2019-06-24   11:32:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Aaltopuu Oy 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lauri Elomaa  2000  599  31.60  1:08.26  1:45.54    2:22.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.70                 
                     
Joona Oksakari  2000  495  33.82  1:12.32  1:51.37    2:32.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.33                 
                     
Oscar Skjäl  2002  491  34.20  1:13.00  1:52.59    2:32.59   
  Cetus Espoo  2:30.72                 
                     
Teemu Oksakari  2003  463  35.12  1:14.52  1:55.02    2:35.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.40                 
                     
Juuso Syrjälä  2001  459  35.37  1:15.31  1:55.42    2:36.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.71                 
                     
Eemil Kankare  2003  454  33.72  1:14.25  1:55.49    2:36.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.83                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    451  36.19  1:16.39  1:56.72    2:36.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.53                 
                     
Daniel Rinne  2002    451  34.71  1:14.66  1:55.85    2:37.05   
  Cetus Espoo  2:40.52                 
                     
Leo Mikkonen  2002    440  36.02  1:16.73  1:57.96    2:38.24   
  Cetus Espoo  2:37.33                 
                     
10  Teppo Jestoi  2003    417  35.56  1:16.34  1:57.17    2:41.12   
  Kokkolan Uimaseura  2:49.45                 
                     
11  Hugo Mattola  2001    404  37.13  1:18.63  2:00.95    2:42.82   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.67                 
                     
12  Robin Söderholm  2002    403  36.27  1:18.50  2:01.46    2:42.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.71                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  15:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner