Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2010 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Thisted Svømmeklub |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.27 | 59.29 | 1:31.26 | 2:01.72 | |||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.48 | 59.27 | 1:31.29 | 2:02.03 | |||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.46 | 1:02.78 | 1:36.89 | 2:08.02 | |||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.13 | 1:01.50 | 1:35.08 | 2:08.61 | |||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 29.50 | 1:02.55 | 1:37.28 | 2:11.10 | |||
6 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.30 | 1:03.07 | 1:37.25 | 2:11.18 | |||
7 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 31.20 | 1:05.95 | 1:41.19 | 2:15.40 | |||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.65 | 1:09.64 | 1:48.60 | 2:24.95 | |||
9 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.79 | 1:10.69 | 1:48.91 | 2:25.32 | |||
10 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.30 | 1:09.95 | 1:49.31 | 2:27.97 | |||
11 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.75 | 1:11.78 | 1:51.47 | 2:29.97 | |||
12 | Patrick Bislev | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 35.26 | 1:16.02 | 1:55.92 | 2:31.85 | |||
13 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 35.01 | 1:13.34 | 1:53.44 | 2:34.02 | |||
14 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 37.39 | 1:20.63 | 2:03.67 | 2:45.31 | |||
15 | Nicklas Beck Jensen | 1995 | Svømmeklubben Søhesten | 35.72 | 1:17.39 | 2:02.07 | 2:46.10 | |||
16 | Rasmus Fruergaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 41.23 | 1:28.92 | 2:17.28 | 3:03.80 | |||
17 | Flemming Kristiansen | 1994 | Brønderslev SK08 | 48.05 | 1:48.47 | 2:52.65 | 3:59.86 | |||
- | David Jensen | 1994 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.41 | 1:04.44 | 1:39.47 | 2:13.13 | |||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 30.60 | 1:04.84 | 1:39.98 | 2:13.67 | |||
3 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.08 | 1:13.83 | 1:52.54 | 2:28.59 | |||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 32.81 | 1:10.38 | 1:49.94 | 2:29.67 | |||
5 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.06 | 1:15.51 | 1:55.34 | 2:31.78 | |||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.73 | 1:13.51 | 1:53.22 | 2:32.70 | |||
7 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.52 | 1:16.66 | 1:56.76 | 2:36.28 | |||
8 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.12 | 1:17.31 | 1:59.49 | 2:37.01 | |||
9 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.03 | 1:16.13 | 1:57.57 | 2:37.83 | |||
10 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.44 | 1:16.73 | 1:58.61 | 2:38.45 | |||
11 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.78 | 1:16.89 | 1:59.39 | 2:39.16 | |||
12 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.46 | 1:19.99 | 2:01.10 | 2:40.14 | |||
13 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:17.11 | 1:59.66 | 2:41.46 | |||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.48 | 1:16.27 | 1:59.77 | 2:41.49 | |||
15 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.74 | 1:19.93 | 2:02.99 | 2:42.50 | |||
16 | Phillip Winther | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.93 | 1:17.11 | 2:01.19 | 2:42.82 | |||
17 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 37.80 | 1:21.83 | 2:04.39 | 2:45.06 | |||
18 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.33 | 1:18.72 | 2:02.66 | 2:47.07 | |||
19 | Tobias Iversen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 39.17 | 1:24.08 | 2:56.31 | 2:53.30 | |||
20 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 38.55 | 1:21.93 | 2:07.13 | 2:55.48 | |||
21 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 39.57 | 1:26.48 | 2:15.15 | 3:02.23 | |||
22 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 39.38 | 1:28.79 | 2:21.58 | 3:09.96 | |||
23 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 44.90 | 1:38.09 | 3:24.86 | 3:24.86 | |||
24 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 49.48 | 1:49.07 | 2:47.63 | 3:43.70 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.67 | 1:13.64 | 1:53.48 | 2:30.85 | |||
2 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 39.26 | 1:26.29 | 2:15.01 | 3:00.60 | |||
3 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.62 | 1:29.79 | 2:16.92 | 3:00.94 | |||
4 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.42 | 1:38.23 | 3:01.30 | ||||
5 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.77 | 1:28.24 | 2:16.32 | 3:01.44 | |||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.41 | 1:26.17 | 2:15.32 | 3:02.21 | |||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.23 | 1:38.64 | 2:34.85 | 3:21.34 | |||
8 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.10 | 1:39.25 | 2:34.28 | 3:21.35 | |||
9 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.76 | 1:40.60 | 2:35.97 | 3:26.59 | |||
10 | Mathias Kristensen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 52.86 | 1:55.11 | 3:00.27 | 4:03.14 | |||
- | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.73 | 1:29.61 | 2:18.90 | 3:04.20 | |||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 51.41 | 1:52.23 | 2:56.09 | 3:54.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 januar 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:22 |