2020-08-10   00:41:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2018    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:57   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Väinö Hinkka  2007    220          36.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.45                 
Valtteri Pellinen  2007    213          36.46   
  Uinti Tampere  37.39                 
Joona Talja  2007    198          37.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.86                 
Matias Leiwo  2006    179          38.68   
  Uinti Tampere  38.28                 
Áron Zautasvili  2006    167          39.54   
  Uinti Tampere  39.60                 
Niklas Töyrylä  2006    165          39.73   
  Uinti Tampere  40.59                 
Juho Rosenström  2007    159          40.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.63                 
Julius Järveläinen  2006    138          42.17   
  Uinti Tampere  47.15                 
Juuso Saarikko  2006    125          43.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.75                 
10  Tatu Yli-Houhala  2007    119          44.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.29                 
11  Aamos Järveläinen  2006    106          45.95   
  Uinti Tampere  46.07                 
12  Tommi Elers  2006    87          49.05   
  Porin Pyrintö  44.70                 
13  Eemeli Salo  2007    86          49.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.04                 
14  Veeti Heittokangas  2006    86          49.27   
  Uinti Tampere  47.33                 
15  Severi Roihankorpi  2006    79          50.75   
  Uinti Tampere  52.66                 
16  Niklas Kallio  2007    76          51.38   
  TaTu Tampere                   
17  Eelis Juuti  2006    74          51.84   
  Uinti Tampere  51.65                 
18  Timofey Matveev  2006    71          52.41   
  Uinti Tampere  50.89                 
19  Eero Olli  2008    67          53.64   
  Uinti Tampere  52.48                 
20  Thomas Failer  2007    62          54.88   
  Uinti Tampere  49.51                 
21  Justus Veneskoski  2006    60          55.56   
  Uinti Tampere  57.65                 
22  Konsta Iskala  2006    44          1:01.54   
  Uinti Tampere                   
Leo Tuomainen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  58.43                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Luca Ruusila  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  40.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sakari Rossi  2008              DSQ   
  Uinti Tampere  48.99                 
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 13, 50m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Kilpeläinen  2004    488          27.68   
  TaTu Tampere  28.74                 
Lassi Niemi  2004    446          28.53   
  TaTu Tampere  27.78                 
Eero Rautaporras  2005    416          29.20   
  Uinti Tampere  28.86                 
Miro Birkstedt  2004    416          29.20   
  TaTu Tampere  29.49                 
Samuel Sainio  2005    394          29.72   
  Uinti Tampere  31.50                 
Lenni Lehtonen  2004    378          30.13   
  Uinti Tampere  30.91                 
Sebastian Rasimus  2004    363          30.56   
  Uinti Tampere  31.14                 
Akseli Kotti  2004    309          32.24   
  TaTu Tampere  35.15                 
Tatu Kivimäki  2004    302          32.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.02                 
10  Joona Saloniemi  2004    298          32.63   
  TaTu Tampere  37.67                 
11  Akseli Soini  2004    264          33.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.55                 
12  Akseli Liukkonen  2005    262          34.06   
  Uinti Tampere  34.54                 
13  Osmo Mäkelä  2004    237          35.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.28                 
14  Samuel Rooke  2004    224          35.86   
  Uinti Hyvinkää  34.58                 
15  Joona Kurppa  2004    219          36.16   
  TaTu Tampere  38.86                 
16  Markus Koskinen  2005    198          37.36   
  TaTu Tampere  40.19                 
17  Leevi Luoma  2005    162          39.98   
  Uinti Tampere  41.10                 
18  Luukas Kallio  2005    145          41.41   
  Uinti Tampere  44.88                 
19  Henrik Leinonen  2005    139          42.06   
  Uinti Tampere  42.56                 
20  Severi Muje  2005    136          42.36   
  TaTu Tampere  52.59                 
21  Iiro Kyllönen  2005    135          42.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.44                 
21  Sauli Gummerus  2004    135          42.47   
  Uinti Tampere  45.29                 
23  Tuomas Kallio  2005    132          42.73   
  TaTu Tampere  37.36                 
24  Elias Tuominen  2005    123          43.75   
  Uinti Tampere  48.31                 
25  Tomas Lipponen  2005    109          45.59   
  Simmis Grani                   
26  Luukas Kallio  2005    48          59.70   
  TaTu Tampere  1:03.40                 
Lassi Walden  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  33.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    766          23.82   
  Cetus Espoo  23.30                 
Juho Eerola  1995    634          25.37   
  TaTu Tampere  25.58                 
Leevi Lehti  2000    622          25.53   
  Helsingfors Simsällskap  25.54                 
Teemu Viitanen  1992    606          25.75   
  TaTu Tampere  25.41                 
Joona Korhonen  2000    576          26.20   
  Uinti Tampere  26.59                 
Jyri Lähde  1996    565          26.36   
  TaTu Tampere  26.11                 
Eetu Malvela  2000    525          27.02   
  Kampuksen Plaani  27.31                 
Wäinö Koskinen  2002    500          27.45   
  Uinti Tampere  27.10                 
Jiri Järvinen  2001    498          27.50   
  Swimming Jyväskylä  27.24                 
10  Tatu Hapuoja  2003    497          27.52   
  Uinti Tampere  27.33                 
11  Olli Rautaporras  2000    482          27.80   
  Uinti Tampere  27.60                 
12  Elias Laine  2002    473          27.97   
  TaTu Tampere  26.85                 
13  Kasperi Koskinen  2001    422          29.05   
  Swimming Jyväskylä  28.75                 
14  Julius Nyberg  2002    420          29.09   
  Kampuksen Plaani  29.49                 
15  Aleksi Nissilä  2001    387          29.90   
  Vesihelmen Uimaseura  30.03                 
16  Petteri Lepola  2003    351          30.90   
  TaTu Tampere  30.78                 
17  Jani Savander  1999    336          31.34   
  Uinti Hyvinkää  29.35                 
18  Otto Ahvonen  2003    286          33.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.58                 
19  Jaakko Lehvonen  2002    270          33.70   
  Pieksän Kuutit  35.22                 
Roope Kastarinen  1994              DNS   
  TaTu Tampere  25.21                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner