2019-05-23   07:03:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 7, 100m Fjäril F15, Finaler 
Sponsor: Handelsbanken Kokkola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karla Tiainen  2005    598  30.02        1:04.79   
  Simmis Wanda  1:03.64                 
                     
Siiri Konkka  2004    567  30.43        1:05.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.34                 
                     
Teea Jestoi  2005    531  31.95        1:07.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.35                 
                     
Ellen Kaituri  2006    479  32.08        1:09.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.78                 
                     
Ella Hulkki  2004    461  32.50        1:10.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.82                 
                     
Sonila Selimi  2005    458  31.62        1:10.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.77                 
                     
Aino Rantala  2004    453  32.50        1:11.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.43                 
                     
Maura Bergström  2005    447  33.28        1:11.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.83                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    444  34.56        1:11.56   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.99                 
                     
10  Ella Nihtilä  2004    435  32.65        1:12.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.11                 
                     
11  Kukka Kangas  2005    434  33.05        1:12.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.98                 
                     
12  Anni Turunen  2006    424  33.97        1:12.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.10                 
                     
13  Pirita Hautala  2004    421  33.06        1:12.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.71                 
                     
13  Tilde Löfqvist  2004    421  33.53        1:12.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.29                 
                     
15  Alma Hörkkö  2005    401  34.58        1:14.00   
  Simmis Wanda  1:13.20                 
                     
16  Henna Känsäkangas  2004    399  33.29        1:14.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.10                 
                     
17  Elina Ryynänen  2005    380  34.88        1:15.33   
  Simmis Wanda  1:21.45                 
                     
18  Tuulia Harju  2005    376  35.67        1:15.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.71                 
                     
19  Ella Suominen  2005    370  35.61        1:16.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.24                 
                     
20  Viivi Kylkisalo  2004    370  34.62        1:16.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.90                 
                     
21  Minttu Kiili  2005    365  35.56        1:16.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.55                 
                     
22  Anni Kärkkäinen  2006    365  35.51        1:16.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.06                 
                     
23  Matilda Holmlund  2005    360  36.44        1:16.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.37                 
                     
24  Aino Emilia Hankala  2005    359  33.74        1:16.77   
  Simmis Wanda  1:19.04                 
                     
25  Anna Lehmusvaara  2005    355  35.36        1:17.10   
  Simmis Wanda  1:17.29                 
                     
26  Julianna Kurkela  2005    353  35.25        1:17.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.26                 
                     
27  Veera Varsanpää  2004    350  35.82        1:17.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.73                 
                     
28  Siiri Pekkala  2005    349  34.32        1:17.51   
  Simmis Wanda  1:23.13                 
                     
29  Tessa Tattari  2004    345  35.51        1:17.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.01                 
                     
30  Aamu Knuuttila  2004    344  35.32        1:17.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.91                 
                     
31  Jenni Kurki  2005    338  35.79        1:18.38   
  Simmis Wanda                   
                     
32  Laura Sofia Oksakari  2005    317  36.40        1:20.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.61                 
                     
33  Siiri Tiilikka  2004    311  36.36        1:20.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.29                 
                     
34  Wilma Turpeinen  2006    300  37.05        1:21.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.13                 
                     
35  Viivi Lehtonen  2004    290  36.51        1:22.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.29                 
                     
36  Iina Vänttinen  2006    289  37.17        1:22.58   
  Simmis Wanda  1:26.01                 
                     
37  Henni Havén  2004    286  35.43        1:22.88   
  Simmis Wanda  1:24.62                 
                     
38  Gitta Nukala  2004    280  35.87        1:23.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.64                 
                     
39  Oosa Mattila  2006    274  37.11        1:24.03   
  Simmis Wanda  1:28.89                 
                     
40  Daniela Sohlman  2005    267  37.45        1:24.77   
  Simmis Wanda  1:25.96                 
                     
41  Emilia Pakkanen  2006    244  39.54        1:27.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.12                 
                     
42  Kristina Grimbaum  2005    244  38.15        1:27.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.52                 
                     
43  Anniina Haarala  2004    236  40.59        1:28.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.57                 
                     
44  Jonna Känsäkangas  2004    223  40.45        1:30.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.56                 
                     
45  Mathilda Heikiö  2006    205  42.47        1:32.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.30                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner