    221  39.87        1:24.28   
  Cetus Espoo  1:35.08                 
                     
Lotta Turunen  2008    208  39.46        1:26.02   
  Cetus Espoo  1:31.97                 
                     
Jade Brelo  2008    193  40.29        1:28.17   
  Cetus Espoo  1:30.27                 
                     
Anna Ryhänen  2008    183  42.38        1:29.74   
  Cetus Espoo  1:29.27                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    182  39.37        1:29.92   
  Cetus Espoo  1:31.09                 
                     
Minni Kovalainen  2008    176  43.06        1:30.94   
  Cetus Espoo  1:31.49                 
                     
Lotta Martikainen  2008    175  41.80        1:31.19   
  Cetus Espoo  1:30.21                 
                     
10  Iiris Myllymäki  2008    156  43.11        1:34.66   
  Cetus Espoo  1:35.30                 
                     
11  Nelly Åström  2008    148  45.13        1:36.42   
  Cetus Espoo  1:56.14                 
                     
12  Emmi Pernaa  2008    133  47.38        1:39.73   
  Cetus Espoo  1:37.97                 
                     
13  Ronja Taskinen  2008    119  48.95        1:43.60   
  Cetus Espoo  1:57.57                 
                     
14  Leonie Hildén  2008    116  47.99        1:44.57   
  Cetus Espoo  1:53.44                 
                     
15  Pinja Kotakoski  2008    115  48.57        1:44.79   
  Cetus Espoo  1:46.48                 
                     
16  Raakel Rihte  2008    114  49.39        1:44.92   
  Cetus Espoo  1:55.65                 
                     
17  Fanni Laakkio  2008    109  47.95        1:46.52   
  Cetus Espoo  2:10.73                 
                     
18  Helena Kujamo  2008    103  51.60        1:48.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Elizaveta Karulina  2008              DNS   
  Cetus Espoo  1:35.58                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Nieminen  2007    389  33.24        1:09.86   
  Cetus Espoo  1:11.65                 
                     
Anna Lindholm  2007    370  33.96        1:11.01   
  Cetus Espoo  1:14.50                 
                     
Ida Savolainen  2007    351  34.62        1:12.30   
  Cetus Espoo  1:13.51                 
                     
Vuokko Larjomaa  2007    248  37.77        1:21.15   
  Cetus Espoo  1:24.45                 
                     
Valeriia Timonina  2007    221  39.01        1:24.36   
  Cetus Espoo  1:29.07                 
                     
Vilma Lindholm  2007    219  40.11        1:24.62   
  Cetus Espoo  1:24.63                 
                     
Vilma Hyllinen  2007    215  40.12        1:25.07   
  Cetus Espoo  1:30.67                 
                     
Saga Ronkainen  2007    210  40.68        1:25.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Sandra Savolainen  2007    210  40.84        1:25.78   
  Cetus Espoo  1:28.34                 
                     
10  Emma Nissinen  2007    195  41.60        1:27.93   
  Cetus Espoo  1:27.44                 
                     
11  Saana Harjuoja  2007    187  43.31        1:29.17   
  Cetus Espoo  1:31.73                 
                     
12  Eine Idman  2007    182  43.05        1:29.89   
  Cetus Espoo  1:31.72                 
                     
13  Saaga Tuominen  2007    176  42.55        1:30.90   
  Cetus Espoo  1:34.50                 
                     
14  Ella Puuronen  2007    161  43.42        1:33.71   
  Cetus Espoo  1:33.02                 
                     
15  Iida Pakarinen  2007    144  44.82        1:37.16   
  Cetus Espoo  1:43.55                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    414  32.97        1:08.41   
  Cetus Espoo  1:07.16                 
                     
Iisa-lotta Rantaniitty  2006    388  33.40        1:09.93   
  Cetus Espoo  1:11.47                 
                     
Malla Kostiainen  2006    379  33.45        1:10.46   
  Cetus Espoo  1:11.51                 
                     
Amanda Nilsson  2006    363  33.95        1:11.46   
  Cetus Espoo  1:10.77                 
                     
Enni Tammilehto  2006    348  33.93        1:12.46   
  Cetus Espoo  1:12.61                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    336  35.36        1:13.33   
  Cetus Espoo  1:10.94                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    327  35.27        1:14.01   
  Cetus Espoo  1:13.14                 
                     
Lotta Lönnqvist  2006    318  35.59        1:14.70   
  Cetus Espoo  1:14.74                 
                     
Ella Kalliokari  2006    308  35.48        1:15.52   
  Cetus Espoo  1:13.91                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    301  36.32        1:16.05   
  Cetus Espoo  1:16.28                 
                     
11  Ninja Brelo  2006    300  36.21        1:16.12   
  Cetus Espoo  1:16.22                 
                     
12  Heta Kosunen  2006    300  36.33        1:16.14   
  Cetus Espoo  1:16.22                 
                     
13  Olesia Leshchuk  2006    281  36.09        1:17.85   
  Cetus Espoo  1:22.31                 
                     
14  Iida Saarikoski  2006    252  37.79        1:20.67   
  Cetus Espoo  1:21.94                 
                     
15  Vivian Vesa  2006    242  40.07        1:21.76   
  Cetus Espoo  1:24.11                 
                     
16  Bea Kortelainen  2006    227  39.54        1:23.62   
  Cetus Espoo  1:25.22                 
                     
17  Emmi Liukko  2006    211  40.09        1:25.57   
  Cetus Espoo  1:31.57                 
                     
18  Tanisha Rajani  2006    195  40.89        1:27.90   
  Cetus Espoo  1:28.07                 
                     
19  Ida Ekman  2006    141  47.40        1:37.97   
  Cetus Espoo  1:40.71                 
                     
20  Nea Korpela  2006    135  46.79        1:39.28   
  Cetus Espoo  1:42.13                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005    618  29.03        59.87   
  Cetus Espoo  59.45                 
                     
Lumi Rossi  2005    500  31.06        1:04.25   
  Cetus Espoo  1:04.63                 
                     
Sofia Rinne  2005    471  31.92        1:05.53   
  Cetus Espoo  1:07.09                 
                     
Säde Ryynänen  2005    447  32.09        1:06.70   
  Cetus Espoo  1:06.90                 
                     
Kaarina Rihte  2005    432  32.34        1:07.47   
  Cetus Espoo  1:07.58                 
                     
Saara Raulos  2005    408  33.01        1:08.77   
  Cetus Espoo  1:09.90                 
                     
Iida Siltala  2005    400  32.85        1:09.22   
  Cetus Espoo  1:08.22                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    389  34.22        1:09.84   
  Cetus Espoo  1:09.28                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    376  33.78        1:10.66   
  Cetus Espoo  1:08.83                 
                     
10  Juulia Lindfors  2005    362  34.08        1:11.57   
  Cetus Espoo  1:12.42                 
                     
11  Elina Ruha  2005    350  34.65        1:12.37   
  Cetus Espoo  1:11.08                 
                     
12  Taru Lax  2005    344  34.12        1:12.76   
  Cetus Espoo  1:28.20                 
                     
13  Nea Hollström  2005    303  36.76        1:15.94   
  Cetus Espoo  1:19.55                 
                     
14  Milla Tahvanainen  2005    275  38.05        1:18.41   
  Cetus Espoo  1:19.47                 
                     
15  Emma Autio  2005    262  37.50        1:19.68   
  Cetus Espoo  1:22.28                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Greta Beszteri  2004    592  29.18        1:00.74   
  Cetus Espoo  1:01.40                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    567  29.77        1:01.62   
  Cetus Espoo  1:00.85                 
                     
Aada Rissanen  2004    534  30.23        1:02.86   
  Cetus Espoo  1:03.54                 
                     
Janita Severinkangas  2004    450  32.18        1:06.56   
  Cetus Espoo  1:06.35                 
                     
Iisa Karpela  2004    446  32.10        1:06.76   
  Cetus Espoo  1:05.97                 
                     
Pinja Nieminen  2004    411  32.39        1:08.59   
  Cetus Espoo  1:07.77                 
                     
Linda Ilonen  2004    384  34.09        1:10.14   
  Cetus Espoo  1:08.71                 
                     
Maisa Brusila  2004    371  34.16        1:10.94   
  Cetus Espoo  1:12.77                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    360  34.92        1:11.67   
  Cetus Espoo  1:10.08                 
                     
10  Linnea Alakörkkö  2004    332  34.53        1:13.65   
  Cetus Espoo  1:09.17                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Pennanen  2003    547  29.97        1:02.34   
  Cetus Espoo  1:03.02                 
                     
Iina Von Schrowe  2003    525  29.92        1:03.21   
  Cetus Espoo  1:03.70                 
                     
Essi Salokorpi  2003    519  30.76        1:03.47   
  Cetus Espoo  1:02.89                 
                     
Diana Seiger  2003    501  30.15        1:04.19   
  Cetus Espoo  1:02.89                 
                     
Cindy Palm  2003    493  31.08        1:04.54   
  Cetus Espoo  1:04.29                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003    456  31.72        1:06.23   
  Cetus Espoo  1:01.45                 
                     
Julia Peltola  2003    448  32.17        1:06.65   
  Cetus Espoo  1:05.00                 
                     
Sanna Valkonen  2003    413  32.36        1:08.49   
  Cetus Espoo  1:08.29                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002    677  27.86        58.07   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
Jonna Vasara  2002    555  30.01        1:02.07   
  Cetus Espoo  1:00.79                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    525  30.48        1:03.21   
  Cetus Espoo  1:03.20                 
                     
Marleen Mikk  2002    497  30.60        1:04.38   
  Cetus Espoo  1:04.04                 
                     
Jenni Alanen  2002    490  31.06        1:04.67   
  Cetus Espoo  1:01.78                 
                     
Aino Lehtinen  2001    467  31.99        1:05.72   
  Cetus Espoo  1:05.98                 
                     
Verna Rostedt  2002    450  31.59        1:06.56   
  Cetus Espoo  1:03.58                 
                     
Miia Puranen  2001    440  31.79        1:07.04   
  Cetus Espoo  1:06.47                 
                     
Tuike Hakala  2001    403  32.56        1:09.04   
  Cetus Espoo  1:09.95                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Nenonen  1999    683  27.80        57.92   
  Cetus Espoo  56.82                 
                     
Nea Rinne  1995    680  28.19        58.00   
  Cetus Espoo  56.42                 
                     
Piia Kaivola  1999    332  34.85        1:13.63   
  Cetus Espoo  1:13.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:41 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tommi Mosconi  2008    192  36.24        1:17.82   
  Cetus Espoo  1:21.72                 
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008    181  37.13        1:19.38   
  Cetus Espoo  1:22.90                 
                     
Leo Tuomainen  2008    172  37.73        1:20.69   
  Cetus Espoo  1:25.84                 
                     
Matti Klümper  2008    161  38.60        1:22.44   
  Cetus Espoo  1:25.77                 
                     
Erik Lillandt  2008    145  39.90        1:25.43   
  Cetus Espoo                   
                     
Tomas Leinonen  2008    139  40.21        1:26.57   
  Cetus Espoo  1:26.97                 
                     
Otso Johansson  2008    134  41.41        1:27.76   
  Cetus Espoo  1:37.48                 
                     
Mario Valero De La Iglesia  2008    125  41.07        1:29.88   
  Cetus Espoo  1:39.17                 
                     
Eino Lantto  2008    100  45.38        1:36.59   
  Cetus Espoo  1:56.83                 
                     
10  Nooa Koskela  2009    92  46.80        1:39.47   
  Cetus Espoo  1:55.89                 
                     
11  Atte Malinen  2008    80  46.82        1:44.14   
  Cetus Espoo  1:54.85                 
                     
12  Johannes Strömsholm  2008    80  50.86        1:44.22   
  Cetus Espoo  1:46.50                 
                     
13  Thomas Brutel  2008    54  54.91        1:58.89   
  Cetus Espoo  2:13.05                 
                     
Severi Tammihovi  2009              DSQ   
  Cetus Espoo  1:23.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    282  32.22        1:08.50   
  Cetus Espoo  1:12.96                 
                     
Lenni Syvänen  2007    228  34.19        1:13.46   
  Cetus Espoo  1:17.78                 
                     
Roope Liimatainen  2007    193  37.22        1:17.71   
  Cetus Espoo  1:22.26                 
                     
Lenni Nevalainen  2007    186  37.07        1:18.70   
  Cetus Espoo  1:18.03                 
                     
Mikael Suni  2007    165  38.78        1:21.93   
  Cetus Espoo  1:28.09                 
                     
Topias Toivanen  2007    162  38.11        1:22.27   
  Cetus Espoo  1:24.03                 
                     
Joonas Keränen  2007    161  38.81        1:22.51   
  Cetus Espoo  1:25.48                 
                     
Otto Vauhkonen  2007    156  38.98        1:23.46   
  Cetus Espoo  1:22.61                 
                     
Eljas Pekkola  2007    152  38.35        1:24.19   
  Cetus Espoo  1:24.72                 
                     
10  Leo Mannonen  2007    150  39.09        1:24.44   
  Cetus Espoo  1:26.39                 
                     
11  Eemil Hujala  2007    144  39.11        1:25.65   
  Cetus Espoo  1:30.61                 
                     
12  Akseli Savolainen  2007    128  39.64        1:29.10   
  Cetus Espoo  1:27.60                 
                     
13  Elmeri Lajolinna  2007    125  42.02        1:29.80   
  Cetus Espoo  1:37.92                 
                     
14  Veikko Hautaniemi  2007    114  43.05        1:32.51   
  Cetus Espoo  1:32.47                 
                     
15  Henri Koskela  2007    113  41.73        1:32.90   
  Cetus Espoo  1:30.53                 
                     
16  Samu Uljas  2007    98  47.89        1:37.26   
  Cetus Espoo  1:49.25                 
                     
17  Tommy Palm  2007    90  47.29        1:40.13   
  Cetus Espoo  1:34.59                 
                     
18  Mark Pokidko  2007    88  46.86        1:40.69   
  Cetus Espoo  1:43.13                 
                     
19  Mikael Kulay  2007    83  48.26        1:42.71   
  Cetus Espoo  1:53.95                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarne Nuutinen  2006    191  37.12        1:17.98   
  Cetus Espoo  1:20.53                 
                     
Olli Järvenpää  2006    181  36.69        1:19.38   
  Cetus Espoo  1:28.48                 
                     
Emil Tirkkonen  2006    171  37.53        1:20.95   
  Cetus Espoo  1:21.31                 
                     
Matti Vahtola  2006    125  43.87        1:29.78   
  Cetus Espoo  1:35.37                 
                     
Niilo Harja  2006    117  42.75        1:31.65   
  Cetus Espoo  1:27.69                 
                     
Aki Eveli  2006    105  41.89        1:35.05   
  Cetus Espoo  1:32.35                 
                     
Niilo Helkearo  2006    83  49.64        1:42.77   
  Cetus Espoo  1:37.86                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eeli Partanen  2005    280  32.41        1:08.66   
  Cetus Espoo  1:08.45                 
                     
Eemil Reijonen  2005    271  33.57        1:09.44   
  Cetus Espoo  1:08.37                 
                     
Ivan Gavrilov  2005    261  32.69        1:10.32   
  Cetus Espoo  1:14.11                 
                     
Evan Mustonen  2005    193  35.75        1:17.74   
  Cetus Espoo  1:19.20                 
                     
Pauli Rantatupa  2005    191  36.71        1:18.01   
  Cetus Espoo  1:17.01                 
                     
Totte Teittinen  2005    153  38.68        1:23.87   
  Cetus Espoo  1:24.17                 
                     
Artem Haikara  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:21.10                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veerti Juurakko  2004    414  28.40        1:00.29   
  Cetus Espoo  59.10                 
                     
Viktor Asklöf  2004    378  29.70        1:02.11   
  Cetus Espoo  1:02.60                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    367  29.85        1:02.73   
  Cetus Espoo  1:03.46                 
                     
Samuel Saari  2004    360  30.69        1:03.13   
  Cetus Espoo  1:01.86                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    340  29.28        1:04.33   
  Cetus Espoo  1:03.22                 
                     
Justus Holtari  2004    326  30.53        1:05.26   
  Cetus Espoo  1:06.77                 
                     
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    282  32.55        1:08.48   
  Cetus Espoo  1:07.45                 
                     
Leo Hautaniemi  2004    243  34.35        1:11.92   
  Cetus Espoo  1:09.18                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Vainio  2003    555  26.46        54.66   
  Cetus Espoo  54.62                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    499  27.76        56.64   
  Cetus Espoo  57.51                 
                     
Roni Severinkangas  2003    480  27.63        57.39   
  Cetus Espoo  56.75                 
                     
Oskari Repo  2003    358  30.48        1:03.25   
  Cetus Espoo  1:04.78                 
                     
Mattias Janhunen  2003    246  33.15        1:11.68   
  Cetus Espoo  1:11.21                 
                     
Sam Zamanimehr  2003    242  32.88        1:12.05   
  Cetus Espoo  1:05.53                 
                     
Niko Silander  2003    147  39.24        1:25.01   
  Cetus Espoo  1:26.36                 
                     
Alexander Huhtala  2003              DNS   
  Cetus Espoo  59.61                 
                     
Karri Suuronen  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002    564  25.78        54.37   
  Cetus Espoo  54.19                 
                     
Daniel Rinne  2002    520  26.39        55.85   
  Cetus Espoo  54.21                 
                     
Otto Sormunen  2002    479  27.83        57.40   
  Cetus Espoo  59.86                 
                     
Joel Syrjä  2002    399  29.12        1:01.00   
  Cetus Espoo  59.43                 
                     
Sasha Cormier Simola  2002    282  32.38        1:08.49   
  Cetus Espoo  1:04.00                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    585  26.25        53.72   
  Cetus Espoo  53.44                 
                     
Anton Nuottajärvi  2000    581  25.88        53.84   
  Cetus Espoo  54.23                 
                     
Isak Gramén  2001    565  25.32        54.35   
  Cetus Espoo  54.24                 
                     
Joel Knaapi  2001    548  25.77        54.89   
  Cetus Espoo  57.78                 
                     
Eerikki Laitala  2001    500  26.42        56.59   
  Cetus Espoo  56.02                 
                     
Teemu Annala  2001    443  28.78        58.94   
  Cetus Espoo  57.86                 
                     
Ville Lauslahti  2001    401  29.79        1:00.92   
  Cetus Espoo  59.51                 
                     
Samuli Hartikainen  2001    389  28.47        1:01.56   
  Cetus Espoo  1:05.08                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999    611  25.06        52.94   
  Cetus Espoo  51.51                 
                     
Jonni Aho  1999    502  26.97        56.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Topi Salmi  1990    480  27.58        57.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Rasmus Virta  1998    445  27.82        58.86   
  Cetus Espoo  56.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:01 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Alopaeus  1971      28.50        59.54   
  Cetus Espoo  59.60                 
                     
Aki Kattelus  1972      30.67        1:06.60   
  Cetus Espoo  1:03.30                 
                     
Jenni Harjuoja  1977      32.88        1:08.60   
  Cetus Espoo  1:08.41                 
                     
Sanna Hokkanen  1977      33.44        1:10.46   
  Cetus Espoo  1:09.09                 
                     
Johanna Kara  1965      33.75        1:11.67   
  Cetus Espoo  1:11.85                 
                     
Pavel Kobychev  1971      35.45        1:15.08   
  Cetus Espoo  1:18.00                 
                     
Lauri Malk  1937      37.32        1:19.01   
  Cetus Espoo  1:16.99                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:03 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:25   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    647          26.87   
  Cetus Espoo  27.23                 
Helmi Haverinen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  30.65                 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Delia Helena Aho  2003              DNS   
  Cetus Espoo  31.63                 
 
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Tossavainen  2002    554          28.28   
  Cetus Espoo  27.83                 
Charlotte Ingberg  2002    508          29.11   
  Cetus Espoo  27.46                 
Eszter Kozar  2002    352          32.89   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:25 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:05   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Harja  2008    101          43.42   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Gellert Kozár  2004    418          27.08   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Kylmä  2001    573          24.38   
  Cetus Espoo  24.14                 
 
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    614          23.83   
  Cetus Espoo  23.75                 
Jari Schwarte  1990    547          24.77   
  Cetus Espoo  24.19                 
Valtteri Eloranta  1992    525          25.11   
  Cetus Espoo  24.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:05 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP vu    Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:06   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 tammikuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972              26.41   
  Cetus Espoo  26.11                 
Juhani Hujala  1981              28.08   
  Cetus Espoo  28.70                 
Sami Uitti  1971              33.36   
  Cetus Espoo  32.01                 
Pasi Koskela  1972              34.28   
  Cetus Espoo  33.03                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner