2019-05-23   07:03:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  18:57   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 19, 4X100m Medley F15, Finaler 
Sponsor: Minimani 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Åsk1  2004    578          4:30.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:27.95                 
  Kukka Kangas  2005      33.37  1:08.34      1:08.34   
  Ellen Kaituri  2006      34.29  1:13.95      2:22.29   
  Siiri Konkka  2004      30.25  1:06.12      3:28.41   
  Aino Rantala  2004      29.46  1:01.88      4:30.29   
                     
Simmis Wanda I  2004    541          4:36.35   
  Simmis Wanda  4:35.33                 
  Laura Nissi  2004      33.83  1:09.33      1:09.33   
  Iida Herrala  2004      36.65  1:20.35      2:29.68   
  Karla Tiainen  2005      29.85  1:04.30      3:33.98   
  Elina Ryynänen  2005      29.35  1:02.37      4:36.35   
                     
Kokkolan Uimaseura Sininen  2004    535          4:37.36   
  Kokkolan Uimaseura  4:42.59                 
  Henna Känsäkangas  2004      34.58  1:11.06      1:11.06   
  Teea Jestoi  2005      34.88  1:13.22      2:24.28   
  Sofia Nurkkala  2004      32.15  1:10.63      3:34.91   
  Tessa Tattari  2004      29.78  1:02.45      4:37.36   
                     
Åsk2  2004    460          4:51.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:45.84                 
  Sini Salmi  2004      34.46  1:12.54      1:12.54   
  Maura Bergström  2005      38.71  1:21.84      2:34.38   
  Ella Nihtilä  2004      33.40  1:12.81      3:47.19   
  Minttu Kiili  2005      30.54  1:04.44      4:51.63   
                     
Simmis Wanda 2  2004    441          4:55.75   
  Simmis Wanda  4:51.18                 
  Aino Emilia Hankala  2005      34.50  1:13.27      1:13.27   
  Iina Vänttinen  2006      38.51  1:24.83      2:38.10   
  Alma Hörkkö  2005      33.73  1:15.53      3:53.63   
  Aliina Karvonen  2004      29.68  1:02.12      4:55.75   
                     
Vus Tytöt 2  2005    440          4:55.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:51.06                 
  Viivi Kylkisalo  2004      36.10  1:14.81      1:14.81   
  Viivi Lehtonen  2004      37.55  1:21.36      2:36.17   
  Anni Turunen  2006      34.78  1:14.81      3:50.98   
  Gitta Nukala  2004      30.12  1:04.91      4:55.89   
                     
Vus Tytöt 1  2004    428          4:58.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:40.42                 
  Ella Hulkki  2004      34.76  1:11.94      1:11.94   
  Aamu Knuuttila  2004      38.61  1:21.91      2:33.85   
  Pirita Hautala  2004      37.41  1:21.11      3:54.96   
  Fia Stenman  2006      29.96  1:03.72      4:58.68   
                     
Åsk3  2005    413          5:02.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:51.73                 
  Sonila Selimi  2005      34.75  1:12.49      1:12.49   
  Ella Suominen  2005      39.26  1:23.75      2:36.24   
  Wilma Turpeinen  2006      36.27  1:19.56      3:55.80   
  Julianna Kurkela  2005      31.25  1:06.40      5:02.20   
                     
Vus Tytöt 3  2004    407          5:03.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:57.97                 
  Siiri Tiilikka  2004      37.18  1:15.98      1:15.98   
  Veera Varsanpää  2004      40.47  1:27.55      2:43.53   
  Tilde Löfqvist  2004      33.47  1:14.00      3:57.53   
  Anni Kärkkäinen  2006      31.76  1:06.35      5:03.88   
                     
10  Simmis Wanda 3  2004    394          5:07.17   
  Simmis Wanda  5:07.83                 
  Henni Havén  2004      36.95  1:17.33      1:17.33   
  Jenni Kurki  2005      39.46  1:24.98      2:42.31   
  Anna Lehmusvaara  2005      34.99  1:18.67      4:00.98   
  Oona Eriksson  2004      31.61  1:06.19      5:07.17   
                     
11  Kokkolan Uimaseura Valkoinen  2005    368          5:14.07   
  Kokkolan Uimaseura  5:09.20                 
  Vilma Rintala  2005      37.24  1:16.12      1:16.12   
  Olivia Kivelä  2006      42.64  1:31.50      2:47.62   
  Tuulia Harju  2005      35.08  1:19.68      4:07.30   
  Alina Kangas  2005      32.00  1:06.77      5:14.07   
                     
12  Kokkolan Uimaseura Musta  2004    265          5:50.54   
  Kokkolan Uimaseura  6:05.44                 
  Sofia Heiskanen  2005      45.80  1:32.74      1:32.74   
  Ellen Arvo  2005      42.35  1:32.73      3:05.47   
  Jonna Känsäkangas  2004      39.99  1:29.58      4:35.05   
  Oosa Paavola  2005      35.07  1:15.49      5:50.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  18:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner