Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 44.68 | ||||||
2 | Tobias Schwab | 2009 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.96 | ||||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 53.88 | ||||||
4 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.80 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | 44.67 | ||||||
2 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.13 | ||||||
3 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.50 | ||||||
4 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.44 | ||||||
5 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 48.11 | ||||||
6 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 48.15 | ||||||
7 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.49 | ||||||
8 | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | 51.58 | ||||||
9 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.24 | ||||||
10 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 55.21 | ||||||
11 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.90 | ||||||
12 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.58 | ||||||
13 | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 1:13.23 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 30.49 | ||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.55 | ||||||
3 | Per Odrich | 2006 | Hobro Svømmeklub | 34.66 | ||||||
4 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 34.72 | ||||||
5 | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 42.10 | ||||||
6 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 47.21 | ||||||
7 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 52.31 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.58 | ||||||
2 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.05 | ||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 33.54 | ||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 33.69 | ||||||
5 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.86 | ||||||
7 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.10 | ||||||
8 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 38.83 | ||||||
9 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.77 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 30.80 | ||||||
2 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.68 | ||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | ||||||
5 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |