Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stvne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangr | DGI Nordjylland & Hobro Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 05 januar 2019 |
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svmmeklub | 43.08 | 1:28.74 | 2:14.46 | 2:59.38 | |||
2 | Neya Damgaard | 2007 | Brnderslev SK08 | 45.93 | 3:14.84 | 3:14.84 | ||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 48.55 | 1:41.36 | 2:35.75 | 3:27.30 | |||
4 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrtsforening | 52.81 | 1:48.24 | 2:44.89 | 3:35.16 | |||
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 35.37 | 1:12.40 | 1:50.74 | 2:26.99 | |||
2 | Cassandra Spring | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 37.20 | 1:16.51 | 1:56.47 | 2:35.04 | |||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 37.28 | 1:18.22 | 2:00.38 | 2:41.29 | |||
4 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svmmeklub | 39.27 | 1:21.97 | 2:04.93 | 2:47.87 | |||
5 | Clara Hejndorff Bgsted | 2006 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 41.03 | 1:24.48 | 2:08.95 | 2:51.36 | |||
6 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svmmeklub | 47.59 | 1:38.57 | 2:33.05 | 3:23.64 | |||
7 | Eva Andersen | 2006 | Idrtsforening Jarl, Arden | 58.62 | 2:01.74 | 3:04.85 | 3:59.65 | |||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svmmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | Svmmeklubben SMUT Terndrup | 36.63 | 1:15.16 | 1:54.97 | 2:34.26 | |||
2 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 38.63 | 1:19.87 | 2:01.77 | 2:42.33 | |||
3 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svmmeklub | 38.69 | 1:20.50 | 2:02.50 | 2:43.01 | |||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svmmeklub | 39.04 | 1:21.39 | 2:05.64 | 2:49.28 | |||
5 | Michelle Bloch Srensen | 2004 | Svmmeklubben SMUT Terndrup | 41.13 | 1:25.86 | 2:10.70 | 2:53.88 | |||
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Iben Kjr Bengtson | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 44.50 | 1:31.18 | 2:20.72 | 3:09.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |