2019-10-15   13:15:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Børne medley

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Børn Medley    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008    513  35.51        1:16.10   
  Hvidovre Svømmeklub  1:20.51                 
                     
Ida Marie Frederiksen  2008    503  34.72        1:16.58   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.19                 
                     
Lucca Frydendahl  2008    466  36.37        1:18.56   
  Slangerup Svømmeklub  1:20.86                 
                     
Ella Stensgaard  2008    448  37.45        1:19.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.78                 
                     
Marie Moesgaard  2008    441  38.07        1:20.04   
  Sigma Swim Allerød  1:23.56                 
                     
Alma Sofie A. Bløcher  2008    422  38.38        1:21.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.81                 
                     
Amanda Liechti  2008    400  38.67        1:22.70   
  Solrød Svømmeklub  1:24.48                 
                     
Wilma Berg  2008    386  38.28        1:23.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.10                 
                     
Olivia Møllgaard  2008    373  38.02        1:24.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.67                 
                     
10  Ellen Lunn  2008    370          1:24.87   
  Frederikssund Svømmeklub  1:29.47                 
                     
11  Betty Bibeyron-Wara  2008    369          1:24.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.00                 
                     
12  Laura Klug Christensen  2008    367  39.85        1:25.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.80                 
                     
13  Karla Rekling  2008    359  38.79        1:25.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.15                 
                     
14  Zenia Englund  2008    354  39.68        1:26.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.38                 
                     
15  Simone Stenberg  2008    347          1:26.70   
  Sigma Swim Allerød  1:30.04                 
                     
16  Freja Kobbernagel  2008    343          1:26.98   
  Vest-Brøndby  1:28.81                 
                     
17  Marie Munk  2008    342          1:27.12   
  Albertslund IF  1:28.63                 
                     
18  Isabella Flach  2008    337          1:27.54   
  Sigma Swim Allerød  1:30.22                 
                     
19  Anna Sofie Skov  2008    334          1:27.75   
  Hvidovre Svømmeklub  1:30.00                 
                     
20  Wilma Adelhardt Madsen  2008    334  41.51        1:27.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.21                 
                     
21  Cecilie Jakobsen  2008    330  40.62        1:28.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.86                 
                     
22  Nynne Bugge  2008    326          1:28.46   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.96                 
                     
23  Anja Englert  2008    323          1:28.81   
  Sigma Swim Allerød  1:29.43                 
                     
24  Asta Hänel Christensen  2008    321          1:28.99   
  Hvidovre Svømmeklub  1:31.20                 
                     
25  Freja Monrad Kirkegaard  2008    317  40.89        1:29.31   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:28.00                 
                     
26  Augusta Blom  2008    316          1:29.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.75                 
                     
27  Petrea Asferg Larsson  2008    315          1:29.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.87                 
                     
28  Amalie Lykke Madsen  2008    303          1:30.72   
  Greve Svømmeklub  1:30.98                 
                     
29  Freya Valentin  2008    301          1:30.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.31                 
                     
30  Alma Lanng Geneser  2008    298          1:31.20   
  Sigma Swim Allerød  1:28.48                 
                     
31  Victoria Petersen  2008    297  42.78        1:31.32   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.27                 
                     
32  Amelia Eriksen  2008    267          1:34.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:30.20                 
                     
33  Selma Ganci Frederiksen  2008    262          1:35.22   
  Næstved IF  1:31.02                 
                     
Klara Rasmussen  2008              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:30.70                 
                     
Vigga Jørgensen  2008              DSQ  SW6.2 Mavelig.ef.25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.84                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    617  33.26        1:11.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.15                 
                     
Anna Andersen  2007    596  33.73        1:12.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.90                 
                     
Matilde Maagøe  2007    592  33.44        1:12.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.00                 
                     
Isabella Pedersen  2007    582  34.04        1:12.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.13                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    559  33.45        1:13.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.90                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    553  33.18        1:14.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.04                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    543  34.92        1:14.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.93                 
                     
Mathilde Møller  2007    535  35.23        1:15.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.03                 
                     
Emma Hansen  2007    517  35.56        1:15.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.61                 
                     
10  Julie Hovmand  2007    503  35.16        1:16.60   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.17                 
                     
11  Julie Philip  2007    501  37.28        1:16.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.59                 
                     
12  Silje Nygaard Engedal  2007    497  35.39        1:16.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.13                 
                     
13  Isabell Hansen  2007    484  34.84        1:17.57   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.61                 
                     
14  Annika Frederiksen  2007    478  36.86        1:17.91   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.34                 
                     
15  Maya Amstrup Riis  2007    473  35.65        1:18.17   
  Vest-Brøndby  1:18.78                 
                     
16  Naya Høi Greve  2007    472  35.99        1:18.26   
  Slangerup Svømmeklub  1:20.12                 
                     
17  Frida Caroline Knudsen  2007    468  36.04        1:18.47   
  Greve Svømmeklub  1:20.22                 
                     
18  Andrea Strandby  2007    459  36.45        1:18.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.28                 
                     
19  Astrid Nørgaard  2007    458  37.94        1:19.04   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:23.68                 
                     
20  Rebekka Roed  2007    451  38.02        1:19.46   
  Køge Svømmeklub  1:22.39                 
                     
21  Karen Markussen  2007    446  36.73        1:19.73   
  Sigma Swim Allerød  1:18.38                 
                     
22  Ea Lund Havgaard  2007    445  38.49        1:19.80   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.58                 
                     
23  Røskva Rosenbohm  2007    435  37.13        1:20.37   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.07                 
                     
24  Mathilde Pedersen  2007    420  37.29        1:21.33   
  Køge Svømmeklub  1:22.49                 
                     
25  Anne-Marie T. Kristensen  2007    417  38.07        1:21.51   
  Køge Svømmeklub  1:22.19                 
                     
25  Naja O. K. Neergaard  2007    417  37.18        1:21.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:23.92                 
                     
27  Mathilde Johansen  2007    417  38.07        1:21.53   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.89                 
                     
28  Anna Fiona Nybøll  2007    416  35.41        1:21.59   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.66                 
                     
29  Astrid Høyer  2007    416  38.13        1:21.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.55                 
                     
30  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    411  38.80        1:21.90   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.00                 
                     
31  Mikkeline H. Jacobsen  2007    410  35.77        1:21.99   
  Vest-Brøndby  1:24.96                 
                     
32  Nadia Walløe  2007    409  36.51        1:22.06   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.01                 
                     
33  Erica Veggerby Grønlund  2007    404  37.42        1:22.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:23.84                 
                     
34  Kristine Dupont  2007    404  38.04        1:22.43   
  Herlev Svømning  1:25.26                 
                     
35  Kattja Daniella Aggersbøl  2007    403  37.56        1:22.48   
  Slangerup Svømmeklub  1:22.67                 
                     
36  Molly Borchorst  2007    400  38.57        1:22.65   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.19                 
                     
37  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    394  39.07        1:23.07   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.70                 
                     
38  K-Lee Hansen  2007    393  38.84        1:23.19   
  JGI Svømning  1:22.50                 
                     
39  Linnea Funk Larsen  2007    392  38.74        1:23.25   
  Sigma Swim Allerød  1:24.48                 
                     
40  Caroline Haugland  2007    387  38.20        1:23.60   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.43                 
                     
41  Signe C. H. Naaby  2007    382  36.15        1:23.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:23.72                 
                     
42  Maria Kjer Rasmussen  2007    378  37.30        1:24.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.03                 
                     
43  Louise Popp-Madsen  2007    376  37.51        1:24.36   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:24.92                 
                     
44  Anna Steen Petersen  2007    376  39.18        1:24.39   
  Køge Svømmeklub  1:23.16                 
                     
45  Ella Emilia Soelberg  2007    373  38.50        1:24.62   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.83                 
                     
46  Mejse Jakobsen  2007    373  42.01        1:24.65   
  Køge Svømmeklub  1:24.82                 
                     
47  Sofie Wettendorff Hasling  2007    372  37.71        1:24.69   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:24.72                 
                     
48  Mira Capito  2007    371  40.50        1:24.76   
  Slangerup Svømmeklub  1:24.79                 
                     
49  Maja Andersen  2007    366  39.76        1:25.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:25.06                 
                     
50  Natasja Boesgaard  2007    366  39.95        1:25.13   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:24.98                 
                     
51  Lise H. V. Waarst  2007    365  40.62        1:25.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.83                 
                     
52  Smilla Hauge  2007    350  41.16        1:26.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.50                 
                     
53  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    349  39.37        1:26.54   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.08                 
                     
54  Vigga Jacoby  2007    348  39.52        1:26.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.55                 
                     
Caroline Hansen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.19                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:19.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark