Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 |
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 262 | 41.53 | 1:28.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.46 | |||||||||
2 | Signe Broe Larsen | 2007 | 222 | 44.69 | 1:33.64 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:46.94 | |||||||||
3 | Sofie Jeppesen | 2007 | 197 | 46.25 | 1:37.37 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:40.26 | |||||||||
4 | Clara Kornum | 2007 | 181 | 48.97 | 1:40.10 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.63 | |||||||||
5 | Reka Szephalmi | 2009 | 179 | 47.01 | 1:40.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.12 | |||||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 179 | 46.76 | 1:40.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.39 | |||||||||
7 | Mathilde Christiansen | 2007 | 163 | 48.19 | 1:43.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.79 | |||||||||
8 | Helene Lavrsen | 2008 | 149 | 52.08 | 1:46.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:47.42 | |||||||||
9 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | 146 | 49.80 | 1:47.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Amalie Nielsen | 2008 | 121 | 52.60 | 1:54.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 117 | 56.90 | 1:55.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Josefine S. Overgaard | 2007 | DSQ | Ej samt.ben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mathilde Kristensen | 2008 | DSQ | inadv. fod i bryst | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nikoline Michaelsen | 2007 | DSQ | Bryst i Ryg | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.13 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 |
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 440 | 34.91 | 1:14.52 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.00 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 438 | 34.18 | 1:14.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.25 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 416 | 34.58 | 1:15.93 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:19.71 | |||||||||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | 394 | 36.07 | 1:17.31 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:17.88 | |||||||||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 347 | 37.92 | 1:20.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.72 | |||||||||
6 | Karoline Iversen | 2005 | 336 | 36.99 | 1:21.53 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.50 | |||||||||
7 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 327 | 38.54 | 1:22.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.06 | |||||||||
8 | Astrid Jensen | 2005 | 318 | 37.50 | 1:22.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:29.92 | |||||||||
9 | Josefine Høgh | 2005 | 295 | 38.75 | 1:25.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.12 | |||||||||
10 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 283 | 39.69 | 1:26.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.07 | |||||||||
11 | Signe Gade | 2005 | 279 | 39.33 | 1:26.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.60 | |||||||||
12 | Sofia Jørgensen | 2006 | 239 | 42.52 | 1:31.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.39 | |||||||||
13 | Ida Jensen | 2006 | 226 | 43.24 | 1:32.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.96 | |||||||||
14 | Freja Christensen | 2006 | 223 | 43.21 | 1:33.44 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Freja Winther Møller | 2006 | 180 | 48.18 | 1:40.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.05 | |||||||||
16 | Reinike Veenstra | 2006 | 128 | 53.22 | 1:52.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.88 | |||||||||
- | Julie Amalie Fjorbak | 2006 | DSQ | Crawl i bryst | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 |
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 423 | 35.30 | 1:15.48 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.33 | |||||||||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | 321 | 38.06 | 1:22.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.74 | |||||||||
3 | Emma Jensen | 2003 | 304 | 38.87 | 1:24.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.30 | |||||||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | 290 | 42.55 | 1:25.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.62 | |||||||||
5 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 260 | 38.07 | 1:28.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.29 | |||||||||
6 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 259 | 42.11 | 1:28.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Brønderslev SK08 | 1:28.52 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 |
Årg. 2005-2006: Anna Munk Fuglsang 1:13.32 2018-01-29 |
Årg. 2003-2004: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 |
Årg. 0-2002: Mary Folkedal Hole (2000) 1:12.43 2018-01-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 428 | 34.07 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.48 | |||||||||
2 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 360 | 36.36 | 1:19.69 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.43 | |||||||||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | 347 | 38.73 | 1:20.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.92 | |||||||||
4 | Cecilie V Jensen | 2002 | 334 | 37.19 | 1:21.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.75 | |||||||||
5 | Cecilie Prior | 2002 | 321 | 38.25 | 1:22.73 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.83 | |||||||||
6 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 320 | 38.21 | 1:22.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:29.90 | |||||||||
7 | Emma Steen | 2000 | 306 | 39.23 | 1:24.10 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:23.89 | |||||||||
8 | Maria Kornum | 2001 | 290 | 36.47 | 1:25.66 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:20.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:33 |