Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:38.75 | 3:29.52 | 5:19.29 | 6:59.73 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:42.72 | 3:33.53 | 5:22.07 | 7:01.10 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.49 | 2:18.08 | 3:28.57 | 4:35.85 | |||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 1:07.01 | 2:18.32 | 3:28.89 | 4:38.62 | |||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.68 | 2:21.78 | 3:38.59 | 4:53.01 | |||
4 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.92 | 2:40.76 | 4:07.29 | 5:30.85 | |||
5 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 1:20.55 | 2:49.58 | 4:19.82 | 5:49.90 | |||
6 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 1:21.71 | 3:39.56 | 5:11.28 | 5:51.69 | |||
7 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:22.32 | 2:53.73 | 4:25.76 | 5:52.35 | |||
8 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:30.79 | 3:12.55 | 4:57.29 | 6:30.49 | |||
- | Alexander Gislund | 2003 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 1:11.18 | 2:27.67 | 3:42.05 | 4:54.71 | |||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:11.86 | 2:28.57 | 3:45.39 | 5:00.91 | |||
3 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:16.79 | 2:42.87 | 4:10.56 | 5:34.32 | |||
4 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:21.24 | 2:53.15 | 4:29.82 | 6:03.65 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 1:17.91 | 2:41.21 | 4:04.72 | 5:21.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |