2019-07-21   04:26:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UG-P 2 Åkersberga
Arrangör:
Plats:  Stockholms Simförbund/Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 7, 800m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb 9:58.48
50m: 31.37
100m: 1:07.17
(35.80)
150m: 1:43.96
(36.79)
200m: 2:22.08
(38.12)
250m: 3:00.47
(38.39)
300m: 3:39.73
(39.26)
350m: 4:19.23
(39.50)
400m: 4:58.14
(38.91)
450m: 5:37.22
(39.08)
500m: 6:14.20
(36.98)
550m: 6:52.26
(38.06)
600m: 7:30.49
(38.23)
650m: 8:08.59
(38.10)
700m: 8:46.46
(37.87)
750m: 9:23.11
(36.65)
800m: 9:58.48
(35.37)
2 Oskar Arvidsson 2002 Danderyds Simförening 10:07.83 +9.35
50m: 32.20
100m: 1:08.73
(36.53)
150m: 1:46.35
(37.62)
200m: 2:23.60
(37.25)
250m: 3:01.56
(37.96)
300m: 3:39.98
(38.42)
350m: 4:18.19
(38.21)
400m: 4:57.03
(38.84)
450m: 5:36.05
(39.02)
500m: 6:15.49
(39.44)
550m: 6:54.88
(39.39)
600m: 7:34.39
(39.51)
650m: 8:13.74
(39.35)
700m: 8:53.33
(39.59)
750m: 9:31.71
(38.38)
800m: 10:07.83
(36.12)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:33:30
Event 7, 800m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Seel 2003 Täby Sim 9:19.58
50m: 30.30
100m: 1:04.11
(33.81)
150m: 1:38.84
(34.73)
200m: 2:13.57
(34.73)
250m: 2:48.88
(35.31)
300m: 3:24.69
(35.81)
350m: 4:00.17
(35.48)
400m: 4:36.14
(35.97)
450m: 5:11.79
(35.65)
500m: 5:47.72
(35.93)
550m: 6:23.43
(35.71)
600m: 6:59.34
(35.91)
650m: 7:35.11
(35.77)
700m: 8:10.70
(35.59)
750m: 8:46.19
(35.49)
800m: 9:19.58
(33.39)
2 Albin Kappling 2003 Täby Sim 10:34.68 +1:15.10
50m: 33.09
100m: 1:10.22
(37.13)
150m: 1:49.11
(38.89)
200m: 2:28.54
(39.43)
250m: 3:07.96
(39.42)
300m: 3:48.79
(40.83)
350m: 4:29.17
(40.38)
400m: 5:09.40
(40.23)
450m: 5:50.67
(41.27)
500m: 6:31.34
(40.67)
550m: 7:12.22
(40.88)
600m: 7:54.57
(42.35)
650m: 8:36.96
(42.39)
700m: 9:19.01
(42.05)
750m: 9:58.51
(39.50)
800m: 10:34.68
(36.17)
3 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Simsällskap 11:42.49 +2:22.91
50m: 33.18
100m: 1:12.57
(39.39)
150m: 1:54.75
(42.18)
200m: 2:38.74
(43.99)
250m: 3:22.92
(44.18)
300m: 4:07.48
(44.56)
350m: 4:53.24
(45.76)
400m: 5:38.15
(44.91)
450m: 6:24.63
(46.48)
500m: 7:09.62
(44.99)
550m: 7:56.03
(46.41)
600m: 8:42.57
(46.54)
650m: 9:29.22
(46.65)
700m: 10:15.01
(45.79)
750m: 10:58.16
(43.15)
800m: 11:42.49
(44.33)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:33:30
Event 7, 800m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 10:19.07
50m: 33.80
100m: 1:12.37
(38.57)
150m: 1:50.73
(38.36)
200m: 2:29.82
(39.09)
250m: 3:08.74
(38.92)
300m: 3:48.12
(39.38)
350m: 4:27.64
(39.52)
400m: 5:07.09
(39.45)
450m: 5:46.83
(39.74)
500m: 6:26.29
(39.46)
550m: 7:05.55
(39.26)
600m: 7:45.13
(39.58)
650m: 8:24.45
(39.32)
700m: 9:03.89
(39.44)
750m: 9:42.88
(38.99)
800m: 10:19.07
(36.19)
2 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 10:50.68 +31.61
50m: 33.35
100m: 1:12.11
(38.76)
150m: 1:52.22
(40.11)
200m: 2:32.85
(40.63)
250m: 3:13.91
(41.06)
300m: 3:56.06
(42.15)
350m: 4:38.32
(42.26)
400m: 5:20.13
(41.81)
450m: 6:02.18
(42.05)
500m: 6:44.92
(42.74)
550m: 7:27.37
(42.45)
600m: 8:08.95
(41.58)
650m: 8:50.79
(41.84)
700m: 9:32.23
(41.44)
750m: 10:12.62
(40.39)
800m: 10:50.68
(38.06)
3 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 11:32.83 +1:13.76
50m: 36.52
100m: 1:18.95
(42.43)
150m: 2:02.43
(43.48)
200m: 2:46.41
(43.98)
250m: 3:31.02
(44.61)
300m: 4:15.13
(44.11)
350m: 4:59.93
(44.80)
400m: 5:44.37
(44.44)
450m: 6:30.88
(46.51)
500m: 7:17.14
(46.26)
550m: 8:02.90
(45.76)
600m: 8:48.45
(45.55)
650m: 9:33.50
(45.05)
700m: 10:17.42
(43.92)
750m: 10:58.89
(41.47)
800m: 11:32.83
(33.94)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:33:30
Event 7, 800m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim 9:57.80
50m: 32.88
100m: 1:10.38
(37.50)
150m: 1:47.86
(37.48)
200m: 2:25.47
(37.61)
250m: 3:03.16
(37.69)
300m: 3:41.23
(38.07)
350m: 4:19.26
(38.03)
400m: 4:57.70
(38.44)
450m: 5:36.06
(38.36)
500m: 6:13.52
(37.46)
550m: 6:51.91
(38.39)
600m: 7:30.05
(38.14)
650m: 8:07.92
(37.87)
700m: 8:46.13
(38.21)
750m: 9:22.98
(36.85)
800m: 9:57.80
(34.82)
2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim 9:58.05 +0.25
50m: 33.75
100m: 1:11.36
(37.61)
150m: 1:49.69
(38.33)
200m: 2:28.73
(39.04)
250m: 3:06.21
(37.48)
300m: 3:44.18
(37.97)
350m: 4:22.62
(38.44)
400m: 5:01.26
(38.64)
450m: 5:39.52
(38.26)
500m: 6:17.62
(38.10)
550m: 6:55.34
(37.72)
600m: 7:32.76
(37.42)
650m: 8:10.43
(37.67)
700m: 8:48.04
(37.61)
750m: 9:24.81
(36.77)
800m: 9:58.05
(33.24)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 10:34.10 +36.30
50m: 35.57
100m: 1:15.21
(39.64)
150m: 1:55.62
(40.41)
200m: 2:35.66
(40.04)
250m: 3:16.03
(40.37)
300m: 3:57.26
(41.23)
350m: 4:37.83
(40.57)
400m: 5:18.74
(40.91)
450m: 5:59.38
(40.64)
500m: 6:40.02
(40.64)
550m: 7:20.31
(40.29)
600m: 8:00.26
(39.95)
650m: 8:40.73
(40.47)
700m: 9:20.38
(39.65)
750m: 9:58.65
(38.27)
800m: 10:34.10
(35.45)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:33:30
Event 7, 800m Frisim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 10:43.95
50m: 35.61
100m: 1:15.61
(40.00)
150m: 1:55.52
(39.91)
200m: 2:35.60
(40.08)
250m: 3:16.67
(41.07)
300m: 3:57.49
(40.82)
350m: 4:38.88
(41.39)
400m: 5:19.77
(40.89)
450m: 6:00.18
(40.41)
500m: 6:40.77
(40.59)
550m: 7:21.67
(40.90)
600m: 8:01.77
(40.10)
650m: 8:42.66
(40.89)
700m: 9:23.97
(41.31)
750m: 10:05.30
(41.33)
800m: 10:43.95
(38.65)
2 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 11:24.12 +40.17
50m: 35.47
100m: 1:17.38
(41.91)
150m: 2:00.91
(43.53)
200m: 2:45.28
(44.37)
250m: 3:29.27
(43.99)
300m: 4:13.86
(44.59)
350m: 4:55.55
(41.69)
400m: 5:39.45
(43.90)
450m: 6:23.24
(43.79)
500m: 7:06.54
(43.30)
550m: 7:50.62
(44.08)
600m: 8:34.98
(44.36)
650m: 9:18.29
(43.31)
700m: 10:01.67
(43.38)
750m: 10:45.81
(44.14)
800m: 11:24.12
(38.31)
3 Simon Ericsson 2006 Åkersberga Simsällskap 14:00.80 +3:16.85
50m: 43.71
100m: 1:31.78
(48.07)
150m: 2:24.00
(52.22)
200m: 3:18.04
(54.04)
250m: 4:11.07
(53.03)
300m: 5:04.12
(53.05)
350m: 5:57.72
(53.60)
400m: 6:54.18
(56.46)
450m: 7:48.69
(54.51)
500m: 8:42.09
(53.40)
550m: 9:37.41
(55.32)
600m: 10:32.10
(54.69)
650m: 11:25.97
(53.87)
700m: 12:19.13
(53.16)
750m: 13:11.36
(52.23)
800m: 14:00.80
(49.44)
Grenen officiell:  2019-01-26 12:33:30
2019-01-26 12:34:57 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner