Results for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
13:52 |
|
|
Arrangør |
GTI Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
|
469 |
39.58 |
1:23.80 |
2:08.83 |
|
2:53.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
|
421 |
42.08 |
1:27.99 |
2:13.97 |
|
2:59.55 |
|
|
GTI |
3:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
|
394 |
41.29 |
1:27.91 |
2:15.69 |
|
3:03.51 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filippa Walløe |
2005 |
|
357 |
41.75 |
1:29.34 |
2:18.69 |
|
3:09.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
323 |
45.14 |
1:35.38 |
2:25.22 |
|
3:15.93 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Astrid Kruuse |
2005 |
|
320 |
43.86 |
1:32.78 |
2:24.36 |
|
3:16.59 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Gudme |
2007 |
|
463 |
40.33 |
1:24.76 |
2:09.58 |
|
2:53.93 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
|
436 |
40.35 |
1:25.77 |
2:12.06 |
|
2:57.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Andersen |
2007 |
|
416 |
41.11 |
1:26.90 |
2:14.39 |
|
3:00.16 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
|
385 |
44.73 |
1:30.05 |
2:17.50 |
|
3:04.94 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
|
336 |
43.63 |
1:34.89 |
2:24.89 |
|
3:13.39 |
|
|
GTI |
3:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Jørgensen |
2007 |
|
272 |
48.73 |
1:40.88 |
2:34.29 |
|
3:27.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
|
250 |
47.96 |
1:42.83 |
2:38.38 |
|
3:33.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe C. H. Naaby |
2007 |
|
243 |
49.03 |
1:45.22 |
2:41.29 |
|
3:35.42 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
|
204 |
53.46 |
1:51.45 |
2:49.07 |
|
3:48.27 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Popp-Madsen |
2007 |
|
197 |
51.65 |
1:49.65 |
2:50.83 |
|
3:50.94 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josephine Michelsen |
2007 |
|
166 |
56.83 |
1:59.63 |
3:02.66 |
|
4:04.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
312 |
46.20 |
1:37.03 |
2:28.67 |
|
3:18.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
289 |
46.90 |
1:38.66 |
2:31.12 |
|
3:23.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
|
274 |
46.28 |
1:39.02 |
2:34.54 |
|
3:26.97 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
238 |
48.89 |
1:45.05 |
2:42.14 |
|
3:37.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
|
188 |
52.65 |
1:52.93 |
2:54.97 |
|
3:54.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
|
187 |
52.17 |
1:52.19 |
2:54.08 |
|
3:55.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
|
165 |
54.58 |
1:57.57 |
3:02.16 |
|
4:05.14 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vigga Skou |
2008 |
|
145 |
58.57 |
2:05.55 |
3:12.83 |
|
4:16.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Fam |
2008 |
|
135 |
1:01.44 |
2:08.67 |
3:15.69 |
|
4:22.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
|
134 |
1:00.16 |
2:08.36 |
3:16.52 |
|
4:22.97 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
133 |
59.64 |
2:08.07 |
3:16.04 |
|
4:23.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW.7.6 ESB 25m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
|
122 |
1:00.77 |
2:11.57 |
3:22.35 |
|
4:30.86 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 marts 2019 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
13:52 |
|