2020-09-26   13:14:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus GP ru

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 1, 25m Rintauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanna Ilina  2010              27.34   
  Cetus Espoo                   
Lumia Nevanlinna  2009              28.14   
  Cetus Espoo                   
Aura Kouri  2009              28.98   
  Cetus Espoo                   
Jade Vanhala  2010              32.23   
  Cetus Espoo                   
Eerika Miettinen  2010              33.09   
  Cetus Espoo                   
Essi Silvasti  2010              34.92   
  Cetus Espoo                   
Emelia Jormanainen  2010              36.63   
  Cetus Espoo                   
Isabel Oravainen  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Johanna Juntunen  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 1, 25m Rintauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Hakulinen  2008              25.76   
  Cetus Espoo                   
Sanni Hakulinen  2008              27.73   
  Cetus Espoo                   
Alisia Lahtinen  2008              29.46   
  Cetus Espoo                   
Louna Kiuru  2008              32.53   
  Cetus Espoo                   
Erika Lilja  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Sarisha Agarwal  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:06 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:13   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 2, 25m Rintauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Stickler  2008              25.49   
  Cetus Espoo                   
Lauri Csere  2008              25.82   
  Cetus Espoo                   
Jimi Malkki  2009              26.96   
  Cetus Espoo                   
Taavi Tedresaar  2008              28.95   
  Cetus Espoo                   
Inokentij Kucharev  2009              29.11   
  Cetus Espoo                   
Massinissa Toutah  2011              31.08   
  Cetus Espoo                   
Paul Pasonen  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 2, 25m Rintauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pjotter Wijting  2007              23.87   
  Cetus Espoo                   
Kasper Valkeeniemi  2007              24.91   
  Cetus Espoo                   
Artjom Andrejev  2007              25.06   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:13 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:15   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isabel Meriläinen  2009    126          57.33   
  Cetus Espoo  1:01.13                 
Seera Kanerva  2010    126          57.38   
  Cetus Espoo                   
Luna Lauhava-Kääriäinen  2009    125          57.47   
  Cetus Espoo                   
Emma Grönberg  2010    125          57.53   
  Cetus Espoo                   
Elsa Idman  2009    123          57.91   
  Cetus Espoo                   
Ylva Holmberg  2009    120          58.37   
  Cetus Espoo                   
Neela Juvonen  2009    116          58.92   
  Cetus Espoo  1:09.12                 
Keneli Marybel Maranik  2010    104          1:01.16   
  Cetus Espoo                   
Kaisli Ruha  2010    101          1:01.66   
  Cetus Espoo                   
10  Venny Snellman  2009    94          1:03.28   
  Cetus Espoo                   
11  Lila Eskola  2009    89          1:04.41   
  Cetus Espoo                   
12  Aura Goodacre  2009    85          1:05.32   
  Cetus Espoo                   
13  Ines Valero De La Iglesia  2010    58          1:14.05   
  Cetus Espoo                   
Isabel Guillou  2009              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 3, 50m Rintauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Aho  2008    200          49.23   
  Cetus Espoo                   
Luisa Zurban  2008    178          51.17   
  Cetus Espoo  58.03                 
Jenna Rantanen  2008    156          53.43   
  Cetus Espoo                   
Shreshta Balajee  2008    154          53.65   
  Cetus Espoo                   
Adela Sundberg  2008    101          1:01.72   
  Cetus Espoo                   
Elle Pekkarinen  2008              DNS   
  Cetus Espoo                   
Kristina Lindroos  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Noora Lausala  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:23.92                 
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 3, 50m Rintauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alicia Cennet Gültekin  2007    142          55.11   
  Cetus Espoo                   
Kerttu Tallus  2007    72          1:09.12   
  Cetus Espoo                   
Aada Salovaara  2007    68          1:10.48   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:15 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eino Välimäki  2009    88          56.57   
  Cetus Espoo                   
Joona Salminen  2008    77          59.13   
  Cetus Espoo                   
Daniel Kuismin  2010    73          1:00.17   
  Cetus Espoo                   
Artemiy Andreev  2009    64          1:02.82   
  Cetus Espoo                   
Niilo Laakso  2009    57          1:05.34   
  Cetus Espoo                   
Joona Silander  2009    55          1:06.11   
  Cetus Espoo                   
Onni-aaron Lind  2008    55          1:06.11   
  Cetus Espoo                   
Elias Forsell  2009              DNS   
  Cetus Espoo                   
Aaro Sinisalo  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ahan Komali  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Calle Kavaleff  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Joonas Walldén  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kurttio  2007    86          57.20   
  Cetus Espoo                   
Teemu Lehtinen  2007    73          1:00.33   
  Cetus Espoo                   
Adolf Kaisla  2007    45          1:10.65   
  Cetus Espoo                   
Aaro Ala-Hemmilä  2007              DNS   
  Cetus Espoo                   
Altti Sormunen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Eino Laakso  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:24 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:38   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    385  40.85  1:27.67  2:16.77    3:04.93   
  Cetus Espoo  3:33.31                 
                     
Anja Miao  2007    335  44.02  1:32.84  2:22.71    3:13.59   
  Cetus Espoo  3:52.64                 
                     
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    308  43.40  1:34.37  2:26.76    3:19.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Salo  2007    274  47.03  1:41.14  2:35.38    3:27.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Milka Marjakaarto  2007    269  47.38  1:40.81  2:34.65    3:28.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Ellen Lindell  2007    265  47.55  1:41.14  2:35.68    3:29.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Paaskoski  2007    220  49.27  1:46.32  2:44.18    3:42.75   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-lotta Rantaniitty  2006    433  40.08  1:25.00  2:11.30    2:57.79   
  Cetus Espoo  2:57.51                 
                     
Alicja Milczarek  2006    315  45.60  1:36.36  2:26.97    3:17.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Iiris Soilevaara  2006    309  43.99  1:34.87  2:27.76    3:18.99   
  Cetus Espoo  3:15.86                 
                     
Kia Mäennenä  2006    290  46.61  1:39.20  2:31.13    3:23.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Ninja Brelo  2006    284  44.72  1:38.37  2:33.50    3:24.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Amanda Nilsson  2006    259  45.80  1:39.31  2:34.49    3:31.00   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    504  37.59  1:20.71  2:05.01    2:49.07   
  Cetus Espoo  2:43.66                 
                     
Rina Rantanen  2005    482  38.07  1:21.60  2:06.02    2:51.52   
  Cetus Espoo  2:50.48                 
                     
Ellen Kettunen  2005    466  38.27  1:22.21  2:08.06    2:53.47   
  Cetus Espoo  2:55.50                 
                     
Hanna Martola  2005    440  40.95  1:26.26  2:12.03    2:56.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofia Rinne  2005    429  40.12  1:24.86  2:11.36    2:58.41   
  Cetus Espoo  2:58.05                 
                     
Kaarina Rihte  2005    428  40.88  1:25.93  2:12.22    2:58.56   
  Cetus Espoo  3:07.49                 
                     
Saara Raulos  2005    402  38.85  1:24.64  2:12.83    3:02.20   
  Cetus Espoo  2:58.50                 
                     
Emma Lönnberg  2005    395  42.15  1:28.39  2:16.01    3:03.28   
  Cetus Espoo  3:04.17                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    393  41.98  1:29.33  2:17.19    3:03.64   
  Cetus Espoo  3:04.72                 
                     
10  Lumi Rossi  2005    361  43.65  1:30.73  2:19.81    3:08.85   
  Cetus Espoo  3:03.76                 
                     
11  Juulia Lindfors  2005    341  42.82  1:32.05  2:22.50    3:12.51   
  Cetus Espoo  3:14.66                 
                     
12  Iida Siltala  2005    304  44.29  1:35.43  2:27.53    3:20.02   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Elina Ruha  2005    285  46.02  1:39.56  2:32.82    3:24.39   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ciara Wacklin  2004    462  39.65  1:23.84  2:08.99    2:54.07   
  Cetus Espoo  2:54.97                 
                     
Saga Kovanen  2004    456  40.03  1:24.35  2:09.37    2:54.78   
  Cetus Espoo                   
                     
Jutta Jauhiainen  2004    445  40.82  1:25.69  2:10.86    2:56.19   
  Cetus Espoo  2:56.72                 
                     
Katarina Kobycheva  2004    298  43.67  1:33.96  2:26.73    3:21.27   
  Cetus Espoo  3:17.59                 
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Johansson  2003    569  37.09  1:18.60  2:00.34    2:42.36   
  Cetus Espoo  2:47.71                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003    520  38.35  1:20.81  2:03.47    2:47.26   
  Cetus Espoo  2:50.74                 
                     
Sofia Långström  2003    417  40.70  1:26.08  2:13.09    3:00.05   
  Cetus Espoo  2:56.07                 
                     
Julia Peltola  2003    394  41.98  1:29.10  2:16.66    3:03.55   
  Cetus Espoo  2:59.88                 
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001    593  35.10  1:15.71  1:57.59    2:40.15   
  Cetus Espoo  2:33.11                 
                     
Anni Savolainen  2002    566  37.20  1:18.15  2:00.02    2:42.61   
  Cetus Espoo  2:47.51                 
                     
Siri Auvinen  2002    531  38.36  1:20.46  2:03.14    2:46.09   
  Cetus Espoo  2:46.78                 
                     
Peppi Siirtola  2002    510  37.85  1:21.10  2:04.26    2:48.35   
  Cetus Espoo  2:49.41                 
                     
Ida Slöör  2001    500  38.32  1:21.71  2:05.68    2:49.51   
  Cetus Espoo  2:49.30                 
                     
Cia Wacklin  2001    424  40.72  1:25.68  2:11.98    2:59.12   
  Cetus Espoo  3:13.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:38 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006    263  43.60  1:33.03  2:22.02    3:07.98   
  Cetus Espoo                   
                     
Boris Minkovski  2006    262  41.75  1:30.22  2:19.99    3:08.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Rasinmäki  2006    206  45.83  1:38.15  2:30.70    3:23.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Benjamin Winqvist  2006    185  48.37  1:42.37  2:36.61    3:31.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Aarne Laurila  2006    182  47.09  1:42.39  2:38.57    3:32.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Aleksi Sinisalo  2006    178  49.70  1:44.63  2:40.77    3:33.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Luis Valero De La Iglesia  2006    174  49.99  1:45.75  2:42.18    3:35.71   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Reijonen  2005    314  40.73  1:25.91  2:11.85    2:57.11   
  Cetus Espoo  3:00.26                 
                     
Oscar Westerberg  2005    162  48.32  1:44.47  2:42.77    3:40.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Eeli Partanen  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veerti Juurakko  2004    470  35.19  1:14.29  1:54.61    2:34.94   
  Cetus Espoo  2:38.06                 
                     
Samuli Masalin  2004    357  37.42  1:20.82  2:05.88    2:49.69   
  Cetus Espoo  2:49.94                 
                     
Samuel Saari  2004    299  40.54  1:26.44  2:12.93    3:00.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Nuutti Laitinen  2004    223  43.25  1:34.83  2:27.56    3:18.52   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Vainio  2003    528  32.72  1:11.23  1:49.97    2:29.00   
  Cetus Espoo                   
                     
Niklas Hatakka  2003    509  34.16  1:11.72  1:50.78    2:30.87   
  Cetus Espoo  2:31.60                 
                     
Oskari Repo  2003    451  35.69  1:15.46  1:56.43    2:37.00   
  Cetus Espoo  2:37.03                 
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002    510  32.67  1:10.83  1:50.45    2:30.72   
  Cetus Espoo  2:38.21                 
                     
Leo Mikkonen  2002    449  35.15  1:15.74  1:56.96    2:37.33   
  Cetus Espoo  2:39.47                 
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    608  31.83  1:08.15  1:45.32    2:22.15   
  Cetus Espoo  2:25.60                 
                     
Eerikki Laitala  2001    581  32.29  1:08.61  1:45.72    2:24.38   
  Cetus Espoo  2:22.60                 
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anssi Hätälä  1994    403  34.69  1:15.32  1:58.41    2:43.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:51 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sari Komulainen  1962    307  44.17  1:33.81  2:25.47    3:19.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaarina Markkula  1952    170  51.52  1:51.45  2:57.25    4:02.60   
  Cetus Espoo  4:07.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:54 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:01   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Alopaeus  1971    271  41.90  1:29.80  2:18.76    3:05.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Juhani Soininen  1941    41  1:15.38  2:48.24  4:20.19    5:46.88   
  Cetus Espoo  5:28.35                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:01 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:27   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Nevalainen  2009    172  51.41        1:51.94   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilma Päivärinta  2009    156  57.51        1:55.68   
  Cetus Espoo  2:03.25                 
                     
Elsa Mänttäri  2009    124  1:00.23        2:04.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Alma Mänttäri  2009    118  1:01.94        2:07.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Aada Tuononen  2009    85  1:06.32        2:21.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Elle Liikkanen  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jade Brelo  2008    212  49.18        1:44.50   
  Cetus Espoo  1:50.80                 
                     
Lotta Turunen  2008    210  48.64        1:44.87   
  Cetus Espoo  1:47.31                 
                     
Hilma Mannersalo  2008    199  52.29        1:46.65   
  Cetus Espoo  1:54.23                 
                     
Anna Ryhänen  2008    197  51.76        1:47.08   
  Cetus Espoo  1:53.39                 
                     
Saga Linnosaari  2008    186  51.32        1:49.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Iiris Myllymäki  2008    185  51.85        1:49.31   
  Cetus Espoo  1:51.47                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008    174  52.93        1:51.63   
  Cetus Espoo  1:56.83                 
                     
Lotta Martikainen  2008    164  52.88        1:53.92   
  Cetus Espoo  1:49.84                 
                     
Minni Kovalainen  2008    163  51.96        1:54.04   
  Cetus Espoo  2:04.93                 
                     
10  Emilia Elizaveta Karulina  2008    117  1:00.96        2:07.50   
  Cetus Espoo  2:06.60                 
                     
11  Leonie Hildén  2008    116  58.32        2:07.51   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Susanna Kivimäki  2008    114  1:02.48        2:08.46   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Raakel Rihte  2008    107  1:00.74        2:11.26   
  Cetus Espoo  2:25.59                 
                     
14  Emmi Pernaa  2008    95  1:04.59        2:16.62   
  Cetus Espoo  2:15.66                 
                     
15  Elina Parviainen  2008    92  1:07.95        2:17.95   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Helena Kujamo  2008    86  1:06.75        2:20.98   
  Cetus Espoo  2:29.12                 
                     
Fanni Laakkio  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  2:13.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Pinja Kotakoski  2008              DSQ  50m 
  Cetus Espoo  2:15.44                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Ronja Taskinen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Nieminen  2007    334  41.40        1:29.84   
  Cetus Espoo  1:29.52                 
                     
Ida Savolainen  2007    267  45.66        1:36.74   
  Cetus Espoo  1:35.09                 
                     
Sandra Savolainen  2007    230  49.16        1:41.67   
  Cetus Espoo  1:44.48                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    219  47.65        1:43.44   
  Cetus Espoo  1:37.74                 
                     
Emma Nissinen  2007    218  50.24        1:43.56   
  Cetus Espoo  1:45.72                 
                     
Anna Lindholm  2007    217  47.94        1:43.70   
  Cetus Espoo  1:49.57                 
                     
Eine Idman  2007    187  53.10        1:48.88   
  Cetus Espoo  1:54.41                 
                     
Vilma Lindholm  2007    184  52.12        1:49.45   
  Cetus Espoo  1:48.65                 
                     
Saaga Tuominen  2007    181  51.85        1:50.10   
  Cetus Espoo  1:47.92                 
                     
10  Vuokko Larjomaa  2007    176  52.86        1:51.21   
  Cetus Espoo  1:49.78                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malla Kostiainen  2006    276  44.52        1:35.77   
  Cetus Espoo  1:48.51                 
                     
Emmi Liukko  2006    210  51.34        1:44.90   
  Cetus Espoo  1:53.02                 
                     
Olesia Leshchuk  2006    204  49.27        1:45.87   
  Cetus Espoo  1:46.84                 
                     
Vivian Vesa  2006    147  57.15        1:57.92   
  Cetus Espoo  1:56.98                 
                     
Heta Kosunen  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:40.43                 
                     
Lotta Lönnqvist  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:40.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005    506  37.16        1:18.22   
  Cetus Espoo  1:17.37                 
                     
Laura Kousa  2005    384  40.11        1:25.77   
  Cetus Espoo  1:28.76                 
                     
Säde Ryynänen  2005    379  40.92        1:26.14   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
Siiri Päivärinta  2005    349  41.44        1:28.49   
  Cetus Espoo  1:29.07                 
                     
Jasmin Savonen  2005    338  41.79        1:29.45   
  Cetus Espoo  1:28.43                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    237  47.49        1:40.75   
  Cetus Espoo  1:40.38                 
                     
Milla Tahvanainen  2005    200  50.32        1:46.47   
  Cetus Espoo  1:51.02                 
                     
Leenu Karolina Kinnunen  2005    192  50.42        1:47.98   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Autio  2005    157  53.47        1:55.46   
  Cetus Espoo  1:59.91                 
                     
10  Viivi Olkkonen  2005    149  53.28        1:57.37   
  Cetus Espoo  2:06.33                 
                     
Silvia Lindqvist  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Greta Beszteri  2004    497  36.69        1:18.71   
  Cetus Espoo  1:17.39                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004    429  38.94        1:22.67   
  Cetus Espoo  1:36.71                 
                     
Pinja Nieminen  2004    420  39.07        1:23.27   
  Cetus Espoo  1:21.05                 
                     
Janita Severinkangas  2004    408  39.43        1:24.03   
  Cetus Espoo  1:27.91                 
                     
Linda Ilonen  2004    371  40.87        1:26.74   
  Cetus Espoo  1:25.86                 
                     
Iisa Karpela  2004    365  40.97        1:27.20   
  Cetus Espoo  1:26.38                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cindy Palm  2003    499  36.73        1:18.58   
  Cetus Espoo  1:14.45                 
                     
Laura Kellberg  2003    434  38.94        1:22.33   
  Cetus Espoo  1:27.65                 
                     
Siiri Hargreaves  2003    360  40.89        1:27.65   
  Cetus Espoo  1:26.30                 
                     
Laura Pennanen  2003    354  41.30        1:28.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Diana Seiger  2003    330  42.39        1:30.18   
  Cetus Espoo  1:34.37                 
                     
Iina Von Schrowe  2003    314  42.46        1:31.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Delia Helena Aho  2003    310  42.68        1:32.08   
  Cetus Espoo  1:32.46                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Ohvo  2001    648  33.81        1:12.05   
  Cetus Espoo  1:11.06                 
                     
Mirka Mettinen  2002    561  35.38        1:15.57   
  Cetus Espoo  1:13.92                 
                     
Jonna Vasara  2002    491  36.84        1:19.00   
  Cetus Espoo  1:20.41                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    429  38.44        1:22.65   
  Cetus Espoo  1:32.28                 
                     
Verna Rostedt  2002    428  38.48        1:22.74   
  Cetus Espoo  1:20.68                 
                     
Aino Lehtinen  2001    399  40.05        1:24.67   
  Cetus Espoo  1:25.40                 
                     
Marleen Mikk  2002    378  40.17        1:26.20   
  Cetus Espoo  1:34.10                 
                     
Tuike Hakala  2001    336  41.66        1:29.67   
  Cetus Espoo  1:38.44                 
                     
Miia Puranen  2001    329  41.81        1:30.30   
  Cetus Espoo  1:33.63                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Nenonen  1999    680  33.73        1:10.90   
  Cetus Espoo  1:11.33                 
                     
Sini Koivu  1999    646  33.90        1:12.11   
  Cetus Espoo  1:11.63                 
                     
Nea Rinne  1995    630  34.20        1:12.72   
  Cetus Espoo  1:14.89                 
                     
Aino Otava  1999    561  36.11        1:15.60   
  Cetus Espoo  1:15.88                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    558  36.08        1:15.73   
  Cetus Espoo  1:17.54                 
                     
Ronja Riihinen  2000    420  38.86        1:23.21   
  Cetus Espoo  1:28.66                 
                     
Piia Kaivola  1999    349  41.97        1:28.50   
  Cetus Espoo  1:29.86                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:27 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:47   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artemi Tsinjonnõi  2008    189  45.63        1:36.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Klümper  2008    175  46.65        1:39.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Tomas Leinonen  2008    154  48.76        1:43.53   
  Cetus Espoo  1:48.83                 
                     
Otso Johansson  2008    148  49.33        1:45.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Leo Tuomainen  2008    123  52.21        1:51.53   
  Cetus Espoo  2:00.36                 
                     
Mario Valero De La Iglesia  2008    116  53.59        1:53.76   
  Cetus Espoo                   
                     
Tommi Mosconi  2008    109  53.90        1:56.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Johannes Strömsholm  2008    105  56.13        1:57.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Erik Lillandt  2008    91  57.72        2:03.51   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Atte Malinen  2008    86  57.95        2:05.74   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Eino Lantto  2008    82  59.57        2:07.86   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Severi Tammihovi  2009    73  1:02.26        2:12.93   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Thomas Brutel  2008    65  1:06.11        2:17.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Nooa Koskela  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Mannonen  2007    179  45.08        1:38.60   
  Cetus Espoo  1:40.42                 
                     
Roope Liimatainen  2007    165  48.39        1:41.33   
  Cetus Espoo  1:53.31                 
                     
Ilmari Nieminen  2007    156  48.14        1:43.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Tommy Palm  2007    152  49.01        1:44.00   
  Cetus Espoo  1:53.95                 
                     
Lenni Syvänen  2007    127  51.81        1:50.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Veikko Hautaniemi  2007    118  54.18        1:53.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Henri Koskela  2007    117  52.97        1:53.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Topias Toivanen  2007    113  52.96        1:54.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemil Hujala  2007    108  54.00        1:56.48   
  Cetus Espoo  1:59.65                 
                     
10  Lenni Nevalainen  2007    105  56.68        1:57.86   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Joonas Keränen  2007    104  56.39        1:58.05   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Eljas Pekkola  2007    104  52.20        1:58.22   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Mikael Suni  2007    80  1:00.11        2:09.01   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Akseli Savolainen  2007    69  1:02.39        2:15.41   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Elmeri Lajolinna  2007    54  1:10.32        2:26.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Mark Pokidko  2007              DNS   
  Cetus Espoo  1:43.64                 
                     
Samu Uljas  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarne Nuutinen  2006    236  41.62        1:29.90   
  Cetus Espoo  1:34.14                 
                     
Olli Järvenpää  2006    156  46.32        1:43.12   
  Cetus Espoo  2:01.02                 
                     
Emil Tirkkonen  2006    122  51.68        1:51.84   
  Cetus Espoo  1:48.89                 
                     
Anton Ahonen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:57.32                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teo Mattelmäki  2005    270  41.57        1:25.96   
  Cetus Espoo  1:26.48                 
                     
Evan Mustonen  2005    227  42.46        1:31.03   
  Cetus Espoo  1:38.53                 
                     
Pauli Rantatupa  2005    162  48.24        1:41.95   
  Cetus Espoo  1:47.97                 
                     
Ivan Gavrilov  2005    160  47.41        1:42.40   
  Cetus Espoo  1:46.60                 
                     
Totte Teittinen  2005    98  55.39        2:00.32   
  Cetus Espoo  1:53.65                 
                     
Riku Forsberg  2005    94  57.48        2:01.99   
  Cetus Espoo  2:03.36                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Pulkkinen  2004    399  36.13        1:15.49   
  Cetus Espoo  1:19.17                 
                     
Justus Holtari  2004    308  38.15        1:22.33   
  Cetus Espoo                   
                     
Viktor Asklöf  2004    305  37.91        1:22.59   
  Cetus Espoo  1:22.10                 
                     
Leo Hautaniemi  2004    287  39.21        1:24.28   
  Cetus Espoo  1:37.90                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Huhtala  2003    514  32.68        1:09.39   
  Cetus Espoo  1:11.05                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    387  34.99        1:16.29   
  Cetus Espoo  1:17.25                 
                     
Roni Severinkangas  2003    382  35.62        1:16.64   
  Cetus Espoo  1:23.66                 
                     
Karri Suuronen  2003    293  39.44        1:23.68   
  Cetus Espoo  1:26.62                 
                     
Mattias Janhunen  2003    178  44.31        1:38.82   
  Cetus Espoo  1:43.62                 
                     
Niko Silander  2003    112  53.09        1:55.31   
  Cetus Espoo  1:51.05                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002    620  31.11        1:05.19   
  Cetus Espoo  1:04.65                 
                     
Daniel Rinne  2002    516  32.29        1:09.33   
  Cetus Espoo  1:08.90                 
                     
Otto Sormunen  2002    391  35.39        1:15.99   
  Cetus Espoo  1:22.70                 
                     
Joel Syrjä  2002    345  36.95        1:19.24   
  Cetus Espoo  1:17.31                 
                     
Henrik Purokoski  2002    191  45.03        1:36.45   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Nuottajärvi  2000    610  30.83        1:05.54   
  Cetus Espoo  1:09.48                 
                     
Sergey Kuznetsov  2000    574  31.69        1:06.89   
  Cetus Espoo  1:10.02                 
                     
Joel Knaapi  2001    544  31.38        1:08.10   
  Cetus Espoo  1:09.08                 
                     
Eemil Kylmä  2001    454  34.33        1:12.32   
  Cetus Espoo  1:14.30                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miika Pentti  1997    653  29.29        1:04.07   
  Cetus Espoo  1:03.50                 
                     
Jari Schwarte  1990    579  30.88        1:06.72   
  Cetus Espoo  1:09.27                 
                     
Rasmus Virta  1998    437  34.39        1:13.26   
  Cetus Espoo  1:14.22                 
                     
Valtteri Eloranta  1992              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:47 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:47   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti masters N, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Hokkanen  1977    373  40.59        1:26.61   
  Cetus Espoo  1:23.17                 
                     
Johanna Kara  1965    363  40.18        1:27.41   
  Cetus Espoo  1:23.46                 
                     
Jenni Harjuoja  1977    277  45.02        1:35.59   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti masters N, Loppukilpailut 2018 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Hokkanen  1977    373  40.59        1:26.61   
  Cetus Espoo  1:23.17                 
                     
Johanna Kara  1965    363  40.18        1:27.41   
  Cetus Espoo  1:23.46                 
                     
Jenni Harjuoja  1977    277  45.02        1:35.59   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:47 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:48   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pavel Kobychev  1971    199  44.00        1:35.23   
  Cetus Espoo  1:35.94                 
                     
Juha Koski  1942    110  54.75        1:55.90   
  Cetus Espoo  1:54.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:48 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:53   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riinu Hotulainen  2008              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katja Seiger  2007    176          51.38   
  Cetus Espoo  50.15                 
Vilma Hyllinen  2007    173          51.60   
  Cetus Espoo  50.14                 
Ella Puuronen  2007    166          52.32   
  Cetus Espoo  56.58                 
Valeriia Timonina  2007    146          54.59   
  Cetus Espoo  56.55                 
Iida Pakarinen  2007    142          55.19   
  Cetus Espoo  57.92                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Saarikoski  2006    174          51.56   
  Cetus Espoo  55.49                 
Nea Korpela  2006    151          54.06   
  Cetus Espoo  54.08                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Hakkarainen  2005    327          41.77   
  Cetus Espoo  43.39                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Haverinen  2004    344          41.09   
  Cetus Espoo  40.24                 
Maisa Brusila  2004    235          46.62   
  Cetus Espoo  47.66                 
Aada Rissanen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  38.75                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martina Uusitalo  2003    430          38.13   
  Cetus Espoo  40.95                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Tossavainen  2002    553          35.08   
  Cetus Espoo  35.17                 
Charlotte Ingberg  2002    428          38.20   
  Cetus Espoo  40.23                 
Jenni Alanen  2002    318          42.15   
  Cetus Espoo  42.18                 
Cami Wacklin  2002    294          43.31   
  Cetus Espoo  42.92                 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Lehtinen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  32.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:53 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Harja  2006    108          52.93   
  Cetus Espoo  54.11                 
Matti Vahtola  2006    90          56.22   
  Cetus Espoo  57.15                 
Niilo Helkearo  2006    77          59.25   
  Cetus Espoo  55.63                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Laitala  2003    111          52.41   
  Cetus Espoo  54.53                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002    597          29.98   
  Cetus Espoo  29.80                 
Sasha Cormier Simola  2002    212          42.28   
  Cetus Espoo  45.18                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Gramén  2001    542          30.96   
  Cetus Espoo  32.55                 
Roni Kallström  2001    483          32.16   
  Cetus Espoo  34.05                 
Teemu Annala  2001    407          34.06   
  Cetus Espoo  35.39                 
Joona Ruuskanen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  36.29                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    687          28.61   
  Cetus Espoo  27.19                 
Eetu Alitalo  1999    612          29.74   
  Cetus Espoo  29.42                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:55 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  21:02   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m Rintauinti masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    553          35.07   
  Cetus Espoo  35.56                 
Minna Kantakoski  1964    164          52.55   
  Cetus Espoo  51.19                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  21:02 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP ru    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:58   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m Rintauinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972    442          33.14   
  Cetus Espoo  33.43                 
Jani Myllymäki  1976    275          38.81   
  Cetus Espoo  37.33                 
Sami Uitti  1971    222          41.69   
  Cetus Espoo  42.41                 
Simo-pekka Torsti  1960    198          43.25   
  Cetus Espoo  43.50                 
Pekka Purra  1946    121          50.98   
  Cetus Espoo  48.28                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner