2020-02-21   19:34:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Krogh-Olsen  2004    409          29.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.67                 
Emil Søby  2004    387          30.47   
  GTI  30.96                 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    386          30.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.63                 
Tobias Mølbak  2004    379          30.68   
  Ringsted Svømme Klub  31.47                 
Nicklas Plank  2004    351          31.47   
  GTI  30.77                 
Alexander Marcus Englev  2004    325          32.31   
  GTI  33.61                 
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    284          33.78   
  Ringsted Svømme Klub  36.74                 
Søren Wandall Ohlsen  2004    283          33.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.41                 
Alexander Hillhouse  2004    255          35.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.05                 
10  Kristian Slott Rasmussen  2004    236          35.92   
  Ringsted Svømme Klub  35.24                 
11  Marius Andersen  2004    44          1:02.85   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bendix Schmidt  2005    344          31.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.92                 
Anders Junker  2005    342          31.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.76                 
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    245          35.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.89                 
Mattias Sand Nielsen  2005    245          35.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.55                 
Frederik Grove Ankerdal  2005    239          35.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.90                 
Mathias W. Rasmussen  2005    232          36.11   
  GTI  36.28                 
Martin Svendson  2005    227          36.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.31                 
Mathias Olsen  2005    220          36.78   
  GTI  37.91                 
Frederik Knakkergaard  2005    219          36.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.65                 
10  Adam Bugge Frandsen  2005    217          36.94   
  Ringsted Svømme Klub  41.11                 
11  Simon Kristoffersen  2005    165          40.49   
  Ringsted Svømme Klub  51.74                 
12  Alexander Brink  2005    137          43.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.69                 
13  Malthe Langhoff  2005    121          44.87   
  Ringsted Svømme Klub  48.14                 
William Bogø Andersen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.25                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Mølbak  2006    292          33.46   
  Ringsted Svømme Klub  35.24                 
Zacharias Houman  2006    292          33.46   
  Ringsted Svømme Klub  33.51                 
Tobias Melhede  2006    250          35.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.14                 
Christian Moefelt  2006    235          35.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.12                 
Jens Krogh Hermansen  2006    233          36.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.70                 
Sven Ole H. Frederiksen  2006    230          36.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.08                 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    215          37.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.38                 
Emil Olsen  2006    194          38.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.21                 
Viktor Sønder Koch  2006    190          38.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.02                 
10  William Brix Søhoel  2006    181          39.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.03                 
11  Victor Hemmingsen  2006    174          39.73   
  Ringsted Svømme Klub  39.05                 
12  Jonathan Rasmussen  2006    152          41.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  44.04                 
13  Mark Dimon  2006    137          43.05   
  GTI  42.31                 
14  Simon Dines Hansen  2006    127          44.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.83                 
15  Carl S. Sørensen  2006    123          44.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.95                 
16  Asmus Knudsen  2006    60          56.62   
  Ringsted Svømme Klub  54.12                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Walter N Falborg Pedersen  2007    254          35.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.02                 
Lukas Peacock  2007    220          36.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.26                 
Otto Cairo  2007    192          38.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.35                 
Herman Plehn Prehn  2007    186          38.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.67                 
Thorkild Bjørn  2007    182          39.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.55                 
Jacob Riiber Hvid  2007    179          39.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.71                 
Mathias Johansen  2007    178          39.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.95                 
Victor Bjørneborg  2007    174          39.76   
  GTI  42.75                 
Marinus Leisvig  2007    172          39.89   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.06                 
10  Mathias Larsen  2007    153          41.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.11                 
11  Nikolaj Nielsen  2007    149          41.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  40.56                 
12  Jonas Lykke Hergaard  2007    146          42.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.60                 
13  Benjamin Kofoed Thestrup  2007    145          42.22   
  GTI                   
14  August Juul-Andersen  2007    123          44.67   
  Ringsted Svømme Klub  44.71                 
15  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007    119          45.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.72                 
16  Toke Hjalholdt  2007    115          45.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  50.01                 
17  Noah Heuser  2007    87          49.97   
  Holbæk Svømme Klub  51.82                 
18  Lukas Hitlev  2007    74          52.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  57.14                 
19  Karl-Emil Klinggård Niels  2007    60          56.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
20  Samuel Lourenco  2007    30          1:10.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.21                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.67                 
Alexander Agerbæk Nielsen  2007              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub  49.87                 
Hector Vildrik Thougaard  2007              DSQ  SW 6.4 EFB 25M 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.43                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    198          38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.21                 
Damjan Kruc  2008    183          39.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.01                 
Simon Nyhus  2009    147          42.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.44                 
Nicklas Hiort  2008    144          42.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.71                 
Emil Mandsberg  2008    136          43.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.83                 
Andreas Molin  2008    132          43.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.47                 
Anton Wiuf  2008    132          43.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.65                 
Carl Hertel  2009    131          43.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.35                 
Arthur Nøddekær  2009    124          44.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.51                 
10  Johan Damkjær Bartels  2009    101          47.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  52.45                 
11  Julius Karl Johannsson  2009    100          47.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.86                 
12  Frederik Billing  2008    99          47.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.29                 
13  Mathias Ankjær Pedersen  2009    91          49.37   
  GTI  53.52                 
14  Laust Madsen  2008    90          49.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.03                 
15  Leif E. Haunstrup Larsen  2010    87          50.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.09                 
16  Albert Singer  2008    83          50.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.21                 
17  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008    83          50.90   
  GTI  54.34                 
18  Frederik Kindberg  2008    80          51.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  55.15                 
19  Carl Rygaard Truelsen  2008    79          51.69   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
20  Jonathan Engell  2008    78          51.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
21  Alfred N. G. Lindberg  2009    78          52.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.62                 
22  Asger Gregersen  2008    77          52.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
23  August Spellerberg  2009    77          52.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.42                 
24  Manlio Pesci  2009    76          52.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.62                 
25  Jakob Hansen  2009    75          52.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.34                 
26  Rasmus Helmark  2008    75          52.52   
  GTI  57.52                 
27  Semih Güven Karaibrahim  2009    75          52.66   
  GTI  1:05.65                 
28  Mads Ulrik Larsen  2009    72          53.34   
  GTI  57.60                 
29  Johan Fjord Kristensen  2008    69          54.17   
  Holbæk Svømme Klub  1:00.48                 
30  Mikkel Olsen  2009    68          54.32   
  GTI  1:01.78                 
31  Dominic Torkamani  2009    66          54.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  56.26                 
32  Buster Watkin  2008    64          55.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.41                 
33  Lucas Lund Warner  2008    62          56.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
34  Kian Jungersen  2009    61          56.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.27                 
35  Kasper Egerod  2008    53          59.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
36  Samuel Bred  2009    52          59.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.09                 
37  Oscar Eriksen  2009    47          1:01.41   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.95                 
38  Clint Schrøder  2008    43          1:03.15   
  GTI                   
39  Otto Galberg-Lund  2010    42          1:03.48   
  Holbæk Svømme Klub  59.48                 
40  Nicolas F. Høgild  2009    42          1:03.78   
  Ringsted Svømme Klub  1:08.22                 
41  Micas Victor Løth Brandt  2008    37          1:06.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.82                 
Felix Cordova Schultz  2010              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.05                 
Frederik Kjærulff  2009              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.15                 
Magnus Neiiendam  2009              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.17                 
William R. Blaasvær  2008              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.50                 
Albert Valgreen  2009              DSQ  SW 6.5 Afs. mave 50m 
  Gladsaxe Svømmeklub  55.66                 
Alfred J. R. Pedas  2009              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Gladsaxe Svømmeklub  52.27                 
Christian Jensen  2009              DSQ  SW 6.2 Mavelig 25m 
  Holbæk Svømme Klub                   
Christian V. F. Jakobsen  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.01                 
Marcus Bilberg Lund  2008              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.83                 
Mathias Hørsving  2008              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009              DSQ  SW 6.4 EFB 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  53.47                 
Tobias Gorm  2009              DSQ  SW 6.2 Mavelig 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark