Results for Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 526 | 27.00 | ||||||
GTI | 26.84 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 467 | 28.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 456 | 28.32 | ||||||
GTI | 28.42 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 363 | 30.55 | ||||||
GTI | 30.68 | |||||||||
5 | Alexander Hillhouse | 2004 | 278 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | |||||||||
6 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 274 | 33.55 | ||||||
GTI | 32.90 | |||||||||
7 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 245 | 34.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.44 | |||||||||
8 | Marius Andersen | 2004 | 24 | 1:15.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 444 | 28.56 | ||||||
GTI | 29.19 | |||||||||
2 | William Bogø Andersen | 2005 | 409 | 29.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 392 | 29.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
4 | Cilas Madsen | 2005 | 382 | 30.03 | ||||||
GTI | 30.52 | |||||||||
5 | Anders Junker | 2005 | 353 | 30.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
6 | William Bendix Schmidt | 2005 | 352 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.45 | |||||||||
7 | Lucas Svej | 2005 | 347 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 337 | 31.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
9 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 316 | 31.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
10 | Martin Svendson | 2005 | 283 | 33.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
11 | Marius Mains | 2005 | 244 | 34.86 | ||||||
GTI | 35.49 | |||||||||
12 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 233 | 35.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
13 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 226 | 35.75 | ||||||
GTI | 36.40 | |||||||||
14 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 190 | 37.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.50 | |||||||||
15 | Malthe Langhoff | 2005 | 86 | 49.32 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 364 | 30.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.78 | |||||||||
2 | Zacharias Houman | 2006 | 335 | 31.38 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.14 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 259 | 34.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
4 | Frederik Vestergaard | 2006 | 253 | 34.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.08 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 241 | 35.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.31 | |||||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 241 | 35.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
7 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 237 | 35.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.37 | |||||||||
8 | William F. Pilgaard | 2006 | 224 | 35.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.32 | |||||||||
9 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 223 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | |||||||||
10 | Carl S. Sørensen | 2006 | 210 | 36.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | |||||||||
11 | Emil Olsen | 2006 | 209 | 36.69 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.04 | |||||||||
12 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 118 | 44.44 | ||||||
GTI | 47.36 | |||||||||
13 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 105 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.54 | |||||||||
14 | Simon Dines Hansen | 2006 | 64 | 54.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.02 | |||||||||
15 | Asmus Knudsen | 2006 | 40 | 1:03.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.22 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 302 | 32.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 281 | 33.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 272 | 33.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
4 | Victor Buck | 2007 | 244 | 34.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.93 | |||||||||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 236 | 35.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
6 | Lukas Peacock | 2007 | 235 | 35.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
7 | William Hvid | 2007 | 191 | 37.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.83 | |||||||||
8 | William Bendixen | 2007 | 184 | 38.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.41 | |||||||||
9 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 182 | 38.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.05 | |||||||||
10 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 181 | 38.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.18 | |||||||||
11 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 162 | 39.92 | ||||||
GTI | 40.47 | |||||||||
12 | Mathias Larsen | 2007 | 159 | 40.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.42 | |||||||||
13 | Jonathan Petersen | 2007 | 137 | 42.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.65 | |||||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 119 | 44.31 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 44.48 | |||||||||
15 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 101 | 46.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.45 | |||||||||
16 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 86 | 49.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.43 | |||||||||
17 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 84 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.08 | |||||||||
18 | Toke Hjalholdt | 2007 | 69 | 53.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.73 | |||||||||
19 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | 65 | 54.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lukas Hitlev | 2007 | 46 | 1:00.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.53 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 237 | 35.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.18 | |||||||||
2 | David Bergmann | 2008 | 225 | 35.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 211 | 36.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.87 | |||||||||
4 | Simon Nyhus | 2009 | 161 | 40.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
5 | Carl Hertel | 2009 | 141 | 41.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
6 | Andreas Molin | 2008 | 141 | 41.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
7 | Arthur Nøddekær | 2009 | 120 | 44.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
8 | Nikolaj Oliver | 2008 | 110 | 45.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.24 | |||||||||
9 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | 107 | 45.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
10 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 103 | 46.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
11 | Laust Madsen | 2008 | 102 | 46.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.49 | |||||||||
12 | Jakob Hansen | 2009 | 98 | 47.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
13 | Anton Wiuf | 2008 | 90 | 48.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.49 | |||||||||
14 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | 81 | 50.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Oliver Ogstrup | 2009 | 80 | 50.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
16 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 78 | 50.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
17 | Frederik Billing | 2008 | 77 | 51.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.61 | |||||||||
18 | Buster Watkin | 2008 | 70 | 52.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.49 | |||||||||
19 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 63 | 54.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
20 | Albert Singer | 2008 | 62 | 54.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
21 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 59 | 55.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
22 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | 50 | 58.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | 45 | 1:00.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Kasper Egerod | 2008 | 45 | 1:01.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | William Bank Jørgensen | 2008 | 37 | 1:05.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
26 | Liam Jonasen | 2009 | 32 | 1:08.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
27 | Asger Gregersen | 2008 | 28 | 1:11.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Felix Cordova Schultz | 2010 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Sundstrup | 2008 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | August Spellerberg | 2009 | DSQ | SW 8.4 ESB | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Christian Jensen | 2009 | DSQ | SW 8.2 Bryst e start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Damjan Kruc | 2008 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.96 | |||||||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | DSQ | SW 8.2 Asynk arme | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.43 | |||||||||
- | Johan Fjord Kristensen | 2008 | DSQ | SW 8.2 Asynk arme | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lucas Lund Warner | 2008 | DSQ | SW 8.4 ESB 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Manlio Pesci | 2009 | DSQ | SW 8.3 Asynk ben 40m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
- | Oscar Eriksen | 2009 | DSQ | SW 4.4 Tysvtart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Otto Galberg-Lund | 2010 | DSQ | SW 8.2 Asynk arme | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | DSQ | SW 8.4 ESB | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:25 |