2019-10-15   13:17:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Roslagsmästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim 08:00-08:50

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Roslagsmästerskapen 2019    Utskriftsdatum  03 februari 2019   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2019         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    34.49        1:10.84   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    35.87        1:12.74   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    36.26        1:14.22   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    35.46        1:15.27   
Moa Nyblom  2005  Täby Sim    36.37        1:15.57   
Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    1:17.39        1:17.39   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening    37.19        1:17.64   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    38.38        1:17.93   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim    39.21        1:19.13   
10  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    37.96        1:20.23   
11  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    39.79        1:20.40   
12  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    40.01        1:22.17   
13  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    40.25        1:22.80   
14  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    41.32        1:23.06   
15  Céline Flöjt  2005  Ålands Simförening    40.75        1:23.97   
16  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    41.26        1:24.09   
17  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    42.17        1:26.05   
18  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim    42.06        1:27.10   
19  Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim    43.40        1:27.66   
20  Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening    44.81        1:28.92   
21  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim    44.35        1:29.62   
22  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    44.42        1:30.10   
23  Emma Olsson Sande  2005  Täby Sim    43.73        1:30.88   
24  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim    44.48        1:31.47   
25  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    44.10        1:31.58   
26  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    45.35        1:31.72   
27  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    43.36        1:31.96   
28  Emilia Björkman  2006  Österby Simsällskap    44.91        1:32.04   
29  Felicia Westerdahl  2006  Gustavsbergs Simsällskap    45.35        1:33.98   
30  Anna Wang  2005  Täby Sim    44.76        1:34.48   
31  Whilda Göransson  2006  Täby Sim    46.98        1:34.82   
32  Beata Naumburg  2006  Danderyds Sim    47.44        1:37.43   
33  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    47.41        1:37.57   
34  Agnes Arver  2006  Danderyds Sim    48.63        1:40.02   
35  Mathilda Wahlstedt  2006  Ålands Simförening    49.18        1:41.10   
36  Carolina Axelsson  2006  Danderyds Sim    48.13        1:42.30   
37  Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb    48.35        1:42.39   
38  Astrid Enbom  2006  Täby Sim    51.76        1:44.46   
39  Milou Rönnbro  2006  Åkersberga Simsällskap    51.61        1:46.03   
40  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb    1:47.75        1:47.75   
Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            DNS   
Elsa Samuelsson  2006  Täby Sim            DSQ   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.18        1:07.46   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    35.22        1:13.47   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    36.60        1:16.60   
Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    37.42        1:17.48   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.42        1:18.07   
Maja Lingham  2004  Täby Sim    39.01        1:19.52   
Hannah Haux  2004  Täby Sim    39.48        1:19.61   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    1:19.70        1:19.70   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    38.45        1:19.71   
10  Nina Takolander  2003  Täby Sim    38.31        1:21.14   
11  Elin Andersson  2003  Täby Sim    39.27        1:21.41   
12  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    39.94        1:21.82   
13  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    39.63        1:22.12   
14  Alice Davies  2004  Täby Sim    40.88        1:24.94   
15  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    41.40        1:25.05   
16  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    41.00        1:25.42   
17  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    41.91        1:25.57   
18  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    41.13        1:25.74   
19  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.61        1:25.79   
20  Emma Sommar  2004  Täby Sim    40.98        1:26.37   
21  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap    47.00        1:37.82   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2019 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner