2019-05-23   07:07:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim F15, Finaler 
Sponsor: Hotel Seurahuone Kokkola 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teea Jestoi  2005    632  35.69        1:12.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.63                 
                     
Ellen Kaituri  2006    624  34.42        1:12.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.11                 
                     
Siiri Konkka  2004    514  36.23        1:17.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.81                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    503  37.40        1:18.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.79                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    480  37.82        1:19.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.09                 
                     
Pirita Hautala  2004    472  38.04        1:20.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.59                 
                     
Maura Bergström  2005    469  38.01        1:20.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.03                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    469  37.72        1:20.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.19                 
                     
Aliina Karvonen  2004    465  38.25        1:20.45   
  Simmis Wanda  1:22.09                 
                     
10  Elina Ryynänen  2005    464  38.54        1:20.53   
  Simmis Wanda  1:21.85                 
                     
11  Iida Herrala  2004    439  38.08        1:22.02   
  Simmis Wanda  1:20.44                 
                     
12  Oosa Mattila  2006    436  38.82        1:22.19   
  Simmis Wanda  1:26.02                 
                     
13  Kukka Kangas  2005    432  38.97        1:22.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.35                 
                     
14  Aino Rantala  2004    428  39.01        1:22.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.11                 
                     
14  Fia Stenman  2006    428  38.51        1:22.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.05                 
                     
16  Jenni Kurki  2005    411  39.40        1:23.86   
  Simmis Wanda  1:24.46                 
                     
17  Gitta Nukala  2004    409  38.83        1:23.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.10                 
                     
18  Vilma Rintala  2005    407  39.33        1:24.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.35                 
                     
19  Emilia Pakkanen  2006    403  39.44        1:24.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.67                 
                     
20  Minttu Kiili  2005    401  40.25        1:24.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.76                 
                     
21  Laura Nissi  2004    398  39.93        1:24.73   
  Simmis Wanda  1:22.55                 
                     
22  Aino Emilia Hankala  2005    396  39.58        1:24.91   
  Simmis Wanda  1:35.88                 
                     
23  Sonila Selimi  2005    393  39.76        1:25.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.32                 
                     
24  Oona Eriksson  2004    391  40.23        1:25.23   
  Simmis Wanda  1:26.12                 
                     
25  Henni Havén  2004    386  40.34        1:25.63   
  Simmis Wanda  1:25.28                 
                     
26  Anna Lehmusvaara  2005    382  41.15        1:25.94   
  Simmis Wanda  1:26.42                 
                     
27  Alina Kangas  2005    381  40.12        1:25.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.37                 
                     
28  Kristina Grimbaum  2005    379  40.05        1:26.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.88                 
                     
29  Emelie Måtar  2004    375  40.22        1:26.41   
  Ålands Simförening  1:26.86                 
                     
30  Matilda Holmlund  2005    369  41.53        1:26.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.18                 
                     
31  Tilde Löfqvist  2004    368  41.08        1:26.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.59                 
                     
32  Viivi Kylkisalo  2004    368  41.65        1:26.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.11                 
                     
33  Henna Känsäkangas  2004    354  41.10        1:28.12   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.59                 
                     
34  Laura Sofia Oksakari  2005    352  41.71        1:28.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.71                 
                     
35  Alma Hörkkö  2005    352  41.26        1:28.29   
  Simmis Wanda  1:35.38                 
                     
36  Veera Varsanpää  2004    342  42.44        1:29.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.60                 
                     
37  Susanna Ryynänen  2006    337  41.34        1:29.60   
  Simmis Wanda  1:26.36                 
                     
38  Siiri Tiilikka  2004    333  43.37        1:29.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.54                 
                     
39  Olivia Kivelä  2006    331  42.44        1:30.08   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.09                 
                     
40  Ella Hulkki  2004    325  43.64        1:30.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.75                 
                     
41  Ellen Arvo  2005    318  41.68        1:31.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.68                 
                     
42  Wilma Turpeinen  2006    312  43.38        1:31.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.90                 
                     
43  Anniina Haarala  2004    253  46.55        1:38.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.09                 
                     
44  Mathilda Heikiö  2006    237  46.47        1:40.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.79                 
                     
45  Oosa Paavola  2005    228  48.33        1:42.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:45.27                 
                     
46  Jenna Päivärinta  2005    220  47.64        1:43.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:45.99                 
                     
47  Sofia Heiskanen  2005    196  51.46        1:47.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:54.36                 
                     
Iina Vänttinen  2006              DSQ  Armbågarna över ytan 
  Simmis Wanda  1:24.46                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  16:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner