2019-05-23   07:02:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  16:07   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 8, 100m Rygg P15, Finaler 
Sponsor: Feelia Oy 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Jåfs  2004    444  30.39        1:04.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.69                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    384  31.30        1:07.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
Jeremia Varonen  2004    376  33.59        1:07.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.45                 
                     
Lucas Lydman  2005    351  32.89        1:09.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.83                 
                     
Joona Kuitu  2004    347  34.49        1:09.55   
  Simmis Wanda  1:09.39                 
                     
Eero Mäenpää  2005    312  34.37        1:12.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.66                 
                     
Matias Pikkala  2004    282  36.14        1:14.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.61                 
                     
Luka Laaksonen  2005    281  35.31        1:14.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.77                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    250  37.86        1:17.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.12                 
                     
10  Rony Kulju  2004    249  36.12        1:17.70   
  Simmis Wanda  1:21.82                 
                     
11  Kasper Kainonen  2005    248  36.96        1:17.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.78                 
                     
12  Visa Nissinen  2004    241  37.72        1:18.51   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.39                 
                     
13  Nico Kulju  2006    239  38.23        1:18.78   
  Simmis Wanda  1:22.11                 
                     
14  Patrik Reiman  2005    229  38.78        1:19.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.38                 
                     
15  Ivar Eklund  2006    199  40.06        1:23.64   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:28.86                 
                     
16  Veeti Valdolin  2005    197  40.63        1:24.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.38                 
                     
Lassi Lahtinen  2004              DSQ  Målgång på mage 
  Kokkolan Uimaseura  1:22.66                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  16:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner