Results for DM-H 2018 2. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM-H 2018 2. Division | Udskriftsdato | 16 december 2018 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangr | Esbjerg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 14 december 2018 |
Lb 40, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha stergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 609 | 32.28 | 1:08.57 | 1:44.38 | 2:21.05 | |||
Herlev Svmning | 59:59.04 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 596 | 32.05 | 1:08.67 | 1:45.71 | 2:22.12 | |||
Gentofte Svmme Klub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Hvring | 2004 | 555 | 31.79 | 1:08.69 | 1:47.13 | 2:25.46 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | 551 | 31.97 | 1:08.53 | 1:46.63 | 2:25.89 | |||
Esbjerg Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | 543 | 33.04 | 1:10.34 | 1:48.84 | 2:26.60 | |||
Herlev Svmning | 59:59.03 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 530 | 33.20 | 1:09.82 | 1:49.09 | 2:27.73 | |||
H2Odense | 59:59.03 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 518 | 33.84 | 1:11.93 | 1:50.62 | 2:28.93 | |||
Aarhus Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Christina M. Glargaard | 2004 | 508 | 33.08 | 1:12.02 | 1:51.98 | 2:29.90 | |||
Esbjerg Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Cecilie Care Helmark | 2005 | 506 | 31.11 | 1:07.52 | 1:48.00 | 2:30.04 | |||
Gentofte Svmme Klub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 496 | 31.86 | 1:08.63 | 1:48.22 | 2:31.08 | |||
Helsingr Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Freja A. Skov | 2000 | 489 | 32.68 | 1:11.00 | 1:50.87 | 2:31.77 | |||
Helsingr Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Sofie Le Fevre | 2004 | 466 | 32.78 | 1:10.98 | 1:51.57 | 2:34.23 | |||
Horsens Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Nikoline sterberg | 2000 | 462 | 33.14 | 1:11.62 | 1:52.58 | 2:34.64 | |||
Aarhus Swim | 59:59.04 | |||||||||
14 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 458 | 32.92 | 1:10.93 | 1:51.69 | 2:35.16 | |||
Vejle Svmmeklub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 455 | 33.60 | 1:12.55 | 1:53.98 | 2:35.46 | |||
Vejle Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
16 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 447 | 34.80 | 1:14.94 | 1:56.15 | 2:36.36 | |||
H2Odense | 59:59.04 | |||||||||
17 | Liva Lund Hansen | 2005 | 447 | 34.44 | 1:13.89 | 1:54.75 | 2:36.39 | |||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
18 | Caroline Liboriussen | 2002 | 406 | 34.53 | 1:15.16 | 1:57.95 | 2:41.42 | |||
Horsens Svmmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 december 2018 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |