Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
27 februar 2010 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Jansen |
1984 |
6 |
710 |
1:08.17 |
2:28.18 |
3:53.25 |
|
5:01.99 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
5 |
686 |
1:10.76 |
2:32.03 |
3:55.77 |
|
5:05.58 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mette Hasemann |
1993 |
4 |
660 |
1:10.53 |
2:30.83 |
3:58.43 |
|
5:09.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Trine Gudnitz |
1987 |
3 |
619 |
1:13.51 |
2:34.62 |
4:07.84 |
|
5:16.24 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Hansen |
1991 |
2 |
604 |
1:12.31 |
2:34.77 |
4:08.64 |
|
5:18.71 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tenna Larsson |
1989 |
1 |
596 |
1:14.29 |
2:39.31 |
4:07.84 |
|
5:20.18 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
587 |
1:13.43 |
2:41.40 |
4:09.54 |
|
5:21.84 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise G. Riget |
1995 |
|
568 |
1:14.96 |
2:38.50 |
4:09.51 |
|
5:25.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
|
562 |
1:15.18 |
2:41.93 |
4:14.36 |
|
5:26.52 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Klara Grønne Leth |
1990 |
|
550 |
1:12.99 |
2:39.39 |
4:14.27 |
|
5:28.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Tschikai Pedersen |
1991 |
|
537 |
1:18.44 |
2:41.38 |
4:16.07 |
|
5:31.44 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
534 |
1:23.22 |
2:48.70 |
4:19.51 |
|
5:32.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
|
533 |
1:15.92 |
2:35.34 |
4:15.97 |
|
5:32.29 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elina Wagner |
1996 |
|
533 |
1:20.23 |
2:42.02 |
4:15.51 |
|
5:32.35 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mie Hansen |
1991 |
|
527 |
1:17.97 |
2:48.74 |
4:19.86 |
|
5:33.51 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marianne Duijm |
1993 |
|
527 |
1:15.67 |
2:43.48 |
4:17.89 |
|
5:33.64 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Siv Nilsson Pedersen |
1995 |
|
514 |
1:17.87 |
2:46.14 |
4:23.38 |
|
5:36.47 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Madsen |
1995 |
|
510 |
1:15.41 |
2:44.93 |
4:22.69 |
|
5:37.33 |
|
|
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sif Szetu |
1994 |
|
504 |
1:18.87 |
2:45.20 |
4:20.15 |
|
5:38.64 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olivia Ane Frey |
1994 |
|
503 |
1:18.78 |
2:51.21 |
4:20.90 |
|
5:38.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Riisberg |
1996 |
|
501 |
1:21.08 |
2:51.60 |
4:24.38 |
|
5:39.18 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
|
498 |
1:23.77 |
2:52.86 |
4:23.87 |
|
5:40.02 |
|
|
Frederikssund Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karina Sørensen Gosvig |
1996 |
|
489 |
1:23.07 |
2:49.29 |
4:26.51 |
|
5:42.06 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
|
484 |
1:22.80 |
2:54.58 |
4:27.95 |
|
5:43.19 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Kragholm |
1995 |
|
484 |
1:16.52 |
2:47.39 |
4:23.88 |
|
5:43.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amanda Dalsgaard |
1993 |
|
475 |
1:22.31 |
2:49.96 |
4:26.45 |
|
5:45.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anna Puggard |
1996 |
|
471 |
1:21.12 |
2:53.28 |
4:29.98 |
|
5:46.42 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stine Bitsch-Olsen |
1995 |
|
466 |
1:16.91 |
2:47.72 |
4:31.75 |
|
5:47.64 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
|
462 |
1:19.93 |
2:48.24 |
4:34.51 |
|
5:48.52 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sandra Semberlund |
1994 |
|
459 |
1:23.98 |
2:50.37 |
4:35.60 |
|
5:49.41 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Henriette Stuhr |
1996 |
|
457 |
1:18.17 |
2:47.28 |
4:30.94 |
|
5:49.92 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Schütt |
1996 |
|
456 |
1:22.81 |
2:54.83 |
4:32.63 |
|
5:49.97 |
|
|
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Linea Lau Everland |
1996 |
|
437 |
1:21.26 |
2:50.03 |
4:36.94 |
|
5:54.98 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Thea Jensen |
1996 |
|
437 |
1:18.37 |
2:50.43 |
4:38.60 |
|
5:55.19 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
27 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|