Resultat för Roslagsmästerskapen 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Insim 08:00-08:50
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öppna Roslagsmästerskapen 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Norrtälje Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2019 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.49 | 1:10.84 | |||||
2 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 35.87 | 1:12.74 | |||||
3 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 36.26 | 1:14.22 | |||||
4 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 35.46 | 1:15.27 | |||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 36.37 | 1:15.57 | |||||
6 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:17.39 | 1:17.39 | |||||
7 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 37.19 | 1:17.64 | |||||
8 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 38.38 | 1:17.93 | |||||
9 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 39.21 | 1:19.13 | |||||
10 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 37.96 | 1:20.23 | |||||
11 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 39.79 | 1:20.40 | |||||
12 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.01 | 1:22.17 | |||||
13 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 40.25 | 1:22.80 | |||||
14 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 41.32 | 1:23.06 | |||||
15 | Céline Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 40.75 | 1:23.97 | |||||
16 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.26 | 1:24.09 | |||||
17 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.17 | 1:26.05 | |||||
18 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 42.06 | 1:27.10 | |||||
19 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 43.40 | 1:27.66 | |||||
20 | Julia Eriksson | 2005 | Ålands Simförening | 44.81 | 1:28.92 | |||||
21 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 44.35 | 1:29.62 | |||||
22 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.42 | 1:30.10 | |||||
23 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 43.73 | 1:30.88 | |||||
24 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 44.48 | 1:31.47 | |||||
25 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.10 | 1:31.58 | |||||
26 | Ella Bäckman | 2005 | Ålands Simförening | 45.35 | 1:31.72 | |||||
27 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.36 | 1:31.96 | |||||
28 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 44.91 | 1:32.04 | |||||
29 | Felicia Westerdahl | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.35 | 1:33.98 | |||||
30 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 44.76 | 1:34.48 | |||||
31 | Whilda Göransson | 2006 | Täby Sim | 46.98 | 1:34.82 | |||||
32 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 47.44 | 1:37.43 | |||||
33 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.41 | 1:37.57 | |||||
34 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 48.63 | 1:40.02 | |||||
35 | Mathilda Wahlstedt | 2006 | Ålands Simförening | 49.18 | 1:41.10 | |||||
36 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 48.13 | 1:42.30 | |||||
37 | Agnes Hultin | 2005 | Norrtälje Simklubb | 48.35 | 1:42.39 | |||||
38 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 51.76 | 1:44.46 | |||||
39 | Milou Rönnbro | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 51.61 | 1:46.03 | |||||
40 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:47.75 | 1:47.75 | |||||
- | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Elsa Samuelsson | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.18 | 1:07.46 | |||||
2 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.22 | 1:13.47 | |||||
3 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.60 | 1:16.60 | |||||
4 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.42 | 1:17.48 | |||||
5 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.42 | 1:18.07 | |||||
6 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 39.01 | 1:19.52 | |||||
7 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 39.48 | 1:19.61 | |||||
8 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.70 | 1:19.70 | |||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 38.45 | 1:19.71 | |||||
10 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.31 | 1:21.14 | |||||
11 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.27 | 1:21.41 | |||||
12 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 39.94 | 1:21.82 | |||||
13 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 39.63 | 1:22.12 | |||||
14 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 40.88 | 1:24.94 | |||||
15 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.40 | 1:25.05 | |||||
16 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.00 | 1:25.42 | |||||
17 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.91 | 1:25.57 | |||||
18 | Lova Åhlén | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.13 | 1:25.74 | |||||
19 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.61 | 1:25.79 | |||||
20 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 40.98 | 1:26.37 | |||||
21 | Lisa Palo | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.00 | 1:37.82 | |||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:57 |