Results for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
|
Arrangør |
GTI Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
424 |
38.55 |
1:19.36 |
1:59.15 |
|
2:38.62 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
|
383 |
39.16 |
1:20.98 |
2:03.21 |
|
2:44.13 |
|
|
GTI |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Segato |
2005 |
|
349 |
41.00 |
1:23.22 |
2:06.84 |
|
2:49.24 |
|
|
GTI |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
|
330 |
40.63 |
1:24.34 |
2:09.64 |
|
2:52.47 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Gudme |
2007 |
|
439 |
37.61 |
1:17.30 |
1:57.48 |
|
2:36.86 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Jørgensen |
2007 |
|
316 |
42.65 |
1:26.52 |
2:11.80 |
|
2:55.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
|
281 |
43.80 |
1:30.80 |
2:18.27 |
|
3:01.98 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
|
242 |
45.41 |
1:34.94 |
2:23.61 |
|
3:11.31 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ingeborg Fleron Qvant |
2007 |
|
239 |
45.00 |
1:34.43 |
2:25.35 |
|
3:12.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
|
234 |
47.09 |
1:36.03 |
2:25.35 |
|
3:13.29 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
|
229 |
46.36 |
1:35.86 |
|
|
3:14.62 |
|
|
GTI |
3:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Popp-Madsen |
2007 |
|
223 |
46.06 |
1:37.59 |
2:30.21 |
|
3:16.61 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
|
179 |
48.64 |
1:42.74 |
2:37.67 |
|
3:31.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
266 |
43.77 |
1:31.89 |
2:19.32 |
|
3:05.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
251 |
44.32 |
1:32.43 |
2:20.32 |
|
3:08.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
|
245 |
46.07 |
1:35.86 |
2:24.48 |
|
3:10.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
230 |
45.48 |
1:35.67 |
2:25.95 |
|
3:14.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
|
201 |
46.17 |
1:37.37 |
2:31.30 |
|
3:23.42 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
|
193 |
48.48 |
1:43.22 |
2:38.74 |
|
3:26.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mille Reimer |
2008 |
|
179 |
50.63 |
1:45.96 |
2:38.63 |
|
3:31.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
159 |
51.05 |
1:48.32 |
2:44.57 |
|
3:39.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
|
152 |
51.21 |
1:49.37 |
2:48.23 |
|
3:43.14 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Bruun |
2008 |
|
113 |
1:00.74 |
2:04.81 |
3:09.65 |
|
4:06.31 |
|
|
GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 EFB 175m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Bæch |
2009 |
|
106 |
1:00.77 |
2:07.75 |
3:13.79 |
|
4:11.48 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veronica Dyhre |
2009 |
|
74 |
|
2:15.07 |
|
|
4:43.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|