2020-09-23   06:01:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  GTI Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    533  1:09.65  2:23.26  3:35.85    4:49.18   
  Ringsted Svømme Klub  4:53.89                 
                     
Malene Reynolds  2005    489  1:12.00  2:28.53  3:44.84    4:57.53   
  Ringsted Svømme Klub  5:03.90                 
                     
Emmeline S. Bertelsen  2005    456  1:11.82  2:30.11  3:47.50    5:04.60   
  Ringsted Svømme Klub  5:11.22                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    445  1:14.32  2:34.11  3:51.86    5:06.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:14.01                 
                     
Frida Høj Andersen  2005    428  1:15.58  2:35.80  3:54.45    5:11.00   
  GTI  5:15.42                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Pedersen  2006    489  1:10.60  2:26.21  3:42.46    4:57.62   
  Holbæk Svømme Klub  5:09.36                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    489  1:08.02  2:23.10  3:41.42    4:57.66   
  GTI  4:58.67                 
                     
Sabrina Meldgaard Pejø  2006    482  1:10.66  2:27.24  3:44.57    4:59.06   
  GTI  5:02.98                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    388  1:13.33  2:35.87  3:59.89    5:21.28   
  GTI  5:13.67                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006    386  1:17.05  2:38.81  4:02.84    5:21.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  6:08.61                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    375  1:18.39  2:42.28  4:05.22    5:25.02   
  GTI  5:12.69                 
                     
Lara W. S. Olsen  2006    341  1:24.00  2:49.85  4:14.35    5:35.54   
  Ringsted Svømme Klub  7:24.81                 
                     
Nana Andersen  2006    329  1:20.02  2:49.31  4:16.45    5:39.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Hanna Rørbech  2006    317  1:22.66  2:50.69  4:19.62    5:43.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  6:13.84                 
                     
10  Mathilde Grønnehøj  2006    307  1:18.71  2:48.65  4:18.59    5:47.49   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
11  Signe Schnabelrauch  2006    304  1:21.73  2:50.88  4:22.05    5:48.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
12  Emma Haagen  2006    297  1:24.33  2:53.65  4:23.86    5:51.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  6:14.55                 
                     
13  Mathilde Willumsen  2006    283  1:24.39  2:58.15  4:27.57    5:57.10   
  GTI  5:29.86                 
                     
14  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    278  1:23.82  2:56.28  4:30.62    5:59.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
15  Line Stærmose  2006    225  1:30.97  3:09.83  4:49.17    6:25.39   
  Ringsted Svømme Klub  6:36.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark