Results for Nuorten lyhyen radan mestaruuskilpailut 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
La ilta
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Nuorten lyhyen radan SM 2010 | Tulostuspäivämäärä | 30 tammikuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:43 | |||
Järjestäjä | VUS-VSS |
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaisla Kollanus | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 27.66 | 57.10 | |||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | Vuoksen Uimaseura | 27.74 | 57.15 | |||||
3 | Noora Laukkanen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 27.78 | 57.63 | |||||
4 | Laura Kurki | 1994 | Vantaan Vesikot | 27.92 | 57.92 | |||||
5 | Melina Heikkinen | 1993 | Heinolan Isku | 27.80 | 57.97 | |||||
6 | Juulia Lainekivi | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 27.85 | 58.01 | |||||
7 | Jenna Laukkanen | 1995 | Swimming Club Vuokatti | 28.22 | 58.03 | |||||
8 | Elina Brandes | 1993 | Riihimäen Uimaseura | 27.80 | 58.10 | |||||
9 | Milja Huhta | 1994 | Raision Urheilijat | 29.01 | 59.27 | |||||
10 | Päivikki Anttila | 1993 | Salon Uimarit | 28.28 | 59.29 | |||||
11 | Katja Pyörälä | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 28.46 | 59.60 | |||||
12 | Anni Hirvelä | 1995 | Vantaan Vesikot | 29.33 | 1:00.09 | |||||
13 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 29.52 | 1:00.34 | |||||
14 | Sini Kuutamo | 1995 | Marjaniemen Uimarit | 29.09 | 1:00.60 | |||||
15 | Veera Kivirinta | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 29.19 | 1:00.67 | |||||
16 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 29.39 | 1:00.78 | |||||
17 | Jasmin Tuovinen | 1995 | Swimming Team Riksu | 28.79 | 1:00.82 | |||||
18 | Salla Autti | 1994 | Cetus | 29.37 | 1:00.96 | |||||
19 | Riina Kaakkolammi | 1994 | Nokian Pyry | 28.98 | 1:01.05 | |||||
20 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 29.35 | 1:01.21 | |||||
21 | Nenne Tommiska | 1993 | Valkealan Kajo | 29.41 | 1:01.29 | |||||
22 | Iida Huiskonen | 1994 | Cetus | 29.90 | 1:01.42 | |||||
23 | Veera Venäläinen | 1995 | Poseidon | 29.95 | 1:01.46 | |||||
24 | Jatta Jokinen | 1993 | Joensuun Uimaseura | 29.72 | 1:01.55 | |||||
25 | Mimosa Jallow | 1994 | Swimming Jyväskylä | 29.25 | 1:01.60 | |||||
26 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 29.57 | 1:01.62 | |||||
27 | Emilia Markkanen | 1995 | Cetus | 29.98 | 1:01.73 | |||||
28 | Elviira Salmi | 1996 | Vantaan Vesikot | 29.40 | 1:01.81 | |||||
29 | Maija Toikkanen | 1994 | Swimming Jyväskylä | 29.87 | 1:01.83 | |||||
30 | Sanni Seppänen | 1994 | Mikkelin Uimaseura | 29.10 | 1:01.88 | |||||
31 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | 29.52 | 1:02.15 | |||||
32 | Janna Juntura | 1995 | Swimming Club Rovaniemi | 30.10 | 1:02.22 | |||||
33 | Teija Kotikuusi | 1994 | Kouvolan Uimarit | 29.71 | 1:02.23 | |||||
34 | Josefiina Välimäki | 1995 | Raision Urheilijat | 29.90 | 1:02.39 | |||||
34 | Nea Norismaa | 1995 | Joensuun Uimaseura | 29.98 | 1:02.39 | |||||
36 | Amanda Suihkonen | 1995 | Octopus Lohja | 29.87 | 1:02.40 | |||||
37 | Emmi Vainio | 1993 | Mikkelin Uimaseura | 30.55 | 1:02.45 | |||||
38 | Natalia Holm | 1995 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.24 | 1:02.63 | |||||
39 | Rosa Vainio | 1996 | Mikkelin Uimaseura | 30.37 | 1:02.70 | |||||
40 | Nelli Määttänen | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 29.94 | 1:02.73 | |||||
41 | Henriikka Kemppinen | 1994 | Cetus | 30.57 | 1:02.91 | |||||
42 | Nina Mäntynen | 1993 | Kuopion Uimaseura | 30.40 | 1:02.93 | |||||
43 | Salla Saarteinen | 1994 | Tampereen Uimaseura | 30.18 | 1:03.13 | |||||
44 | Eliisa Uusitalo | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.61 | 1:03.16 | |||||
45 | Elli Törmä | 1993 | Keravan Uimarit | 30.07 | 1:03.18 | |||||
46 | Irene Paloposki | 1994 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.30 | 1:03.20 | |||||
47 | Jasmina Soininen | 1995 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.19 | 1:03.26 | |||||
48 | Inari Alamattila | 1993 | Kouvolan Uimarit | 30.40 | 1:03.32 | |||||
49 | Sanna Järvinen | 1994 | Lappeenrannan Uimarit | 30.34 | 1:03.33 | |||||
50 | Jaana Tornivaara | 1993 | Tuusulan Uimaseura | 30.04 | 1:03.45 | |||||
51 | Emmi Kirjonen | 1993 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.41 | 1:03.52 | |||||
52 | Pia Saarela | 1994 | Simmis Wanda | 30.56 | 1:03.58 | |||||
53 | Enni Kukkasniemi | 1994 | Cetus | 30.76 | 1:03.63 | |||||
54 | Susanne Hirvonen | 1997 | Marjaniemen Uimarit | 30.58 | 1:03.65 | |||||
55 | Tua Riilas | 1995 | Cetus | 30.76 | 1:03.77 | |||||
56 | Emma Rautalin | 1994 | KOO-VEE | 29.87 | 1:03.78 | |||||
57 | Susanna Kaurinkoski | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 30.73 | 1:03.91 | |||||
58 | Emmi Saarinen | 1993 | Raision Urheilijat | 31.24 | 1:03.99 | |||||
59 | Maisa Keskinen | 1993 | Aurajoen Uinti | 30.18 | 1:04.10 | |||||
60 | Sarah Karjalainen | 1994 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.78 | 1:04.16 | |||||
61 | Katariina-S Paloniemi | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 30.56 | 1:04.29 | |||||
62 | Tiia Nieminen | 1994 | Kirkkonummen Uimarit | 30.63 | 1:04.34 | |||||
63 | Jasmin Honkamäki | 1995 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.46 | 1:04.53 | |||||
64 | Sonja Armio | 1996 | Raision Urheilijat | 31.16 | 1:04.87 | |||||
65 | Liisa Rannikko | 1996 | Raision Urheilijat | 30.89 | 1:05.00 | |||||
66 | Sara Javanainen | 1996 | Tampereen Uimaseura | 30.74 | 1:05.39 | |||||
67 | Aino Kantola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 31.53 | 1:05.79 | |||||
68 | Milla Ahonen | 1994 | Swimming Jyväskylä | 31.64 | 1:05.80 | |||||
69 | Mari Parviainen | 1995 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 30.99 | 1:05.81 | |||||
70 | Olga Nikitin | 1994 | Mikkelin Uimaseura | 31.36 | 1:05.90 | |||||
71 | Anna Mäkinen | 1995 | KOO-VEE | 31.59 | 1:06.27 | |||||
72 | Jenni Soukka | 1993 | Vieskan Uimarit | 31.55 | 1:06.41 | |||||
73 | Linne Kulju | 1994 | Kemin Uimaseura | 32.03 | 1:06.73 | |||||
74 | Joanna Latva-Pirilä | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.13 | 1:08.78 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 30 tammikuu 2010 |
Lisenssi: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:43 |