2019-11-14   18:29:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppet DM/JDM 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lör 2 mars - Kl. 09.30

Document
Resultat
Öppet DM/JDM 2019
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Västsvenska SF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 4, 100m Bröstsim Damer Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 0.71 689 1:12.58
50m: 34.96
100m: 1:12.58
(37.62)
2 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 0.66 598 1:16.11 +3.53
50m: 36.21
100m: 1:16.11
(39.90)
3 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 0.63 593 1:16.31 +3.73
50m: 35.61
100m: 1:16.31
(40.70)
4 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Simklubben Laxen 0.62 588 1:16.51 +3.93
50m: 35.18
100m: 1:16.51
(41.33)
5 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb 0.58 584 1:16.71 +4.13
50m: 36.37
100m: 1:16.71
(40.34)
6 Cornelia Almqvist 2002 Varberg Sim 0.72 575 1:17.09 +4.51
50m: 36.95
100m: 1:17.09
(40.14)
7 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.65 575 1:17.10 +4.52
50m: 35.56
100m: 1:17.10
(41.54)
8 Lovisa Alsop 2001 Uddevalla Sim 0.49 573 1:17.18 +4.60
50m: 34.89
100m: 1:17.18
(42.29)
9 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg 0.67 572 1:17.23 +4.65
50m: 36.17
100m: 1:17.23
(41.06)
10 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 560 1:17.78 +5.20
50m: 36.58
100m: 1:17.78
(41.20)
11 Fanny Aronsson 2000 Uddevalla Sim 0.74 547 1:18.41 +5.83
50m: 36.07
100m: 1:18.41
(42.34)
12 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg 0.66 526 1:19.41 +6.83
50m: 37.40
100m: 1:19.41
(42.01)
13 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 525 1:19.45 +6.87
50m: 37.41
100m: 1:19.45
(42.04)
14 Evelina Wester 2004 Uddevalla Sim 0.80 512 1:20.13 +7.55
50m: 36.91
100m: 1:20.13
(43.22)
15 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Sundfelagid Odinn 0.59 512 1:20.14 +7.56
50m: 37.49
100m: 1:20.14
(42.65)
16 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim 0.84 509 1:20.30 +7.72
50m: 37.09
100m: 1:20.30
(43.21)
17 Ronja Berggren 2003 Varberg Sim 0.78 491 1:21.27 +8.69
50m: 38.22
100m: 1:21.27
(43.05)
18 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 0.59 490 1:21.34 +8.76
50m: 37.72
100m: 1:21.34
(43.62)
19 Daniella Alström 2003 Trollhättans Simsällskap 0.51 484 1:21.66 +9.08
50m: 37.21
100m: 1:21.66
(44.45)
20 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 0.65 481 1:21.80 +9.22
50m: 38.76
100m: 1:21.80
(43.04)
21 Louise Andersson 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.75 473 1:22.27 +9.69
50m: 38.13
100m: 1:22.27
(44.14)
22 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.80 473 1:22.29 +9.71
50m: 36.80
100m: 1:22.29
(45.49)
23 Klara Sillerström 2003 Simklubben S 02 0.73 472 1:22.32 +9.74
50m: 37.68
100m: 1:22.32
(44.64)
24 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim 0.78 470 1:22.43 +9.85
50m: 39.45
100m: 1:22.43
(42.98)
25 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 0.63 464 1:22.81 +10.23
50m: 38.75
100m: 1:22.81
(44.06)
26 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 0.59 459 1:23.12 +10.54
50m: 38.71
100m: 1:23.12
(44.41)
27 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 0.74 452 1:23.56 +10.98
50m: 38.62
100m: 1:23.56
(44.94)
28 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.78 451 1:23.59 +11.01
50m: 39.05
100m: 1:23.59
(44.54)
29 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 0.70 450 1:23.68 +11.10
50m: 39.43
100m: 1:23.68
(44.25)
30 Kristina Kulcsar 2001 Malmö Kappsimningsklubb 0.69 449 1:23.73 +11.15
50m: 37.94
100m: 1:23.73
(45.79)
31 Matilda Bengtsson 2002 Varberg Sim 0.66 437 1:24.47 +11.89
50m: 39.01
100m: 1:24.47
(45.46)
32 Alva Tingstorp 2005 Varberg Sim 415 1:25.93 +13.35
50m: 39.66
100m: 1:25.93
(46.27)
33 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 0.70 403 1:26.82 +14.24
50m: 40.81
100m: 1:26.82
(46.01)
34 Olivia Sandberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 365 1:29.66 +17.08
50m: 41.80
100m: 1:29.66
(47.86)
Grenen officiell:  2019-03-02 10:02:57
2019-03-02 10:15:30 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner