2019-06-17   21:28:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TONTTU-UINNIT

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kahlos  2008              16.92   
  Gladius Kirkkonummi                   
Grete Uurike  2008              17.31   
  Orca Swim Club  19.22                 
Emma Ilves  2008              18.14   
  Ram  20.11                 
Aleksandra Kurs  2008              18.16   
  Orca Swim Club  19.00                 
Alisa Naskal  2009              18.39   
  Stadin Delfiinit                   
Kristiin Kangur  2008              18.95   
  Orca Swim Club  21.87                 
Lumi Lintula  2008              19.18   
  Helsingin Uimarit                   
Olivia Pesonen  2008              21.17   
  HTU Stadi                   
Fan Wu  2009              23.24   
  HTU Stadi  23.04                 
10  Bea Ahtosalo  2010              23.77   
  HTU Stadi                   
Liine Raantse  2008              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  20.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Zoia Senko  2010              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Söderlund  2007              15.42   
  Uimaseura Aquila                   
Eevi Hirsi  2007              15.78   
  HTU Stadi  16.17                 
Pinja Suominen  2006              16.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
Eliise Loit  2007              16.41   
  Orca Swim Club  17.50                 
Isla Kalteinen  2006              16.83   
  Gladius Kirkkonummi                   
Anna Preden  2006              16.87   
  Ram  18.22                 
Helmi Koikkalainen  2006              17.33   
  HTU Stadi  17.00                 
Sofia Alhonen  2007              17.53   
  Gladius Kirkkonummi                   
Marta Leo  2007              17.74   
  Orca Swim Club  18.42                 
10  Nina You Wu  2007              19.48   
  HTU Stadi  19.89                 
11  Minea Hildén  2007              21.02   
  ORCA Helsinki                   
12  Helmi Tynkkynen  2007              21.26   
  HTU Stadi  22.01                 
Ella Haavisto  2007              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  18.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004              13.36   
  Uimaseura Aquila                   
Veera Kopponen  2005              14.94   
  HTU Stadi  15.67                 
Miia Kesa  2005              15.15   
  Orca Swim Club  15.02                 
Ellen Kivistö  2005              15.78   
  Gladius Kirkkonummi                   
Ria Rahkonen  2005              16.72   
  HTU Stadi  16.75                 
Waula Taimela  2005              17.00   
  Gladius Kirkkonummi  18.57                 
Janika Hinkkanen  2005              18.51   
  Gladius Kirkkonummi  20.35                 
Iida Keskinarkaus  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sara Pöllänen  2004              DSQ   
  HTU Stadi  17.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-Amanda Heinola  2000              11.91   
  Nummelan Kisaajat                   
Jenni Rantanen  2001              13.07   
  HTU Stadi  13.07                 
Sara Lehtolainen  1996              13.32   
  Gladius Kirkkonummi                   
Julia Kekkonen  2000              13.51   
  HTU Stadi  13.20                 
Lotta Rutanen  1974              14.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jennifer Sallinen  2003              15.37   
  HTU Stadi  15.34                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:24   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karmo Kunnapas  2008              16.76   
  Ram  17.22                 
Kevin Kaznakov  2009              16.86   
  Stadin Delfiinit                   
Antony Tran  2009              17.12   
  Stadin Delfiinit  18.19                 
Sebastian Ennok  2009              17.18   
  Ram  18.11                 
Johann Hunerson  2009              17.86   
  Ram  18.79                 
Karmo Saarma  2008              18.66   
  Ram  20.11                 
Sören Korbelainen  2009              19.13   
  Ram  21.11                 
Topias Heikkinen  2009              19.50   
  Helsingin Uimarit  21.19                 
Daniel Vinogradoff  2010              20.43   
  Helsingin Uimarit  21.82                 
10  Kentin Välk  2009              20.57   
  Orca Swim Club  22.22                 
11  Arttu Kaskimies  2008              20.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Amos Åberg  2009              20.90   
  Helsingin Uimarit  23.96                 
13  Paul Ojamaa  2010              21.16   
  Ram  21.11                 
14  Jan-Jakob Attim  2010              21.80   
  Ram  26.11                 
15  Kasper Salmi  2009              21.92   
  Simmis Grani  26.14                 
16  Oiva Mandelin  2009              22.21   
  HTU Stadi  21.75                 
17  Niilo Halonen  2009              22.82   
  HTU Stadi  20.13                 
Adrian Banar  2008              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elias Manskinen  2008              DSQ   
  Heinolan Isku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
André Salmi  2006              13.73   
  Simmis Grani  14.95                 
Richard Uriko  2007              13.73   
  Audentes  14.22                 
Mikael Böckerman  2006              14.44   
  Gladius Kirkkonummi                   
Sanders Kadak  2006              15.36   
  Orca Swim Club  15.00                 
Mihhail Janson  2006              15.39   
  Stadin Delfiinit  17.06                 
Aaron Sepp  2006              15.42   
  Orca Swim Club  17.00                 
Niilo Jokinen  2006              15.83   
  HTU Stadi  17.40                 
Akseli Kantomaa  2007              16.68   
  Helsingin Uimarit                   
Hendrik Värk  2006              17.22   
  Ram  17.11                 
10  Aati Karhu  2007              17.32   
  Uimaseura Aquila  17.17                 
11  Juri Tiidus  2007              17.36   
  Orca Swim Club  18.00                 
12  Martin Nömm  2007              18.18   
  Orca Swim Club  18.00                 
13  Artur Kavtaskin  2007              18.22   
  Uimaseura Aquila  17.79                 
14  Renaldo Rosental  2007              18.31   
  Helsingin Uimarit  18.86                 
15  Richard Kiil  2007              18.99   
  Ram  18.11                 
Rasmus Välk  2007              DSQ   
  Orca Swim Club  16.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004              11.91   
  HTU Stadi  12.08                 
Georgi Goldberg  2004              12.81   
  Top Ujumisklubi  12.80                 
Simo Sannik  2004              13.28   
  Orca Swim Club  14.00                 
Yufei Meng  2004              13.52   
  Simmis Grani  13.86                 
Santeri Salonen  2005              13.54   
  Heinolan Isku                   
Kaius Kulmala  2004              13.81   
  Simmis Grani  13.74                 
Anton Kettunen  2005              14.83   
  Gladius Kirkkonummi  15.82                 
Casper Häll  2005              16.31   
  Heinolan Isku  16.78                 
Anton Koronen  2005              17.14   
  HTU Stadi  17.89                 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000              10.79   
  Top Ujumisklubi  11.77                 
Alexey Belfer  2000              10.99   
  ORCA Helsinki  11.32                 
Kristjan Uriko  2003              11.62   
  Audentes  11.80                 
Henri Heikkilä  2003              11.66   
  Uimaseura Aquila                   
Onni-Kalle Luomala  2002              11.82   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Onni Järvinen  2002              12.33   
  HTU Stadi  12.62                 
Eerikki Rutanen  1972              12.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jenson Lih Shan Li  2002              12.78   
  HTU Stadi  13.00                 
Tuomas Hirsi  1979              13.58   
  HTU Stadi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Katarina Vutt  2006    418  35.86        1:16.81   
  Top Ujumisklubi  1:17.97                 
                     
Emma Kivimäe  2006    363  35.65        1:20.49   
  Orca Swim Club  1:21.57                 
                     
Helmi Räsänen  2006    320  39.08        1:23.91   
  Simmis Grani                   
                     
Miriam Jurisoo  2008    290  38.21        1:26.79   
  Top Ujumisklubi  1:25.33                 
                     
Johanna Sepp  2007    254  42.41        1:30.69   
  Top Ujumisklubi  1:39.20                 
                     
Eliise Loit  2007    251  40.78        1:31.02   
  Orca Swim Club  1:44.54                 
                     
Eevi Hirsi  2007    249  40.81        1:31.29   
  HTU Stadi  1:33.25                 
                     
Kirke Mötsnik  2007    247  41.28        1:31.47   
  Top Ujumisklubi  1:25.64                 
                     
Anee Lillo  2006    245  44.74        1:31.69   
  Top Ujumisklubi  1:41.90                 
                     
10  Lada Belozjorova  2006    240  43.52        1:32.34   
  Stadin Delfiinit                   
                     
11  Liina Saario  2006    233  43.39        1:33.32   
  ORCA Helsinki  1:31.95                 
                     
12  Peppi Virokannas  2006    227  45.12        1:34.07   
  ORCA Helsinki  1:33.12                 
                     
13  Venla Hämäläinen  2007    177  50.28        1:42.15   
  HTU Stadi                   
                     
14  Sofja Kartasova  2009    160  48.92        1:45.76   
  Top Ujumisklubi  1:43.08                 
                     
15  Nina You Wu  2007    145  52.73        1:49.24   
  HTU Stadi                   
                     
16  Maisa Vihola  2009    130  53.31        1:53.38   
  Helsingin Uimarit  1:55.67                 
                     
17  Iida Pahkala  2010    119  54.07        1:56.77   
  Gladius Kirkkonummi  2:07.76                 
                     
18  Kerttu Tyni  2008    112  56.70        1:59.01   
  Helsingin Uimarit  2:02.34                 
                     
19  Leia Heinonen  2009    106  1:00.09        2:01.06   
  Helsingin Uimarit  2:02.05                 
                     
20  Siiri Paavonen  2008    82  1:04.44        2:12.13   
  Helsingin Uimarit  2:08.69                 
                     
Emilia Quigley  2006              DSQ  SU 
  ORCA Helsinki                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Lotta Ahola  2005    424  36.43        1:16.43   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.16                 
                     
Aava Aula  2004    418  35.94        1:16.83   
  Helsingin Uimarit  1:17.44                 
                     
Anna Vuns  2005    382  35.77        1:19.13   
  Top Ujumisklubi  1:18.50                 
                     
Lotta Akkanen  2005    313  38.93        1:24.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
Veera Kopponen  2005    298  39.69        1:25.94   
  HTU Stadi                   
                     
Matilda Nyberg  2004    283  39.90        1:27.42   
  Helsingin Uimarit  1:27.32                 
                     
Janna Pysäys  2005    270  40.77        1:28.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Waula Taimela  2005    180  48.08        1:41.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.20                 
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Vutt  2003    566  30.65        1:09.43   
  Top Ujumisklubi  1:08.89                 
                     
Annika Tietz  2001    422  36.33        1:16.58   
  HTU Stadi  1:15.74                 
                     
Martine Margna  2003    400  35.44        1:17.92   
  Top Ujumisklubi  1:18.90                 
                     
Alisa Hänninen  2003    378  37.24        1:19.43   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.97                 
                     
Anni Seppälä  2003    368  36.87        1:20.13   
  Helsingin Uimarit  1:20.04                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003    275  39.14        1:28.27   
  Helsingin Uimarit  1:30.40                 
                     
Vivian Ljungqvist  2003    205  44.69        1:37.32   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    287  36.48        1:16.84   
  ORCA Helsinki  1:22.05                 
                     
Oliver Kuulpak  2007    264  37.14        1:19.02   
  Top Ujumisklubi  1:21.80                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    229  37.67        1:22.77   
  Stadin Delfiinit  1:22.92                 
                     
Franz Andersson  2006    211  37.28        1:25.10   
  Top Ujumisklubi  1:20.50                 
                     
André Salmi  2006    202  39.76        1:26.37   
  Simmis Grani                   
                     
Ragnar Praun  2009    178  41.79        1:30.13   
  Top Ujumisklubi  1:32.60                 
                     
Mihhail Janson  2006    176  40.64        1:30.34   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Ernest Kopjev  2008    173  42.51        1:30.84   
  Top Ujumisklubi  1:35.80                 
                     
Leo Nieminen  2007    129  48.37        1:40.13   
  ORCA Helsinki  1:40.56                 
                     
10  Antony Tran  2009    128  46.81        1:40.50   
  Stadin Delfiinit                   
                     
11  Leo Niemi  2008    121  47.30        1:42.47   
  Helsingin Uimarit  1:52.33                 
                     
12  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    72  57.02        2:01.59   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.75                 
                     
Frode Andersson  2008              DSQ  SU 
  Top Ujumisklubi  1:36.90                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Karl-Erik Ojavere  2007              DSQ   
  Top Ujumisklubi  1:29.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobler  2004    543  29.28        1:02.13   
  Top Ujumisklubi  1:01.12                 
                     
Robin Lill  2005    390  33.14        1:09.36   
  Top Ujumisklubi  1:08.46                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    357  32.91        1:11.45   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aaron Pirinen  2005    308  33.47        1:15.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.20                 
                     
Jakob Laid  2005    277  35.39        1:17.75   
  Top Ujumisklubi  1:16.90                 
                     
Toni Muurman  2005    247  36.74        1:20.74   
  Haminan Uimaseura  1:20.67                 
                     
Joona Saarnio  2004    244  40.42        1:21.06   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.91                 
                     
Anton Visulainen  2005    163  45.54        1:32.82   
  HTU Stadi  1:35.25                 
                     
Henri Piipponen  2005    129  49.36        1:40.36   
  Helsingin Uimarit  1:41.74                 
                     
Aleksanteri Patrakka  2005              DSQ  RU 
  Helsingin Uimarit                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Otso Koskela  2005              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    474  29.91        1:05.01   
  Haminan Uimaseura  1:06.06                 
                     
Alexey Belfer  2000    412  31.20        1:08.12   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Loreen Ulp  2006    433          30.71   
  Top Ujumisklubi  31.95                 
Hanna-Marleen Mötsnik  2006    399          31.56   
  Top Ujumisklubi  31.67                 
Emma Kivimäe  2006    379          32.10   
  Orca Swim Club  42.66                 
Helmi Räsänen  2006    368          32.41   
  Simmis Grani  32.32                 
Emilia Ruusu  2006    327          33.72   
  Haminan Uimaseura  34.04                 
Ella Haavisto  2007    319          34.00   
  Gladius Kirkkonummi  37.03                 
Amanda Vanhanen  2006    312          34.25   
  Simmis Grani  35.27                 
Kirke Mötsnik  2007    307          34.44   
  Top Ujumisklubi  34.39                 
Mirjette Sillamaa  2006    302          34.61   
  Orca Swim Club  35.18                 
10  Oona Söderlund  2007    296          34.87   
  Uimaseura Aquila  35.22                 
11  Mia Fedotova  2006    259          36.44   
  Orca Swim Club  34.00                 
12  Isla Kalteinen  2006    253          36.73   
  Gladius Kirkkonummi  37.75                 
13  Katarina Leben  2007    250          36.88   
  Orca Swim Club  41.10                 
14  Sira Katavisto  2008    243          37.23   
  ORCA Helsinki  36.78                 
15  Helmi Koikkalainen  2006    232          37.82   
  HTU Stadi  38.03                 
16  Anni Kahlos  2008    228          38.00   
  Gladius Kirkkonummi  38.75                 
17  Anee Lillo  2006    224          38.25   
  Top Ujumisklubi  38.60                 
18  Marta Leo  2007    221          38.40   
  Orca Swim Club  38.21                 
19  Liine Raantse  2008    215          38.75   
  Gladius Kirkkonummi  37.78                 
20  Aleksandra Kurs  2008    195          40.04   
  Orca Swim Club  42.66                 
21  Mia Maar  2007    193          40.17   
  Ram  40.11                 
22  Grete Uurike  2008    187          40.62   
  Orca Swim Club  41.12                 
23  Sofia Alhonen  2007    182          40.97   
  Gladius Kirkkonummi  41.57                 
24  Evelina Kastjuk  2008    177          41.35   
  Orca Swim Club  47.25                 
25  Emma Ilves  2008    166          42.21   
  Ram  47.22                 
26  Kristiin Kangur  2008    166          42.26   
  Orca Swim Club  48.91                 
27  Iida Pahkala  2010    156          43.13   
  Gladius Kirkkonummi  44.74                 
28  Minea Hildén  2007    151          43.59   
  ORCA Helsinki  42.79                 
29  Sofja Kartasova  2009    141          44.59   
  Top Ujumisklubi  38.50                 
30  Helmi Tynkkynen  2007    94          51.05   
  HTU Stadi  51.38                 
31  Bea Ahtosalo  2010    80          53.87   
  HTU Stadi                   
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    545          28.45   
  Uimaseura Aquila  28.31                 
Angelina Praun  2005    510          29.08   
  Top Ujumisklubi  29.37                 
Triinu Ress  2004    432          30.74   
  Top Ujumisklubi  31.00                 
Miia Kesa  2005    335          33.46   
  Orca Swim Club  34.26                 
Kaisa Mäkinen  2005    297          34.83   
  Helsingin Uimarit  34.40                 
Ellen Kivistö  2005    278          35.59   
  Gladius Kirkkonummi  35.03                 
Iida Keskinarkaus  2005    276          35.69   
  HTU Stadi                   
Ria Rahkonen  2005    257          36.53   
  HTU Stadi  35.94                 
Nella Saarela  2005    204          39.45   
  HTU Stadi  41.99                 
10  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    195          40.07   
  ORCA Helsinki  40.06                 
11  Janika Hinkkanen  2005    179          41.20   
  Gladius Kirkkonummi  39.54                 
12  Ronja Weckström  2005    139          44.79   
  Helsingin Uimarit  43.36                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Toiviainen  2002    413          31.20   
  Helsingin Uimarit  33.74                 
Beatriz Coloma Vanhala  2003    384          31.97   
  Helsingin Uimarit  31.48                 
Muska Liesaho  2003    332          33.55   
  Helsingin Uimarit  32.69                 
Ella Parviainen  2003    308          34.39   
  Helsingin Uimarit  35.97                 
Kiira Tulkki  2003    302          34.61   
  Haminan Uimaseura  35.38                 
Henna Saarela  2002    256          36.58   
  HTU Stadi                   
Kamilla Virtanen  2002    236          37.56   
  Helsingin Uimarit  35.60                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-Amanda Heinola  2000    721          25.91   
  Nummelan Kisaajat  24.91                 
Brita Maripuu  2001    549          28.38   
  Top Ujumisklubi  27.72                 
Jenni Rantanen  2001    537          28.59   
  HTU Stadi  28.28                 
Sara Lehtolainen  1996    490          29.47   
  Gladius Kirkkonummi  29.89                 
Julia Kekkonen  2000    478          29.71   
  HTU Stadi  28.88                 
Wilma Walther  2001    420          31.02   
  HTU Stadi  31.00                 
Marita Sukko  1996    398          31.57   
  Top Ujumisklubi  32.58                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Richard Uriko  2007    309          30.00   
  Audentes  30.56                 
Richard Löoke  2006    290          30.66   
  Top Ujumisklubi  31.67                 
Mikael Böckerman  2006    268          31.45   
  Gladius Kirkkonummi  30.89                 
Franz Andersson  2006    232          33.03   
  Top Ujumisklubi  34.50                 
Oliver Kuulpak  2007    229          33.18   
  Top Ujumisklubi  31.25                 
Sanders Kadak  2006    221          33.54   
  Orca Swim Club  35.00                 
Aaron Sepp  2006    209          34.16   
  Orca Swim Club  35.00                 
Ernest Kopjev  2008    202          34.58   
  Top Ujumisklubi  34.69                 
Artur Kiik  2006    197          34.85   
  Ram  36.44                 
10  Rasmus Välk  2007    195          34.95   
  Orca Swim Club  36.65                 
11  Noel Ehrlund  2007    187          35.48   
  Gladius Kirkkonummi  36.13                 
12  Aksel Haava  2007    186          35.53   
  Top Ujumisklubi  37.10                 
13  Karl-Erik Ojavere  2007    186          35.54   
  Top Ujumisklubi  35.56                 
14  Frode Andersson  2008    172          36.50   
  Top Ujumisklubi  36.96                 
15  Ragnar Praun  2009    170          36.62   
  Top Ujumisklubi  36.45                 
16  Voitto Vuorenjuuri  2007    169          36.68   
  Gladius Kirkkonummi  39.65                 
17  Niilo Jokinen  2006    168          36.76   
  HTU Stadi  38.67                 
18  Martin Potsepp  2009    166          36.89   
  Top Ujumisklubi  36.08                 
19  Emil Halttunen  2007    164          37.07   
  Orca Swim Club  40.94                 
20  Hans Prants  2008    161          37.27   
  Top Ujumisklubi  36.37                 
21  Hendrik Värk  2006    156          37.69   
  Ram  39.44                 
22  Alexander Kaznakov  2006    155          37.74   
  Stadin Delfiinit                   
23  Juri Tiidus  2007    135          39.52   
  Orca Swim Club  41.00                 
24  Martin Nömm  2007    134          39.65   
  Orca Swim Club  36.99                 
25  Danil Sulkonen  2008    119          41.19   
  ORCA Helsinki  46.55                 
26  Sören Korbelainen  2009    93          44.76   
  Ram  44.59                 
27  Karmo Saarma  2008    90          45.18   
  Ram  47.11                 
28  Aarni Rahkonen  2009    90          45.20   
  Simmis Grani  45.58                 
29  Kentin Välk  2009    86          45.83   
  Orca Swim Club  49.42                 
30  Niilo Halonen  2009    74          48.26   
  HTU Stadi  47.44                 
31  Paul Ojamaa  2010    64          50.51   
  Ram  49.85                 
32  Oiva Mandelin  2009    64          50.69   
  HTU Stadi  52.48                 
Ilane Andreas  2006              DSQ   
  Top Ujumisklubi  34.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sebastian Ennok  2009              DSQ   
  Ram  39.41                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    521          25.22   
  Top Ujumisklubi  26.67                 
Tino Kaukonen  2004    479          25.93   
  HTU Stadi  26.20                 
Georgi Goldberg  2004    416          27.18   
  Top Ujumisklubi  26.65                 
Simo Sannik  2004    349          28.83   
  Orca Swim Club  33.00                 
Yufei Meng  2004    333          29.27   
  Simmis Grani  29.45                 
Kaius Kulmala  2004    290          30.65   
  Simmis Grani  30.77                 
Juho Hoikkala  2005    257          31.92   
  Haminan Uimaseura  32.00                 
Mathias Käär  2005    253          32.06   
  Orca Swim Club  33.96                 
Anton Kettunen  2005    246          32.38   
  Gladius Kirkkonummi  31.03                 
10  Johannes Kauppinen  2005    228          33.20   
  Haminan Uimaseura  32.34                 
11  Casper Häll  2005    176          36.20   
  Heinolan Isku  35.60                 
12  Niko Partanen  2005    140          39.01   
  ORCA Helsinki  39.58                 
13  Aaro Ruuskanen  2005    129          40.09   
  HTU Stadi  41.60                 
14  Anton Koronen  2005    129          40.11   
  HTU Stadi  41.32                 
15  Aleksanteri Patrakka  2005    125          40.60   
  Helsingin Uimarit  41.55                 
Santeri Salonen  2005              DSQ   
  Heinolan Isku  28.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    509          25.41   
  Uimaseura Aquila  25.85                 
Kristjan Uriko  2003    499          25.59   
  Audentes  25.04                 
Onni Järvinen  2002    448          26.52   
  HTU Stadi  27.12                 
Eemeli Nylund  2003    397          27.62   
  Heinolan Isku  27.80                 
Max Walther  2003    392          27.72   
  HTU Stadi  27.56                 
Jenson Lih Shan Li  2002    367          28.34   
  HTU Stadi  28.40                 
Henri Erlund  2003    257          31.89   
  HTU Stadi  32.17                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000    669          23.20   
  Top Ujumisklubi  23.24                 
Alexey Belfer  2000    642          23.52   
  ORCA Helsinki  22.54                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Rutanen  1974    391          31.78   
  Helsingfors Simsällskap  30.53                 
Claudia Mariottini  1990    298          34.77   
  HTU Stadi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    391          27.74   
  Helsingfors Simsällskap  27.84                 
Tuomas Hirsi  1979    302          30.24   
  HTU Stadi                   
Boris Chernov  1965    229          33.14   
  Uimaseura Aquila                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:30   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna-Marleen Mötsnik  2006    445  38.02        1:21.62   
  Top Ujumisklubi  1:21.46                 
                     
Iida Tawast  2007    355  41.64        1:28.06   
  Simmis Grani  1:30.06                 
                     
Sonja Berseneva  2006    278  46.23        1:35.54   
  ORCA Helsinki  1:36.90                 
                     
Helmi Räsänen  2006    276  46.74        1:35.76   
  Simmis Grani  1:33.66                 
                     
Amanda Vanhanen  2006    199  50.80        1:46.81   
  Simmis Grani                   
                     
Mia Fedotova  2006    198  49.64        1:46.85   
  Orca Swim Club  1:47.00                 
                     
Lada Belozjorova  2006    187  50.93        1:49.03   
  Stadin Delfiinit  1:50.37                 
                     
Liina Saario  2006    184  51.74        1:49.58   
  ORCA Helsinki  1:44.50                 
                     
Matilda Suikkanen  2006    168  52.93        1:52.91   
  Haminan Uimaseura  1:52.65                 
                     
10  Sofia Alhonen  2007    164  51.61        1:53.81   
  Gladius Kirkkonummi  2:03.73                 
                     
11  Ella Haavisto  2007    159  53.29        1:54.90   
  Gladius Kirkkonummi  1:55.49                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aava Aula  2004    388  40.24        1:25.45   
  Helsingin Uimarit  1:24.63                 
                     
Gerta Kägu  2005    335  41.63        1:29.75   
  Ram  1:34.71                 
                     
Ronja Kero  2005    325  42.67        1:30.70   
  ORCA Helsinki  1:30.84                 
                     
Veera Kopponen  2005    277  44.76        1:35.65   
  HTU Stadi  1:37.02                 
                     
Matilda Nyberg  2004    207  48.82        1:45.40   
  Helsingin Uimarit  1:40.39                 
                     
Sara Pöllänen  2004    170  52.55        1:52.39   
  HTU Stadi  1:53.75                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Tietz  2001    519  37.40        1:17.59   
  HTU Stadi  1:16.56                 
                     
Martine Margna  2003    419  39.67        1:23.31   
  Top Ujumisklubi  1:24.30                 
                     
Fanny Puska  2001    344  42.14        1:28.99   
  Haminan Uimaseura  1:33.59                 
                     
Anni Seppälä  2003    292  44.45        1:33.94   
  Helsingin Uimarit  1:31.36                 
                     
Annika Toiviainen  2002    289  44.06        1:34.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kamilla Virtanen  2002    187  50.81        1:48.94   
  Helsingin Uimarit  1:47.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:30 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Ots  2007    293  37.98        1:23.72   
  Audentes  1:30.11                 
                     
Richard Löoke  2006    263  40.47        1:26.75   
  Top Ujumisklubi  1:26.64                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    259  42.03        1:27.14   
  ORCA Helsinki  1:27.66                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    205  44.56        1:34.21   
  Stadin Delfiinit  1:37.14                 
                     
Lasse Niemi  2006    201  45.14        1:34.93   
  Helsingin Uimarit  1:34.64                 
                     
Artur Kavtaskin  2007    165  48.43        1:41.33   
  Uimaseura Aquila  1:38.52                 
                     
Onni Rahkonen  2007    163  48.95        1:41.61   
  Simmis Grani  1:50.47                 
                     
Antony Tran  2009    145  50.35        1:45.73   
  Stadin Delfiinit  1:47.80                 
                     
Jooa Katavisto  2006    143  50.54        1:46.18   
  ORCA Helsinki  1:46.34                 
                     
10  Alexander Kaznakov  2006    132  50.87        1:49.04   
  Stadin Delfiinit  1:49.43                 
                     
11  Arttu Kaskimies  2008    86  58.61        2:05.61   
  Gladius Kirkkonummi  2:10.58                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    467  33.82        1:11.63   
  Top Ujumisklubi  1:09.67                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    352  35.92        1:18.70   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.94                 
                     
Serhat Kalin  2005    315  37.56        1:21.71   
  ORCA Helsinki  1:19.66                 
                     
Santeri Salonen  2005    281  39.97        1:24.85   
  Heinolan Isku  1:25.07                 
                     
Anton Kettunen  2005    259  41.37        1:27.14   
  Gladius Kirkkonummi  1:27.04                 
                     
Yufei Meng  2004    248  40.49        1:28.42   
  Simmis Grani  1:35.83                 
                     
Kaius Kulmala  2004    245  42.38        1:28.76   
  Simmis Grani  1:32.92                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    231  42.32        1:30.58   
  Helsingin Uimarit  1:31.63                 
                     
Henri Piipponen  2005    163  47.97        1:41.78   
  Helsingin Uimarit  1:42.83                 
                     
10  Niko Partanen  2005    162  48.34        1:41.81   
  ORCA Helsinki  1:36.71                 
                     
11  Aaro Ruuskanen  2005    128  52.18        1:50.30   
  HTU Stadi  1:50.29                 
                     
Casper Häll  2005              DSQ   
  Heinolan Isku  1:40.39                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Erko Kirjanen  2004              DSQ   
  Ram  1:42.11                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    429  33.64        1:13.69   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006    313          37.84   
  Haminan Uimaseura  39.32                 
Katarina Vutt  2006    305          38.14   
  Top Ujumisklubi  37.20                 
Emma Kivimäe  2006    303          38.26   
  Orca Swim Club  37.41                 
Miriam Jurisoo  2008    267          39.90   
  Top Ujumisklubi  40.69                 
Mirjette Sillamaa  2006    244          41.10   
  Orca Swim Club  41.00                 
Mia Fedotova  2006    218          42.69   
  Orca Swim Club  40.00                 
Kirke Mötsnik  2007    210          43.17   
  Top Ujumisklubi  39.04                 
Liine Raantse  2008    206          43.49   
  Gladius Kirkkonummi  43.40                 
Pinja Suominen  2006    193          44.45   
  Gladius Kirkkonummi  42.89                 
10  Mia Maar  2007    192          44.49   
  Ram  42.22                 
11  Helmi Koikkalainen  2006    185          45.05   
  HTU Stadi  48.20                 
12  Marta Leo  2007    182          45.33   
  Orca Swim Club  46.12                 
13  Evelina Kastjuk  2008    169          46.46   
  Orca Swim Club  49.25                 
14  Kristiin Kangur  2008    159          47.40   
  Orca Swim Club  49.94                 
15  Sofja Kartasova  2009    156          47.73   
  Top Ujumisklubi  46.90                 
16  Maia Loponen  2007    152          48.13   
  ORCA Helsinki  48.03                 
17  Kea-Erin Saarinen  2008    139          49.59   
  ORCA Helsinki  53.69                 
18  Nina You Wu  2007    138          49.65   
  HTU Stadi  49.06                 
19  Grete Uurike  2008    105          54.31   
  Orca Swim Club  58.00                 
20  Fan Wu  2009    95          56.32   
  HTU Stadi  54.25                 
21  Helmi Tynkkynen  2007    90          57.20   
  HTU Stadi  1:03.49                 
Iida Pahkala  2010              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  49.56                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Siiri Tapaninen  2009              DSQ   
  HTU Stadi  46.33                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Vuns  2005    392          35.10   
  Top Ujumisklubi  34.60                 
Tilla Saarentaus  2005    291          38.78   
  Helsingin Uimarit  37.25                 
Veera Kopponen  2005    270          39.73   
  HTU Stadi  39.84                 
Kaisa Mäkinen  2005    263          40.07   
  Helsingin Uimarit  40.23                 
Miia Kesa  2005    241          41.25   
  Orca Swim Club  42.20                 
Iida Keskinarkaus  2005    227          42.11   
  HTU Stadi                   
Ria Rahkonen  2005    182          45.30   
  HTU Stadi  43.45                 
Waula Taimela  2005    170          46.38   
  Gladius Kirkkonummi  44.02                 
Janika Hinkkanen  2005    153          48.05   
  Gladius Kirkkonummi  47.56                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Vutt  2003    546          31.44   
  Top Ujumisklubi  31.25                 
Sara Lehtolainen  1996    477          32.88   
  Gladius Kirkkonummi  32.58                 
Wilma Walther  2001    370          35.79   
  HTU Stadi  35.16                 
Beatriz Coloma Vanhala  2003    310          37.96   
  Helsingin Uimarit  36.84                 
Marita Sukko  1996    275          39.50   
  Top Ujumisklubi  39.50                 
Vivian Ljungqvist  2003    216          42.80   
  ORCA Helsinki  41.93                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:05   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oliver Kuulpak  2007    218          37.52   
  Top Ujumisklubi  36.52                 
Mikael Böckerman  2006    201          38.55   
  Gladius Kirkkonummi  40.92                 
Ilane Andreas  2006    177          40.24   
  Top Ujumisklubi  39.80                 
Matias Kukkonen  2006    171          40.67   
  ORCA Helsinki  40.07                 
Rasmus Välk  2007    159          41.65   
  Orca Swim Club  45.91                 
Frode Andersson  2008    158          41.81   
  Top Ujumisklubi  43.42                 
Emil Halttunen  2007    155          42.04   
  Orca Swim Club  42.26                 
Mihhail Janson  2006    147          42.77   
  Stadin Delfiinit  43.28                 
Hans Prants  2008    144          43.09   
  Top Ujumisklubi  40.65                 
10  Kaspar Attim  2006    143          43.22   
  Ram  42.76                 
11  Aksel Haava  2007    137          43.82   
  Top Ujumisklubi  44.20                 
12  Ernest Kopjev  2008    136          43.87   
  Top Ujumisklubi  44.35                 
13  Martin Nömm  2007    126          45.01   
  Orca Swim Club  44.00                 
14  Ragnar Praun  2009    122          45.57   
  Top Ujumisklubi  44.18                 
15  Niilo Jokinen  2006    121          45.59   
  HTU Stadi  46.29                 
16  Karmo Kunnapas  2008    115          46.38   
  Ram  46.24                 
17  Voitto Vuorenjuuri  2007    103          48.09   
  Gladius Kirkkonummi  49.01                 
18  Kevin Kaznakov  2009    100          48.69   
  Stadin Delfiinit  48.94                 
19  Adrian Banar  2008    92          50.02   
  Stadin Delfiinit                   
20  Danil Sulkonen  2008    90          50.42   
  ORCA Helsinki  54.74                 
21  Jan-Jakob Attim  2010    71          54.44   
  Ram  56.36                 
22  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    65          56.12   
  Gladius Kirkkonummi  53.98                 
23  Oiva Mandelin  2009    48          1:02.00   
  HTU Stadi  57.11                 
24  Niilo Halonen  2009    47          1:02.64   
  HTU Stadi  1:07.28                 
Mark Kellinsalmi  2007              DSQ  50 
  Stadin Delfiinit  37.63                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobler  2004    488          28.70   
  Top Ujumisklubi  28.57                 
Aaron Pirinen  2005    343          32.30   
  Järvenpään Uintiklubi  36.68                 
Georgi Goldberg  2004    331          32.66   
  Top Ujumisklubi  34.25                 
Santeri Salonen  2005    268          35.03   
  Heinolan Isku                   
Johannes Kauppinen  2005    200          38.64   
  Haminan Uimaseura  44.58                 
Mathias Käär  2005    199          38.69   
  Orca Swim Club  44.71                 
Adam Kisiel  2005    134          44.10   
  HTU Stadi  48.27                 
Anton Koronen  2005    95          49.41   
  HTU Stadi                   
Aleksanteri Patrakka  2005    82          52.00   
  Helsingin Uimarit  52.51                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    451          29.47   
  ORCA Helsinki  29.75                 
Onni-Kalle Luomala  2002    436          29.81   
  Järvenpään Uintiklubi  32.16                 
Henri Heikkilä  2003    427          30.02   
  Uimaseura Aquila  29.83                 
Eemeli Nylund  2003    274          34.77   
  Heinolan Isku  34.25                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:05 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Tawast  2007    329  39.15  1:26.46  2:16.07    2:58.32   
  Simmis Grani  2:59.07                 
                     
Amanda Vanhanen  2006    244  47.90  1:36.66  2:34.05    3:17.03   
  Simmis Grani                   
                     
Sira Katavisto  2008    192  52.20  1:45.12  2:44.66    3:33.41   
  ORCA Helsinki  3:41.08                 
                     
 
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Angelina Praun  2005    466  34.46  1:15.23  2:02.15    2:38.82   
  Top Ujumisklubi  2:40.27                 
                     
Melissa Miettinen  2005    436  34.90  1:16.82  2:05.24    2:42.47   
  Helsingin Uimarit  2:49.32                 
                     
Matilda Nyberg  2004    270  38.86  1:29.55  2:25.06    3:10.60   
  Helsingin Uimarit  3:11.93                 
                     
Saara-Kaisa Rahijärvi  2004    174  52.07  1:50.37  2:51.81    3:40.57   
  ORCA Helsinki  3:46.38                 
                     
 
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Toiviainen  2002    355  35.21  1:21.18  2:13.70    2:53.99   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kiira Tulkki  2003    289  41.59  1:29.78  2:22.92    3:06.13   
  Haminan Uimaseura  3:07.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:29 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noel Ehrlund  2007    134  46.85  1:38.22  2:45.42    3:34.20   
  Gladius Kirkkonummi  3:28.52                 
                     
Richard Kiil  2007    104  52.68  1:50.17  2:58.01    3:53.02   
  Ram  3:50.11                 
                     
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    71  1:06.07  2:13.31  3:27.46    4:24.14   
  Gladius Kirkkonummi  4:26.71                 
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    492  29.76  1:05.88  1:46.37    2:18.82   
  Top Ujumisklubi  2:17.00                 
                     
Robin Lill  2005    375  31.36  1:11.86  1:55.83    2:31.97   
  Top Ujumisklubi  2:28.78                 
                     
Joona Saarnio  2004    261  36.94  1:23.38  2:10.68    2:51.48   
  Järvenpään Uintiklubi  3:03.27                 
                     
Anton Kettunen  2005    232  41.45  1:28.70  2:18.21    2:58.28   
  Gladius Kirkkonummi  2:59.46                 
                     
Juho Hoikkala  2005    184  44.95  1:33.49  2:31.29    3:12.69   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    484  30.39  1:06.87  1:46.90    2:19.55   
  Haminan Uimaseura  2:22.60                 
                     
Max Walther  2003    355  32.37  1:11.77  1:57.80    2:34.69   
  HTU Stadi  2:37.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Kivimäe  2006    338  35.26        1:13.20   
  Orca Swim Club  1:13.93                 
                     
Mirjette Sillamaa  2006    305  35.90        1:15.70   
  Orca Swim Club  1:20.59                 
                     
Miriam Jurisoo  2008    303  36.50        1:15.93   
  Top Ujumisklubi  1:17.46                 
                     
Oona Söderlund  2007    280  36.92        1:17.90   
  Uimaseura Aquila  1:20.98                 
                     
Pinja Suominen  2006    268  37.27        1:19.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:24.07                 
                     
Johanna Sepp  2007    267  37.75        1:19.12   
  Top Ujumisklubi  1:23.11                 
                     
Eevi Hirsi  2007    265  37.79        1:19.39   
  HTU Stadi  1:19.33                 
                     
Isla Kalteinen  2006    228  39.27        1:23.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.02                 
                     
Helmi Koikkalainen  2006    227  40.53        1:23.58   
  HTU Stadi  1:21.05                 
                     
10  Anni Kahlos  2008    218  40.49        1:24.74   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
11  Katarina Leben  2007    209  39.48        1:25.87   
  Orca Swim Club  1:26.81                 
                     
12  Venla Hämäläinen  2007    195  41.46        1:27.91   
  HTU Stadi  1:40.81                 
                     
13  Matilda Suikkanen  2006    190  42.35        1:28.67   
  Haminan Uimaseura  1:31.25                 
                     
14  Laura Lehtoila  2008    186  41.49        1:29.22   
  ORCA Helsinki  1:26.13                 
                     
15  Milla Liimatainen  2006    181  42.74        1:30.08   
  ORCA Helsinki  1:36.10                 
                     
16  Sofia Alhonen  2007    149  44.77        1:36.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.00                 
                     
17  Kaika Sahari  2007    126  48.22        1:41.70   
  ORCA Helsinki  1:53.51                 
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Vihola  2005    503  31.45        1:04.11   
  Helsingin Uimarit  1:03.26                 
                     
Triinu Ress  2004    445  32.06        1:06.80   
  Top Ujumisklubi  1:07.50                 
                     
Pinja Kinnunen  2004    397  32.98        1:09.37   
  Helsingin Uimarit  1:07.88                 
                     
Ilona Kajava  2004    378  34.13        1:10.50   
  ORCA Helsinki  1:12.15                 
                     
Rauha Heikkinen  2005    373  33.66        1:10.84   
  Helsingin Uimarit  1:09.09                 
                     
Miia Kesa  2005    305  35.59        1:15.72   
  Orca Swim Club  1:14.43                 
                     
Janna Pysäys  2005    293  36.94        1:16.80   
  Helsingin Uimarit  1:18.26                 
                     
Ellen Kivistö  2005    246  37.76        1:21.40   
  Gladius Kirkkonummi  1:21.38                 
                     
Waula Taimela  2005    228  39.82        1:23.41   
  Gladius Kirkkonummi  1:21.68                 
                     
10  Sara Pöllänen  2004    192  41.61        1:28.36   
  HTU Stadi  1:27.98                 
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Brita Maripuu  2001    580  29.22        1:01.15   
  Top Ujumisklubi  59.93                 
                     
Julia Kekkonen  2000    487  31.24        1:04.83   
  HTU Stadi  1:05.34                 
                     
Marita Sukko  1996    413  32.64        1:08.49   
  Top Ujumisklubi  1:08.31                 
                     
Wilma Walther  2001    406  32.83        1:08.84   
  HTU Stadi  1:08.05                 
                     
Beatriz Coloma Vanhala  2003    390  33.61        1:09.81   
  Helsingin Uimarit  1:09.47                 
                     
Jennifer Sallinen  2003    364  33.71        1:11.38   
  HTU Stadi  1:12.93                 
                     
Fanny Puska  2001    343  34.80        1:12.81   
  Haminan Uimaseura  1:13.43                 
                     
Muska Liesaho  2003    293  36.89        1:16.72   
  Helsingin Uimarit  1:17.35                 
                     
Ella Parviainen  2003    283  36.61        1:17.64   
  Helsingin Uimarit  1:23.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Böckerman  2006    275  32.96        1:09.10   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.78                 
                     
André Salmi  2006    269  33.59        1:09.56   
  Simmis Grani  1:09.80                 
                     
Lasse Niemi  2006    223  35.47        1:14.10   
  Helsingin Uimarit  1:13.21                 
                     
Matias Kukkonen  2006    199  37.52        1:16.97   
  ORCA Helsinki  1:16.49                 
                     
Karl-Erik Ojavere  2007    177  37.85        1:20.00   
  Top Ujumisklubi  1:19.94                 
                     
Voitto Vuorenjuuri  2007    156  38.08        1:23.37   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.91                 
                     
Eemi Niskanen  2006    133  42.42        1:27.91   
  ORCA Helsinki  1:35.58                 
                     
Aati Karhu  2007    133  41.82        1:28.03   
  Uimaseura Aquila  1:23.26                 
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    511  27.01        56.21   
  HTU Stadi  56.32                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    400  28.96        1:00.95   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.97                 
                     
Aaron Pirinen  2005    346  30.28        1:03.96   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.29                 
                     
Simo Sannik  2004    311  31.85        1:06.32   
  Orca Swim Club  1:06.25                 
                     
Jakob Laid  2005    294  33.61        1:07.58   
  Top Ujumisklubi  1:09.10                 
                     
Serhat Kalin  2005    249  33.78        1:11.35   
  ORCA Helsinki  1:12.37                 
                     
Anton Visulainen  2005    177  38.21        1:19.96   
  HTU Stadi  1:19.03                 
                     
Adam Kisiel  2005    165  36.37        1:21.86   
  HTU Stadi                   
                     
Henri Piipponen  2005    117  43.38        1:31.63   
  Helsingin Uimarit  1:31.09                 
                     
Mathias Käär  2005              DSQ   
  Orca Swim Club  1:22.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000    683  24.81        51.01   
  Top Ujumisklubi  50.06                 
                     
Alexey Belfer  2000    573  25.95        54.10   
  ORCA Helsinki  50.81                 
                     
Petri Rahko  1965    343  31.13        1:04.16   
  HTU Stadi  1:04.44                 
                     
Henri Erlund  2003    269  33.63        1:09.60   
  HTU Stadi  1:09.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna-Marleen Mötsnik  2006    452          37.52   
  Top Ujumisklubi  36.82                 
Katarina Vutt  2006    363          40.36   
  Top Ujumisklubi  41.14                 
Linnea Heikkilä  2008    325          41.85   
  Simmis Grani  42.77                 
Loreen Ulp  2006    307          42.69   
  Top Ujumisklubi  45.20                 
Siiri Multamäki  2006    244          46.07   
  ORCA Helsinki  46.43                 
Johanna Sepp  2007    222          47.53   
  Top Ujumisklubi  50.23                 
Pinja Suominen  2006    205          48.77   
  Gladius Kirkkonummi  47.47                 
Eliise Loit  2007    196          49.56   
  Orca Swim Club  48.00                 
Ella Haavisto  2007    161          52.89   
  Gladius Kirkkonummi  49.50                 
10  Katarina Leben  2007    160          52.97   
  Orca Swim Club  51.53                 
11  Anni Kahlos  2008    153          53.78   
  Gladius Kirkkonummi                   
12  Siiri Tapaninen  2009    136          56.00   
  HTU Stadi  1:01.01                 
13  Fan Wu  2009    104          1:01.24   
  HTU Stadi                   
14  Helmi Tynkkynen  2007    103          1:01.35   
  HTU Stadi  1:06.25                 
15  Iida Pahkala  2010    78          1:07.12   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.76                 
Aleksandra Kurs  2008              DSQ   
  Orca Swim Club  54.63                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Anee Lillo  2006              DSQ   
  Top Ujumisklubi  48.90                 
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    551          35.11   
  Uimaseura Aquila  34.94                 
Emma-Lotta Ahola  2005    376          39.89   
  Järvenpään Uintiklubi  42.68                 
Anna Vuns  2005    375          39.93   
  Top Ujumisklubi  39.50                 
Gerta Kägu  2005    331          41.61   
  Ram  43.81                 
Tilla Saarentaus  2005    282          43.88   
  Helsingin Uimarit  47.13                 
Sara Pöllänen  2004    169          52.02   
  HTU Stadi  53.10                 
Janika Hinkkanen  2005    150          54.09   
  Gladius Kirkkonummi  55.41                 
Ria Rahkonen  2005    147          54.45   
  HTU Stadi  54.42                 
Nella Saarela  2005    139          55.49   
  HTU Stadi  59.10                 
10  Ronja Weckström  2005    80          1:06.81   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annika Tietz  2001    510          36.03   
  HTU Stadi  34.76                 
Martine Margna  2003    467          37.11   
  Top Ujumisklubi  38.18                 
Alisa Hänninen  2003    323          41.95   
  Järvenpään Uintiklubi  41.63                 
Jennifer Sallinen  2003    322          41.99   
  HTU Stadi  44.22                 
Anni Seppälä  2003    316          42.27   
  Helsingin Uimarit  43.63                 
Kiira Tulkki  2003    283          43.84   
  Haminan Uimaseura  44.93                 
Henna Saarela  2002    215          48.02   
  HTU Stadi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Ots  2007    268          39.14   
  Audentes  39.20                 
Richard Löoke  2006    259          39.60   
  Top Ujumisklubi  38.78                 
Aaron Sepp  2006    191          43.79   
  Orca Swim Club  48.00                 
Artur Kavtaskin  2007    155          46.98   
  Uimaseura Aquila  46.21                 
Juri Tiidus  2007    122          50.87   
  Orca Swim Club  55.00                 
Noel Ehrlund  2007    114          52.03   
  Gladius Kirkkonummi  53.02                 
Emil Halttunen  2007    113          52.20   
  Orca Swim Club  54.00                 
Niilo Jokinen  2006    97          54.82   
  HTU Stadi  57.40                 
Kentin Välk  2009    83          57.70   
  Orca Swim Club  58.01                 
Johann Hunerson  2009              DSQ   
  Ram  49.11                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobler  2004    507          31.65   
  Top Ujumisklubi  32.38                 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    486          32.11   
  Top Ujumisklubi  33.86                 
Robin Lill  2005    352          35.75   
  Top Ujumisklubi  37.99                 
Joona Saarnio  2004    273          38.89   
  Järvenpään Uintiklubi  39.31                 
Georgi Goldberg  2004    247          40.23   
  Top Ujumisklubi  44.80                 
Anton Kettunen  2005    231          41.12   
  Gladius Kirkkonummi  39.66                 
Toni Muurman  2005    208          42.56   
  Haminan Uimaseura  43.99                 
Erko Kirjanen  2004    187          44.14   
  Ram  48.22                 
Adam Kisiel  2005    166          45.88   
  HTU Stadi  47.43                 
10  Otso Koskela  2005    153          47.18   
  Helsingin Uimarit  51.35                 
11  Anton Koronen  2005    81          58.19   
  HTU Stadi  1:01.30                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    402          34.21   
  Uimaseura Aquila  33.64                 
Onni Järvinen  2002    373          35.06   
  HTU Stadi  33.62                 
Jenson Lih Shan Li  2002    345          35.97   
  HTU Stadi  37.25                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:20   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 21, 50m Rintauinti N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Rutanen  1974    424          38.31   
  Helsingfors Simsällskap  36.93                 
Claudia Mariottini  1990    330          41.66   
  HTU Stadi  41.65                 
Kaarina Markkula  1952    192          49.89   
  Cetus Espoo  49.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:20 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:22   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 22, 50m Rintauinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    438          33.23   
  Helsingfors Simsällskap  31.62                 
Boris Chernov  1965    225          41.50   
  Uimaseura Aquila                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:22 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Loreen Ulp  2006    351  37.44        1:18.25   
  Top Ujumisklubi  1:17.72                 
                     
Iida Tawast  2007    296  40.61        1:22.83   
  Simmis Grani  1:24.80                 
                     
Eevi Hirsi  2007    238  43.02        1:29.01   
  HTU Stadi  1:29.13                 
                     
Sonja Berseneva  2006    236  44.14        1:29.36   
  ORCA Helsinki  1:32.54                 
                     
Linnea Heikkilä  2008    208  46.06        1:33.11   
  Simmis Grani                   
                     
Liine Raantse  2008    202  44.64        1:34.00   
  Gladius Kirkkonummi  1:40.69                 
                     
Lilja Hirsikko  2008    173  48.00        1:39.02   
  ORCA Helsinki  1:44.83                 
                     
Nina You Wu  2007    140  50.91        1:46.31   
  HTU Stadi  1:48.72                 
                     
Kaika Sahari  2007    102  57.31        1:57.97   
  ORCA Helsinki  1:54.64                 
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Angelina Praun  2005    475  34.14        1:10.78   
  Top Ujumisklubi  1:08.06                 
                     
Melissa Miettinen  2005    353  37.39        1:18.14   
  Helsingin Uimarit  1:19.57                 
                     
Ronja Kero  2005    310  39.74        1:21.53   
  ORCA Helsinki  1:25.53                 
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Vutt  2003    528  32.93        1:08.33   
  Top Ujumisklubi  1:08.42                 
                     
Sara Lehtolainen  1996    442  33.60        1:12.50   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Jenni Rantanen  2001    430  34.23        1:13.15   
  HTU Stadi  1:11.55                 
                     
Julia Kekkonen  2000    325  39.46        1:20.28   
  HTU Stadi  1:18.88                 
                     
Fanny Puska  2001    293  40.76        1:23.10   
  Haminan Uimaseura  1:25.22                 
                     
Henna Saarela  2002    230  44.02        1:30.13   
  HTU Stadi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:41   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Franz Andersson  2006    215  39.33        1:21.59   
  Top Ujumisklubi  1:23.60                 
                     
Ilane Andreas  2006    198  39.75        1:23.85   
  Top Ujumisklubi  1:25.28                 
                     
Hans Prants  2008    170  42.93        1:28.33   
  Top Ujumisklubi  1:27.80                 
                     
Noel Ehrlund  2007    126  47.10        1:37.60   
  Gladius Kirkkonummi  1:34.67                 
                     
Kaspar Attim  2006    118  47.45        1:39.53   
  Ram  1:44.03                 
                     
Jooa Katavisto  2006    108  49.82        1:42.75   
  ORCA Helsinki  1:46.16                 
                     
Leo Nieminen  2007    104  51.95        1:43.77   
  ORCA Helsinki  1:46.14                 
                     
Arttu Kaskimies  2008              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  2:25.36                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
Artur Kiik  2006              DSQ   
  Ram  1:37.22                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Eemi Niskanen  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:56.42                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  2:01.58                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobler  2004    484  30.18        1:02.30   
  Top Ujumisklubi  1:00.98                 
                     
Georgi Goldberg  2004    301  35.01        1:12.98   
  Top Ujumisklubi  1:12.35                 
                     
Jakob Laid  2005    245  38.60        1:18.20   
  Top Ujumisklubi  1:15.97                 
                     
Otso Koskela  2005    122  46.82        1:38.51   
  Helsingin Uimarit  1:47.00                 
                     
Aaro Ruuskanen  2005    109  48.48        1:42.32   
  HTU Stadi  1:47.13                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:41 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:51   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna-Marleen Mötsnik  2006    389  34.74  1:13.49  1:53.44    2:32.20   
  Top Ujumisklubi  2:34.10                 
                     
Emilia Ruusu  2006    338  35.72  1:16.41  1:58.84    2:39.47   
  Haminan Uimaseura  2:42.86                 
                     
Maia Loponen  2007    258  41.29  1:26.52  2:12.05    2:54.44   
  ORCA Helsinki  2:54.40                 
                     
Siiri Multamäki  2006    247  39.99  1:24.91  2:12.84    2:57.12   
  ORCA Helsinki  2:56.71                 
                     
Matilda Suikkanen  2006    191  43.68  1:32.37  2:23.22    3:12.94   
  Haminan Uimaseura  3:13.82                 
                     
Kea-Erin Saarinen  2008    136  46.94  1:40.98  2:38.56    3:35.68   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tilla Saarentaus  2005    399  35.05  1:13.36  1:52.86    2:30.92   
  Helsingin Uimarit  2:27.00                 
                     
 
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Brita Maripuu  2001    544  30.10  1:04.51  1:40.61    2:16.11   
  Top Ujumisklubi  2:12.92                 
                     
Annika Toiviainen  2002    403  32.54  1:10.32  1:50.85    2:30.48   
  Helsingin Uimarit  2:29.09                 
                     
Beatriz Coloma Vanhala  2003    350  35.83  1:15.50  1:56.67    2:37.73   
  Helsingin Uimarit  2:38.46                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:51 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:54   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Muurman  2005    275  34.23  1:14.23  1:55.36    2:32.71   
  Haminan Uimaseura  2:37.15                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    271  34.85  1:14.39  1:55.54    2:33.49   
  Helsingin Uimarit  2:34.89                 
                     
Johannes Kauppinen  2005    256  36.09  1:16.43  1:57.44    2:36.34   
  Haminan Uimaseura  2:45.97                 
                     
Juho Hoikkala  2005    227  37.41  1:19.70  2:02.76    2:42.72   
  Haminan Uimaseura  2:54.45                 
                     
 
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000    627  26.81  56.81  1:26.26    1:56.05   
  Top Ujumisklubi  1:50.24                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    509  28.22  59.35  1:31.53    2:04.42   
  Haminan Uimaseura  2:06.66                 
                     
Alexey Belfer  2000    501  28.39  1:00.29  1:32.88    2:05.09   
  ORCA Helsinki  2:09.83                 
                     
Max Walther  2003    365  29.86  1:04.73  1:41.71    2:19.00   
  HTU Stadi  2:17.24                 
                     
Henri Erlund  2003    290  34.11  1:12.69  1:52.58    2:30.02   
  HTU Stadi  2:27.96                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:54 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Virokannas  2006    179          43.24   
  ORCA Helsinki  46.76                 
Laura Lehtoila  2008    155          45.29   
  ORCA Helsinki  46.69                 
Isla Kalteinen  2006    147          46.19   
  Gladius Kirkkonummi  44.47                 
Lilja Hirsikko  2008    136          47.31   
  ORCA Helsinki                   
5&n