Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 27 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jon Rud | 1986 | West Swim Esbjerg | 30.02 | 1:18.03 | 1:38.54 | 2:13.29 | |||
2 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.63 | 1:05.92 | 1:39.39 | 2:13.88 | |||
3 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.75 | 1:03.49 | 1:38.81 | 2:14.79 | |||
4 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 30.02 | 1:04.90 | 1:41.10 | 2:16.81 | |||
5 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.25 | 1:05.22 | 1:41.21 | 2:17.15 | |||
6 | Frederik Frederiksen | 1992 | Hvidovre Svømme Klub | 30.66 | 1:06.05 | 1:42.00 | 2:17.69 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.35 | 1:05.22 | 1:42.20 | 2:17.70 | |||
8 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.00 | 1:06.18 | 1:42.39 | 2:17.80 | |||
9 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 31.72 | 1:06.01 | 1:42.31 | 2:19.32 | |||
10 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 31.08 | 1:06.47 | 1:42.70 | 2:19.54 | |||
11 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.72 | 1:07.91 | 1:43.89 | 2:19.56 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 31.66 | 1:07.05 | 1:43.35 | 2:20.29 | |||
13 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | 1:06.30 | 1:43.04 | 2:21.89 | |||
14 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 31.41 | 1:07.64 | 1:44.93 | 2:23.23 | |||
15 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 31.26 | 1:08.51 | 1:46.09 | 2:24.24 | |||
16 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 31.40 | 1:06.16 | 1:44.64 | 2:24.49 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 30.85 | 1:07.60 | 1:45.41 | 2:24.70 | |||
18 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 32.73 | 1:08.62 | 1:46.45 | 2:24.76 | |||
19 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 31.06 | 1:07.98 | 1:45.98 | 2:25.40 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Johannes Rose | 1993 | Svømmeklubben Syd | 33.04 | 1:08.75 | 1:47.53 | 2:26.10 | |||
21 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 30.90 | 1:07.18 | 1:45.64 | 2:26.39 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 31.86 | 1:09.72 | 1:47.38 | 2:26.52 | |||
23 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.93 | 1:09.97 | 1:48.17 | 2:26.57 | |||
24 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | 1:07.50 | 1:45.77 | 2:26.90 | |||
25 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 33.00 | 1:10.35 | 1:48.89 | 2:28.62 | |||
26 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.81 | 1:10.52 | 1:50.07 | 2:29.94 | |||
27 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.83 | 1:10.71 | 1:50.20 | 2:29.96 | |||
28 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.05 | 1:08.45 | 1:48.11 | 2:30.66 | |||
29 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | 1:11.39 | 1:51.19 | 2:30.87 | |||
30 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.11 | 1:12.91 | 1:52.66 | 2:30.95 | |||
31 | Martin Collignon | 1992 | GI-40 Hermes | 32.50 | 1:10.25 | 1:49.92 | 2:31.23 | |||
32 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.81 | 1:10.66 | 1:50.83 | 2:31.76 | |||
33 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.33 | 1:10.54 | 1:50.62 | 2:31.81 | |||
34 | Peter Wittenwiler | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 33.16 | 1:11.31 | 1:52.20 | 2:32.26 | |||
35 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 34.06 | 1:12.01 | 1:53.21 | 2:35.28 | |||
36 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 32.68 | 1:11.84 | 1:52.89 | 2:35.33 | |||
37 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 33.46 | 1:12.68 | 1:54.78 | 2:36.72 | |||
38 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 33.20 | 1:13.30 | 1:56.45 | 2:40.99 | |||
39 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.61 | 1:13.75 | 1:57.34 | 2:41.65 | |||
40 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 33.94 | 1:15.21 | 1:59.03 | 2:44.70 | |||
41 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.47 | 1:12.55 | 1:58.49 | 2:46.23 | |||
- | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:34 |